DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Na stronie Emitel'a nie ma korekty harmonogramu to pewnie uruchomią 31 lipca.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: mac_33 »

telewizorek pisze:Witam
Kilka dni temu przejeżdżałem przez trzeciewiec i myślę ze antena dvb-t już stoi. Obserwowałem przez lornetkę
Oczywiście fachowcem w tej dziedzinie nie jestem ale jeśli spojrzymy na zdjęcia z dnia tragicznego wypadku to widać ze antena która składa z wielu elementów była prawie cala lub zabrakło 2 elementów . Na trzecim zdjęciu antena jest wyższa niż na pierwszym zdjęciu
Nie są to moje zdjęcia.

zdjęcia są tutaj.
http://www.tvp.pl/bydgoszcz/galerie/tra ... -3/4958803
fachowcem tez nie jestem ale mozemy zał to co pewne ze te dwa brakujace elementy pewnie szybko tam nie wrócą /ze wzgledu na prowadzone postep, ogledziny, dowody w sprawie, wnioski, wybor firmy ktora po tym wszystkim dokona dok instalacji/ w związku z tym pewnie włączą sygnał z anten rezerw z mniejsza moca i zsiegiem do czasu gdy bedzie mozna bezpiecznie wrócić do instalacji anteny,

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Antena w dniu wypadku była na pewno tylko nie cała. Przecież widać na zdjęciach.
http://s.v3.tvp.pl/images/7/9/d/uid_79d ... 3_gs_0.jpg
na tym zdjęciu antena jest wyższa
http://s.v3.tvp.pl/images/b/6/8/uid_b68 ... 3_gs_0.jpg

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Zapewne nie tylko w Trzeciewcu jest fatalna pogoda... też tego nie pojmuje... wypada jednak tylko poczekać do 31 lipca bo i tak nie mamy wyjścia.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Tomasz Berezowski »

Panowie, dajcie spokój. Był wypadek śmiertelny, trwa śledztwo. Część systemu antenowego spadła ze szczytu masztu. Poczekajmy na oficjalny komunikat Emitela o nowym terminie uruchomienia.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Szanowni. Uprzejmie proszę o powrót do dyskusji merytorycznej. To forum ma na celu wymianę informacji technicznych, w tym przypadku o emisji z RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec.
Emisja nie jest jeszcze uruchomiona z powodu wypadku w trakcie instalacji anten i trwającego postępowania wyjaśniającego. Tak jak napisał pan Tomasz, był to wypadek śmiertelny, trwa śledztwo i żadne emocjonalne komentarze niczego tu nie zmienią.
Jeśli emisja nie zostanie uruchomiona do 31 lipca włącznie, przekażemy stosowny komunikat.

Proszę o zachowanie powagi i utrzymanie poziomu wypowiedzi. Wszelkie objawy niestosowania Zasad Forum będą przez nas skutecznie likwidowane.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Dobrze byłoby przestancie narzekać ze emitel nie dotrzymują terminów do uruchomienia.

Jesli nie uruchomienią 31.08.2011 to prawdopodobnie bedzie trzeba czekać za miesiąc.

Jak on stał wypadek to niestety prawdopodobnie ze Bydgoszcz/Trzeciewiec przez miesiąc nie bedzie dvb-t.
Policjantów i prokuratory muszą zabezpieczyć teren i bardzo dlugo trwa wyjaśnienie sprawie wypadku i pewnie jeszcze sąd.
A prace do uruchomienia na pewno zostały zatrzymane.

Teraz trzeba czekac cierpliwości.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Zaglądam tu na fotum bardzo często, czytam Wasze wypowiedzi i dyskusje. Postanowiłem napisać swój pierwszy post :)

Dla wszystkich niecierpliwych proponuje przestawić się na nadajnik z Konina. Sam w ramach testów tak zrobiłem i mi na razie Trzeciewiec nie jest potrzebny. Wiadomo nie ma TVP w analogu bo za słaby sygnał. MUX 2 odbieram w moim miejscu zamieszkania na zwykłej antenie siatkowej pod dachem z mocą ok 75%. Z resztą coraz mniej oglądam TV a to chyba dobrze.

Sprawa uruchomienia MUX 2 z Trzeciewca, niestety trzeba cierpliwie czekać. Forumowicze mogą dopytywać EmiTel jedynie o montaż i uruchomienie - dlaczego zostało zaplanowane to na końcu spośród wszystkich masztów na tym etapie realizacji. (Liczmy, że z MUXem 1 będzie odwrotnie).

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Ja rowniez pierwszy raz witam wszystkich forumowiczow ;)
Cos czuje w kosciach, ze kolejny termin przestanie obowiazywac i jutro dowiemy sie, ze zostal przeniesiony :( Czy ktos moze widzial, czy sa prowadzone jakies prace w Trzeciewcu, pomimo tego wypadku?

Na Konin nie mam co liczyc, poniewaz mieszkam w domku jednorodzinnym i przestawiajac antene pozbawilbym dobrego odbioru innych domownikow na telewizorach starego typu :| Poza tym to nie takie proste w moim przypadku jeszcze z innych powodow. Wiec pozostaje czekac, nie wiadomo ile niestety :cry:

4 sierpnia ma byc tropo. Moze uda sie cos zlapac przez przypadek.

kubica77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kubica77 »

witam...czy jest wogole jaks szansa aby jutro trzeciewiec został uruchomiony?...bo ludzie są trzymani w niepewności...myslę że emitel wie czy może prowadzić instalacje czy nie...jeśli nie może to już zapewne otrzymali informacje zaraz po wypadku i powinna być jakaś informacja że napewno nie będzie w terminie...dziekuję za odpowiedz

kubica77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kubica77 »

obym sie nie mylil ale wydaje mi sie że jakaś szansa jest na jutro...bo jeśli by nie było to już by był oficjalny komunikat po wypadku...coś dzisiaj łapałem ale w słabiutkiej jakości ;) ps dokladnie nie wiem co, tylko dostałem info ze po skanowaniu coś wyszukalo w tragicznej jakości
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2011, o 20:58 przez kubica77, łącznie zmieniany 1 raz.

redhead

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: redhead »

Panie Jarosławie wystarczyło napisać tylko JEDNO zdanie i po kłopocie - co to za gierki i podchody w dobie internetu mobilnego/netbooków/smartfonów (tak trudno zadzwonić do Trzeciewca i zapytac na miejscu jak sprawa wygląda?) - o tym czy wystartujecie jutro czy nie? Dosłownie jedno zdanie na stronie gł. które rozwiało by wątpliwośći i nie było kilkunastu zbędnych komentarzy. Tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam.

p.s. niektórzy po prostu czekają za NTC - szczególnie ci którzy więdzą jak NTC działa super w W-wie i po prostu żal i cos ściska :D

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jak tylko będzie więcej wiadomo, na pewno informacja pojawi się na forum. Tymczasem proszę powstrzymać się od zupełnie zbędnych komentarzy, ile jeszcze razy będziemy o to prosić..?

TOMALA75

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: TOMALA75 »

Panie Jarosławie ale proszę też zrozumieć Nas ludzi którzy czekają na start. Co się doczekaliśmy dnia startu to został on przesuniety i teraz nikt już nie ma zaufania każdy uwierzy dopiero jak zobaczy. Pewnie że byśmy chcieli pisać o sprawach technićznych ale nie dano nam tej szansy.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Forumowicze mają trochę racji. Myślę, że większość rozumie treść wątku i pisałaby o sprawach technicznych związanych z odbiorem. Tylko tyle, że nie mamy takiej możliwości. Mam nadzieje że MUX2 ruszy bez kolejnego poślizgu i treści tu pisane będą już na temat.
Wydaje mi się, że Pan Jarek coś tam wie ale... jeśli to zła wiadomość to ciężko ją napisać co zrozumiałe a dobra będzie niespodzianką :)

Wracając do tematu - odbiór MUXu2 z Konina - super jakość obrazu i dźwięku :)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Jarosław Bałuka pisze:Jak tylko będzie więcej wiadomo, na pewno informacja pojawi się na forum. Tymczasem proszę powstrzymać się od zupełnie zbędnych komentarzy, ile jeszcze razy będziemy o to prosić..?
Panie Jarosławie na wstępie postu chciałbym podziękować za to, że temat nie został usunięty jak sugerowali niektórzy użytkownicy spoza regionu kujaw i pomorza a konkretnie wielkopolski i mazowsza. Drugi postulat to komentarz do odbioru DVB-T z Trzeciewca usera a właściwie admina SP5AN z forum elektroda.pl z godziny 22:12 29.07.2011 r. http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... b62f737cda. a mój komentarz do tematu "Show must go on" czyli "przedstawienie musi trwać dalej" bo ja sobie nie wyobrażam by Trzeciewiec miał opóźnienie - analogiczna sytuacja z drugim Tu-154M który po remoncie latał i lata do tej pory pomimo tragedii z 10.04.2010 r. Ja rozumiem zginął człowiek ale kwestia jest tylko ile pieniędzy dostanie rodzina z odszkodowania bo życia pracownikowi nie wrócimy - a kto jest winny to jest sprawa drugorzędna i to nie powinno mieć wpływu na uruchomienie Trzeciewca a jeśli ma to niestety winny jest ten kto zlecał pracę firmie zewnętrznej zamiast pracownikom którzy na co dzień "opiekują się" Trzeciewcem. i sprawa może potrwać latami i DVB-T nie prędko ruszy z tego obiektu.

wojtekr

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wojtekr »

Witam !

Jestem tzw. nowym jednopostowym użytkownikiem , którego opinie zazwyczaj ma się w nosie ale chcę zaznaczyć , że śledzę to forum prawie 3 lata i do dzisiaj wytrzymałem z zakładaniem konta ...

Nagle wszyscy , którzy się niecierpliwią są strasznie złymi ludźmi bo nie potrafią uszanować śmierci człowieka , Panowie to nie tak zdarzyła się straszna tragedia i wszyscy na tym ubolewamy tylko jest druga strona medalu

Czemu ludzie zaczynają jazgotać z prostej przyczyna jedno z wojewódzkich miast z doskonałym nadajnikiem pod nosem w planach rozwoju DVB-T jest zwyczajnie olewane od 3 lat !

Pierwsze przekazy testowe były uruchamiane w 2009 roku i ludzie mieszkający w okolicach Trzeciewca od tego czasu są mamieni kolejnymi terminami

I mamy w ten sposób wielkopolskie gdzie w prawie w każdej wiosce działają 2 mux-y i duże miasto wojewódzkie gdzie nadajnik jeszcze nawet minutę testu nie puścił w eter i to jest bardzo smutne ..

A teraz co do działań emitela , jakieś dziwne teorie o postępowaniu dochodzeniu itd. litości zdarzył się wypadek zdarza się ( na drogach, w zakładach pracy też giną ludzie ) i nikt niczego nie wstrzymuje miesiącami , więc Panie Jarosławie tak trudno napisać czy prace będą prowadzone czy nie ?

A co do pogody w maju i czerwcu nie padało można było nadajniki montować , to samo w zeszłym tygodniu jak i poprzednim , wyjątkowo Bydgoszcz była omijana przez wiatr i opady a ludzi finalnie w pośpiechu wysłano do prac w niedzielę ...
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 10:35 przez wojtekr, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtekr

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wojtekr »

a jeszcze dopiszę dla łudzących się z dotrzymania terminu 31.07 bo mieszkam w prostej linii z 13 km od nadajnika , że jeśli wczoraj nie powieszono anten a była ku temu idealna pogoda - nie bez powodu całą sobotę w okolicy było słychać warkot kosiarek do trawy

to dzisiaj pada i nikt tam już nie wejdzie więc zapewne cudownie zobaczycie za chwilę termin 07.08 no chyba , że prowadzono jakieś prace ale najwyraźniej ciężko napisać prowadzimy prace nie obiecujemy może się uda lub z uwagi na zaistniałą sytuację nie prowadzimy żadnych pracy , lepiej niech w domach siedzą naiwne barany i skanują pasmo :lol:

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Pewnie że wiedzą czy pracę są prowadzone czy nadal mają prokuraturę na karku.

Nadal sygnału brak a chcę film obejrzeć wieczorem w TVN7... czekam na sygnał ;)

wojtekr

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wojtekr »

Aerix pisze:
Wlasciwie skoro nic nie mozna pisac poza kwestiami zwiazanymi z odbiorem to temat do zamkniecia, do czasu uruchomienia DVB-T.
ta tylko ten wątek nie ciągnie się bez powodu od kwietnia 2009 :|

:D a sobie już 3 lata temu kupiłem TV z obsługą DVB-T we właściwym standardzie bo lada chwila miało być , oczywiście nad tym nie płaczę ponieważ SAT wisi na dachu .... tylko jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i całe opóźnienie DVB-T w Polsce .... przy 2 działających mux kto by kupił podstawowe pakiety TV SAT :lol:


a to jeszcze o odbiorze , żeby wątek był merytoryczny .... od 3 lat nic nie odbieram :D
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2011, o 11:07 przez wojtekr, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany