Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Dzięki za informację,na tym czeskim forum(http://www.radiokomunikace.cz,w zakładce Diskuse)też mi odpowiedziano,raz,że jest to już w pełni komercyjne nadawanie,a innym razem,że do 30 kwietnia jest to testowe,i że sygnał jest 50 kW i w polaryzacji H.Ja na swoim Samsungu LE22B450 w menu:Test diagnostyczny-informacje o sygnale na 43 kanale z Liberca mam w 100-punktowej skali najczęściej 55 i wtedy obraz i dżwięk jest stały,ale poniżej tej wartości to już są częste zacięcia obrazu i dzwięku( z Wichowa sygnał jest 80).Te 55 to jest od wieczora do rana,a od rana do wieczora jest mniej i nie da się oglądać.Natomiast na kanale 52 najczęściej także od wieczora do rana mam 45 i niestety przy takiej mocy sygnału nie da się oglądać.Antena cały czas ustawiona tak samo.Z tego wszystkiego mi wychodzi,że chyba jednak jest to nadal transmisja testowa.Jeden kolega z Czech( z miasta Śluknov-najbardziej na północ wysunięte miasto w Czechach) pochwalił się ,że ma 70% sygnału z Wichowa,dystans między Wichowem a Śluknovem to 109 km.
Aha,na kanale 28 wczoraj nic absolutnie nie złapałem(oczywiście z wysyłania cyfrowego,analogowego sygnału nie próbowałem łapać)-to do kolegi daro z Głogowa.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Kolego daro czeski to śmiem twierdzić,że znam bardzo dobrze(choć jak widać na tym czeskim forum to robię na razie niemałe błędy w pisowni),ale dzięki za to tłumaczenie dwa posty niżej-to efekt użycia jakiegoś programu tłumaczącego-można się trochę pośmiać.

Demon

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: Demon »

lezynski1 pisze:Dzięki za informację,na tym czeskim forum(http://www.radiokomunikace.cz,w zakładce Diskuse)też mi odpowiedziano,raz,że jest to już w pełni komercyjne nadawanie,a innym razem,że do 30 kwietnia jest to testowe,i że sygnał jest 50 kW i w polaryzacji H.Ja na swoim Samsungu LE22B450 w menu:Test diagnostyczny-informacje o sygnale na 43 kanale z Liberca mam w 100-punktowej skali najczęściej 55 i wtedy obraz i dżwięk jest stały,ale poniżej tej wartości to już są częste zacięcia obrazu i dzwięku( z Wichowa sygnał jest 80).Te 55 to jest od wieczora do rana,a od rana do wieczora jest mniej i nie da się oglądać.Natomiast na kanale 52 najczęściej także od wieczora do rana mam 45 i niestety przy takiej mocy sygnału nie da się oglądać.Antena cały czas ustawiona tak samo.Z tego wszystkiego mi wychodzi,że chyba jednak jest to nadal transmisja testowa.Jeden kolega z Czech( z miasta Śluknov-najbardziej na północ wysunięte miasto w Czechach) pochwalił się ,że ma 70% sygnału z Wichowa,dystans między Wichowem a Śluknovem to 109 km.
Aha,na kanale 28 wczoraj nic absolutnie nie złapałem(oczywiście z wysyłania cyfrowego,analogowego sygnału nie próbowałem łapać)-to do kolegi daro z Głogowa.
Zwróć uwagę, że fale radiowe na różnych częstotliwościach zachowują się inaczej. Inaczej oddziałują z przeszkodami, inaczej też wyglądają odbicia. Mogą nadawać z tą samą mocą, ale wyższa częstotliwość gorzej znosi przeszkody.

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

I co z tego kolego Lezynski, a ja na 28 cyfrowo mam sygnał poziom sygnału 68 jakość 28 góra 30 z groszami.Nie analogowo,analogiem się nie bawię.Dodam że z wichowa mam jakość 100 z Poznania ze Śremu antena szerokopasmowa odbiór tyłem zależy od dnia jakość sygnału waha się od 40 do prawie 90.A co do twojego Czeskiego to ci już napisał jak ty umiesz Czeski kolego tak że się nie napinaj z tym Czeskim.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Cholera jasna,ale mi się dostało po uszach-czyżby to była mała zazdrość za poziom mojego czeskiego???Panie daro ja uważam taką reakcję za całkowicie nieuprawnioną.Może zacznę tak:ja mam prawie 39 lat i od początku 90 lat mam stały dostęp do telewizji czeskiej i tym samym do języka czeskiego-a zatem jest to okres sporo ponad 15 lat(w takim okresie to,idąc normalnym tempem,pewnie dałoby się skończyć i ze trzy filologie lub lingwistyki stosowane),a przecież czeski jest podobny do polskiego i ja uważam,że najwyższe osiągnięcie to to nie jest ,że znam czeski na takim poziomie.A tak Panie daro to ja myślę,że najwyżej to ty jesteś w wieku 23-25 lat-chyba trafiłem?
A teraz do rzeczy-ten tój ostatni post(zdecydowanie podbudowany negatywnymi emocjami)jest dla mnie dość nieczytelny(muszę się domyslać,gdzie powinny być postawione przecinki).I też jego treść nie wyjaśnia istoty sprawy-a jest ona taka:jeśli piszesz,że na 28 kanale masz taki pozim sygnału i taką jego jakość-to fajnie,to ja ci gratuluję,ale proszę daj mi(i pewnie nie tylko mi)konkretną odpowiedź na jaki kierunek masz nastawiona antenę,jaki to program(programy),jaka ta antena jest,jaki wzmacniacz.Zapewne inni(oczywiście także ja) chcieli by też spróbować odebrać to co tobie się udało,a ten wątek na forum jest właśnie po to,aby jego uczestnicy wymieniali się rzeczowymi informacjami na temat możliwości odbierania cyfrowych kanałów ze wszystkich możliwych kierunków(a nie po to aby jeden drugiego kąsał za to,że ten drugi umie robić coś lepiej od tego pierwszego).Weź sobie to do serca-pozdrawiam-lezynski1
P.S.A co do oceny mojego czeskiego przez (ja bym raczej pisał to wielką literą),to jak widzisz,jest ona zdecydowanie pozytywna,natomiast ten co się nieco wychylił(i zasugerował mi używanie tłumaczenia za strony Google)to jednak popełnił istotny błąd,bo idąc za jego radą i najpierw pisząc tekst po polsku a później automatycznie tłumacząc go na czeski wychodzą istne potworki(sam pewnie to przyznasz),on napisał tylko dwa zdania po czesku i za pomocą tego automatu przetłumaczył na polski i sam widzisz jak wyszło.

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Sam widzisz sam mnie skrytykowałeś że mój tłumacz był do kitu a to były Google,ale w przeciwieństwie do ciebie się nie chwalę że znam Czeski chociaż co roku jestem w Czechach i coś tam kumam a propos tv to też ich odbieram parę lat.I nie mów mi że dzięki tv nauczysz się pisać w ich języku.Tak że uważam temat za zamknięty.Pozdrawiam.A z tym wiekiem kolego nie trafiłeś bo jestem trochę starszy od kolegi mam ponad 41 lat.A anteny mam 2 jedną siatkę ustawiona jest na Liberec,druga YAGI 10 elementowa skierowana na Loebau obydwie ze wzmacniaczmi połączone sumatorem.Tak że nie wiem z której to anteny jest ten sygnał.a nie ustawiałem tych anten na razie pod ten sygnał być może trzeba to skorygować.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Ja też uważam temat za zakończony(ja nie uczęszczałem na żadne kursy czeskiego,w naszej okolicy to nawet nie wiem,gdzie by takie ktoś organizował,chyba najbliżej we Wrocławiu,poza tym,żeby dobrze pisać po czesku to trzeba pisać(u nich to się nazywa haćki i ćarki),czyli z ich znakami diakrytycznymi(odpowiedniki naszych liter ę,ą,ć itp.),a gdybym tak zaczął,to dopiero robiłbym błąd na błędzie).Ale chyba przyznasz,że nie czescy koledzy,ale właśnie ja(chociaż po czesku) to na tym czeskim forum rzeczowo udzieliłem odpowiedzi na twoje pytania.A do rzeczy to zupełnie nie mogę skojarzyć skąd jakikolwiek sygnał na 28 kanale???Przypominam,że z nadajnika niemieckiego Loebau wysyłane są trzy multipleksy w polaryzacji wertykalnej(V) na kanałach 27,36 i 39.A może jest tak,że jest jakieś przebicie z tego 27 kanału na 28?Nie wiem czy takie coś jest w ogóle możliwe przy nadawaniu cyfrowym?A może ty to wiesz?A jeszcze jedno na jaką polaryzację masz ustawioną antenę na nadajnik w Loebau?A jak u ciebie na kanałach 36 i 39?

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Dokładnie jest jedno ale sygnał w 27 kanale nie mam na tyle mocny żeby przebijał mi na 28 kanał bo z tym 27 kanałem jest tak jak z tym 52 z Liberca.raz jest dobrze a raz dno a 2 inne mux z z tej polaryzacij są git.Wychodzi na to że Niemcy i Czesi 2 mux nie nadają z tą samą mocą i podejrzewam że w Polsce będzie to samo bo 2 muxy są komercyjne tak jak koledzy Cześ napisali nie wiem jak w naszym kocurkowie jak napisałeś,ale jest dno.

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Witam.
A w szczególność kolegę Lezynskiego 1 ty mieszkasz w lesie ja na otwartym rejonie ja anteny mam dwie.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: apk »

Na tym forum piszemy o NTC DVB-T i na temat .
Proszę pisać na temat związany z odbiorem cyfrowym w byłym województwie Legnickim . :)

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: tolus »

Popieram ;) czasem lepiej uzyc PW ...

vxz

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: vxz »

Czesc Kolego a mozesz napisac na jakiej antenie w Jaworze cos masz? i czy tylko Polskie czy moze Niemcy lub Czesi? I jaka jakosc obrazu..

styrc

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: styrc »

Panowie , od czwartku czeska telewizja zaczyna transmisje z RPA w HD o godz.20 koncertem gwiazd, a od piątku o 15 pierwszy mecz w HD a drugi o godz.20 w HD.Kto odbiera niech się cieszy.Pozdrawiam.

JKL

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: JKL »

styrc pisze:Panowie , od czwartku czeska telewizja zaczyna transmisje z RPA w HD o godz.20 koncertem gwiazd, a od piątku o 15 pierwszy mecz w HD a drugi o godz.20 w HD.Kto odbiera niech się cieszy.Pozdrawiam.
W Pradze, Brnie i Ostrawie albo SAT. Trutnov nie.

styrc

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: styrc »

Trutnov może i nie , ale Czerna Hora tak.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: krokodyl »

Na jakiej częstotliwości niby macie ten kanał HD z Czarnej Góry?
Z czarnej góry i z Jestedu mam sygnał po 100% a żadnego kanału HD nie ma.

styrc

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: styrc »

To nie kanał tylko transmisja w HD na kanale 4 .http://www.ceskatelevize.cz/program/

JKL

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: JKL »

styrc pisze:To nie kanał tylko transmisja w HD na kanale 4 .http://www.ceskatelevize.cz/program/
Ale Trutnov to Černá hora - 40 kanał z multipleksem gdzie są 4 programy TV + 7 radiowych.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... tola63.htm

Jak přijímat ČT HD
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... tola75.htm
piszą że naziemna tylko w Praha, Brno i Ostrava.

To Ty odbierasz HD z Cernej Hory?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: igorlan »

JKL pisze:
styrc pisze:To nie kanał tylko transmisja w HD na kanale 4 .http://www.ceskatelevize.cz/program/
Ale Trutnov to Černá hora - 40 kanał z multipleksem gdzie są 4 programy TV + 7 radiowych.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... tola63.htm

Jak přijímat ČT HD
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... tola75.htm
piszą że naziemna tylko w Praha, Brno i Ostrava.

To Ty odbierasz HD z Cernej Hory?
Ja odbieram z satelity :)

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: krokodyl »

A to jest forum NTC - przeskanowałem jeszcze raz wszystko i CT4 był tylko w SD.

Zablokowany