DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

wojtiw

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: wojtiw »

Witam.Robiłem dziś rano skan,znalazłem 14 cyfrowych i 7 analogowych.Na Dworcowej jakość bardzo dobra z Trzeciewca i Chodkiewicz..chyba zmienie antene,moja ma juz z 20 lat
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 09:21 przez wojtiw, łącznie zmieniany 1 raz.

wuja69

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: wuja69 »

Nadajnik na Chodkiewicza nadaje!,1km od nadajnika mam w tv 44% sygnału i poziom błędu od ok50% do 80% .Sygnał brany z azarta ,2 dwie anteny jedna na Trzeciewiec druga na Chodkiewicza na stary TVN.

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: PanJ26 »

Okolice Mroczy, 32 km w linii prostej-siła sygnału 99%, jakość od 0 do 3.Obraz widać ale tnie dosyć mocno,epg jest.

kozuch

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kozuch »

Bydgoszcz/Fordon/Nad wisłą

Siła sygnału 0
Jakość 0
:(

ale na systemie antenowym z mojego profilu :D innego nie posiadam narazie :cry:

kubica77

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: kubica77 »

a umnie rewelacja! Moc 90%,jakosc 99%.osiedle miedzyń(górna częsc osiedla) i odbieram trzeciewiec i chodkiewicza z jednej anteny siatkowej skierowanej na trzeciewiec :)

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

System antenowy SLR-Chodkiewicza jest kierunkowy wycięcie na południe mam pytanie czy w kierunku SZUBINA-(południowy zachód) od SLR moc jest 0.5Kw czy mniejsza ?

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

Bydgoszcz, Czyżkówko, co wy gadacie nic nie odbieram;/ wciąż tylko z Trzeciewca 8 cyfrowych...

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Gadamy, że odbieramy. Przestaw antenę w kierunku Chodkiewicza.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Wyrażaj się bardziej kulturalniej.

Skoro antena jest wspólna to pewnie jest zablokowany kanał na którym nadaje MUX III.

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

Niby czemu ma byc zablokowany?

Matteo87

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Matteo87 »

W instalacjach zbiorczych często tak jest, że kanały nieaktywne są blokowane, instalacja była robiona X lat temu, kiedy nikt nie wiedział nic o DVB-T i słaby sygnał MUX3 nie przebija się. O ile w ogóle macie tam antenę nastawioną na Chodkiewicza

arni1774

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: arni1774 »

Bydgoszcz okolice ul Noteckiej dzielnica Prądy blisko kanału Bydgoskiego ,musiałem przesunąć ok 5 stopni w prawo antenę bo obraz się zacinał teraz jest cacy ,choć czasami bywa ze zatnie się ale nie które programy . .Nie wiadomo czy nadają całą mocą czy tylko połową itp .Także teraz mam wypośrodkowane Trzeciewiec i Chodkiewi......

arni1774

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: arni1774 »

dziadoski pisze:Bydgoszcz, Czyżkówko, co wy gadacie nic nie odbieram;/ wciąż tylko z Trzeciewca 8 cyfrowych...
Znając plan miasta i okolic, Czyżkówko a antenę masz pewnie wycelowaną na Trzeciewiec to musiałbyś przesunąć ja trochę w prawo i to na pewno .Masz bliżej do stacji nadawczej niż ja a mieszkam na prądach na końcu blisko działek .Także kwestia ustawienia anteny a nadają kierunkowo 0.5 KW

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

No tak tylko, że to antena spółdzielni na dachu bloku:) Tyle człowiek czekał na ten MUX 3 i można pomarzyć

arni1774

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: arni1774 »

dziadoski pisze:No tak tylko, że to antena spółdzielni na dachu bloku:) Tyle człowiek czekał na ten MUX 3 i można pomarzyć
o tym wczesniej nic nie pisałeś ,no to nic na to ci nie poradzę ,zostanie ci posiadac własną antenę ale w bloku :) chyba ze na balkonie ale daj sobie spokój do 31 05 2012
ruszy MUX 1 taki jest plan nadajnik 100KW itp z Trzeciewca
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

Matteo87

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Matteo87 »

Możesz albo założyć własną antenę, np. na balkonie, albo spróbować dogadać się ze spółdzielnią aby zmodernizowali instalacje pod kątem DVB-T

globos
Posty: 9
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 14:49
Miejscowość: Bydgoszcz/Fordon
Odbiornik: TV Sony 65'' Bravia VH1
Instalacja antenowa: DIGITmaxHD/P25 TELMOR z wzmac. blok 4 pietro+ 4 metry maszt na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: TRZECIEWIEC/SLR CHODKIEW

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: globos »

witam
wlasnie skanowalem 34 kanal i odbieram wszystkie 6 kanalow z chodkiewicza i 8 z trzeciewca musialem oczywiscie odwrocic antene z kierunku kisielice na chodkiewicza
pozdrawiam i milego odbioru

aramroth

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: aramroth »

Od wczoraj odbieram MUX3 z Chodkiewicza. W chwili obecnej (od około pół godziny) zmiana kanału na TVP2 powoduje natychmiastowe zawieszenie się dekodera. Wszystkie inne kanały działają dobrze. Wcześniej było OK. Co tu może być nie tak?

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: rocklee »

aramroth pisze:Od wczoraj odbieram MUX3 z Chodkiewicza. W chwili obecnej (od około pół godziny) zmiana kanału na TVP2 powoduje natychmiastowe zawieszenie się dekodera. Wszystkie inne kanały działają dobrze. Wcześniej było OK. Co tu może być nie tak?
Obstawiam winę testów. Tak BTW Czemu Bydgoszcz nie ma telegazety a Poznań ma?XD

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

aramroth pisze:Od wczoraj odbieram MUX3 z Chodkiewicza. W chwili obecnej (od około pół godziny) zmiana kanału na TVP2 powoduje natychmiastowe zawieszenie się dekodera. Wszystkie inne kanały działają dobrze. Wcześniej było OK. Co tu może być nie tak?
rocklee pisze: Obstawiam winę testów. Tak BTW Czemu Bydgoszcz nie ma telegazety a Poznań ma?XD
To sa testy.
27.10.2011 wszystko będzie działać jak należy. Jak nie będzie to będziemy pisać :-)

BTW.
W Świeciu brak sygnału na C34 :-) (antena ustawiona przeciwnie do kierunku Bydgoszcz).
Nie będę przestawiał anteny celem sprawdzenia bo szanse złapania Chodkiewicza w moim mieście sa praktycznie zerowe :-).

Zablokowany