DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

W domu mam tylko jeden z czterech telewizorow umozliwiajacych odbior DVB-T. Poza tym programow TVP nie obejrze w cyfrze. Wiec po tym wzgledem nadal jestem skazany na analog i to nie jest tak, ze moge sobie o nim zapomniec.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

grzegorz0plonka pisze:Po co ogladać na analog jak masz dvb-t?

Ja ogladam na dvb-t. A analog juz nie uzywam prawie ogole.

Teraz trzeba zapomnieć analogowa i idzemy do przodu.
O analogu będzie mozna zacząć zapominać jak wszystkie programy trafią do MUX. Dla odbierających z Trzeciewca to nie wcześniej niż w maju 2012 roku... Póki co analog rządzi :-)
Jak ktoś ma dzis dostęp do MUX-3 to może sobie zapominać.
Do tego dochodzi jeszcze kwestia sprzętu - Zakupu STB lub nowego odbiornika TV u wielu odbiorców.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: biopar »

Tak, kolego Robert03... ale, jak sam zauważyłeś po maju 2012 można będzie zapomnieć o analogu w Kuj-Pom, więc zakup STB bądź telewizora jest nieunikniony...
Mówisz, że "póki co, analog rządzi"... Jak kupowałem telewizor 2 lata temu, to tylko polizałem tematu DVB-T i nie myślałem, że zrezygnuje kiedyś z platformy satelitarnej, bo przecież DVB-T w Polsce dopiero za 2 lata... Ani się obejrzałem i już od pół roku cieszę praktycznie pełną ofertą cyfrowej telewizji naziemnej. Od czasu zakupu TV moja córka ma już roczek :D Na prawdę zapierdacza ten czas ostatnio... nawet nie zauważyłem kiedy :) Dodatkowo nie palę już 2,5 miesiąca...

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

biopar pisze:Tak, kolego Robert03... ale, jak sam zauważyłeś po maju 2012 można będzie zapomnieć o analogu w Kuj-Pom, więc zakup STB bądź telewizora jest nieunikniony...
Mówisz, że "póki co, analog rządzi"... Jak kupowałem telewizor 2 lata temu, to tylko polizałem tematu DVB-T i nie myślałem, że zrezygnuje kiedyś z platformy satelitarnej, bo przecież DVB-T w Polsce dopiero za 2 lata... Ani się obejrzałem i już od pół roku cieszę praktycznie pełną ofertą cyfrowej telewizji naziemnej. Od czasu zakupu TV moja córka ma już roczek :D Na prawdę zapierdacza ten czas ostatnio... nawet nie zauważyłem kiedy :) Dodatkowo nie palę już 2,5 miesiąca...
To prawda czas bardzo szybko nam ucieka.
Jeśli zrezygnowałeś z platformy SAT na rzecz DVB-T to gratulacje. Pewnie z czasem ilość rezygnujących się zwiększy a to wymusi obniżkę szalenie wysokich cen za platformy. W moim otoczeniu wielu znajomych już czeka na koniec umowy zdecydowanych by jej nie przedłużać lub nie doładowują już TNK.
Ja zawsze zwracałem uwagę przy zakupie nowego telewizora na fakt by miał MPEG-4, nawet wtedy kiedy jeszcze nie było ustalone czy ten standard w Polsce będzie obowiązywał. To był priorytet numer jeden ważniejszy niż wszystko inne. Takie też odbiorniki polecałem wszystkim znajomym i radziłem omijać modele posiadające MPEG-2 lub tylko analog. Sprzedawcy jeszcze rok temu potrafili kręcić i kit wciskać że to niepotrzebne bo przecież telewizja to tylko z platformy.
Wielu moich znajomych dało się namówić i świadomie kupili odbiorniki z wbudowanym MPEG-2 - "bo było taniej", "bo jest platforma". Dziś pytają co z tym zrobić żeby oglądać Kisielice... :-) bo platforma owszem jest ale tylko w jednym odbiorniku.
A te smae odbiorniki z MPEG-4 dziś są dużo tańsze niż wtedy w promocji i bez MPEG-4 :-)

wojtiw

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: wojtiw »

Bydgoszczanie jeszcze w tym roku będą mogli odbierać - za pomocą zwykłej anteny - programy telewizji publicznej w jakości cyfrowej. Wielu mieszkańców województwa będzie musiało czekać dłużej.

- Odbieram już sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, ale chcę wiedzieć, kiedy w ten sposób dotrze do mojego odbiornika sygnał telewizji publicznej? - pyta pan Alojzy z Bydgoszczy.

Z małego nadajnika
- Do 27 października rozpoczniemy emisję sygnału trzeciego multipleksu (MUX to pakiet programów - przyp. red.) z niewielkiego nadajnika w Bydgoszczy - wyjaśnia Waldemar Sromek, rzecznik prasowy firmy Emitel, operatora naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. - Znajduje się on przy ulicy Chodkiewicza.

Przeczytaj też: Wiadomo, kiedy Trzeciewiec da sygnał mieszkańcom regionu

W MUX3 znajdą się: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia.

Sygnał będzie można odbierać na razie w Bydgoszczy. Wiąże się to z tym, że do zapewnienia pełnego pokrycia dla MUX3 wymagane jest wyłączenie telewizji analogowej (zaplanowane na lipiec 2013 roku) i zwolnienie częstotliwości.

Publiczna z rozrywką
Kilka programów telewizji publicznej znajdzie się też w pierwszym multipleksie, który w Kujawsko-Pomorskiem zostanie uruchomiony do 31 maja 2012 roku.

Będą to TVP1, TVP2 oraz TVP Info (wersja regionalna). Poza tym w MUX1 zostaną umieszczone: Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka oraz Polo TV.

- A kiedy dotrze do nas naziemny sygnał TVP Kultura i TVP?Historia? - pytają czytelnicy z gmin Koronowo i Inowrocław.

Waldemar Sromek wyjaśnia, że programy te będą mogły być nadawane z centrum w Trzeciewcu dopiero po wyłączeniu sygnału analogowego. Zatem najwcześniej za ponad dwa lata.

Wystarczy zwykła antena
Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego na razie odbierają programy znajdujące się w drugim multipleksie cyfrowym (TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TV Puls).

Przypominamy, że do odbioru telewizji cyfrowej potrzebny jest odbiornik wyposażony w dekoder MPEG-4 (telewizor lub tzw. set top box dołączany do starego telewizora). Wystarczy też zwykła antena, taka jak do odbioru telewizji w systemie analogowym.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Przypominam tym którzy nie wiedzą że trwa zaplanowana konserwacja nadajnika w Trzeciewcu do godziny 14.00.

http://emi.emitel.pl/plan_tvp/

bizon

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: bizon »

Witam mam pytanie, z czego jest nadawany analogowy TVN, że go nie wyłączyli?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

TVN też jest z Trzeciewca ale z innego systemu antenowego gdyż jest nadawany kierunkowo i pewnie zostawili go w spokoju (tak przypuszczam).

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Wlasnie. Jak kierunkowo nadawany jest TVN?

Radio tak samo milczy. Jak zwykle w takich przypadkach przydaje sie Konin i Solec.
Ostatnio zmieniony 15 września 2011, o 10:47 przez Aerix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Na Bydgoszcz.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Dzieki

W sumie to troche nieciekawa maja pogode dzisiaj na konserwacje. Gdyby chodzilo o zakladanie anten do DVB-T to na pewno nic by nie robili.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Aerix pisze:Wlasnie. Jak kierunkowo nadawany jest TVN?
Bardzo wąską wiązką w kierunku Bydgoszczy. Mieszkańcy oddaleni "od tej wiązki" bądz znajdujący się "po drugiej stronie masztu" odbiór TVN'u mają bardzo słaby bądz nie odbierają wcale np: Świecie - TVN zaśnieżony lub brak odbioru, dalej na północ w kierunku Gdańska brak odbioru. Grudziądz brak odbioru na C21.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Co się dzieje na Trzeciewcu konserwacja do 14 a mamy 14:18 i TV milczy oprócz TVN-u ale o tym pisaliście wcześniej. Radio działa ale też jakby z mniejszą mocy przynajmniej jeśli chodzi o wartości decybelowe.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Jak to co się dzieje? Widać że wiatr wieje i deszcz pada ;)

15.02 brak sygnału TV.

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Error!

DVB-T też wyłączyli...

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Puma pisze:Jak to co się dzieje? Widać że wiatr wieje i deszcz pada ;)

15.02 brak sygnału TV.
Może w Chojnicach pada nad Bydgoszczą i okolicami brak deszczu i piękne słońce,teraz nawet bezchmurnie, tylko trochę wieje.

15:42 brak sygnału TV oprócz TVN-u.

EDIT :

TV wróciła około 16 :) z około 2 godzinnym opóźnieniem.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Waldek1968 »

Robert03 pisze:
Aerix pisze:Wlasnie. Jak kierunkowo nadawany jest TVN?
Bardzo wąską wiązką w kierunku Bydgoszczy. Mieszkańcy oddaleni "od tej wiązki" bądz znajdujący się "po drugiej stronie masztu" odbiór TVN'u mają bardzo słaby bądz nie odbierają wcale np: Świecie - TVN zaśnieżony lub brak odbioru, dalej na północ w kierunku Gdańska brak odbioru. Grudziądz brak odbioru na C21.

Skoro kierunkowo nadawany jest analog TVN to dlaczego w Cekcynie (koło Tucholi) odbieram go w całkiem niezłej jakości? Jest to też kierunek na północ od Bydgoszczy. Oczywiście jest gorszy odbiór niż pozostałych kanałów analogowych.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Waldek1968 pisze:
Robert03 pisze:
Aerix pisze:Wlasnie. Jak kierunkowo nadawany jest TVN?
Bardzo wąską wiązką w kierunku Bydgoszczy. Mieszkańcy oddaleni "od tej wiązki" bądz znajdujący się "po drugiej stronie masztu" odbiór TVN'u mają bardzo słaby bądz nie odbierają wcale np: Świecie - TVN zaśnieżony lub brak odbioru, dalej na północ w kierunku Gdańska brak odbioru. Grudziądz brak odbioru na C21.

Skoro kierunkowo nadawany jest analog TVN to dlaczego w Cekcynie (koło Tucholi) odbieram go w całkiem niezłej jakości? Jest to też kierunek na północ od Bydgoszczy. Oczywiście jest gorszy odbiór niż pozostałych kanałów analogowych.
Kierunek należy określać patrząc na Trzeciewiec - bo tam stoi maszt a nie na Bydgoszcz.
Z tą północą to może trochę uogólniłem bo największe wycięcie promieniowania przypada na północny wschód od masztu. Za to nieźle leci w kierunku południowo zachodnim. Cekcyn jest stosunkowo blisko dlatego odbierasz. Gdyby TVN nadawany był dookólnie bez wycięcia miałbyś odbiór taki sam jak pozostałych kanałów. Sygnał też dociera pod Chojnice w porównywalnej jakości jak do Świecia a odległość dużo większa. Za to w Grudządzu nie ma śladu, Świecie pomimo tego że widzi maszt w Trzeciewcu TVN odbiera słabo.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

W Chojnicach na antenie yaga + wzmacniacz, TVN analog ma całkiem dobry odbiór (kasza jest ale oglądać można), ja nie mam wzmacniacza i u mnie analog TVN jest prawie nie do oglądania (teraz naturalnie oglądam cyfrowy i jest super).

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

Koledzy, Czy Wy też macie śnieg na TVP Bydg?

Zablokowany