DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Na razie można gdybać, ale z odbiorem raczej kolorowo nie będzie, ale poczekajmy do uruchomienia nadajnika.

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Aerix pisze:Myslice, ze nie bedzie problemow z odbiorem w Fordonie przy takiej malej mocy nadajnika?
Na dobrej antenie zewnetrznej ustawionej na nadajnik nie powinno byc problemow

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Mam dobra antene zewnetrzna ustawiona na Chodkiewicza (jesli nie to przestawie :) ) jeszcze z czasow kiedy bodajze TVN analogowy nadawal z tej lokalizacji i wtedy nie bylo problemow. Mam nadzieje, ze teraz tez tak bedzie.

Dobrze, ze juz wczesniej widac bylo jakies prace przy nadajniku, to daje nadzieje, ze testy rozpoczna sie wczesniej tak jak w Krakowie.

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Aerix pisze:Mam dobra antene zewnetrzna ustawiona na Chodkiewicza (jesli nie to przestawie :) ) jeszcze z czasow kiedy bodajze TVN analogowy nadawal z tej lokalizacji i wtedy nie bylo problemow. Mam nadzieje, ze teraz tez tak bedzie.

Dobrze, ze juz wczesniej widac bylo jakies prace przy nadajniku, to daje nadzieje, ze testy rozpoczna sie wczesniej tak jak w Krakowie.
Tam zaczęli wcześniej bo maja targi inaczej nadal by nie było sygnału.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Aerix pisze:Myslice, ze nie bedzie problemow z odbiorem w Fordonie przy takiej malej mocy nadajnika?
Wszystko zalezy od lokalizacji i systemu odbiorczego u odbiorcy.
Ja sadzę że odbiór będzie podobny do analogowego TVN który z tego obiektu był kiedyś nadawany. Jak ktos odbierał TVN odbierze też MUX-3.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Dzieki. No zobaczymy jak to bedzie, ale jestem optymista :)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Wczoraj około 15:30 widziałem samochód Emitela na warszawskich numerach rejestracyjnych jadący z Ronda Toruńskiego w kierunku północnym DK nr 5 zapewne do Trzeciewca czyli prawdopodobnie byli w siedzibie TVP.
Aerix pisze:Myslice, ze nie bedzie problemow z odbiorem w Fordonie przy takiej malej mocy nadajnika?
W tej polaryzacji "V" lepszy odbiór będzie w kierunkach północ-południe niż wschód-zachód.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Przecież sygnał będzie nadawany w polaryzacji "H".

DVBManiak

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: DVBManiak »

BiTCity pisze:W tej polaryzacji "V" lepszy odbiór będzie w kierunkach północ-południe niż wschód-zachód.
Kolega się chyba za dużo naczytał Radiopolski.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

DVBManiak pisze:
BiTCity pisze:W tej polaryzacji "V" lepszy odbiór będzie w kierunkach północ-południe niż wschód-zachód.
Kolega się chyba za dużo naczytał Radiopolski.
Nie wchodzę na ten portal z resztą jak widać info tam jest byle jakie :) myślałem,że z taką mocą to dadzą w V ale jak widać chcą pokryć miasto.
Pozdrawiam

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

DVBManiak pisze: Kolega się chyba za dużo naczytał Radiopolski.
I słusznie bo to chyba jedyny profesjonalny serwis o tej tematyce w Polsce.

To forum nie dorasta im do piet.

Peter_CA

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Peter_CA »

Chyży Ruj pisze:I słusznie bo to chyba jedyny profesjonalny serwis o tej tematyce w Polsce.
Tak? To dlaczego tam są popisane bzdury o polaryzacji V i mocach rzędu dziesiątek kW? Tak zwana "Poczekalnia" to zbiór bajek.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Peter_CA pisze:
Chyży Ruj pisze:I słusznie bo to chyba jedyny profesjonalny serwis o tej tematyce w Polsce.
Tak? To dlaczego tam są popisane bzdury o polaryzacji V i mocach rzędu dziesiątek kW? Tak zwana "Poczekalnia" to zbiór bajek.
Dziwie się niektórym użytkownikom którzy rozpowiadają bajki jaki to ten serwis RP jest dobry. Przecież chyba to jest jasne, że u źródła czytaj forum Emitela info jest najaktualniejsze.

Na każdym forum znajdą się fachowcy i paru tak owych było jak byłem czytelnikiem RadioPolski część z nich również tu się udziela. Szkoda mi tego serwisu ale stracili u mnie wiarygodność na początku tego roku gdy forum wyraźnie skręciło w lewo a wszelkie słowa krytyki były usuwane bez podania przyczyny.

A wracając do tematu właściwego jak ptaszki ćwierkają start testowy MUX-3 w Bydgoszczy 20 lub 21 października.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

DVBManiak pisze:
BiTCity pisze:W tej polaryzacji "V" lepszy odbiór będzie w kierunkach północ-południe niż wschód-zachód.
Kolega się chyba za dużo naczytał Radiopolski.
Na Radiopolsce nie ma i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było napisane dla Bydgoszczy polaryzacja V.
Jest takie opracowanie wykonane na zlecenie TVP które zakłada pokrycie całego kraju z dużych RTCN MUX-3 nadawanych w pol.V. w okresie przejściowym. Nie zostało to jednak zrealizowane i dlatego z Chodkiewicza mamy pierdziawkę 0,5 kW w H zamiast 100 kW V z Trzeciewca.

Peter_CA

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Peter_CA »

Robert03 pisze:Jest takie opracowanie wykonane na zlecenie TVP które zakłada pokrycie całego kraju z dużych RTCN MUX-3 nadawanych w pol.V. w okresie przejściowym. Nie zostało to jednak zrealizowane i dlatego z Chodkiewicza mamy pierdziawkę 0,5 kW w H zamiast 100 kW V z Trzeciewca.
Tego rozumiem (że był taki plan), ale - dlaczego nieaktualne informacje nie zostały usunięte, skoro już od dawna wiadomo, jak ma wyglądać trzeci etap włączania MUX3? A tak to cała ta "Poczekalnia" tylko myli czytelników i daje fałszywe nadzieje na duże moce.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

BiTCity pisze: Szkoda mi tego serwisu ale stracili u mnie wiarygodność na początku tego roku gdy forum wyraźnie skręciło w lewo a wszelkie słowa krytyki były usuwane bez podania przyczyny.


Hehe moze mam przypomniec jak kasowano setki postow w tematach na TYM forum.? Mam anwet zrobione screeny .

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Życzę miłego przeglądania archiwów, a tymczasem proszę wrócić do tematu wątku. Zasady Forum nie zmieniły się, co oznacza że posty nie związane z tematem danego wątku będą usuwane.

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Już tylko tydzień, a więc emocje coraz większe czy tym razem wszystko w kuj.pom. pójdzie po myśli? czy czeka nas taka moda na sukces jak z Trzeciewcem? mam nadzieje że odpowiedzi na te pytania poznamy już nie długo :D

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Od jutra musi się coś ruszyć niekoniecznie Bydgoszcz ale zostało 7 dni do startu a 8 nadajników do uruchomienia plus jakieś testy w szczególności tam gdzie są to nowe obiekty. W weekend jadę na kraniec zasięgu DVB-T z Trzeciewca wg UKE zobaczyć czy bez wzmacniaczy da się odebrać DVB-T w miejscu konkretnie Łobżenicy w Wielkopolsce w którym tak owe są potrzebne do czystego odbioru z Trzeciewca bo bez nich 4 kanały da się oglądać z kaszą a TVN-u nie ma. Odbiór z Piły Rusinowa również sprawdzę, na Koszalin nie liczę bo z tego nadajnika tylko radia gra w dobrej jakości analogu nie było bez tropo.

Aerix

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Aerix »

Oczywiscie mamy nadzieje, ze emisja zostanie uruchomiona wczesniej niz przewiduje ostateczny termin, ale trzymamy kciuki, zeby przynajmniej nie bylo zadnych komplikacji i opoznien ;) Czekam przede wszystkim na TVP Historie. W szczegolnosci chcialbym poogladac archiwalne odcinki "Sondy" i "Dziennika Telewizyjnego" :) Często nie chce mi sie tez przelaczac programow na dwoch pilotach :P Modle sie tez o to, zeby z moja druga antena bylo wszystko w porzadku i sprawnie odbierala MUX-3 :)

Zablokowany