DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: MaxEvans »

pablo40 pisze:
MaxEvans pisze:
pablo40 pisze:Wszystko pięknie działa, telewizor zapisał 15 kanałów ( 4 nadają, 11 testowych). Okolice Inowrocławia, Złotniki Kuj. THOMSON antena pokojowa DVB-T aktywna 40db ANT1731. Poziom sygnału 82-86%. Dobrze że wstrzymałem sie z kupnem anteny :D
Obrazek
Jak daleko ma Pan do nadajnika.

wg emimaps 46 km, jak na razie odbiór super, dziś 93%.
Dziekuje

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

U mnie jeszcze wczoraj wieczorem poziom sygnału wzrósł z 95% na 100% i cały czas tak się utrzymuje. Moim zdaniem siła sygnału jest bardzo duża.
Anteną odbiorczą jest antena radiowa UKF, 3 elementowa yagi zawieszona na dachu na maszcie z wysięgnikiem 1m. Antena jest skierowana na Osielsko/Bydgoszcz i ustawiona w polaryzacji pionowej ( a więc przeciwnie do nadawanego sygnału MUX-8, antena niededykowana na pasmo MUX-8).
Obecnie parametry mux-8 : siła 100%, jakość 100%. Antena zasila 4 odbiorniki. Pomimo takiego ustawienia anteny poziom sygnału MUX-8 jest wyższy niż radia DAB+ nadawanego z Solca Kujawskiego z mocą 10kW i w polaryzacji pionowej (a więc zgodnej z ustawieniem anteny). Do Solca mam 40km do Trzeciewca 25 km.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: RE: Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

ok01 pisze:Witam
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego zaprogramowało mi się 15 kanałów z MUX 8?:
1 paczka - test 1 - 3 oraz Metro, Nowa, WP i Zoom
2 paczka - test oraz test 1 - 7

Wszystkie są z 8 kanału, o tym samym poziomie sygnału i jakości, a na podglądzie mam tryb obrazu 576i
Testy 1-7 będą wykorzystywane do hbbtv.
Na test emitel testuje hbbtv. Jak nie masz tv z obsługą hbbtv to nic na tych kanałach nie zobacczysz.

ok01
Posty: 2
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 09:30
Odbiornik: DVB-T
Instalacja antenowa: Yaga UHF 21-69 ok 12 elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: ok01 »

I wszystko jasne :D Dzięki.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Chyba emitel sie walnal.W wykazie aktualnych emisji jest moc Trzeciewca 11,2 kw .Natomiast na emimaps moc 20 kw i wysokosc anteny 170 m.Ciekawe gdzie podaja wlasciwa moc??

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: PanJ26 »

Jest już mapka ukazująca zasięg mux 8 z nadajnika w Trzeciewcu https://emimaps.emitel.pl/

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

odziom91 pisze:Trochę dziwne, że siła sygnału na mux 8 to 66% a jakości nie ma. Nie wiem czy to też nie kwestia odbiornika i czułości samej głowicy. ;)
Masz rację Manta ma gorszą głowice przynajmniej w paśmie VHF niż Toshiba z mojego profilu, zamieniłem na chwilę telewizory i na obu był obraz MUX-8 (na Mancie na kierunkowej siła 30 jakość 15-24) ale z racji, że Manta stoi w miejscu gdzie zmieszczą się 32 cale nie mam jak na stałe jej tam wstawić - wnęka ma 80 cm z okładem a 40 cali to przynajmniej 102 cm.
Wieczorem pożyczę antenę ze wzmacniaczem wystawię na balkon i powinno być lepiej bo teraz zrobiłem test i do balkonu przyczepiłem zwykłą antenkę od tunera USB i podłączyłem do Toshiby - sygnał jest duży, ale jakość na granicy odbioru gorzej niż na kierunkowej, a pozostałe MUX-y dobrze odbierają ale na patyczku to każde zakłócenie jest wychwytywane przez MUX1 i 2.
SP2SV666 pisze:SP2SV666 Chyba emitel sie walnal.W wykazie aktualnych emisji jest moc Trzeciewca 11,2 kw .Natomiast na emimaps moc 20 kw i wysokosc anteny 170 m.Ciekawe gdzie podaja wlasciwa moc??
Raczej 11,2 kW to prawidłowa moc.Z resztą ciekawe co na to fmscan.org ale tutaj jeszcze nie ma wpisanego MUX-8 z Trzeciewca jest tylko Iława.

EDIT :
Pełny sukces - nawet w mieszkaniu na teleskopówkach ze wzmacniaczem - IT9135 nie podaje siły sygnału tylko jakość.

Obrazek

cherryy
Posty: 3
Rejestracja: 21 grudnia 2016, o 22:04

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: cherryy »

W nawiązaniu do mojego posta z poprzedniej strony i tej anteny firmy Lark - możecie polecić jakieś rozwiązania? Jakiś dodatkowy wzmacniacz?

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Wzmacniacz już ma ta antena, więc kolejny tu nic nie da. Poszukaj jakiegoś miejsca w pokoju może złapiesz mux-8. Jak nie to pomyśl o antenie zewnętrznej.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: MaxEvans »

BiTCity pisze:
odziom91 pisze:Trochę dziwne, że siła sygnału na mux 8 to 66% a jakości nie ma. Nie wiem czy to też nie kwestia odbiornika i czułości samej głowicy. ;)
Masz rację Manta ma gorszą głowice przynajmniej w paśmie VHF niż Toshiba z mojego profilu, zamieniłem na chwilę telewizory i na obu był obraz MUX-8 (na Mancie na kierunkowej siła 30 jakość 15-24) ale z racji, że Manta stoi w miejscu gdzie zmieszczą się 32 cale nie mam jak na stałe jej tam wstawić - wnęka ma 80 cm z okładem a 40 cali to przynajmniej 102 cm.
Wieczorem pożyczę antenę ze wzmacniaczem wystawię na balkon i powinno być lepiej bo teraz zrobiłem test i do balkonu przyczepiłem zwykłą antenkę od tunera USB i podłączyłem do Toshiby - sygnał jest duży, ale jakość na granicy odbioru gorzej niż na kierunkowej, a pozostałe MUX-y dobrze odbierają ale na patyczku to każde zakłócenie jest wychwytywane przez MUX1 i 2.
SP2SV666 pisze:SP2SV666 Chyba emitel sie walnal.W wykazie aktualnych emisji jest moc Trzeciewca 11,2 kw .Natomiast na emimaps moc 20 kw i wysokosc anteny 170 m.Ciekawe gdzie podaja wlasciwa moc??
Raczej 11,2 kW to prawidłowa moc.Z resztą ciekawe co na to fmscan.org ale tutaj jeszcze nie ma wpisanego MUX-8 z Trzeciewca jest tylko Iława.

EDIT :
Pełny sukces - nawet w mieszkaniu na teleskopówkach ze wzmacniaczem - IT9135 nie podaje siły sygnału tylko jakość.

Obrazek
Poda pan zdjecie lub model tej anteny teleskopowej ze wzmacniaczem

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

MaxEvans pisze: Poda pan zdjecie lub model tej anteny teleskopowej ze wzmacniaczem
Antena DPM TVFM400 (old) City Classic Plus kiedyś dostępna w sklepie "nie dla ..." (wiadomo o jaki sklep chodzi) ale podejrzewam, że każda inna z regulacją wzmocnienia da podobny efekt.

Tylko jedna sprawa aby dobrze działał MUX-8 musiałem ustawić wzmocnienie na absolutne minimum, ale wtedy nie odbiera MUX1 i 2 także jeśli planujesz odbiór wszystkich MUX-ów na niej to może być słabo.
Dla mnie rozwiązała się zagadka dlaczego na pasywnych teleskopach było zero sygnału - bo sygnał był za mocny i przesterował głowice a na antenie ze wzmacniaczem pod wpływem niskiego napięcia sygnał zapewne jest tłumiony do takiego który akceptuje mój odbiornik.
Podłączyłem te pasywne teleskopy pod monitor Philipsa z opisu i wyszło tak sygnał mocny 90 jakość 0 błędy 2000. Mam nadzieje, że Emitel jeszcze to poprawi podnosząc anteny wyżej na wiosnę. Cieszą się zapewne Ci którzy mieszkają dalej bo mają mocny sygnał tylko jaki mocny wtedy jest blisko nadajnika, że trzeba go tłumić.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: MaxEvans »

Dziękuje. Jak daleko ma Pan do nadajnika

pablo40
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, o 20:24
Odbiornik: Samsung LE322C530
Instalacja antenowa: Siatka i pokojowa Thomson
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pablo40 »

Ja na swojej antenie Thomson ANT1731 teleskopy mam wyciągnięte na maxa w pozycji prawie poziomej wtedy siła signału 91, jakości nie mam akurat wskaźnika, poziom błędów max 60. Antena stoi na meblościance na parterze na ścianie północnej. Za moim domem nic już nie ma, żadnych przeszkód. Natomiast moja znajoma mieszka w środku ulicy, ma antene siatke ze wzmacniaczem na wysokości 4m na zewnątrz i w ogóle sygnału nie łapie. Odległość 46 km po linii prostej wg emimaps.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

MaxEvans pisze:Dziękuje. Jak daleko ma Pan do nadajnika
Około 20 km sygnał z dużego odbicia.
pablo40 pisze:Ja na swojej antenie Thomson ANT1731 teleskopy mam wyciągnięte na maxa w pozycji prawie poziomej wtedy siła signału 91, jakości nie mam akurat wskaźnika, poziom błędów max 60. Antena stoi na meblościance na parterze na ścianie północnej. Za moim domem nic już nie ma, żadnych przeszkód. Natomiast moja znajoma mieszka w środku ulicy, ma antene siatke ze wzmacniaczem na wysokości 4m na zewnątrz i w ogóle sygnału nie łapie. Odległość 46 km po linii prostej wg emimaps.
Przy tej odległości to jest zrozumiałe chociaż jak ja próbowałem odebrać MUX-8 z obiektu Chojna na kanale 9 to najlepszy efekt był przy wystawieniu teleskopów tak mniej wiecej na 35-40 cm. Dłuższe lub krótsze skutkowały zmniejszeniem siły sygnału, ale dla odmiany Chojna nadaje w pionie więc łatwiej teoretycznie ustawić teleskopy.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: systemlan »

Jeżeli MUX-8 został uruchomiony to w lokalizacji mojej Polnica wskaźniki pokazują 0.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Kolor »

Na jakiej antenie masz to zero? Jeśli na tej z opisu, to możesz zapomnieć o zobaczeniu innej cyferki niz 0.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: systemlan »

Tak, tyle tylko, że z tyłka z Gołogóry 34% siły jakości zależy od propagacji od 10% do 32%.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Załóż minimum 4 el yagi na VHF na dachu a będziesz miał zupełnie dobry odbiór MUX8 z Trzeciewca.Niestety antena dedykowana na VHF to podstawa .Antena na UHF nie jest na vhf,Mux8 jest wymagający.Sygnał jest mocny z Trzeciewca , ale bez anteny na VHF nie ujedziesz.W Tucholi odbierają MUX8 z Trzeciewca zupełnie dobrze wiec i w Chojnicach powinno być dobrze na dobrej antenie. Naprawdę antena to podstawa. ;) A niestety większość ludzi chce odbierać MUX8 albo na teleskopie bądź to na antenie od UHF. Sory ale się nie da.Szczególnie tak daleko jak są Chojnice.Być może w 3 etapie wdrażania wzorem Mux3 zrobią nadajnik Mux8 w Człuchowie.Z mapy zasiegu 3 etapu wdrażania MUX8 wszystko na to wskazuje :) :) A 3 etap wdrażania MUX8 to połowa 2017r.Powodzenia :) :) ;)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

systemlan pisze:Jeżeli MUX-8 został uruchomiony to w lokalizacji mojej Polnica wskaźniki pokazują 0.
Według map Emitela Chojnice nie są w zasięgu Trzeciewca.
Twój obiekt nadawczy MUX-8 to Gołogóra. Dlatego z Trzeciewca masz zero a z Gołogóry nie. Obróć antenę na Gołogórę i będziesz miał odbiór. Jeśli nie trzeba dołożyć antenę dla pasma VHF.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Chojnice nie są tez w zasięgu Gołogóry według mapy emimaps. W 3 etapie wdrazania mux8 zasięg sie pojawia w Chojnicach , więc być może bedzie uruchomiony SFN w Człuchowie

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... wdrazania/

Zablokowany