DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Chyba Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
W tym tygodniu zaczęli uruchomienia, a nie że w tym tygodniu uruchomią wszystkie.

remlin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: remlin »

Witam!
Czy Trzeciewiec nadaje jeszcze sygnał analogowo?
Pozdrawiam

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Oczywiście Trzeciewiec nadaje jeszcze sygnał analogowo.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

remlin pisze:Witam!
Czy Trzeciewiec nadaje jeszcze sygnał analogowo?
Pozdrawiam
Zgodnie z planem najpóźniej do 20 maja 2013.
http://www.polskacyfrowa.org/wazne-daty ... gowej.html

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: gg99gg »

telewizorek pisze:Odebrałem mocny sygnał na kanale 39 ale nie można było wyszukać kanałów.Mux 1 ma być na 49 ale nie wiem co to było na kanale 39, trwało kilka minut

http://s6.ifotos.pl/img/Foto0363j_rewenxx.jpg

obrazek z innego tunera
http://s6.ifotos.pl/img/Foto0368j_rewenwp.jpg

Dla porównania sygnał z nadajnika i Iławy.Zdecydowanie słabsza jakość sygnału tylko 23 % a na kanale 39 było aż 80%. Tak jakby sygnał pochodził z bliższego nadajnika
Obrazek
Słaba jakość zdjęć, wykonane przez telefon kom,spadł kilka razy i jest trochę zdezelowany.
Raczej nie tropo bo sygnał na kanale 39 był mocny i bez możliwości wyszukania kanałów
ja nośna siła sygnału jest 89% jakość 0 napewno nie jest to Śrem bo obracałem antene na tą chwile sygnał jest z kierunku Bydgoszczy
kanały się nie wczytują jestem ciekaw co to jest i skąd

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

remlin pisze:Witam!
Czy Trzeciewiec nadaje jeszcze sygnał analogowo?
Pozdrawiam
Niestety cały czas tak. Ponad 2,1 MW ERP analogu (łącznie 5 stacji TV) jest z Trzeciewca nadawane analogowo i ten stan jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugo będzie trwał.
Conajmniej rok za dłuuuuugoooo.
W tym czasie mamy protezę o mocy żarówki z Chodkiewicza a całe województwo marzy i czyta posty o NTC...

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Tharazi »

No ja nie marzę, bo mam z Płocka Mux-3 więc git. Jedyne co mi brakuje to tvp info regionalne, analog z Trzeciewca we Włocławku nie da się odbierać. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i z Płocka albo Konina puści drugą wersję tvp info będzie z Bydgoszczy.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Tharazi pisze: Mam nadzieję, że ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i z Płocka albo Konina puści drugą wersję tvp info będzie z Bydgoszczy.
Popieram - Rachocin, Konin i Gniezno powinny rozsyłać TVP Bydgoszcz. - są to ośrodki doświetlające nasze województwo i logicznym byłoby dać program regionalny. Niestety prawdopodobnie brak zainteresowania ze strony TVP Bydgoszcz lub niewiedza kogoś z Wawy sprawią, że np TVP Łódź będzie dostępna prawie pod Grudziądzem z Rachocina czy pod Bydgoszcz doleci sygnał tej TVP z Konina. Tylko po co?

sp2sv66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sp2sv66 »

Robert połowa województwa juz spokojnie odbiera muxy z kisielic i ma gdzies trzeciewiec problem jedynie w tym iż ludzie mało wiedza o tym iz MUX 3 spokojnie pod Trzeciewcem z Kisielic mogą odbierac.A ludzie z bydgoszczy maja MUX 3 z chodkiewicza i mają problemy?400 Wat na miasto Bydgoszcz to wystarczająca moc.Najpierw trzeba miec normalna antene i bedzie ok.Dla przykładu Grudziądz ma 90 tys mieszkańców i nadajnik lokalny ma ledwie 5 wat ,bydgoszcz 400 tys i ma 400 wat.wiec bez przesady moc jest dobra.Kazdy kto chce poradzi sobie wystarczy tylko odrobina checi a nie ciągle narzekac .Od torunia po swiecie spokojnie odbiera sie kisielice i jest to o wiele wieksza odległosc niż podają mapki zasiegu emitela.Wiec nalezy sie tylko z tego faktu cieszyc.Bydgoszcz jest w dolinie i dlatego mają extra doswietlenie.Swoja drogą ciekawe dlaczego Bydgoszcz ma doswietlenie a 200 tys Toruń nie ma..A to ze tvp Bydgoszcz ma informacje z Trzeciewca ze sa odbierani w całym województwie to juz inna sprawa.Bo niestety nie całe województwo odbiera tvp Bydgoszcz ale kogo to interesuje że jest inaczej

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Kto nie odbiera, ten nie odbiera. Kanał 34 w Bydgoszczy jest specyficzny. Z tego co pamiętam nadawał na nim Canal+ i też była to moc pierdziawki - kilkanaście lat temu nie było tak łatwo z odbiorem TV w samej Bydgoszczy. TVN, Polsat i Canal+ nie miały nadajników w Trzeciewcu przecież. Aby odebrać wszystkie programy trzeba było mieć kilka anten. Cieszcie się, że teraz nie musicie mieć 3-4 anten do odbioru...

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

odziom91 pisze:Kto nie odbiera, ten nie odbiera. Kanał 34 w Bydgoszczy jest specyficzny. Z tego co pamiętam nadawał na nim Canal+ i też była to moc pierdziawki
Canal+ nadawał na kanale 33.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Oops... mój błąd. Ale to nie zmienia faktu, że rejon kanałów 33-36 jest dość zapchany przez sygnał analogowy.

golem14
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 12:10
Odbiornik: WIWA SD-308
MediaTech MT-4168
Instalacja antenowa: Jeszce żadna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: golem14 »

sp2sv66 pisze:Swoja drogą ciekawe dlaczego Bydgoszcz ma doswietlenie a 200 tys Toruń nie ma..A to ze tvp Bydgoszcz ma informacje z Trzeciewca ze sa odbierani w całym województwie to juz inna sprawa.Bo niestety nie całe województwo odbiera tvp Bydgoszcz ale kogo to interesuje że jest inaczej
Grudziądz leży w tzw Kotlinie Grudziądzkiej, a więc w... dziurze. Ponadto mamy tu sporo górek, które w parze z zabudową skutecznie robią cień dla sygnałów z Kisielic. Teren poza Klęczkowem z jednej strony a Białochowem z drugiej, są już bardziej równe co widać szczególnie jak się jedzie na Chełmżę, Toruń, Warszawę lub Kwidzyn na północy. Niestety tych mankamentów nie widać na mapach planistów ze "stolycy". Jednakże u nas problem rozwiązał by pełen zakres MUXów z Trzeciewca, leżymy bowiem prawie dokładnie po środku linii łączącej ten nadajnik z Kisielicami.

sp2sv66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sp2sv66 »

Dokładnie.tak jak mówisz ja codziennie jeżdze do pracy w Grudziądzu i prawde mówiąc ludzie z miasta Grudziądza mówia ze sygnał z kisielic jest mocny.Ja nawet w Chełmnie u rodziny sygnał analogowy z kisielic odbieraja na równi z trzeciewcem a antena tam jest na 1 pietrze za oknem w zabudowaniu wiec nie wierze ze w Grudziądzu sa problemy z kisielicami.W grudziadzu 34 km kisielice , 44 km trzeciewiec..Przypuszczam ze kwestia anteny lub , lub drobnej korekty w lokalizacji anteny.Pokombinuj.Bo mux3 z Trzeciewca nie wczesniej niz gdzies kolo czerwca 2013 roku sie pojawi jak wyłącza analog.A np w swieciu a w chełmnie szczególnie extra kisielice nadają spora siła sygnału bez wzmacniacza

Johnny Tsunami

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Johnny Tsunami »

Wschód województwa ma bliżej do Rachocina niż do Trzeciewca i większość ludzi z Kujaw i Pomorza będzie bardzo chciała oglądać TVP Bydgoszcz zamiast TVP Łódź. Z drugiej strony dobrze by było,jakby z nadajnika w Rachocinie uruchomili TVP Bydgoszcz(MUX 3). Ludzie mieszkający np.we Włocławku czy Dobrzyniu nad Wisłą bardzo by się ucieszyli z informacji regionalnych z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego ;) Mam nadzieję,że ktoś z Emitela zadba o sygnał TVP Bydgoszcz z Rachocina ;) Pozdrawiam ;)

sp2sv66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sp2sv66 »

Obawiam sie ze z rachocina nie dadzą Tvp Bydgoszcz gdyż nie mozna podzielic ,nie da sie zrobic kierunkowo nadawania dla kujawsko pomorskiego tvp Bydgoszcz a dla mazowieckiego Warszawki z tego samego nadajnika zreszta tvp tak podzielila te oddziały ze pozal sie boże praktycznie Trzeciewiec Tvp Bydgoszcz nadaje a to za mało .Wiec panowie w tvp Bydgoszcz obuddzcie sie i zrobcie cos z tym aby całe województwo spokojnie ogladało TVP Bydgoszcz ,100 Kw to troche za mało na województwo skoro analogowe nadajniki Z Trzeciewca maja po 650 KW i jeszcze sa problemy

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Johnny Tsunami pisze:Wschód województwa ma bliżej do Rachocina niż do Trzeciewca i większość ludzi z Kujaw i Pomorza będzie bardzo chciała oglądać TVP Bydgoszcz zamiast TVP Łódź. Z drugiej strony dobrze by było,jakby z nadajnika w Rachocinie uruchomili TVP Bydgoszcz(MUX 3). Ludzie mieszkający np.we Włocławku czy Dobrzyniu nad Wisłą bardzo by się ucieszyli z informacji regionalnych z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego ;) Mam nadzieję,że ktoś z Emitela zadba o sygnał TVP Bydgoszcz z Rachocina ;) Pozdrawiam ;)
Ja mam świetny przykład z południa regionu. Znajomi w Piotrkowie Kujawskim mieli dostęp do TVP Bydgoszcz, kilka lat temu jak było rozszczepienie sygnału i TVP2 nadawała TV Regionalną. Obecnie są rozdarci - analog kiepskiej jakości z dalekiego Trzeciewca czy normalny obraz z Konina no i brak TVP Bydgoszcz.
Ktoś logicznie, załóżmy, że z Emitela choć wątpię, że to akurat ich zadanie powinien obliczyć procentowo jaki obszar naświetla Rachocin w województwie łódzkim, a jaki w województwie kujawsko - pomorskim. Można tu również zastosować liczbę mieszkańców w doświetlanych obszarach regionów. Tak samo powinno się zrobić w przypadku nadajnika z Konina. Wg mnie akurat w tym przypadku nie powinno być żadnych wątpliwości jaka TV Regionalna oprócz Poznania powinna być dołączona pod Konin. Praktycznie na południe od Inowrocławia cały obszar jest bardzo dobrze naświetlany przez Konin. Ja sam odbieram dobrej jakości MUX2 z Konina na 45 kanale, a mieszkam pod Bydgoszczą. Często jak nie działa Trzeciewiec np radyjko samo przełącza się na Konin.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Jak myślicie jaka będzie różnica siły|jakości sygnału w stosunku do MUX 1?
Będzie to 49k a MUX 1 to 32k... co prawda Polsat analogowy to 53k i mam dobry odbiór z np. TVP 2 gdzie jest 36k.

Ps. W piątek nasza kolej :D

dziadoski

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: dziadoski »

Kiedy wreszcie ruszy mux1 w Bydgoszczy? Jedno z największych miast w Polsce i wciąż cisza. Oddział Emitel w tym rejonie powinien być zwolniony. Jeśli ktoś jest wiecznie wolniejszy od innych nadaje się do wymiany.

sp2sv66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sp2sv66 »

w tym trzeciewcu to strasznie im idzie na wsi zrobili testy z kisielic z wiejskiego nadjnika a tu bydgoszcz torun nie maja i nawet muxu3 niema.porazka

Zablokowany