DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Tego należało się spodziewać chociaż pewnie każdy miał nadzieje że dziś Trzeciewiec ruszy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Ciekawa sprawa... na facebook jest ktoś kto twierdzi że Trzeciewiec nadaje od kilku dni i się wykłóca ze mną.

Twierdzi że mieszka w Bydgoszczy i pokazał obraz na dowód... tyle że tam jest 818MHz czyli Kraków.
http://img21.imageshack.us/img21/3417/listakow507.jpg

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Puma pisze:Ciekawa sprawa... na facebook jest ktoś kto twierdzi że Trzeciewiec nadaje od kilku dni i się wykłóca ze mną.
No bo nadaje. TV analogową z tymczasowego prowizorycznego systemu i radio na UKF pełną mocą :-).
Na maszcie nie zakończono jeszcze montażu anten więc póki co nie ma z czego nadawać DVB-T. Chyba że puściliby testy z systemów tymczasowych zawieszonych w połowie masztu. To jednak byłoby działanie bez sensu.
Ktoś sobie żarty nie na miejscu robi i tyle :-).

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

Jak podało przed chwilą Radio Pik: Dziś inspektorzy PIP wchodzą na maszt by dokonać wizji lokalnej i dokładnie przeanalizować warunki i sposób pracy. Wstępnie wiadomo że pracownik został zahaczony przez spadający siódmy-ostatni element anteny. Spadł z 300 metrów. Jak się można domyślać wszelkie prace są wstrzymane.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Puma pisze:Ciekawa sprawa... na facebook jest ktoś kto twierdzi że Trzeciewiec nadaje od kilku dni i się wykłóca ze mną.

Twierdzi że mieszka w Bydgoszczy i pokazał obraz na dowód... tyle że tam jest 818MHz czyli Kraków.
http://img21.imageshack.us/img21/3417/listakow507.jpg
Może jakieś szczegóły? Kim jest ta osoba na Facebooku? ;)

Ja mieszkam w Bydgoszczy i mogę w 100% powiedzieć, iż na kanale 64 (818 MHz) oraz na innych nic nie nadaje.
Jedyne co odbieram, to Iławę (kanał 24 i 46) oraz wieczorami Rachocin (35 kanał). ;)

:: Edycja ::
Zauważyłem, że tunery telewizji cyfrowej (lub przynajmniej ten, który posiadam) przy wyszukiwaniu automatycznym nie pozwalają na dublowanie kanałów. Ktoś może to potwierdzić? ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

He he, to jakiś "niedzielny" użytkownik, po mojej z nim "kłótni" doszedł do wniosku że odbiera z Kisielic MUX II i III.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: BiTCity »

Robert03 pisze: No bo nadaje. TV analogową z tymczasowego prowizorycznego systemu i radio na UKF pełną mocą :-).
Pomimo tego, że nadają z prowizorycznego systemu to wyraźnie u mnie odstaje tylko TVP INFO nawet TVN jest lepszy. Pozostałe stacje tak jak zwykle nie widać róźnic. W weekend u siebie z siatki wywaliłem wzmacniacz szykując się na DVB-T i odbioru z Iławy tego analogowego nie mam wcale czyli wzmacniacz jak najbardziej był sprawny, a cyfra wcześniej była albo nie było zależy od pogody, a radio tak jak piszesz żyleta :)

arekm

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: arekm »

Puma pisze:He he, to jakiś "niedzielny" użytkownik, po mojej z nim "kłótni" doszedł do wniosku że odbiera z Kisielic MUX II i III.
Zdaje się któraś kablówka w Bydgoszczy (na fordonie) nadaje DVB-T w kablu (nie DVB-C) - może gościowi łapie ten sygnał?

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Robert03 »

BiTCity pisze: Pomimo tego, że nadają z prowizorycznego systemu to wyraźnie u mnie odstaje tylko TVP INFO nawet TVN jest lepszy. Pozostałe stacje tak jak zwykle nie widać róźnic. W weekend u siebie z siatki wywaliłem wzmacniacz szykując się na DVB-T i odbioru z Iławy tego analogowego nie mam wcale czyli wzmacniacz jak najbardziej był sprawny, a cyfra wcześniej była albo nie było zależy od pogody, a radio tak jak piszesz żyleta :)
"Blisko masztu" tak jest że róznicy praktycznie nie widać. Chociaż u mnie w kablówce jest większe odbicie na Polsacie i TVP1. Ale im dalej tym gorzej. 50 km od masztu na północ paradoksalnie najlepiej odbiera TVP Info. Potem TVP2 - już lekki śnieg, potem TVP 1 większy śnieg a najgorzej widać Polsat. Tutaj kolor jest już na granicy. Są dni że TVP1 i 2 są czyste ale Polsat zawsze bardzo mocno zaśnieżony. Odbiór na TV kablowej z kanałowymi antenami kierunkowymi ustawionymi na Trzeciewiec. Na antenie indywidualnej kierunkowej jest tak samo. Widocznie jest tak że moc TVP Info jest obniżona najmniej w stosunku do nominalnej a że kanał najniższy to widać najdalej.
Podczas normalnej mocy nadawania odbiór wszystkich programów możliwy jest w bardzo dobrej jakości na antenie bez wzmacniaczy.

TVN nie liczę bo normalnie użyteczny odbiór kończy gdzieś 10-15 km za masztem w kierunku północnym. W Świeciu już śnieży a i w wielu miejscach jest wcale niedostępny i nawet nie sprawdzałem jak odbiera teraz.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: gorki »

Tego juz nie zmienimy zginoł na posterunku pracy czesc i pamiec temu człowiekowi oraz kondolencje dla jego rodziny smutno sie mi zrobiło. :( No i na co terminy pospiech mamy efekty samy widzicie jak niebezpieczna jest to praca zeby was telewidzowie zadowolic a i tak psy wieszacie jak zle odbiera wam telewizor.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Robert03 pisze:"Blisko masztu" tak jest że róznicy praktycznie nie widać. Chociaż u mnie w kablówce jest większe odbicie na Polsacie i TVP1. Ale im dalej tym gorzej. 50 km od masztu na północ paradoksalnie najlepiej odbiera TVP Info. Potem TVP2 - już lekki śnieg, potem TVP 1 większy śnieg a najgorzej widać Polsat. Tutaj kolor jest już na granicy. Są dni że TVP1 i 2 są czyste ale Polsat zawsze bardzo mocno zaśnieżony. Odbiór na TV kablowej z kanałowymi antenami kierunkowymi ustawionymi na Trzeciewiec. Na antenie indywidualnej kierunkowej jest tak samo. Widocznie jest tak że moc TVP Info jest obniżona najmniej w stosunku do nominalnej a że kanał najniższy to widać najdalej.
Podczas normalnej mocy nadawania odbiór wszystkich programów możliwy jest w bardzo dobrej jakości na antenie bez wzmacniaczy.
U mnie akurat Polsat jest najlepszy odbiór a TVP 1 i 2 widać pogorszenie obrazu, paradoksalnie TVN jest bez zmian.

Z dublowaniem kanałów nie będzie u mnie problemu gdyż nic nie odbieram ;) i Trzeciewiec będzie jedynym nadajnikiem NTC.

marchelmza

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: marchelmza »

:( to jak teraz to wygląda prokurator itd. i się opozni ?

brencik
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 22:29

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: brencik »

marchelmza pisze::( to jak teraz to wygląda prokurator itd. i się opozni ?
Przeczytaj wcześniejsze posty to sie dowiesz, wszytko było juz napisane.

pukko

Trzeciewiec

Post autor: pukko »

Czy mimo tragicznego wypadku emisja ruszy 31.07?

redhead

Re: Trzeciewiec

Post autor: redhead »

pukko pisze:Czy mimo tragicznego wypadku emisja ruszy 31.07?
raczej tak, inaczej juz byłaby informacja na stronie gł. - poza tym to chyba ostateczny termin ustawowy więc od 1 sierpnia na 99,9% MUX2 Trzeciewiec (jako ostatni w Polandii) winien wystartować

choć "na pewno" to będzie wiadomo jak juz wystartuje ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Szefostwo napisało na forum że wypadek to jest siła wyższa i pewnie z tego powodu można terminu nie dotrzymać.

Mam nadzieję że jednak jest to termin ostateczny.

maniek218

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: maniek218 »

może ktoś z góry się wypowie

pukko

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: pukko »

No właśnie czy 1 sierpnia będzie w Trzeciewcu cyfra? Ktoś z Emitela może to potwierdzić? Czy jutro dowiemy się, że start 30 września?

zuraw

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: zuraw »

Pogoda od czasu wypadku nie jest najlepsza, więc być może nie były prowadzone prace u góry. Bądźmy wyrozumiali jeżeli DVB-T nie ruszy 31 lipca tylko parę dni później.

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: telewizorek »

Witam
Kilka dni temu przejeżdżałem przez trzeciewiec i myślę ze antena dvb-t już stoi. Obserwowałem przez lornetkę
Oczywiście fachowcem w tej dziedzinie nie jestem ale jeśli spojrzymy na zdjęcia z dnia tragicznego wypadku to widać ze antena która składa z wielu elementów była prawie cala lub zabrakło 2 elementów . Na trzecim zdjęciu antena jest wyższa niż na pierwszym zdjęciu
Nie są to moje zdjęcia.

zdjęcia są tutaj.
http://www.tvp.pl/bydgoszcz/galerie/tra ... -3/4958803

Zablokowany