DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

elimar555

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: elimar555 »

Ja myślę, że nie nadają jeszcze z pełną mocą. Tak samo było w Krakowie, pełną moc dali dopiero po dobrych dwóch tygodniach testów i wtedy była znaczna poprawa a przy tym bardzo wysoki kanał bo 64 to i zasięg mniejszy niestety.

tidigi

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tidigi »

Stentor pisze: Coś w tym musi być. Trzeciewiec nadaje na na niższej częstotliwościowi wiec sygnał powinien skuteczniej docierać niż ten Żólwieńca a tak nie jest.
Z Żółwieńca mam b.dobry sygnał nawet w mieszkaniu natomiast z Trzeciewcem są problemy.
Przyczyną tego mogą być również wysokie budynki które mamy Na Skarpie w kierunku na Trzeciewiec, w kierunku na Konin widoczność jest znacznie lepsza.
Niestety w Toruniu wrocilem (tzn przestawilem antente) do nadajnika z Konina bo sygnal jest stabilniejszy mimo ze roznica w odleglosciach 2 razy tzn do Konina z Torunia mam ok 70 Km do Trzeciewca 35 km. Sygnal z Trzeciewca jest w granicach jakosci 40-55% (jesli to cos mowi bo co TV to co innego znaczy) w efekcie jak wskakuje ponizej 50 jest szatkowanie wiec nie da sie ogladac a wydawaloby sie ze bedzie lepszy niz Konin.
Antena 19 emelementow tylko z symetryzatorem
Byloby cenna informacja czy DVB-T z Trzeciewca leci pelna moca ? czy obnizona? Bo nie wiem czy instalowac przedwzmacniacz do anteny
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2011, o 11:15 przez tidigi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

tidigi pisze:Byloby cenna informacja czy DVB-T z Trzeciewca leci pelna moca ? czy obizona? Bo nie wiem czy instalowac przedwzmacniacz do anteny
Też jestem tym zainteresowany... obawiam się jednak że informacje od Administratora nie są miarodajne... czytałem w innym temacie że pomimo niby docelowej mocy to potem się okazało coś innego.

Ps. Najlepiej wstrzymać się 2-3 tygodnie z wszelkimi pracami/zakupami w systemy antenowe.

majuta

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: majuta »

Informacja jaką rozesłał emitel brzmi tak:
Od dzisiaj na kanale 32 (562 MHz) z mocą 100 kW rozpoczął emisję nadajnik dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic.
100 KW a więc z pełną mocą dla MUX 2.
http://telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html

tidigi

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tidigi »

majuta pisze:Informacja jaką rozesłał emitel brzmi tak:
Od dzisiaj na kanale 32 (562 MHz) z mocą 100 kW rozpoczął emisję nadajnik dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic.
100 KW a więc z pełną mocą dla MUX 2.
http://telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
Jesli to prawda to kiszka :-( wiec pozostaje mi pozostac na Koninie a mialem nadzieje ze Trzeciewiec dlugo oczekiwany bedzie lepszy

A moc analogowej kiedy podniosa bo juz mnie to lekko drazni od konca czerwca w Toruniu mam zasniezone kanaly analogowe jak obnizyli moc bo obecnie pozytku z Trzeciewca nie mam, DVBT i analog kiepski(TVP1,TVP2 regionaly itd w wersji cyfrowej (czyli MUX1 czy MUX3 w Toruniu raczej terminy poza zasiegiem wyobrazi sa) wiec proces cyfryzacji w naszym regione dal pogorszenie niz polepszenie jakosci odbioru TV jak narazie dla mnie i mojej rodziny
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2011, o 12:48 przez tidigi, łącznie zmieniany 1 raz.

Stentor

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Stentor »

A jaki masz widok na Rachocin?
Ja z czwartego piętra z dobrym widokiem bez większego problemu odbierałem oba MUXy na ANT85 wystawionej na balkon. Szczegóły na forum DXantena
U siostry na Rudaku, na Kmicica na Antenie Opticum bez wzmacniacza Rachocin odbierany jest bez problemu.

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

grzegorz0plonka pisze:
Stentor pisze:Dla zainteresowanych . Tani tunerek USB
1. Tuner
I przejściówka na nasze anteny.
2. Przejściówka

Przesyłka idzie do Polski około 2-3 tygodni.
Pilota nie udało mi się uruchomić .
Tuner wymaga dwurdzeniowego procesora.
Na Win7 działa, na Media Center. Nie trzeba nic instalować . System sam pobierze potrzebne oprogramowanie.
Czasami potrzebny restart kompa po instalacji a przed skanowaniem kanałów.
Przesyłki przychodzą zwykłymi listami. Zamawiałem kilka drobnych rzeczy i zawsze dotarły. Obsługa sklepów wzorowa . Cały czas informacja o statusie zamówienia.
Aby pilot działało to nalezy wyłaczyć internet i instalujesz sterownik od plyty cd.


Jak to wyłączyć internet?
Co ma internet do pilota?

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tomek1106 »

Chester pisze:
grzegorz0plonka pisze:
Stentor pisze:Dla zainteresowanych . Tani tunerek USB
1. Tuner
I przejściówka na nasze anteny.
2. Przejściówka
Przesyłka idzie do Polski około 2-3 tygodni.
Pilota nie udało mi się uruchomić .
Tuner wymaga dwurdzeniowego procesora.
Na Win7 działa, na Media Center. Nie trzeba nic instalować . System sam pobierze potrzebne oprogramowanie.
Czasami potrzebny restart kompa po instalacji a przed skanowaniem kanałów.
Przesyłki przychodzą zwykłymi listami. Zamawiałem kilka drobnych rzeczy i zawsze dotarły. Obsługa sklepów wzorowa . Cały czas informacja o statusie zamówienia.
Aby pilot działało to nalezy wyłaczyć internet i instalujesz sterownik od plyty cd.
Jak to wyłączyć internet?
Co ma internet do pilota?
Wyłączyć internet po to, aby system nie pobrał sam z internetu domyślnych sterowników dla tego urządzenia. I dlatego trzeba sterowniki zainstalować z płytki dołączonej do zestawu, bez włączonego dostępu do internetu :ugeek:

tidigi

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: tidigi »

Stentor pisze: A jaki masz widok na Rachocin?
Ja z czwartego piętra z dobrym widokiem bez większego problemu odbierałem oba MUXy na ANT85 wystawionej na balkon. Szczegóły na forum DXantena
U siostry na Rudaku, na Kmicica na Antenie Opticum bez wzmacniacza Rachocin odbierany jest bez problemu.
Kiepski bo mieszkam w domku i sprawdzalem wszystkie dostepny nadajniki Rachocin, Kisielice, Trzeciewiec i Konin jest jedyny stabilny. Instalacja antenowa nowa z przed roku wiec nie ma tu zadnych starych kabli itd. ja juz pisalem wczesniej ze wiekszosc potencajnych odbiorcow DVBT indywidualnych to sa ludzie ktorzy nie mieszkaja w wiezowcach, blokach (jak ktos mieszka na Skarpie to za przeproszeniem na samym drucie bedzie odbiera z powodu lokalizacji jaka daje wysokosci osiedla w stosunku do innych) na osiedlach bo oni maja TV kablowa a wiekszosc to ludzie w domkach bo miasto Torun to nie koniec swiata tez sa ludzie co mieszkaja w okolicy Torunia i innych mniejszych miejsowosciach it to oni sa glownymi odbiorcami TV naziemnej.

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Wyłączyć internet po to, aby system nie pobrał sam z internetu domyślnych sterowników dla tego urządzenia. I dlatego trzeba sterowniki zainstalować z płytki dołączonej do zestawu, bez włączonego dostępu do internetu :ugeek:
No niby chwilowo działał... ale przestał...

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

noo
miałem
siła 100%
jakość 80%

a dzisiaj 100/100 :D Gitarka

szymi189

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: szymi189 »

Ja tam mogę odbierać z konina tylko że martwi mnie to że w przyszłości nie będę mógł oglądać tvp info bydgoszcz... :cry: no i jeszcze konina nawet nie ma w planach mux3 :x

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Chester pisze:Wyłączyć internet po to, aby system nie pobrał sam z internetu domyślnych sterowników dla tego urządzenia. I dlatego trzeba sterowniki zainstalować z płytki dołączonej do zestawu, bez włączonego dostępu do internetu :ugeek:
No niby chwilowo działał... ale przestał...
Windows 7 ma jakies wady. Zamiast pobierac sterownik na cd tylko pobierze internetu.
Lepiej wyłaczyc i aby pobrał na cd.

juter

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: juter »

Znalazłem chwilę czasu i skonstruowałem takie cudo:

Obrazek

Do symetryzatora przylutowałem 2 kawałki drutu.

Wpięte bezpośrednio do gniazda antenowego w telewizorze (czyli antena pokojowa, pokój od strony nadajnika) - siła 71% jakość 70-80%

Podłączone na zewnątrz do 7m miernej jakości kabla - siła 60%, jakość 100%

W obu przypadkach odbiór stabilny, bez przycinania i pikselozy. Odległość od Trzeciewca - 30 km.

I jeszcze jedno - podłączenie "gorącej" żyły koncentryka do balustrady balkonu - siła 70% jakość o dziwo 100%, również bez pikselozy.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2011, o 21:21 przez juter, łącznie zmieniany 1 raz.

Stentor

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Stentor »

tidigi pisze:
Stentor pisze: A jaki masz widok na Rachocin?
J
Kiepski bo mieszkam w domku i sprawdzalem wszystkie dostepny nadajniki Rachocin, Kisielice, Trzeciewiec i Konin jest jedyny stabilny.
Są tez plusy mieszkania w blokowiskach:)
Czyżby twój dom na stał gdzieś w Kaszczorku?
Kmicica jest prawie na poziomie Wisły i z dachu ponad pierwszym pietrem elegancko odbiera Rachocin. Jeżeli jeszcze z nich nie korzystałeś
mapy terenu. Po lewej stronie suwak do ustawiania wysokości anteny na gruntem.

Stentor

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Stentor »

juter pisze:Znalazłem chwilę czasu i skonstruowałem takie cudo:

Obrazek

Do symetryzatora przylutowałem 2 kawałki drutu.

Wpięte bezpośrednio do gniazda antenowego w telewizorze (czyli antena pokojowa, pokój od strony nadajnika) - siła 71% jakość 70-80%

Podłączone na zewnątrz do 7m miernej jakości kabla - siła 60%, jakość 100%

W obu przypadkach odbiór stabilny, bez przycinania i pikselozy. Odległość od nadajnika - 30 km.

I jeszcze jedno - podłączenie "gorącej" żyły koncentryka do balustrady balkonu - siła 70% jakość o dziwo 100%, również bez pikselozy.
Na 93 km za pomocą tego odbierasz?:)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pivo »

Wielgie, 90 km od Trzeciewca.

Gdy w piątek po 9 dowiedziałem się o starcie MUX-2 przeskanowałem pasmo. Jakość od 70 do ~85%, zależy to od warunków propagacyjnych. Analogowo TVP1 bez śniegu, TVP2 z leciutkim śniegiem, Polsat mocniej a TVP Bydgoszcz średnio zaśnieżnona i zlewa się z TVP1 z Rachocina, choć jakoś da się oglądać. Odbiór na ATX-91 ustawionej na miasto Bydgoszcz (elewacja przeszkadza w ustawieniu)

juter

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: juter »

Stentor pisze: Na 93 km za pomocą tego odbierasz?:)
Nie, napisałem że 30 km od nadajnika, zapomniałem napisać, że chodzi o Trzeciewiec. Mój opis z lewej dotyczy "właściwej" instalacji antenowej, a trzeciewiec traktuję eksperymentalnie - takie hobby.
Ale mnie zainspirowałeś i z ciekawości będę musiał sprawdzić czy odbiorę na tym (albo na jakimś innym wynalazku) mux2 z Iławy.

GJA

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: GJA »

Witam !
Po siedemnastej w dniu dzisiejszym pracowali ludzie na maszcie w Trzeciewcu.
Mozna wiec domyslac sie ze sygnal nie jest jescze o odpowiedniej mocy. Jest obnizony do wartosci bezpiecznych dla pracownikow.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

GJA pisze:Witam !
Po siedemnastej w dniu dzisiejszym pracowali ludzie na maszcie w Trzeciewcu.
Mozna wiec domyslac sie ze sygnal nie jest jescze o odpowiedniej mocy. Jest obnizony do wartosci bezpiecznych dla pracownikow.
Prawodobnie pracują juz nad tereminym MUX1 i 3.
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

Zablokowany