DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

dziadoski pisze:Dlaczego piszą tylko o TVP1 HD??? TVP2 też miało być... Ciągłe kombinowanie, ciągłe zmiany na gorsze... A pracownicy emitel w kujawskim maja znowu wolne a już po świętach. Ciekawe czy od poniedziałku będą pracowac?
Piszą prawidłowo. W MUX-1 będzie tylko TVP1 HD. To żadne zmiany. Tak było od początku zaplanowane. TVP2 HD będzie w MUX-3. Kto jest w zasięgu będzie miał.
Pracownicy zapewne mają wolne jak sobie wzięli urlop. Pozostali pracują. Zapewniam Cie że to wolne nie ma żadnego związku z włączeniem bądz nie nadajników.
A Trzeciewiec jest już zacnym ośrodkiem z historią i tradycją jego jest że rusza ostatni. Więc na 31 czerwca pewnie ruszy :-). Za to masz aż 5 stacji analogowych dużej mocy ! Tego nie daje żaden inny ościenny RTCN :-).

Johnny Tsunami

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Johnny Tsunami »

Czy na dzisiaj są planowane kolejne uruchomienia nadajników MUX 1 ? :) Emitel poinformował w poniedziałek,że w tym tygodniu zostaną uruchomione emisje z wszystkich nadajników w ramach Etapu II :) Skoro zostało uruchomionych 19 nadajników, to porównując prace w ramach MUX 2 ( także pracowali w soboty i niedziele ) wiedząc,że kończy się tydzień mogą uruchomić dzisiaj np. 20 nadajników , a jutro mogą 5 nadajników uruchomić :) Także wszystko dzisiaj i jutro jest możliwe ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Na pewno dzisiaj pracują a skoro tak, to będą nowe nadajniki :)
Rzecznik co prawda twierdzi że w przyszłym tygodniu ale skoro do końca tygodnia mają być gotowi to dlaczego nie mają dzisiaj uruchomić ;)

daruncio1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: daruncio1 »

Johnny Tsunami pisze:Czy na dzisiaj są planowane kolejne uruchomienia nadajników MUX 1 ? :) Emitel poinformował w poniedziałek,że w tym tygodniu zostaną uruchomione emisje z wszystkich nadajników w ramach Etapu II :) Skoro zostało uruchomionych 19 nadajników, to porównując prace w ramach MUX 2 ( także pracowali w soboty i niedziele ) wiedząc,że kończy się tydzień mogą uruchomić dzisiaj np. 20 nadajników , a jutro mogą 5 nadajników uruchomić :) Także wszystko dzisiaj i jutro jest możliwe ;)
a gdzie było podane że ruszą wszystkie nadajniki drugiego etapu do końca tygodnia?

Johnny Tsunami

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Johnny Tsunami »

Na stronie głównej Emitela :) Jest napisane,że w tym tygodniu ( tj.od 30.04 do 6.05 ) zostaną uruchomione emisje w ramach MUX 1 ;)

robsonbyd77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: robsonbyd77 »

Dzisiaj nic nie włączą, ponieważ po ciężkim tygodniu pracy związanej z technicznym przygotowaniem do nadawania MUX-1 mają jak najbardziej zasłużony wolny weekend. ;)
Włączą w poniedziałek.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 09:37 przez robsonbyd77, łącznie zmieniany 1 raz.

czarek333

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: czarek333 »

w SOBOTE I W NIEDZIELE ? nic nie podłącza

robsonbyd77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: robsonbyd77 »

Johnny Tsunami pisze:Na stronie głównej Emitela :) Jest napisane,że w tym tygodniu ( tj.od 30.04 do 6.05 ) zostaną uruchomione emisje w ramach MUX 1 ;)
gdzie to przeczytałeś, chyba między wierszami,

Emitel poinformował jedynie że:
"Już w tym tygodniu rozpoczną się testowe uruchomienia emisji przewidzianych w drugim etapie wdrażania MUX-1."

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Na pewno nie będą pracować w sobotę i niedzielę, jest jeszcze sporo czasu na uruchomienie. Uruchomienie mux-2 było bardziej czasochłonne, bo montowano nowe anteny, dlatego pracowano nawet w dni wolne, jeżeli była odpowiednia pogoda.

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rocklee »

Skoro niby wszystko jest już zamontowane i czeka na wciśnięcie magicznego przycisku do uruchomienia to czemu nie może ktoś się ruszyć i go włączyć? Czy to jest tak trudne i niebezpieczne? :(

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Na pewno dzisiaj pracują... problem w tym czy przy nadajnikach ;)

robsonbyd77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: robsonbyd77 »

rocklee pisze:Skoro niby wszystko jest już zamontowane i czeka na wciśnięcie magicznego przycisku do uruchomienia to czemu nie może ktoś się ruszyć i go włączyć? Czy to jest tak trudne i niebezpieczne? :(
Ponieważ jest sobota, i Każdy chce mieć wolne. ;)

Puma, myślę że dzisiaj nie pracują, mają czas do 31.05 więc nie muszą się spieszyć.
Można zawsze podjechać do Trzeciewca i zobaczyć czy Ktoś tam pracuję oprócz „ochrony”

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

W prywatnych firmach nie ma czegoś takiego że ktoś chcę mieć wolne... nie chcę pracować to wypad :D
Kwestia jak Emitel podejdzie do sprawy, czy chcę podreperować swój nadszarpnięty wizerunek czy nie.
Puma, myślę że dzisiaj nie pracują, mają czas do 31.05 więc nie muszą się spieszyć.
Tak może być ale nie musi ;) Nie przesądzajmy jeszcze sprawy.


Ps. Bratanek pracuje w Play i nie ma czegoś takiego że chcę wolną sobotę/niedziele i często właśnie w weekend pracuje.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 11:35 przez Puma, łącznie zmieniany 3 razy.

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rocklee »

@up wiele osób tak mówi a musi pracować w sobotę jak i w niedzielę :>

robsonbyd77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: robsonbyd77 »

właśnie podchodzą do tego tak że mamy wolny weekend ponieważ jeszcze mamy czas na włączenie nadawania MUX-1 ;)

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Dla zainteresowanych odbiorem MUX#1 z Iławy odsyłam tutaj:
http://odziom.pl/?p=1501

;)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Płatny DVB-T Cyfrowego Polsatu obejmuje swoim zasięgiem już całe województwo i to w ciągu kilku dni więc to kolejny policzek dla Emitela przynajmniej w naszym zaściankowym województwie. Konkurencja poszła po rozum do głowy minimalne parametry maksymalny zasięg :)

andreff

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: andreff »

Mam pytanie do Robsonbyd77, mianowicie jak Ci chodzi TV na tej antenie Televesa ?

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

BiTCity pisze:Płatny DVB-T Cyfrowego Polsatu obejmuje swoim zasięgiem już całe województwo i to w ciągu kilku dni więc to kolejny policzek dla Emitela przynajmniej w naszym zaściankowym województwie. Konkurencja poszła po rozum do głowy minimalne parametry maksymalny zasięg :)
I maksymalna kasa. Ja bym tego konkurencją nie nazywał. Z drugiej strony póki nie bdzie zasięgu nie mają co liczyć na kasę.
Możesz mi powiedzieć na jakiej częstotliwości mogę to odebrać w Świeciu. Bo póki co to mam tylko MUX'y z Iławy i Trzeciewca. Toruńskich pierdziawek nie odbieram bo Kisielice miażdzą ten sygnał. Może coś z Kalinkowej z Grudziądza będzie ale z tego obiektu zasięg jest gorzej niż kiepski a moce mikroskopijne...Z resztą ja i tak się na tą ofertę nie piszę chyba że puszczą tam kanały HBO i Cinemax to chętnie wykupię pakiet za 20-40 PLN.

GJA

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: GJA »

Witam!
Czytam wasze posty i troche sie dziwie - bedzie gotowosc to pojawi sie sygnal. Wlaczenie nadajnika musi byc jeszcze oprocz gotowosci technicznej poprzedzone zgloszeniem oraz zezwoleniem od UKE. I przypuszczam, ze wlaczenie nastapi w dzien powszedni i to z powodu wspomnianego zezwolenia od UKE.
Pozdrawiam i rowniez czekam na sygnal.

Zablokowany