DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

DjGrab pisze:A w Tarnowie nadaje a to u nas czemu nie w czym oni lepsi od Bydgoszczy myślałem ze wynagrodzą nam za mux 2 i czekanie na niego ale widzę ze jestem w blendzie ustawiłem antenę mam sygnał skaczący od 100 % potem 65 a potem skacze se jeszcze czasem niżej antena ustawiona na Świecie bo sygnał jest na slaby by ustawić go na Trzeciewiec i podejrzewam ze Trzeciewiec nadaje z mocą 50 kw ponieważ takiego osłabienia nigdy nie miałem. Emitel gdzie jesteś chcemy komunikatu doczytancego Trzeciewca. Chyba przydałby się by zainteresowały się tym jakieś media ale nic zaras obczaję te portale z technika może coś się dowiem jak coś dowiem to wam koledzy napisze pozdrawiam jak by ktoś miał jakieś info to napiszcie :)
Gdyby Trzeciewiec nadawał z mocą 50 kW nikt nie zauważyłby spadku poziomu sygnału.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DjGrab »

Robert to w jakim kw nadaje teraz Trzeciewiec skoro zauważamy spadek sygnału i to migający bo jest o jakieś 50 procent spadek sygnału co do Tarnowa to podobno był mux 1 a u nas jakaś cisza czy Emitel nie może już odpalić Trzeciewca no i coś wyjaśnić nam spicie tam czy co??? to do operatora Emitela z całym szacunkiem ale na moje oko już można to uruchomić bo niewierze ze na Trzeciewcu niema anten więc na co czekamy???

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Emitel czeka na pieniądze od wszystkich nadawców bo nie jest instytucją charytatywną ;)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

DjGrab pisze:Robert to w jakim kw nadaje teraz Trzeciewiec skoro zauważamy spadek sygnału i to migający bo jest o jakieś 50 procent spadek sygnału co do Tarnowa to podobno był mux 1 a u nas jakaś cisza czy Emitel nie może już odpalić Trzeciewca no i coś wyjaśnić nam spicie tam czy co??? to do operatora Emitela z całym szacunkiem ale na moje oko już można to uruchomić bo niewierze ze na Trzeciewcu niema anten więc na co czekamy???
Nie można ocenić na podstawie wskazań odbiornika TV lub tunera DVB-T mocy nadajnika.
Jedno jest pewne. Nie ma żadnego "migającego spadku sygnału". Mieszkam w podobnej odległości od masztu co Ty i sygnał jest nadzwyczaj stabilny. U mnie siła wynosi 85% ale antenę mam ustawioną tyłem do nadajnika.
Dziś byłem u znajomego który mieszka 2 ulice dalej - u niego odbiornik DVB-T Wiwa HD50 pokazuje siła 100%, jakość 100%. Antena siatkowa bez wzmacniacza z pasywnym rozgałęźnikiem sygnałem rozdzielonym na 2 telewizory. Analog też żyleta.
Być może moc jest zmniejszona albo charakterystyka anten została zmieniona z jakichś względów (prac?) dlatego niektórzy odbiorcy znajdujący się dalej od nadajnika zauważają % spadek sygnału. Jest to jednak wartość około 3-5%.
Nie jest to jednak odczuwalne w odległości 20-30 km od nadajnika a już napewno nie ma żadnego "bujania". Może niech się inni wypowiedzą którzy mają zewnętrzne anteny i mieszkają 30-50 km od Trzeciewca.

Adam Brodziak

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Adam Brodziak »

Nie wiem dlaczego Emitel o tym nie informuje ale mają kłopoty z anteną, czekamy na informację kiedy będą w stanie wrócić do normalnej mocy.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: RAPIOTR »

Pechowy ten obiekt. Czyżby systemik UHF lub feder nabrał wilgoci ?

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:16 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

max2003

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: max2003 »

[quote="Robert03" :idea:
Jedno jest pewne.


ja w murowańcu białe błota mam pełne 100 procent i spadki ledwo 5% czasami a w bydgoszczy na błoniu kasza jak nic

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

max2003 pisze:[quote="Robert03" :idea:
Jedno jest pewne.


ja w murowańcu białe błota mam pełne 100 procent i spadki ledwo 5% czasami a w bydgoszczy na błoniu kasza jak nic
Czyli bliżej nadajnika masz gorszy odbiór ? :D Antena do sprawdzenia.
Weź pod uwagę także warunki odbioru jakie masz w Bydgoszczy: Czy antena nie jest zasłonięta budynkami, czy odbiera sygnał bezpośrednio z nadajnika czy też z odbicia. W gęstej zabudowie przy nisko zawieszonej antenie odbiór może być bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy.
"Kasza" nie występuje w odbiorze cyfrowym. W odbiorze DVB-T albo jest "żyleta" albo komunikat "brak sygnału" i całkowity brak odbioru.

max2003

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: max2003 »

Robert03 pisze:max2003

Nie ma znaczenia jaki telewizor posiadasz. Ważne żeby telewizor miał conajmniej gniazdo SCART (eurozłącze).

1. Antenę podłączasz do tunera DVB-T.
2. Tuner DVB-T podłączasz do telewizora kablem SCART lub HDMI (w praktyce na HDMI będziesz miał lepszy obraz tylko dla programów nadawanych w jakości HD).

Jeśli chcesz dodatkowo w telewizorze odbierać telewizję analogową podłączasz antenę do telewizora. Jeśli twój tuner DVB-T powiada wyjście antenowe możesz je wykorzystać i podłączyć tego typu kablem http://www.elpiobis.pl/product_info.php ... ec-m-dl15m

Dla Bydgoszczy nie ma potrzeby korzystania z analogu bowiem w całym mieście dostępne są wszystkie programy w DVB-T.
Rodzaj podłączenia tunera DVB-T z telewizorem nie ma wpływu na ilość odbieranych kanałów cyfrowych.

wczoraj podłaązyłem ten kabelek koncentryk osobny telewizor lcd wg specyfikacji nie wiem czy ma nawet mpeg 2 bo nic o tym nie ma w instrukcji z dekoderem oprócz scarta i przyciskiem source przłączyłem na pilocie telewizora i znalazłem 1,2,info polsat i tvn oprócz polsatu z lekka kasza reszta szumi jak ze ze słabej antenki ??? zostaje poczekac az sygnał zamiast z chodka pójdzie z trzeciewca MUX3 ????

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Ktoś tu napisał, że w zasięgu 10~15 km nie ma zupełnie sygnału. Bzdura. Od czasu, gdy jest mowa o rzekomym spadku sygnału u mnie moc/jakość sygnału się nie zmieniła. Może problem dotyczy tych co mieszkają dalej, tak mniej więcej od 50km. W samej Bydgoszczy nie powinno być tak drastycznych spadków. ;)
Osiedle Błonie też raczej nie ma problemów z odbiorem sygnału.

To co odebrałeś w poście wyżej, to programy analogowe.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

max2003 pisze: wczoraj podłaązyłem ten kabelek koncentryk osobny telewizor lcd wg specyfikacji nie wiem czy ma nawet mpeg 2 bo nic o tym nie ma w instrukcji z dekoderem oprócz scarta i przyciskiem source przłączyłem na pilocie telewizora i znalazłem 1,2,info polsat i tvn oprócz polsatu z lekka kasza reszta szumi jak ze ze słabej antenki ??? zostaje poczekac az sygnał zamiast z chodka pójdzie z trzeciewca MUX3 ????
To co złapałeś to jest analog z Trzeciewca.
W jaki sposób chcesz odebrać DVB-T na analogowym sprzęcie ?
Chodkiewicza musisz łapać telewizorem z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4 lub osobnym tunerem DVB-T zgodnym ze specyfikacją MPEG-4.
Jeśli ty nie wiesz co ma wbudowane Twój telewizor to ja tymbardziej. wystarczy wejść do menu-szukanie ręczne kanałów i wybrać "tylko kanały cyfrowe". Jeśli ma wbudowany tuner DVB-T to taka opcja w menu będzie.
Telewizor oprócz tunera analogowego może mieć:
1. wbudowany tuner DVB-T MPEG-2 - wtedy złapiesz kanały cyfrowe ale tylko sam dzwięk i EPG
2. wbudowany tuner DVB-T MPEG-4 wtedy złapiesz kanały cyfrowe poprawnie(obraz i dzwięk)
3. Wbudowany tylko tuner analogowy bez DVB-T - wtedy brak możliwości odbioru kanałów cyfrowych.

Dla punktu 1 i 3 konieczny będzie zewnętrzny tuner DVB-T MPEG-4 lub wymiana telewizora.
MUX-3 z Trzeciewca będzie nadawany po wyłączeniu analogowego TVP1 i nastąpi to nie wcześniej jak w połowie przyszłego roku.
Skoro analog ci szumi w Bydgoszczy to znaczy że jest słaby sygnał z anteny - antena do sprawdzenia. To jeden z powodów dla których masz kłopot z odbiorem Chodkiewicza.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2012, o 11:04 przez Robert03, łącznie zmieniany 2 razy.

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Adam Brodziak pisze:Nie wiem dlaczego Emitel o tym nie informuje ale mają kłopoty z anteną, czekamy na informację kiedy będą w stanie wrócić do normalnej mocy.
Nie zauważyłem spadku poziomu i jakości sygnału. Cały czas poziom i jakość sygnału 100 na 100. Odległość do nadajnika 19 km.Antena logarytmiczna 5-65 bez wzmacniacza.Oczywiście nie można wykluczyć że dalej od nadajnika widać spadek jakości sygnału.

Obrazek
Obrazek

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DjGrab »

Siema do kolegi który pisał ze ja pisałem bzdury o nie jeśli któryś z elementów anten na Trzeciewcu jest uszkodzone to nie dziwie się ze sygnał miga więc nie mówcie ze pisze bzdury później zrobię zdjęcia i wyśle wam tu by to udowodnić mam sygnał 65% a miałem 100% sygnał jest niezłe oslabniety skoro ja mam 15 do 20 km do nadajnika lepiej byśmy sprawili ze emitel wyda oświadczenie czy naprawił ten zepsuty element a nie co do spadku przestawiłem jakoś antenę dalej mam na Świecie i jest 65 % z szkacączym na 70 i potem znowu spada tak nie miałem od początku włączenia go więc nie mówcie ze bzdury pisałem może te 10 % to było z zlej ustawionej anteny ale te 65 to niezłe osłabienie ci którzy maja anteny normalne ustawione na Trzeciewiec maja sygnał jakieś pewnie o 5 % mniejszy góra 10 ale ja tak nie mam chciałbym by Emitel ruszył tyłek i wydal oświaczenie co do naszego nadajnika:)

max2003

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: max2003 »

Robert03 pisze:
max2003 pisze: wczoraj podłaązyłem ten kabelek koncentryk osobny telewizor lcd wg specyfikacji nie wiem czy ma nawet mpeg 2 bo nic o tym nie ma w instrukcji z dekoderem oprócz scarta i przyciskiem source przłączyłem na pilocie telewizora i znalazłem 1,2,info polsat i tvn oprócz polsatu z lekka kasza reszta szumi jak ze ze słabej antenki ??? zostaje poczekac az sygnał zamiast z chodka pójdzie z trzeciewca MUX3 ????
To co złapałeś to jest analog z Trzeciewca.
W jaki sposób chcesz odebrać DVB-T na analogowym sprzęcie ?
Chodkiewicza musisz łapać telewizorem z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4 lub osobnym tunerem DVB-T zgodnym ze specyfikacją MPEG-4.
Jeśli ty nie wiesz co ma wbudowane Twój telewizor to ja tymbardziej. wystarczy wejść do menu-szukanie ręczne kanałów i wybrać "tylko kanały cyfrowe". Jeśli ma wbudowany tuner DVB-T to taka opcja w menu będzie.
Telewizor oprócz tunera analogowego może mieć:
1. wbudowany tuner DVB-T MPEG-2 - wtedy złapiesz kanały cyfrowe ale tylko sam dzwięk i EPG
2. wbudowany tuner DVB-T MPEG-4 wtedy złapiesz kanały cyfrowe poprawnie(obraz i dzwięk)
3. Wbudowany tylko tuner analogowy bez DVB-T - wtedy brak możliwości odbioru kanałów cyfrowych.

Dla punktu 1 i 3 konieczny będzie zewnętrzny tuner DVB-T MPEG-4 lub wymiana telewizora.
MUX-3 z Trzeciewca będzie nadawany po wyłączeniu analogowego TVP1 i nastąpi to nie wcześniej jak w połowie przyszłego roku.
Skoro analog ci szumi w Bydgoszczy to znaczy że jest słaby sygnał z anteny - antena do sprawdzenia. To jeden z powodów dla których masz kłopot z odbiorem Chodkiewicza.
aż taki laikiem nie jestem jak pisałem nie wiem bo w opisie nie ma a na forum sie potwierdziło że nie ma to pierwsze lcd były u nas 204-5 rok nie ma tunera dvb-t ani 2 ani 4 jak wyżej pisałem podłaczałem i tuner dvb iec jaki sygnał łapałem wiem cyfrowy i to w ilosci 8 a reszte po przełaczeniu pilotem tv source znalazł przez tuner dvb -t kaszkowate 5 programów to wiem skoro cyfrowe złapał 8 to tamte kaszkowe wygląda jakby były przez dekoder zle opodbierane a po odłaczeniu dekodera dvb-t łapie na tej siatkówce super czyste 5 programów ??? niby analogowych ?
ad.3 tu jesteś w błędzie bo analogowy tv bez tunerów dvb-t odbiera sygnał cyfrowy dekodowany poprzez własnie nowy tuner dvb-t który można już nabyć w wielu różnych wersjach wykonania i oczywiście ten stary telewizor odbierze te cyfrowe programy myślę, że nie jesteś tu na fali wszechogarniającej informacji rozpowiadanej tu i tam że stare telewizory należy wyrzucić? są nadal i będą nadal używane przez tych których nie stać na tv z dvb-t i mpeg 4 wbudowanym w telewizor ?

max2003

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: max2003 »

Robert03 pisze:
max2003 pisze: wczoraj podłaązyłem ten kabelek koncentryk osobny telewizor lcd wg specyfikacji nie wiem czy ma nawet mpeg 2 bo nic o tym nie ma w instrukcji z dekoderem oprócz scarta i przyciskiem source przłączyłem na pilocie telewizora i znalazłem 1,2,info polsat i tvn oprócz polsatu z lekka kasza reszta szumi jak ze ze słabej antenki ??? zostaje poczekac az sygnał zamiast z chodka pójdzie z trzeciewca MUX3 ????
To co złapałeś to jest analog z Trzeciewca.
W jaki sposób chcesz odebrać DVB-T na analogowym sprzęcie ?
Chodkiewicza musisz łapać telewizorem z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4 lub osobnym tunerem DVB-T zgodnym ze specyfikacją MPEG-4.
Jeśli ty nie wiesz co ma wbudowane Twój telewizor to ja tymbardziej. wystarczy wejść do menu-szukanie ręczne kanałów i wybrać "tylko kanały cyfrowe". Jeśli ma wbudowany tuner DVB-T to taka opcja w menu będzie.
Telewizor oprócz tunera analogowego może mieć:
1. wbudowany tuner DVB-T MPEG-2 - wtedy złapiesz kanały cyfrowe ale tylko sam dzwięk i EPG
2. wbudowany tuner DVB-T MPEG-4 wtedy złapiesz kanały cyfrowe poprawnie(obraz i dzwięk)
3. Wbudowany tylko tuner analogowy bez DVB-T - wtedy brak możliwości odbioru kanałów cyfrowych.

Dla punktu 1 i 3 konieczny będzie zewnętrzny tuner DVB-T MPEG-4 lub wymiana telewizora.
MUX-3 z Trzeciewca będzie nadawany po wyłączeniu analogowego TVP1 i nastąpi to nie wcześniej jak w połowie przyszłego roku.
Skoro analog ci szumi w Bydgoszczy to znaczy że jest słaby sygnał z anteny - antena do sprawdzenia. To jeden z powodów dla których masz kłopot z odbiorem Chodkiewicza.
nie czytałeś moich postów przecież podłaczałem dvb-t do lcd bez tunera to jak możesz mówić że złapałem analoga skoro mam 8 programów cyfrowej telewizji naziemnej?

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Starałem się napisać prosto i bez wchodzenia w zbędne szczegóły żeby nie komplikować sprawy. Przepraszam że mój język mimo wszystko okazał się zbyt trudny i niezrozumiały. Prościej nie potrafię.
Proponuję jeszcze raz uważnie i powoli przeczytać co napisałem w sprawie możliwości odbioru sygnałów cyfrowych i analogowych. Może poproś kogoś z rodziny czy znajomych kto zna się trochę na antenach, telewizorach i tunerach DVB-T żeby rzucił okiem na Twoje połączenia ( także wtyczki itp.) i instalację antenową która jak wynika z tego co piszesz nie jest poprawna a analog miesza Ci się z DVB-T ( pisałem przecież że DVB-T nie śnieży!).
Jednocześnie proponuję spróbować znaleźć w którym miejscu napisałem że stare telewizory trzeba wyrzucić ?

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Wszędzie już powoli coś się dzieje....
tylko kolejny raz Trzeciewiec jest omijany... :x

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

telewizorek cytował wypowiedź
Adam Brodziak pisze:Nie wiem dlaczego Emitel o tym nie informuje ale mają kłopoty z anteną, czekamy na informację kiedy będą w stanie wrócić do normalnej mocy.
Wpierw muszą się uporać z awarią systemu antenowego a potem pewnie coś ruszy... oby do końca maja się wyrobili.

Napisałem na portalu Chojnickim i o to efekt
http://www.chojnice.com/wiadomosci/teks ... gnalu/6654
W Delegaturze Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni poinformowano, że zakłócenia w odbiorze sygnału telewizyjnego, które występują od kilku dni są spowodowane awarią przekaźnika w Trzeciewcu. W ciągu dwóch dni sytuacja powinna być opanowana i wszystko wróci do normy. Zakłócenia pojawiły się również w innych miejscowościach powiatu chojnickiego, m.in. w Czersku i Brusach.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Bogoes »

Na początek jako nowy (od pół roku tajny obserwator ;) ) się przywitam :D ...

Dzięki @Puma za info o przyczynie słabszego sygnału (w końcu coś wiadomo)... u mnie (Bydgoszcz-Okole) siła sygnału spadła na mux2 ze 100% na 93%, mux1 bz, czyli ok.80%

Zablokowany