DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

clipperton66

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: clipperton66 »

Sądze kolego że mógłbyś spróbować ustawic antene na kierunek Kisielice a i tak bokiem z Gappfilera z Kalinkowej tvp Bydgoszcz bys odebrał choc to zalezy w której czesci Grudziadza mieszkasz.Ten nadajnik z kalinkowej jest bardzo słabiutki. Ja w pracy w grudziadzu mam tablet z dvb-t i mam straszne problemy zeby z tego doswietlenia z kalinkowej złapac tvp bydgoszcz natomiast mux3 z kisielic ma niesamowita moc w kazdym miejscu na 20cm antence odbieram ,wiec sądze że jest to kwestia pokombinowania z kierunkiem anteny bo oprócz tvp Bydgoszcz ,kisielice nadaja wszystkie muxy.wiec cos da sie zapewne zrobic z tym tematem.Pozdrawiam :

Piotr.C

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Piotr.C »

Czy mogę prosić o info dotyczące mux 3 w Bydgoszczy ? Czy Trzeciewiec i Chodkiewicza nadają na tej samej częstotliwości ?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »


kozuch

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kozuch »

U mnie także problemy MUX 1 i 2 jakość 100% natomiast MUX 3 jakość się waha od 0 do 35% nie da się oglądać antena zbiorcza na dachu bloku we fordonie czyli jakies max 15 km do trzeciewca

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Nadajecie sygnał analogowej??

Tutaj http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N1C niestety nie został usunięty z POLSAT, tvp1, tvp2, TVP INFO Bydgoszcz, tvn.

Trzy razy pisałem do JaroslawMroczkowski i ani razu nie odpowiedział ani nie usuwał.

Piszcie do JaroslawMroczkowski. Za jeden użytkownik nie będzie interesowało a więcej tym lepiej.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DjGrab »

Jeśli to prawda to by była beka jutro rano to sprawdzę:)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: belzebiusz »

Po prostu nie skasowano analogów z wykazu, żadna beka.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

To prawda nie ma żadnej beki. Analog został wyłączony 20 maja o północy koniec kropka. Na jego częstotliwościach odpowiednio kanał 41 i kanał 36 nadawane są cyfrowe muxy. Nie ma więc powrotu do analogu nawet gdyby ktoś bardzo ale to bardzo chciał :-).
Na kanale 21,28 i 53 jest cisza. Nie ma co sprawdzać :-)
Mozna jedynie jeszcze sobie pooglądać TVP1 i TVP2 analogowo na kanałach 29 i 39. To analog z Sierpca.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Oczywiście, że jeszcze można tak wygląda odbiór analogowej TVP1 z Sierpca w Bydgoszczy (110 km) na antenie pokojowej, TVP2 pomimo wielu prób nie udało mi się złapać ale to pewnie wina tego, że na kanale 39 nadaje TV Mobilna.

https://www.youtube.com/watch?v=6f0CV9_HBBk

https://www.youtube.com/watch?v=Wez0Nbg1_VI

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: grzegorz0plonka »

Nooo naprawdę nie złe. Żebyś miał anteny kierunkowa to byłby lepsze obraz. A odbierasz tez cyfrowej przez 110 km?

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

W mojej lokalizacji nie ma co liczyć na jakąkolwiek TV cyfrową z daleka bez tropo na tej antenie którą posiadam - 2 teleskopowe (fotkę wrzucę później) odebrałem tylko MUX-y z Iławy a pozostałe tzn. Piła,Konin się wzbudzają. To był wielki plus analogu, że przy najprostszych antenach można było łapać sygnał z daleka.

Jarcha

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarcha »

Witam.

W Toruniu dzisiaj u mnie brak MUX-3. Siła 97% spada cyklicznie co klika sekund do 0%, jakość niezmiennie 0%. :o
MUX-y 1 i 2 śmigają z jakością 100%. I tak na dwóch TV.
Do dnia dzisiejszego sygnał wszystkich MUX-ów był stabilny, siła 90-97%, jakość 100%.
Czy też tak macie ?

qwertyuiop

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: qwertyuiop »

Witam,
Potrzebuę pomocy.
Przed wyłaczeniem sygnału analogowego odbierałem wszystkie trzy MUX-y. Nie pamiętam dokładnie, ale nie były to chyba te same kanały co są obecnie czyli być może nie były wszystkie z Bydgoszczy. Antena niby jest ustawiona na Bydgoszcz (odbiór sygnału na Brzozówce za Lubiczem Górnym.
Po wyłączeniu analogu zniknęły wszystkie MUX-y. Jedynie co to po odłączeniu wzmacniacza antenowego (antena siatkowa taka zwykła)odbieram kanał 36 (siła ok 90% jakość ok 100%), ale 32 i 41 już nie a to niby ten sam nadajnik i moc sygnału. Przy podłączonym wzmacniaczy nic nie łapie. Więc dlaczego nie łapie tych kanałów? Co mam zrobić żeby odbierać wszystkie trzy? Proszę o pomoc.

teresa-ko

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: teresa-ko »

Witam, mieszkam w Toruniu do wczoraj odbierałam naziemną telewizję cyfrową MUX 1, MUX 2, MUX 3.z Trzeciewca. Dzisiaj cały dzień odbieram tylko MUX 1 i MUX 2, dlaczego nie mogę odbierać MUX3 z kanału 36. Nigdzie nie znalazłam żadnej informacji o tym.

m-a-t

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: m-a-t »

Witam wszystkich. Mam pytanie. Do wczoraj było wszystko ok, a dziś, po powrocie do domu włączam tv i nie mam MUX3. Co się stało? W ogóle po ponowny przeszukaniu tv go nie wykrył. Ps. Ja też mam analogową tvp1. Obraz straszny, ale na upartego można jakoś oglądać.

Artin

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Artin »

Jakość MUX 3 w Bydgoszczy na kilku odbiornikach bardzo niestabilna pozostałe ok nadal coś nie tak z 36 kanałem

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Problem wynika z faktu że MUX 3 ma nadajniki doświetlające sygnał do regionów trudniej dostępnych tylko przy pomocy głównego nadajnika w Trzeciewcu.

Doświetlenia są realizowane na tym samym kanale co nadaje główny nadajnik w Trzeciewcu czyli 36k. i dlatego te problemy.

Niestety w takim przypadku pozostaje eksperymentować np. wyjęcie wzmacniacza w anteny i zastąpieniu go symetryzatorem (sygnał cyfrowy nie toleruje za silnego sygnału i nic wtedy nie odbiera). Jeżeli jest to antena kierunkowa to być może wystarczy dokładniej ustawić na Trzeciewiec.

Jarcha

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarcha »

Od dnia uruchomienia do dnia wczorajszego MUX 3 miałem idealny siła 97%, jakość 100%.
Dzisiaj nadal nic, siła 97% jakość 0%. Siła spada cyklicznie co kilka sekund do 0%.
MUX 1 i 2 jakość 100%.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

W Toruniu jest nadajnik doświetlający MUX 3, możesz spróbować zamontować antenę kierunkową.

Jarcha

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Jarcha »

Mam zwykłą siatkę z symetryzatorem.
Podłączyłem na próbę antenę teleskopową FM od radia, MUX 1 i 2 działa, MUX nadal nie.
Mieszkam w wieżowcu na 8 piętrze balkon na południe i brak przeszkód terenowych. Antena "patrzy" na Trzeciewiec.
Do wczoraj było wszystko ok.

Czy ktoś z Was w Toruniu odbiera MUX-3 ?

Już działa MUX-3, wszystko wróciło do normy siła 97%, jakość 100% :)
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2013, o 10:53 przez Jarcha, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany