DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Matic pisze:Pytanie: Czy ktoś ze Świecia ma orientację czy na antenie kierunkowej jest szansa w okolicach szkoły zawodowej wyłapać Kisielice?
Szansa jest. Ale antena na dachu ustawiona na Kisielice.
Proponuję sprawdzić - orbócić obecną antenę siatkową i ręcznie wyszukać kanał 46. Jeśli antena jest nisko to szanse drastycznie spadają.

levybydg

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: levybydg »

Witam wszystkich czytających mój post.Moje pytanie jest banalne,ale wolę się upewnić pytając Was tu. Mieszkam w Bydgoszczy,Szwederowo,4 piętro bloku(od niedawna,stąd moje pytanie). Nie mam innych możliwości dlatego myślę o antenie pokojowej. Dziś podłączyłem przewód antenowy(poprzedni lokator zostawił;)) do mojego tv(przewód bez anteny oczywiście). I odbieram 4 podstawowe kanały,oczywiście nie jest to idealny obraz,ale można to oglądać w sumie. Czy Waszym zdaniem mogę śmiało zainwestować w jakąś najprostszą antenę pokojową?Np taką:http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/mocna-antena-tv-dvb-t ... 36207.html

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi!!!

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: rocklee »

Jeżeli chcesz tylko analog to kupowanie innej anteny pokojowej jest loterią, gdyż może Ci dać lepszy obraz, ale nie musi. Jeśli masz laptopa/komputer to kup sobie tuner tv dvb-t i powinieneś przynajmiej łapać z Trzeciewca MUX 2, a jeśli byś miał szczęście to i MUX 3 z Chodkiewicza.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

levybydg pisze:Witam wszystkich czytających mój post.Moje pytanie jest banalne,ale wolę się upewnić pytając Was tu. Mieszkam w Bydgoszczy,Szwederowo,4 piętro bloku(od niedawna,stąd moje pytanie). Nie mam innych możliwości dlatego myślę o antenie pokojowej. Dziś podłączyłem przewód antenowy(poprzedni lokator zostawił;)) do mojego tv(przewód bez anteny oczywiście). I odbieram 4 podstawowe kanały,oczywiście nie jest to idealny obraz,ale można to oglądać w sumie. Czy Waszym zdaniem mogę śmiało zainwestować w jakąś najprostszą antenę pokojową?Np taką:http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/mocna-antena-tv-dvb-t-pokojowa-dpm-siatkowa-44db-i2171036207.html

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi!!!
Jest trochę zbyt nisko na MUX#3. MUX#2 może odbierzesz z braku laku, aczkolwiek gwarancji nie ma. Polecam zakup anteny zewnętrznej lub przeprowadzkę do wieżowca. :)

Pozdrawia mieszkaniec Szwederowa :D
Mój obecny system antenowy:
antena pokojowa Thomson (ze względu na antenę zewnętrzną ustawioną na Iławę - jeszcze nie przestawiłem -.-)
kierunkowa YAGI ATZ-19 - ustawiona wciąż na Iławę.

Odbiór - 7 piętro :)
Odbiornik 1 - Siła/Jakość: 85% (Tuner: Not Only TV LV6TMPVR4 - Antena zewnętrzna - 20 metrów przewodu antenowego - niecięty, przez rozgałęźnik)
Odbiornik 2 - Siła/Jakość: 100% (Tuner: Manta DVBT-02 - Antena zewnętrzna - tuż przy oknie - około 2m przewodu)
Odbiornik 3 - Siła/Jakość: 83-86% (Tuner USB: Not Only TV LV5HD Hybrid - Antena zewnętrzna + Antena pokojowa ze względu na chwilowe przekłamania sygnału z zewnętrznej [jak to na tunery USB przystało przy złym ustawieniu anteny])

nudaPL

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: nudaPL »

Witam

mam pytanie co do odbioru, mieszkam teraz na BBON na Kapuściskach i posiadam antene pokojowa VIVANCO TVF 11 i tuner DVB-T OVERMAX i pytanie jest takie czemu nie moge znalesc w tej okolicy żadnego sygnału cyfrowego wcześniej mieszkałem na bialych błotach i na tym samym sprzęcie udało mi sie złapać sygnał a tutaj nic tylko sygnał analogowy 4 kanały i bardzo slaby TVN.

Czy wie ktoś moze dlaczego tak jest ? sąsiedzi obok tez nie moga niczego znaleźć.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Na którym piętrze mieszkasz? Zainwestuj w antenę zewnętrzną. Mieszkam kawałek od Ciebie odbieram 15 kanałów na małej antence umieszczonej na zewnątrz.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

nudaPL pisze:Witam

Czy wie ktoś moze dlaczego tak jest ? sąsiedzi obok tez nie moga niczego znaleźć.
Tak jest dlatego że Ty i Twoi sąsiedzi używacie sprzętu który nie nadaje się do tego do czego go używacie.
Jak mieszkałeś w otwartej przestrzeni to Twoja pseudo antenka marketowa dawała radę. W zabudowaniach już rady nie daje. Trudno się dziwić. Sygnał jest kilkanaście razy słabszy a ten wyrób ma "bardzo słabo rozwinięte" "elementy odbiorcze" (żeby nie napisać że wcale ich nie ma). Druga sprawa to tuner który także czułością nie grzeszy i potrzebuje mocnego sygnału.
Potrzebna jest zewnętrzna antena. Ta którą masz może służyć za kijek do podtrzymywania kwiatka w pozycji pionowej. Innego zastosowania nie znajduję.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Autko firmy Emitel widziane dziś w Bydgoszczy. Nie sądzę, że jeżdżą codziennie po naszym mieście... :P

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Bydgoszcz a Trzeciewiec to jednak różnica ale może coś się dzieje :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

odziom91 pisze:Autko firmy Emitel widziane dziś w Bydgoszczy. Nie sądzę, że jeżdżą codziennie po naszym mieście... :P
Pewnie byli w Trzeciewcu sprawdzić czy wszystko podłączone jak należy i zrobili wypad do Bydzi na kawę do MC Donald's :P

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Tacy to mają dobrze... ;) Swoją drogą co do MUX#1 po cichu mówiono o Wielkanocy, może się uda... ;)

redhead

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: redhead »

odziom91 pisze:Autko firmy Emitel widziane dziś w Bydgoszczy. Nie sądzę, że jeżdżą codziennie po naszym mieście... :P
biały nowy doblak często nawet bardzo często jest widywany na trasie nr 5 bydgoszcz trzeciewiec

więc może coś sie zadzieje za czas niedługi

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

Co Pumy: Jak się sprawuje Twoja antena? Też mam w zamyśle taką kupić dlatego pytam.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Bardzo dobrze, odbiór stabilny. Zacięcia są bardzo ale to bardzo sporadyczne.
Nie mogę się doczekać kiedy pozbędę się analogu.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

Mam zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem. Może nie warto zmieniać anteny, tylko na początek wymienić płytkę w antenie na symetryzator i sprawdzić jak to chodzi? :)

juter

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: juter »

Oczywiście, rozsądne podejście do sprawy, wymień przy okazji wtyczkę antenową na zwykłą (bez separatora)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Waldek1968 pisze:Mam zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem. Może nie warto zmieniać anteny, tylko na początek wymienić płytkę w antenie na symetryzator i sprawdzić jak to chodzi? :)
Oczywiście.
Zakup anteny to ostateczność. Skoro dziś łapiesz analog z Trzeciewca cyfra też pójdzie.
Apropos - nie próbowałeś odbioru z Kisielic ? Musiałbyś obrócić antenę. Masz wzmacniacz więc może odbiór będzie stabilny. Chyba że mieszkasz "w dołku".

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

Robert03 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Nie będę kombinował z przekręcaniem anteny, raz że jest ona zamocowana na boku domu od strony południowej (tj. Trzeciewiec mam na południe), a dwa to fakt że do niej podłączone są aż trzy kineskopowe odbiorniki TV. Nie chcę zmuszać pozostałych domowników do inwestowania w dekoder STB, czy nowy odbiornik TV. Poczekam sobie spokojnie do końca maja.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Skoro tak masz to nic nie zmieniaj w swojej instalacji antenowej. Jak będziesz miał odbiornic DVB-T zobaczysz jaki będzie odbiór. Prawdopodobnie nie będziesz musiał niczego zmieniać bo DVB-T będzie dobrze odbierać.

ziolekxx

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: ziolekxx »

Witam,
Mam takie pytanie, czy w Fordonie udało się komuś wyłapać sygnał z Iława / Kisielice? Chodzi mi głównie o osiedle Tatrzańskie.

Zablokowany