DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Ja wyszukałem dzisiaj 14 kanałów. Mam dwa TVP Info, z Gdańska i Olsztyna. Antena ustawiona na Trzeciewiec bez wzmacniacza.

mariuszek26

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: mariuszek26 »

kurcze nie wiem jak sprawdzic na tv jaki kanał jest na cyfrowych. ale cały czas je mam a dzis pierwszy raz znalazło a przedtem nawet w bezchmurne dni nic nie miałem. dziwne!!!!
skąd to łapie?

acess

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: acess »

Tylko i wyłącznie z Iławy / Kisielice

glyzewski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: glyzewski »

mariuszek26 Sygnał który odbierasz jest z nadajnika Iława/Kisielice. Kanał 24 i 46 - MUX 2 i MUX 3. Tak jak już pisałem wcześniej u mnie też pojawił się dzisiaj szczątkowy sygnał, ale nie da się oglądać. A potwierdzeniem tego co pisze jest fakt, iż tylko z Iławy nadaje jednocześnie TVP Info Gdańsk i Olsztyn.

SideInfo

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: SideInfo »

Trzeciewiec NIE nadaje.
Mieszkam około 15km od Bydgoszczy w kierunku Nakła i również odbieram DVB-T.
Sprawdziłem z jakich nadajników. Mam sygnał z:
- Iława/Kisielce (MUX2)
- Płock/Rachocin (MUX3, bardzo słabo MUX2).

Niestety sygnał jest na tyle słaby, że muszą istnieć sprzyjające w-ki pogodowe (bezchmurne niebo), aby bezproblemowo odbierać.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2011, o 22:56 przez SideInfo, łącznie zmieniany 1 raz.

glyzewski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: glyzewski »

Ludzie bez nerwów, bo nam znowu temat zamkną ;)
Podsumowując:
- w dniu dzisiejszym Trzeciewiec nie nadaje
- programy cyfrowe, które niektórzy odbierają pochodzą z innych nadajników, a da się je odbierać z powodu korzystnych warunków atmosferycznych dla rozprzestrzeniania się sygnału

telewizorek

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: telewizorek »

To się nazywa dobre warunki propagacyjne i kolega może mieć sygnał a inni się denerwują bo nie maja sygnaliku.
U mnie sygnaliku też nie ma.

telewizorek

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: telewizorek »

Pogoda jest dobra a dokładnie czynniki atmosferyczne bo pogoda jest zawsze tylko zmieniają się czynniki atmosferyczne :-)
Na pewno sygnał cyfrowy pojawi się tylko nie ma terminu.

karlosik12

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: karlosik12 »

Chester pisze:Po prostu pija kolejną kawę,
po kawie na pewno uruchomią :lol: :lol: :lol:
W tej chwili na maszcie na końcowej gondoli jest 5 monterów (poniedziałek 15 sierpnia godzin 14:30) jest demontowana tymczacowa rampa do wciągania elmentów i z tego co widzę są prowadzone kable i dokonywane jakieś prace spawarką tak więc świątek piątek panowie pracują wczoraj zeszli z masztu po godzinie 19.

karlosik12

Re: Trzeciewiec - Obserwacje postępu prac

Post autor: karlosik12 »

wuja69 pisze:karlosik12 zapodał w innym wątku aktualne obserwacje masztu-prac na nim,jeżeli Ktoś coś zaobserwował to prośba by się podzielił info.
16:40 technicy cały czas pracują na maszcie ale już nic prz antenie (promienniku), cały czas demontowana jest wyciągarka do elementów teraz jest tak na 4 module anteny licząc od dołu a była prawie na szczycie czyli między 14 a 16 elementem.

karlosik12

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: karlosik12 »

kubica77 pisze:myslicie ze chca dzisiaj uruchomić ?? bo mysle ze nie musieli dzisiaj tego montowac tylko np jutro..wyraznie chcą dzisiaj... :D może się mylę
karlosik zostal w ten sposob pracownikiem emitela odpowiedzialnym za kontakty z forumowiczami :D
Światła już włączyli a Panowie technicy jeszcze na maszcie i można powiedzieć, że tak od samego rana, szacunek dla nich. Z tego co widziałem podpinali kable od spodu do paneli nadawczych. 19:30 zaczynają schodzić a to trwa około 20 minut

JaroWBK

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: JaroWBK »

Może maja już podłączone ,przed chwila zrobiłem skanowanko telewizora i nic,ale wierze ze dziś uruchomia :D

PS .Dlaczego ciągle jest zablokowany temat o Trzeciewcu ? już czas odblokować :D

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Przeskanujcie sobie kanał 24 z Kisielic, dobre tropo jest. Na uruchomienie dzisiaj transmisji bym nie liczył.

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: brencik »

Dzis Trzeciewca nie urcuchomia, uruchomienie bedzie pod koniec miesiaca.
A ja sobie ogladam MUX-2 i MUX-2 z Iławy, nawet jak nie ma korzystynych warunków propagacyjnych. Antena ATX-107 załątwia sprawe mimo 90km w lini prostej.

JaroWBK

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: JaroWBK »

Dzis Trzeciewca nie urcuchomia, uruchomienie bedzie pod koniec miesiaca.
13 sierpnia pisali w Pomorskiej.pl ze uruchomia za parę dni ,jak dziś pisał nasz forumowicz sprawozdanie z oglądania przez teleskop nadajnika ze skończyli montaż anten .

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: grzegorz0plonka »

Prawdopodobnie to nie dzisiaj uruchomią. Muszą połaczyć i potem podobno muszą skonfigurować sprzęt i wytedy koncu uruchomią się. No jest sporo kawał roboty. Tym tygodniu powinnym byc uruchomione. A po drugie emtel miał informowac atualnosci wydarzenia i podac nowy termin. Jak Śledztwo sprawie wypadku juz dawno zakonczyły to dlaczego nie informowali ani podanie nowy termin do tej spory?
Jest tu wyraznie napisane http://www.emitel.pl/aktualnosci/mux-2- ... rzeciewiec

Jest napisane jak sie skoczyć sprawy wypadku to wytedy bedą wiedzieć wiadomo.
Jak nie mamy informacji aktualności wydarzenia i terminu to nie ma sensu pisac bdury i oczekiwaniu nad uruchomiem. Narazie nadal jest zamkientym tematem.

Jak emtel bedą wiedzieć to informują po prostu.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2011, o 22:11 przez grzegorz0plonka, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

W innych regionach dvb-t działa nawet od kilku lat, u nas niestety nie potrafią uruchomić jednego nadajnika. A miał być uruchomiony dobry miesiąc temu. Przekładanie terminów, nieszczęsny wypadek niestety, spóźnione informacje od Emitela albo ich brak, ludzie tracą cierpliwość. W dodatku obniżenie mocy sygnału analogowego wielu osobom utrudniło odbiór telewizji. Nawet wątku na forum nie odblokujecie. Gdyby chociaż ktoś z Emitela podawał co jakiś czas informację o postępach prac obyłoby się bez ciągłego spamowania i marudzenia. Gdyby nie jeden z użytkowników to nadal by była dezinformacja, a tak chociaż wiadomo, że antenę zmontowali i podłączyli okablowanie.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2011, o 23:40 przez Railroad, łącznie zmieniany 1 raz.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: grzegorz0plonka »

Kiedy nie raz juz podałem link. Od dniu 13 sierpia informował na sronie pomorska http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /642906236
Jest napsiane po prostu usprawiedliwione i uzasadnione.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Prace instalacyjne są zaawansowane, a i prognozy pogody optymistyczne. Spodziewamy się rychłego zakończenia prac, o terminie poinformujemy w oficjalnym komunikacie

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Informuję, że planowany start emisji drugiego multipleksu ze stacji nadawczej w Bydgoszczy/Trzeciewcu zaplanowany jest na piątek, 19 sierpnia 2011 roku. Uruchomienie regularnych emisji będzie miało miejsce o ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności pogodowe (deszcz, wiatr), które już teraz miały wpływ na przesunięcie terminu z połowy miesiąca.

Z poważaniem.
Piotr Siemieniec

Zablokowany