DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

kozuch

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kozuch »

Spokojnie przecież dopiero mamy luty termin do końca maja więc w połowie czerwca powinien już być jakiś komunikat :D

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Można liczyć że w kwietniu będzie się coś działo... póki co to cisza w eterze.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

A ci już się podniecają. Spokojnie Panowie, do maja jeszcze trochę czasu pozostało. :D

mbrake

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: mbrake »

Witam. Mam pytanie czy w jest realna szansa odbierania TV w Bydgoszczy stosując Tuner USB do laptopa z dołączonej do zestawu antenki? Czy będę musiał zainwestować w antenę pokojową z wzmacniaczem? Antenka ta jest mała na podstawce długość jakieś 20cm. Jak by nie patrząc Trzeciewiec sieje z mocą 100kW. Odległość od nadajnika po lini prostej 19KM wysokość to kamienica 3 cie piętro wysoko położone.

kozuch

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kozuch »

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz, ale powinno działać

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Przy 19km i takiej mocy nadajnika to powinno działać.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Prawdopodobnie do końca lutego uruchomiony zostanie nadajnik MUX#1 w Trzeciewcu. :)

Pełna lista nadajników planowanych do uruchomienia tutaj:
http://odziom.pl/dvbt_mux1.jpg

Zapraszam do udziału w dyskusji oraz skanowania pasma. :) Kanał 49 - 698 MHz :)

drzp

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: drzp »

Super wiadomość. Szkoda, że nikt nie poinformował o tych planach wcześniej ;) Gdyby posiedzenie nie było nagrane, to zapewne nie dowiedzielibyśmy się szybko z internetu o planowanych wcześniejszych włączeniach.

Nareszcie będę miał dostęp w normalnej jakości do regionalnego programu TVP Bydgoszcz.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

odziom91 pisze:Prawdopodobnie do końca lutego uruchomiony zostanie nadajnik MUX#1 w Trzeciewcu. :)

Pełna lista nadajników planowanych do uruchomienia tutaj:
http://odziom.pl/dvbt_mux1.jpg

Zapraszam do udziału w dyskusji oraz skanowania pasma. :) Kanał 49 - 698 MHz :)

Ale wg tych tabel w podanym linku uruchomienie MUX-1 z Trzeciewca przewidziane jest na czerwiec 2012r. Na tej podstawie nie da się wywnioskować, że to będzie do końca lutego 2012r.??? ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Tabela ta jest poprawiona przez jednego z forumowiczów który to rozszyfrowali z mapek które ktoś z UKE pokazywał na komisji sejmowej.

Jeszcze dzisiaj ma być poprawiona mapka na http://www.polskacyfrowa.org/zasieg-ntc/mux1.html .


Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Dajcie znać jak coś będzie, skanuje i na razie jest cisza.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JanekT »

Mapka jest poprawiona. Pierwotnie miała dodaną datę "20.02.2012", teraz została ona wymazana. :?:
Potwierdzam- kanał 49: brak sygnału.



JanekT

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Witam
Tutaj napisano ...być może w przyszłym tygodniu.
cytat
Kolejny etap uruchamiania multipleksu 1 miał nastąpić w czerwcu 2012 jednak udało się przyspieszyć cały proces i być może już w przyszłym tygodniu zostanie uruchomionych 18 nowych nadajników
http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/201 ... adjanikow/
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2012, o 16:48 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

To nie jest oficjalna strona a prywatny i nie należy brak tego dosłownie.
Oficjalnie podano że jeszcze w lutym a mapki są już też oficjalne.

http://www.polskacyfrowa.org/zasieg-ntc/mux1.html

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Czyli pozamiatane
Cytuję wypowiedź admina z forum:


KOMUNIKAT:

W związku z informacją, jaka pojawiła się w internecie, dotyczącą przyśpieszenia startu wybranych stacji nadawczych multipleksu pierwszego spółka EmiTel informuje, że nie planuje w chwili obecnej żadnych zmian w odniesieniu do harmonogramu uruchomień MUX1. Termin startu kolejnego etapu harmonogramu emisji MUX1 jest określony w umowach z nadawcami. Wyznaczona data to 31 maja 2012.

Wszystkie aktualne i wiążące informacje na temat wdrażania DVB-T w Polsce można znaleźć na naszej stronie internetowej http://www.emitel.pl.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Ale przecież termin jest do i nie ma przeszkód aby 18 nadajników uruchomić do końca lutego ;)

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DjGrab »

Według mnie z tego co czytałem na satkurier.pl to maja być do przyszłego tygodnia uruchomione najlepiej jak by się jakieś konkretne termin pojawił bo wielu z nas czeka na tvp1 tvp2 i TVP Bydgoszcz w wersji cyfrowej w końcu pozytywnie zaskoczy emitel jak uruchomi nadajniki do końca lutego to dużo wcześniej jak zapowiedziano i wielki plus dla nich.Z muxu 2 już kilka miechów z mux 3 nie mogę bo za slaby z Chodkiewicza a mux 1 będzie tez 100 kw więc będzie cudownie:) Jeśli ktoś by wiedział coś ze jest sygnał to napisie bo wszyscy czekamy pozdrawiam i dziękuję za informacje wkrótce o sygnale:)

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

DjGrab pisze: najlepiej jak by się jakieś konkretne termin pojawił

Taaa...., konkretny (oficjalny) termin to do 31 maja 2012r., nic więcej nie można spekulować wg mnie. Jak się sygnał wcześniej pojawi to chwała Emitelowi za to. Ja na miejscu Emitela nie podawałbym wcześniejszego terminu, bo jak będzie coś nie tak z jego dotrzymaniem (tak jak to było w przypadku MUX-2) to wtedy zacznie się "jazda" na forum. Nie mniej jednak pożyjemy zobaczymy, cuda czasami się zdarzają. :D

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DjGrab »

Elo wszystkim ja wiem jedno skoro najpierw robią nam nadzieje a potem ja cofają to jest mało profesjonalne ale coś taki mamy kraj wiele obiecują, piszą a mało z tego wynika a tak się cieszyłem ze już nie będę musiał się prosić o pilota by oglądacz na platformie cp a korzystać więcej na cyfrówce na laptopie ale widzę ze prędzej jak w maju nie po korzystam. Waldek jak masz ustawiona antenę w jakim kierunku bo ja chce złapać sygnał w okolicach Tucholi a potrzebował jak ja ustawić informacji. Szkoda ze emitel znowu zrobił tylko nadzieje ponieważ wiele osób nie chce już cyfrowych platform wola dvb-t tak samo jak ja widzę ze oprócz 8 kanałów z mux 2 se nie obejrzę narzazie cóż życie. Ja nie rozumiem są pozwolenia to powinny odpalić bo pewnie jakiś system antenowy maja już na nadajniku skoro wiedzieli ze będą mux 1 montować na Trzeciewcu niewierze ze każda antena od danego muxu jest montowana osobno to strata czasu pieniędzy i ryzyko dla ludzi na tym wysokim mascie bo wiadomo każdy nieraz go widział. Cóż kupie sobie antenę szkoda tylko ze na wyjeździe będę bez tvp1 i tvp2 oraz TVP Bydgoszcz. Ale coś widocznie życie. A i po co dawać komuś koncesje skoro nie działają te kanały chodzi o puls 2 skoro nie chcą go włączyć to niech dadzą tele 5 albo jakiś informacyjny program. Szkoda ze niema więcej kanałów sportowych w dvb-t a dokładnie tvp sport który powinien być świetny zasieng by miał bo i dvb-t ma jaki zasieng i kasa z cyfrowych platform. Jak atrakcyjna będzie dvb-t po wyjściu umowy mojej z operatorem platformy to przejdę na dvb-t na tv bo jak narzazie to mało. Mniemy nadzieje ze Emitel zastanowi się i włączy to szybciej bo coś nam się należy za opóźnienie w mux 2.

Zablokowany