DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

piotrulex

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: piotrulex »

juter pisze:
Zrób tak, żeby od symetryzatora do gniazda w telewizorze sygnał "szedł" tylko i wyłącznie kablem z pominięciem jakichkolwiek rozdzielaczy, płytek itp.
OK. Tak zrobie i za kilka dni znow Was pomecze ;)

Najwazniejsze, ze widze efekty w swoim TV :)

kopacz

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kopacz »

szjet, ja miałem nadzieję że to nieco lepsza rozdzielczość będzie, a to tak samo tylko że gładko:-(((

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Rozdzielczość (SD) jest taka sama jak w analogu, dopiero przy HD zobaczysz różnice (też nie zawsze).

Osobiście to i tak jestem pod wrażeniem, obraz jest pozbawiony... mgiełki jak w analogu... chociaż w cyfrowym zdarza się obraz taki... sztuczny. Może tylko moje jest takie odczucie.

kopacz

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kopacz »

A HD też będzie można przez nadajniki przekazać? Sorry za takie pytania Pumo i bardziej zorientowani koledzy, ale jestem laikiem, choć przeczytałem trochę na ten temat, ale o HD nie znalazłem info. Czy by mieć HD trzeba po prostu kupować płatne telewizje? Czy takie nadajniki podołałyby przesyłowi HD? Czy istnieje w ogóle naziemne HD?

arik92

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: arik92 »

Oczywiście, naziemne HD istnieje, przykład to emisja testowa Polsat HD z RTCN Warszawa/PKiN.
Dużo zależy jednak od nadawców, jeśli chodzi o HD w pierwszych trzech multipleksach, to można mieć nadzieję że TVP się postara i zaoferuje na EURO 2012 TVP1 HD. Może w następnych multipleksach oferta HD się powiększy, ale jeśli nawet, to będą to pewnie płatne/kodowane multipleksy.

komi09

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: komi09 »

Puma pisze:Rozdzielczość (SD) jest taka sama jak w analogu, dopiero przy HD zobaczysz różnice (też nie zawsze).

Osobiście to i tak jestem pod wrażeniem, obraz jest pozbawiony... mgiełki jak w analogu... chociaż w cyfrowym zdarza się obraz taki... sztuczny. Może tylko moje jest takie odczucie.
Zgadza się, też zauważyłem tą sztuczność w czasie meczu... trawa wygladała tak, jakby była pomalowana, ale takie samo wrażenie było też w czasie meczu ogladanego z HD, choć może w trochę mniejszym stopniu, ale jednak.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

piotrulex pisze:
Co sugerujesz?

Wywalic separator i wzmacniacz oraz pominac rozdzielacz? - Wszystko co zbędne i nieużywane usunąć z instalacji.
Moze rozdzielacz nie ma znaczenia dla jakosci? - Ma znaczenie.

Moze separator przy wylaczonym zasilaczu nie przeszkadza? - Przeszkadza i to bardzo.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

To prawda. Jesli ktos jest przyzwyczajony do analogu to obraz wydaje sie jakis taki sztuczny, zbyt wyrazny.

Dzis zauwazylem dziwne przyciecia, a przy przegladaniu EPG pojawil mi sie zielony obraz, przez chwile nawet nic nie odbieralem mimo, ze sygnal byl taki jak zwykle. Mysle, ze to chyba jednak wina tunera i niedopracowanego jeszcze oprogramowania do niego :|

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Aerix pisze:To prawda. Jesli ktos jest przyzwyczajony do analogu to obraz wydaje sie jakis taki sztuczny, zbyt wyrazny.
Taki właśnie ma być. ;) Teraz widać, jak bardzo byliśmy w tyle. ;)

Nie wiem jak to z tym Trzeciewcem jest, ale na moim tunerze USB LV5HD rzadko, lecz jednak pojawia się pikseloza - prawdą jednak jest fakt, iż ze względu na chęć utrzymania MUX#3 z Iławy nie chciałem przestawiać anteny na Trzeciewiec. Tuner podłączony do telewizora radzi sobie doskonale - ten do komputera już gorzej [być może komputer - lub inne urządzenie - generuje jakieś zakłócenia] :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Tunery do komputera a szczegolnie te na usb mają mniej czułe głowice i gorzej sobie radzą ze słabszym sygnałem.

m-a-t

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: m-a-t »

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Czy mux 2 już działa z trzeciewca?
Mi tylko pokazał się konin a trzeciewca nie mam.
Jak to jest?
I jeszcze jedno pytanie.
Z jakiego nadajnika będzie nadawany mux3? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Trzeciewiec (MUX II) nadaje od 26 sierpnia, ja mam bardzo dobry odbiór.
MUX III od 27 października będzie nadawany z nadajnika umieszczonego w Bydgoszczy i będzie miał tak małą moc że praktycznie ledwie obejmie swoim zasięgiem Bydgoszcz... będzie nadawany z Trzeciewca dopiero po wyłączeniu nadawania analogowego czyli za około dwa lata.

Awatar użytkownika
Mario123
Posty: 12
Rejestracja: 1 października 2009, o 23:57
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit - Trzeciewiec(42 km)
Siatka - Piła/Rusinowo(88 km)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Mario123 »

odziom91 pisze:
Aerix pisze:To prawda. Jesli ktos jest przyzwyczajony do analogu to obraz wydaje sie jakis taki sztuczny, zbyt wyrazny.
Taki właśnie ma być. ;) Teraz widać, jak bardzo byliśmy w tyle. ;)

Nie wiem jak to z tym Trzeciewcem jest, ale na moim tunerze USB LV5HD rzadko, lecz jednak pojawia się pikseloza - prawdą jednak jest fakt, iż ze względu na chęć utrzymania MUX#3 z Iławy nie chciałem przestawiać anteny na Trzeciewiec. Tuner podłączony do telewizora radzi sobie doskonale - ten do komputera już gorzej [być może komputer - lub inne urządzenie - generuje jakieś zakłócenia] :)
Co do tunerów komputerowych, to mam Avermedia Duo Hybrid ,na którym też miałem zakłócenia, czasem przy dobrej propagacji miałem obraz idealny. Zaryzykowałem i kupiłem modem na usb: LV5TQUBE. I muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego maleństwa :). Obraz idealny, obecnie odbieram Mux2 i Mux3 z Rusinowa (jakość 100%), jak również Mux2 z Trzeciewca(tyłem anteny siatkowej z symetryzatorem). Może problem jest w tunerach hybrydowych, które wewnątrz urządzenia się zakłócają?

m-a-t

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: m-a-t »

No a jak już o tych tunerach do komputera to mam tuner firmy
not only tv i niby ma byc do odbioru tv a mam tylko analog fm i dab+.
Niby tuner mpeg2 ale dla osoby niewidomej obraz nie ma znaczenia.
Poradźcie prosze co mam z tym zrobic bo przydal by się

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Tunery do komputera nie rozróżniają się na MEPG-2 czy 4, wszystko dekoduje komputer, kwestia odpowiednich kodeków zainstalowanych w komputerze.

Popytaj się o szczegóły w dziale o tunerach http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36 .

kazjur

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kazjur »

:D No to dzisiaj (sobota 03.09.2011) Trzeciewiec przywalił - poziom sygnału 80% -super :D
Nawet na analogu jest rewelacyjnie.

juter

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: juter »

kazjur pisze::D No to dzisiaj (sobota 03.09.2011) Trzeciewiec przywalił - poziom sygnału 80% -super :D
Nawet na analogu jest rewelacyjnie.
To niestety nie Trzeciewiec przywalił, tylko jest tropo (niby na mapach czysto, ale znów łapię Olsztyn 100/100, więc jest). Zobaczysz, niebawem wszystko wróci do normy.

acess

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: acess »

u mnie norma..

wiec tropo.

kazjur

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kazjur »

To niestety nie Trzeciewiec przywalił, tylko jest tropo
W takim razie lubię "tropo", cokolwiek to znaczy... :D


Zablokowany