Odbiór w Toruniu z Rachocina

waldek83503

Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

Z tego co widać Rachocin ruszy szybciej niz Trzeciewiec .czy złapie kanały z Rachocina? i jaka antene polecicie?

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: Tomasz Berezowski »

waldek83503 pisze:Z tego co widać Rachocin ruszy szybciej niz Trzeciewiec .czy złapie kanały z Rachocina? i jaka antene polecicie?
A czy my jesteśmy jasnowidzami i wiemy, gdzie mieszkasz? ;-)Podaj współrzędne, odbiór w Toruniu zalezy od lokalizacji.

waldek83503

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

W Toruniu na wrzosach.

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: Tomasz Berezowski »

waldek83503 pisze:W Toruniu na wrzosach.
Jest szansa. Profil terenu jest zachęcający.
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/ ... 7106428149
Zakładając wysokość anteny nadawczej 300m i odbiorczej 10m niby jest bezpośrednia widoczność, a dystans to tylko 73km. Problemem może być wysoka zabudowa w centrum torunia, ale ja byłbym umiarkowanym optymistą.


_chris_

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: _chris_ »

Pierwsze trzy maja podobne wzmocnienia - w okolicy 17dB (dla pozycji 2. trzeba odjąć od tego co wpisano w parametrach technicznych dla zysku (18dB) około 1dB straty na symetryzatorze, który trzeba założyć samemu). Ja bym wybierał pomiędzy 1. a 3. (ta jest extra - z certyfikatem CAI -2) z tym, że wygląda na to, iż jeśli zajdzie konieczność dodania wzmacniacza, to w 1. chyba można zamontować do puszki antenowej, a przy 3. to już tylko zewnętrzny masztowy.
Odpowiednik 1. masz jeszcze w Dipolu, Telmorze oraz w Rajsacie (bardzo dobra).

Siatkę bym sobie odpuścił przy twojej odległości - dużo mniejszy zysk (o 4 - 5dB) i dużo większy kąt widzenia od pozostałych.

W sumie wszystko zależy od sygnału, który masz u siebie. Najlepiej by było na początek skombinować jakąś antenę, albo podłączyć się istniejącej, i zobaczyć co się dzieje. W zależności co by się okazało można myśleć o antenie - pasywnej lub aktywnej.

A, jeszcze nie masz sygnału - to najlepiej poczekaj , aż będzie sygnał i wtedy dobierz antenę.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: handrzej »

A Rachocin ponoć też już w eterze ;))

To czekamy kiedy Rusinowo ruszy jeszcze.

igal

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: igal »

Jest, jest, póki co tylko TVP1 i TVP2.

Pozdrawiam,
Przemek

wachcio

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: wachcio »

Nie przepłacaj na Allegro. Jedna z najlepszych anten to http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm w dodatku z pewnej firmy lub http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm Mam tę drugą lecz ze wzmacniaczem wewnętrznym Alcad. Analog odbieram z Trzeciewca z 90 km i jest dość dobry odbiór. DVB-T z Iławy pod kątem 90 stopni z 65km szatkuje a Rachocin tyłem z 25km bez problemów. Pamiętaj, że jeśli będziesz zakładał ją do 27 października możesz nie łapać nic. To są testy i na dzień dzisiejszy od godzin popołudniowych ani Iława ani Rachocin nie nadają DVB-T.
Poza tym bardziej na Twoim miejscu nastawiał bym się na Iławę bo odległość ta sama a moc ponad dwukrotnie większa.
Igal była jeszcze TVP Kultura przedstawiająca się jako TVP Info Warszawa...

waldek83503

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

Czy ktoś z Torunia odbiera jakikolwiek kanał z Rachocina lub Kisielic (w wersji testowej)?

wachcio

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: wachcio »

Kolego jak już pisałem dużo łatwiej będziesz miał odebrać z Iławy. Większa moc. Jeśli ja odbierałem z boku w dodatku kierunek zasłonięty blaszanym dachem mojego domu to Tobie powinno się udać. Nie musisz się "przebijać" przez cały Toruń.
Porównaj http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&w ... omazurskie i http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&w ... ckie#Plock
PS
Dziś nadajniki też nie nadawały.

EDIT:
Teraz zauważyłem, że nadajnik Płock "Rachocin" jest źle umiejscowiony na tej mapie.

waldek83503

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

Nom.Rachocin jest koło Sierpca.

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: Tharazi »

:arrow: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html Na tej stronie są mapki z MUX-3.

wachcio

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: wachcio »

Rzeczywiście mapka dokładniejsza. Tę z mojego linka po mailu poprawiono.

waldek83503

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

Ludziska z Torunia !! napiszcie co macie po 27.10.2010 i na czym odbieracie!!

waldek83503

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: waldek83503 »

Cóż widzę że z Torunia nie ma nikogo tylko ja.Tunerek z lg flatrona m2262d testowalem w Skrwilnie antena siatkowa skierowana na Trzeciewiec. Odległość od Rachocina 14,2km w linii prostej wszystko super.Złapałem (chyba) i Kisielice nadajnik tvp info Gdansk a odległość to 70,2 km i tez smiga.

krystianb

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: krystianb »

Mux2 też już powinien dotrzeć. RTCN płock uruchomiony.

drzp

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: drzp »

Dociera, a poprawny odbiór (u mnie) jest możliwy już nawet na zwykłej antenie pokojowej.

krystianb

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: krystianb »

To ładnie grzeją. Ja mam dużo bliżej, odbieram tyłem siatki ze wzmacniaczem...

torun-sky

Re: Odbiór w Toruniu z Rachocina

Post autor: torun-sky »

Witam


Jak w tytule ,czy ktoś złapał MUX-2 e Toruniu ? podobno w Gronowie pod Toruniem oraz Złotorii śmiga aż miło :D.Ja testy przeprowadzę po świętach z anteną kierunkową przedział 21-69 kanał i symetryzatorem , i podłączeniem do TNK HD. Mieszkam na 9 piętrze z "czystym" widokiem, w lini prostej mam 74 km ,teoretycznie jest szansa,
więc liczę na "sukces" :D
Piszcie czy komuś się udało złapać sygnał jaki poziom i w jakiej części Torunia lub miejscowości pod Toruniem

Zdrowych i Wesołych świąt

Pozdrawiam

Zablokowany