DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

DVB-T Trzeciewiec 32k

Post autor: Puma »

Jak domyślam się że nadajnik w woj. kujawsko-pomorski będzie w Trzeciewcu (tam są obecne nadajniki).
Kiedy będą pierwszy testy? Zgodnie z planem będzie to II etap czyli do 31 marca 2010.
Jaka będzie moc nadajnika?
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2011, o 12:54 przez Puma, łącznie zmieniany 1 raz.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: tolus »

na forum masz linki do kilku PDF'ow - masz tam podane dokladne daty, kanaly oraz moce ;) wystarczy poszukac i przeczytac uwaznie forum - nie ma potrzeby zakladania watku.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DjGrab »

A ja sie tu podczepie i uznaje ze kolega mial racje ze załozenie wantku nowego.poniewasz Bydgoszcz nie jest grosza niz warszawa czy pozna i wantki mozna zaklądac.dwa kiedy bendzie jakies info o trzeciewcu ludzie czy wy spicie.uruchominc testów niemozecie.przeciesz to wyjdzie wam na dobre.dopracujecie jakosc i wogule.ale nie widac ze ten kraj dalej tkwi w tym czym był czyli bagnie bo ktos sie boji platrform czyfrowych albo itd.czekam na info jak cos sie ktos dowie...

06TV

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: 06TV »

No właśnie jaki jest termin testów DVB-T w Trzeciewcu!!!!!!!!!!
Nie tylko warszaw Bydgoszcz i okolice również!!!
Proszę o informacje !!!!!!! :evil: :!:

Awatar użytkownika
Mario123
Posty: 12
Rejestracja: 1 października 2009, o 23:57
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit - Trzeciewiec(42 km)
Siatka - Piła/Rusinowo(88 km)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mario123 »

Witam
Również jestem zainteresowany Trzeciewcem. Wiadomo może czy w przypadku II etapu też będzie nadawanie testowe, jak w przypadku I etapu? Oczywiście przy założeniu że harmonogram bedzie realizowany. Karta DVB-T kupiona, chciało by się aby jak najwcześniej można było z niej korzystać. :)

Pozdrawiam
Mariusz

llawicki

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: llawicki »

Zgodnie z harmonogramem Bydgoszcz zaczyna nadawanie cyfrowe 31.03.2010 więcej info na stronie ID (link w profilu)

bizon

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: bizon »

Witam mam pytanie czy są jakieś szanse na wcześniejsze uruchomienie CTN w Trzeciewcu a może jakaś emisja testowa?

llawicki

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: llawicki »

Jak informował Emitel na swoim forum: „jeśli będziemy uruchamiać emisje DVB-T to tylko i wyłącznie zgodnie z harmonogramem KRRIT i nie ma mowy o jakichkolwiek wcześniejszych emisjach testowych.”

06TV

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: 06TV »

Jusz zaczeli coś działać wczoraj w nocy na tvp1 robili testy foni obrazu i formatu może coś jeszcze bo wszystkiego nie śledziłem. To znaczy że na dniach mogą zacząć puszczać w DVB-T nalerzy tylko pośledzic sytuację!
Pozdrawiam !!! :D :P

Bartosz Czach

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Bartosz Czach »

06TV pisze:Jusz zaczeli coś działać wczoraj w nocy na tvp1 robili testy foni obrazu i formatu może coś jeszcze bo wszystkiego nie śledziłem.
1."Już", a nie "jusz".
2. Testy są co poniedziałek na wszystkich kanałach TVP oprócz TVP Info i TVP Polonia.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: rppmedia »

Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o tych testach? Niestety nie ma mnie na co dzień w Bydgoszczy, a bardzo mnie interesuje co się dzieje "na" Trzeciewcu.

Awatar użytkownika
Mario123
Posty: 12
Rejestracja: 1 października 2009, o 23:57
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit - Trzeciewiec(42 km)
Siatka - Piła/Rusinowo(88 km)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mario123 »

Beria pisze: 2. Testy są co poniedziałek na wszystkich kanałach TVP oprócz TVP Info i TVP Polonia.
Mógłbyś napisać na jakim kanale odbierasz transmisję testowe?

Pozdrawiam
Mariusz

Bartosz Czach

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Bartosz Czach »

Testy obrazu i dźwięku są po zakończeniu poniedziałkowego programu na: TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia.

crishome

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: crishome »

@beria chyba coś ci sie pomieszało temat jest odnośnie cyfrowego przekazu DVB-T a nie testów obrazu i dzwięku w dotychczasowych przekazach programów TVP.

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: REMIX »

Witam to jak to jest działa ,czy nie działa emisja testowa dvbt Trzeciewiec,przecież miała ona wystartować dopiero w marcu ,a dokładnie 31 marca???? :?:

maakoo

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: maakoo »

ja od kilku dni probuje cos zlapac i nic.. a koledze Berii najwidoczniej sie cos pomylilo - z trzeciewca nie leci TVP Polonia, Sport itd...

Jak uda się komuś namierzyc test to dajcie znac

bizon

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: bizon »

Witam może się ktoś wypowie z emitela czy Trzeciewiec jest już „uzbrojony „ w DVB-T i czy ruszy zgodnie z planem

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

czy ruszy zgodnie z planem
Planu żadnego nie ma oficjalnego, to co jest na stronie UKE to pobożne życzenia.

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: REMIX »

Dobrze by było gdyby przekaz ruszył zgodnie z planem,ale czy ruszy to jest jedna wielka niewiadoma :!: :!: :!: Ja w tej sprawie pisałem do TVP BYDGOSZCZ ,ale odpowiedzi się nie doczekałem. :!: :!: :!:

romanodepalma

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: romanodepalma »

Teraz już wiem , że ze strony tvp jest wielki olewaizm i tumiwisizm i nikt mnie już nie przekona żadnymi dokumentami ,że to nie tvp opóźnia cyfrówkę. Wy liczycie na Trzeciewiec, ja liczyłem na Częstochowę , bo byłbym w zasięgu ,albo na Skrzyczne , bo jestem w zasięgu. Teraz nie wiem czy w tym chorym kraju można jeszcze na coś liczyć.Jak na razie oglądam olimpiadę z Ostrawy, a abonament nie wiem dlaczego płacę w Polsce.

Zablokowany