DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Chyba miałem jakieś problemy z tunerem...
bo po ponownym włączeniu znikło :)

devilson666

dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: devilson666 »

Mieszkam w okolicach Bydgoszczy, mam dekoder dvb-t i antenę siatkową. Dlaczego odbieram tylko osiem kanałów z dostępnych dziesięciu? Konkretnie nie posiadam TVP 1 i TVP 2, a wszystkie inne w super jakości, poziom sygnału w granicach 77%.
Czy na antenie kierunkowej będzie wyższy poziom sygnału?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: qwerty »

Jesteś leniem. Nawet nie czytałeś mojego FAQ.

_chris_

Re: dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: _chris_ »

bo zapewne jesteś jedynie w zasięgu jednego multipleksu czyli mux-2. Gdzie dokładnie mieszkasz?
devilson666 pisze:Czy na antenie kierunkowej będzie wyższy poziom sygnału?
zależy, jaką byś kupił - możesz mieć i mniej, i więcej.

A niezależnie, 'siatka' to też niestety antena kierunkowa... wbrew wszelkim zaklęciom i innym bajaniom ludowym... :D

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: Puma »

W MUX II masz 8 kanałów, TVP1 i 2 są w MUX III (wystartuje do 27.10 z nadajnika w Bydgoszczy).

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: Robert03 »

devilson666 pisze:Mieszkam w okolicach Bydgoszczy, mam dekoder dvb-t i antenę siatkową. Dlaczego odbieram tylko osiem kanałów z dostępnych dziesięciu? Konkretnie nie posiadam TVP 1 i TVP 2, a wszystkie inne w super jakości, poziom sygnału w granicach 77%.
Czy na antenie kierunkowej będzie wyższy poziom sygnału?
Odbierasz prawidłowo; MUX2 z Trzeciewca = 8 programów. Więcej w Bydgoszczy nie ma.
TVP1,2,3 są dostępne analogowo :-). Cyfrowo w Bydgoszczy będą w MUX-3 pod koniec października małą mocą a dużą mocą z Trzeciewca w MUX-1 do końca maja 2012r.
Można próbować dziś odebrać MUX-3 z innego nadajnika-Iława Kisielice. Do tego jednak trzeba mieć dobrą antenę umieszczoną wysoko na dachu. Było o tym w innych wątkach na forum poszukaj.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: dlaczego obieram tylko osiem kanałów...

Post autor: BiTCity »

Robert03 pisze: Można próbować dziś odebrać MUX-3 z innego nadajnika-Iława Kisielice. Do tego jednak trzeba mieć dobrą antenę umieszczoną wysoko na dachu. Było o tym w innych wątkach na forum poszukaj.
Jeśli chodzi o MUX-3 to opcja druga to Rachocin a w zeszłą sobotę podczas największego jak do tej pory tropo DVB-T jakie zauważyłem od kwietnia 2011 r. gdy zakupiłem tuner DVB-T można było oglądać w Bydgoszczy MUX-2 z Koszalina na zwykłej siatce.

Gołąb

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Gołąb »

Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam kilka pytań odnośnie DVD-B. Od pewnego czasu zastanawiam się nad odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej z Trzeciewca. Czy któryś z kolegów odbiera ją mieszkając na Szwederowie w Bydgoszczy? Czy wystarczy antena pokojowa? Nie chciałbym zainwestować w sprzęt, który nie spełniałby swojej roli.

Maciey

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Maciey »

Gołąb pisze:Mam kilka pytań odnośnie DVD-B.
Ale to jest forum o DVB-T, a nie DVD-B ;)

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rocklee »

Gołąb pisze:Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam kilka pytań odnośnie DVD-B. Od pewnego czasu zastanawiam się nad odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej z Trzeciewca. Czy któryś z kolegów odbiera ją mieszkając na Szwederowie w Bydgoszczy? Czy wystarczy antena pokojowa? Nie chciałbym zainwestować w sprzęt, który nie spełniałby swojej roli.
Na Szwederowie łapie napewno na pokojowej, gdyż sprawdzałem u znajomego, aczkolwiek radziłbym siatkową (ze symentyzatorem, bez wzmaciacza), gdyż można ją walnąć jak ja w pokoju, nie zajmując dużo miejsca pozwala na bezproblemy odbiór dvb-t z Trzeciewca.

rafix12

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rafix12 »

BYDGOSZCZ_JACHCICE tv toshiba z mpeg-4------------ robiłem skan przed chwilą wyszukało 13 kanałów tvp 1,2, ,kultura-odbiór normalny.(tvp info poznań, historia ---obraz kontrolny )mam antene siatkową do tej pory odbierałem tylko to co trzeciewiec nadawał
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 12:53 przez rafix12, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtiw

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wojtiw »

Witam.Robiłem dziś rano skan,znalazłem 14 cyfrowych i 7 analogowych.

rafix12

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rafix12 »

ponowny skan przed chwilą 13 kanałów cyfrowych ( tvp 1 i 2 ,tvp kultua , historia ,tvp info poznań,polsat,polsat sport ,tv puls ,tv6 ,tv4 ,tvn ,tvn7 - pełen odbiór .
tvpuls 2 obraz kontrolny

omnes

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: omnes »

Witam

Jestem z Trzeciewca do nadajnika mam okolo 1200metrow

Odbieram 8 kanalow DVB-T ale w kiepskiej jakosci czesto wyswietla mi sie "brak sygnalu" lub
"tylko dane"
Mam zwykla antene od starego telewizora taka rozkladana - czy to moze byc przyczyna ?

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

W Toruniu obserwuję spadek poziomu sygnału o około 10%. Co kilka sekund zacina się obraz, więc nie idzie oglądać. Wskaźnik sygnału skacze od 15% do 72%, a normalnie jest >79.
Co tu jest grane!? :shock: :?: :!:



JanekT

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

JanekT pisze:W Toruniu obserwuję spadek poziomu sygnału o około 10%. Co kilka sekund zacina się obraz, więc nie idzie oglądać. Wskaźnik sygnału skacze od 15% do 72%, a normalnie jest >79.
Co tu jest grane!? :shock: :?: :!:



JanekT
Potwierdzam wyraźny spadek sygnału zarówno z Trzeciewca jak i Chodkiewicza w obu przypadkach nie da się odebrać sygnału w Bydgoszczy przy użyciu antenki i tunera DVB-T na USB, ale już na metrowym kabelku odbiór idealny w obu przypadkach, widać, że to jakieś testy i wycinanie sygnału w konkretnych kierunkach, wieczorem są polepszone warunki troposferyczne więc jest okazja do takich testów, tym bardziej, że o północy oficjalny start MUX-3 w Bydgoszczy.

edit/
Nie cytuj posta pod postem. Czytaj Zasady Forum. Admin

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Od strony nadawczej nic się nie zmieniło.
BiTCity pisze:Potwierdzam wyraźny spadek sygnału zarówno z Trzeciewca jak i Chodkiewicza w obu przypadkach nie da się odebrać sygnału w Bydgoszczy przy użyciu antenki i tunera DVB-T na USB, ale już na metrowym kabelku odbiór idealny w obu przypadkach, widać, że to jakieś testy i wycinanie sygnału w konkretnych kierunkach
O czym kolego piszesz ?? Na czym że niby potwierdzasz wyraźny spadek sygnału? Na metrowym kabelku czy na czym...? O jakim wycinaniu w konkretnych kierunkach mówisz? Nic takiego nie istnieje.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Zdziwiłem się czytając że niby coś się wycina bo u mnie jest bez zmian sygnał.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: _chris_ »

Puma pisze:Zdziwiłem się czytając że niby coś się wycina bo u mnie jest bez zmian sygnał.
to wszystko przez to, że nie używasz metrowego kabelka... :D

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Ja u siebie nie zauważyłem żadnego spadku sygnału, nie ma też wahań MUX-2. Cały czas jakość 100%, siła 65%. Antena ustawiona "tyłem" do Trzeciewca.

Zablokowany