DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Chojnice nie, ale Polnica tak. Dla tej miejscowości wszystkie MUX'y są do odbioru z Gołogóry.
Ja bym obrócił antenę i próbował odbioru z Gołogóry.
Mux-8 z Gołogóry to aż 15kW. Trzeciewiec ma zaledwie 11,2 kW.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: systemlan »

Piszą, że Trzeciewiec 20kW.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Z Trzeciewcem to niewiadomo do końca. Na emimaps podają 20 Kw a w wykazie aktualnych emisji podają 11.2 kw.Żeby było ciekawie to zmieniają pozwolenia np Kisielice maja nowe pozwolenie na 6 kw.A w leborku zwiększyli moc.Zaraz się okaże ze Trzeciewcowi też zmniejszą moc w pozwoleniu.Ja jednak bym się skłaniał że Trzeciewiec ma faktycznie 11.2 Kw.W Grudziądzu np nie za silnie odbierają Trzeciewiec.Kisielice z mocą 6Kw biją Trzeciewiec na potęgę. :) :D

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

SP2SV666 pisze:w wykazie aktualnych emisji podają 11.2 kw.
???
Już nie podają. "Koncesyjna" moc ERP dla Trzeciewca to 20kW.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

JaroslawMroczkowski pisze: Już nie podają. "Koncesyjna" moc ERP dla Trzeciewca to 20kW.
Faktycznie.Dziękuje panie Jarosławie.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

SP2SV666 pisze:W Grudziądzu np nie za silnie odbierają Trzeciewiec.Kisielice z mocą 6Kw biją Trzeciewiec na potęgę. :) :D
No tak. Wg map Emitela Grudziądz odbiera MUX-8 z Kisielic a nie z Trzeciewca. Jakby nie liczyć Kisielice są o 10 km bliżej Grudziądza niż Trzeciewiec :-).

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Tu juz przy mux8 wyraznie widac z ktorego obiektu nadawczego emitel sugeruje odbior.Gdzie przy poprzednich muxach duzo ludzi odbiera sygnal z Trzeciewca.Nawet jadac na Kwidzyn za Grudziadzem ludzie odbieraja z Trzeciewca.Ten trend powoli ale sie zmienia na korzysc kisielic mimo ze obiekt w kisielicach dziala juz od 2001r, Dlatego ze kisielice nadaja wersje lokalna tvp Bydgoszcz mala moca wiele osob trzyma sie Trzeciewca.Mlodzi ludzie z tamtych terenow jednak juz wybieraja kisielice :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Moim zdaniem to wynika z dwóch powodów. Obydwa mają źródło z czasów analogu.
1. Przyzwyczajenie i niewiedza: "zawsze TV odbierało się z Trzeciewca" Gdy nie było Kisielic było Chwaszczyno albo Trzeciewiec. TP1 w kanale R1 miało bardzo duży zasięg. Analog też. Ludzie, którzy nie interesują się techniką nadawania często nie mają pojęcia o istnieniu Kisielic. Gdy podczas wyszukiwania kanałów znajdą TVP Gdańsk są przekonani że odbierają go z Gdańska (Chwaszczyno).
2. Atrakcyjność Trzeciewca w analogu była większa. Nadawał z dużą mocą aż 4 programy: TVP1,TVP2,Polsat i TVP Bydgoszcz. Kisielice nadawały tylko TVP1 i TVP2. Przyzwyczajenie pozostało. Wielu myśli że dziś też tak jest.

Teraz role się odwróciły i to Kisielice są bardziej atrakcyjnym obiektem dla odbiorcy. Nadają aż 3 regiony z MUX3: Gdańsk,Olsztyn i Bydgoszcz. Mała moc MUX-3 z TVP Bydgoszcz jest wystarczająca. Zapewnia dobre pokrycie w promieniu co najmniej 40 km od Kisielic. To bardzo duże udogodnienie zwłaszcza dla mieszkańców miejscowości nadwiślańskich za Grudziądzem gdzie ukształtowanie terenu bardzo silnie tłumi sygnał z Trzeciewca i Kisielice dają bardzo dobre pokrycie sygnałem nawet na antenach pokojowych.
Jakby tego było mało Grudziądz ma doświetlenie MUX-3 Bydgoszcz z Kalinkowej.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Dokladnie zgadza sie :)

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Niestety czeka mnie modyfikacja anteny. Przy ładnej pogodzie odbiór bezproblemowy, przy deszczu obraz na mux-8 zacina albo całkiem zanika.
Zakupiona antena logarytmiczna 6-69 i powieszona na karniszu daje odbiór 100/100 na wszystkich kanałach.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Przy odbiorze taką antenką - a raczej kawałkiem drucika pokrytego plastikiem nie ma powodu do zdziwienia że odbiera słabo. Dziwiłbym się raczej gdyby odbierało poprawnie.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Railroad »

Teraz obecnie mam antenę zewnętrzną UHF na dachu na kanały 21-60 tzw. Yagi.
Widać, że antena nie na to pasmo, nie zapewni stałego odbioru przy każdej pogodzie.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

[quote="Railroad"]Teraz obecnie mam antenę zewnętrzną UHF na dachu na kanały 21-60 tzw. Yagi.
Widać, że antena nie na to pasmo, nie zapewni stałego odbioru przy każdej pogodzie.[

Nie wiem na ile wiadomość jest prawdziwa .Ktos na forum satkuriera napisał że dzwonił na infolinie emitela i powiedziano mu że po świętach o ile pogoda pozwoli będzie instalowany wyższy system antenowy , bo ten jest podobno zapasowy.Ciekawe ile w tym prawdy ;)

miza
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 18:24
Odbiornik: Manta dvb-t 02, Opticum STB HD N2,
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa typu Yagi 21-60, zawieszona ok. 20m od gruntu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz -Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: miza »

A w Inowroclawiu nie mam sygnalu mux 8 z Trzeciewca. Z Konin-Żółwiniec brak wogóle sygnału. (nie mogę odpowiednio ustawic anteny nawet na mux1, mux2, mux3).
Ktoś może ma MUX 8 w Inowrocławiu?

pablo40
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, o 20:24
Odbiornik: Samsung LE322C530
Instalacja antenowa: Siatka i pokojowa Thomson
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pablo40 »

miza pisze: Nie cytuj poprzedniej wypowiedzi. Potrafimy ją znaleźć i przeczytać.

Złotniki Kuj blisko Ina, mux8 odbieram z pokojowej i z siatki bez wzmacniacza w drugim pokoju, ale to chyba zależy od terenu i anteny. Moja znajoma nie odbiera wcale a mieszka 100m ode mnie, z tym że mi juz nic nie zastawia bo mam tylko pola, a ona w środku ulicy. Z pokojowej mam stały sygnał 91 % i poziom błędłów do 25. Z siatki czasami się zacina. Z Żółwieńca sygnału nie łapie ale tam pol. pionowa. Poczytaj tu jakie koledzy mają anteny i wyciągnij wnioski. Jeśli mieszkasz gdzieś w centrum to może aglomeracja miejska ci zastawia i masz utrudniony odbiór.

jacek28
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 2015, o 10:43
Odbiornik: Tv do DVB-T Samsung
Tuner FM/DAB+ Yamaha T-D 500
Instalacja antenowa: wys. zaw. ant. ok. 7 m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz-Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: jacek28 »

Wszystko wskazuje, że potwierdzają się doniesienia że obecna emisja Mux-8 jest z rezerwowego systemu. W nowym roku rozpocznie się instalowanie systemu na wyższym poziomie.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

Dobra informacja dla mieszkańców Torunia i Chojnic.W 3 etapie wdrażania Mux8 emitel planuje uruchomić SFN z Trzeciewcem w Człuchowie i Toruniu.A więc miałem nosa że będą SFNy :D :D

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: systemlan »

Nie tylko Torunia i Chojnic :D także Człuchów i okolice :) a tak na marginesie to właśnie MUX1,2,3 zniknął. Tzn. na poziomie 10% jakości

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: SP2SV666 »

systemlan pisze:Nie tylko Torunia i Chojnic :D także Człuchów i okolice :) a tak na marginesie to właśnie MUX1,2,3 zniknął. Tzn. na poziomie 10% jakości
U mnie żadnych zmian muxy 1,2,3, bez zmian.Full :D :D :D

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

SP2SV666 pisze:Dobra informacja dla mieszkańców Torunia i Chojnic.W 3 etapie wdrażania Mux8 emitel planuje uruchomić SFN z Trzeciewcem w Człuchowie i Toruniu.A więc miałem nosa że będą SFNy :D :D
W Człuchowie MUX-8 w SFN z Trzeciewcem a MUX-3 SFN z Gołogórą. Następnym krokiem powinno być uruchomienie MUX-3 z wersją bydgoską.
systemlan pisze: a tak na marginesie to właśnie MUX1,2,3 zniknął. Tzn. na poziomie 10% jakości
Jeśli masz na myśli Trzeciewiec to dziś mają radosną twórczość po 16 całkowicie zniknął MUX-2 na jakiś czas, ale to chyba powtórka z historii.
http://www.expressbydgoski.pl/bydgoszcz ... ,11615556/

Teraz jest ok :) sygnał wybitnie mocny i pewnie przestrowuję Tobie odbiornik, ale nie ma się co dziwić jest potężne tropo np. w paśmie FM można posłuchać stacje z Białegostoku :) np. zamiast Eski z Torunia na 104,6 mam Maryję z Białegostoku na 104,7 MHz.

Dodatkowo da się oglądać MUX-8 z Gdańska i Koszalina kanały 6 i 7 :)

Zablokowany