DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

U mnie obraz bardzo dobry przez caly czas.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Chester pisze:Koledzy, Czy Wy też macie śnieg na TVP Bydg?
Ja rozumiem, że były przymrozki dzisiejszej nocy, ale żeby śnieg był... pierwsze słyszę. ;)

U Ciebie tak źle z TVP Bydgoszcz? ;)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Chester pisze:Koledzy, Czy Wy też macie śnieg na TVP Bydg?
Nie.
Wszystkie kanały analogowe z Trzeciewca (TVP1,2,Bydgoszcz,Polsat) Żyleta (TVN analogowy za Świeciem jest nieosiągalny).
Odbiór sprawdzany w Nowem n/W. Odległość do nadajnika 60 km.

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Trzeba rowniez pamietac, ze TVN nadaje z duzo duzo mniejsza moca niz pozostale kanaly w analogu. Przydalby sie juz ten mux-3 z Chodkiewicza. Meczy troche uzywanie dwoch pilotow. Mam nadzieje, ze tym razem pojdzie juz wszystko zgodnie z planem.

bizon

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: bizon »

U was też się tnie mux ? Dzisiaj, co chwile szatkuje obraz nie wiem, co jest, bo siła sygnału cały czas dobra tylko wskakują błędy

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

sparks77 pisze:Mam pytanie czy aby odbierac kisielowice w okolicach Chełmna potrzeban jest jakas specjalna antena kierunkowa? Czy może wystarczy zwykła siatkowa nakierowana na ten odbiornik?
Antena kierunkowa to żadna specjalność.
Jak masz już tą siatkę to spróboj. W Świeciu tam gdzie próbowałem na siatce nie udało się uzyskać stabilnego MUX-3 ale miejsce odbioru ma bardzo duże znaczenie. Jak masz otwartą przestrzeń na Kisielice to może na siatce odbierać. Jak masz przed sobą ścianę lasu to i na kierunkowej będzie trudno. Obróć swoją siatkę na Kisielice i zobacz jaki będzie odbiór. Jak masz ja ustawioną na Trzeciewiec to napewno sygnału MUX-3 nie będzie.
W Świeciu napewno sprawdza się antena kierunkowa tego typu:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8745.htm
Ale w wyszych częściach miasta nowsze niezniszczone siatki też odbierają.

sparks77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sparks77 »

Przed anteną nie będzie żadnych przeszkód mieszkam na rynku a to najwyższe miejsce w okolicy kilku kilometrów pewnie ;) A te kierunkowe są podobne do tych które stosowane były kilka lat temu przed wprowadzeniem siatkowych i na strychu u mnie taka leży .Jak siatkowa nie zadziała to założę tą a nóż widelec zadziała :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

sparks77 pisze:Przed anteną nie będzie żadnych przeszkód mieszkam na rynku a to najwyższe miejsce w okolicy kilku kilometrów pewnie ;) A te kierunkowe są podobne do tych które stosowane były kilka lat temu przed wprowadzeniem siatkowych i na strychu u mnie taka leży .Jak siatkowa nie zadziała to założę tą a nóż widelec zadziała :)
Jak sam widzisz kiedyś stosowano anteny bardziej profesionalne i kanałowe. Pojawienie sie na rynku siatek (szerokopasmowych) najczęściej bardzo tandetnie wykonanych u wielu odbiorców wywołało sporo problemów i wcale nie przyczyniło sie do poprawy odbioru a antena siatkowa stała się symbolem nowoczesnej anteny co nie jest prawdą bo jej konstrukcja jest tak samo "stara" jak anten Yagi.
Na rynku w Chełmnie powinno zadziałać, ale antena na dachu. Zamontowanie starej anteny Yagi jest pomysłem ale w tym przypadku może się nie sprawdzić. Prawdopodobnie posiadasz starą antenę ( kiedyś do TVP2 odbieranego albo z Trzeciewca albo z Grudziądza) produkcji POLKAT'u. Były to bardzo dobre anteny bijące na głowe dzisiejsze koślawe siatki. Niestety one nie pracowały powyżej kanału 39. Te anteny były projektowane i produkowane na kanały 21-39 ( w Polsce wtedy nie używano wyższych kanałów) i Twoja najrawdopodobniej taka jest. MUX-3 z Nadajnika RTON Iława Kisielice nadawany jest na kanale 46 więc sporo wyżej niż pasmo pracy tej anteny. Dlatego odbiór nie będzie maksymalny a może nawet być gorzej jak na siatce ( która teoretycznie pracuje w kanałach 21-60). Oczywiście spróbować nie zaszkodzi. Pamiętaj tylko o zastosowaniu nowego symetryzatora w puszce anteny i bezwzględnie przed jej montażem należy wyczyścić wszystkie styki.
Zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać sprawdz jak odbierasz na siatce która masz obecnie - tylko obrróć ją na Kisielice ( czyli mniej więcej przeciwnie do Trzeciewca).

brt88i

Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: brt88i »

Witam, od roku jestem posiadaczem tunera lv5tz.
Mam następujący problem: Program TotalMedia wykrywa urządzenie, niestety pokazuje brak zasięgu. Przed rokiem myślałem, iż brak sygnału jest spowodowany brakiem nadajnika w naszej okolicy. Jednak teraz, z tego co wiem sygnał idzie z Trzeciewca, który jest oddalony o kilkanaście kilometrów, stąd nie powinno być problemu z odbiorem sygnału, mimo kiepskiej anteny, która została mi dołączona do tunera. Aktualizowałem sterowniki, a antenę próbowałem ustawić na wszelkie możliwe sposoby, jednak bezskutecznie.
Proszę o pomoc.

kozuch

Re: Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: kozuch »

Ja odbieram na kawałku drutu pod warunkiem że wystawie go za okno być może przeszkadza Ci po drodze blok las itp spróbuj antenę dać na zewnątrz za okno na balkon itp i spróbować

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: Railroad »

Jeżeli próbujesz odbierać telewizję na tej małej antence dołączonej do tunera, to Cię rozczaruję ale w domu nic nie złapiesz. Wystaw ją za okno, albo zamontuj jakąś małą antenę zewnętrzną a odbiór się pojawi.

brt88i

Re: Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: brt88i »

Dzięki za szybkie odpowiedzi, niestety za okno już wystawiałem i nie pomogło. Najbliższy blok jest jakieś 100-150 metrów więc myślę że nie powinien przeszkadzać.
A co do nowej anteny to się zastanawiam czy póki co jest sens wydawać pieniądze dla tych kilku kanałów, miałem nadzieję że ta da rade z uwagi na bliskie położenie nadajnika.

kozuch

Re: Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: kozuch »

ja tez mieszkam w fordonie na komorowskiego mam 11km do nadajnika ale na wewnętrznej antenie nic nie odbieram (nawet ze wzmacniaczem) dopiero jak ją wystawie za okno jest sygnał

brt88i

Re: Odbiór DVB-T w Bydgoszczy/Fordon

Post autor: brt88i »

Dobra rozwiązałem problem. Zainstalowałem inne oprogramowanie wpisałem ręcznie częstotliwość, znalazło kanały i pięknie śmiga.
Dzięki

globos
Posty: 9
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 14:49
Miejscowość: Bydgoszcz/Fordon
Odbiornik: TV Sony 65'' Bravia VH1
Instalacja antenowa: DIGITmaxHD/P25 TELMOR z wzmac. blok 4 pietro+ 4 metry maszt na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: TRZECIEWIEC/SLR CHODKIEW

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: globos »

witam:) Dzisiaj zainstalowałem antenę na balkonie 4 piętro + 4 metry masztu i odbiór z Kisielic, Gdańska i Trzeciewca jest na poziomie około 70%.

juter

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: juter »

globos pisze:witam:) Dzisiaj zainstalowałem antenę na balkonie 4 piętro + 4 metry masztu i odbiór z Kisielic, Gdańska i Trzeciewca jest na poziomie około 70%.
Z gdańska? a co konkretnie odbierasz z Gdańska i na jakim kanale, bo bez tropo to chyba nie możliwe, żeby w Bydgoszczy złapać Chwaszczyno

frans
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2011, o 18:01
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: frans »

Napewno TVPinfo Gdańsk z Kisielic

globos
Posty: 9
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 14:49
Miejscowość: Bydgoszcz/Fordon
Odbiornik: TV Sony 65'' Bravia VH1
Instalacja antenowa: DIGITmaxHD/P25 TELMOR z wzmac. blok 4 pietro+ 4 metry maszt na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: TRZECIEWIEC/SLR CHODKIEW

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: globos »

panwie odbieram kanaly 24,32,i46 a z tym gdanskiem to chyba cos pokrecilem ;)

Chester

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Chester »

hmm...
Albo ja mam jakiś problem albo coś jest nie tak z DVB-T...

Też macie taki mrugający pasek poniżej? na wszystkich kanałach tak mam...

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Nic takiego nie zauważyłem a oglądałem m.in. Dr House.

Zablokowany