DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Gratulacje. To znaczy że masz sprawną instalację antenową i poprawnie zainstalowaną. Chociaż te błędy trochę dziwią. Pozostaje życzyć dobrego odbioru :-)

arni1774

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: arni1774 »

bŁONIAK pisze:To w końcu w maju 2012 wyłączą nadajnik z Chodkiewicza czy nie? Czy tam coś będzie czy nie i czy coś innego , bo nie wiem czy kupować jakąś antenę dookólną? Z góry dziękuje za odpowiedz.
A po co kupować ,chyba ze masz kabel 75 Omowy łączony antena uszkodzona plus symetryzator itd itd ,do tego złe ustawienie na Chodkiewicza anteny ,bo nadają kierunkowo . Jeżeli chodzi o Trzeciewiec nie powinieneś mieć problemu nadają mocą 100 KW do tego ND- charakterystyka dookólna ,także nie powinno być problemu .Osobiście doradzam używać anteny zewnętrznej siatkowej, kierunkowej itp ,pokojowe to jak sie mieszka przy nadajniku :) Tak samo radzę sobie poczytać poradniki .Wujek google tam wszystko można znaleść :) Czasy używania kół od rowera albo zalewania rtęcią dipola mineły :) Pozdrawiam wszystkich

redhead

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: redhead »

mbrake pisze:No to chciałem się pochwalić 8-)

Nowa Wieś Wielka ---- Odległość 20km od Bydgoszczy.
Siła sygnału 65, poziom błędów 1-5/2000. Obraz idealny bez pikselozy.

Antena Stara Siatkowa. Instalacja ---- zero modernizacji od 5 lat.

no to pokazuje wam filmik.

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=7rOoEb6RG6Y
nieźle nawet

czy ktos ze Swiecia orientuje się czy jest cień szansy na odbiór z Chodkiewicza MUX3?
bo nie wiem czy zadzwonic do rodziców aby sobie przeskanowali pasmo

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Moim zdanie nie ma żadnej szansy, nawet sama Bydgoszcz nie zawsze odbierze ale do ~15km w sprzyjający warunkach powinno się odebrać sygnał.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

redhead pisze:
czy ktos ze Swiecia orientuje się czy jest cień szansy na odbiór z Chodkiewicza MUX3?
bo nie wiem czy zadzwonic do rodziców aby sobie przeskanowali pasmo
Przeskanować mogą szans na Bydgoszcz nie ma.
Ale w Świeciu odbieramy MUX-3 z Iławy Kisielic. W większości miasta jest to możliwe na antenie bez wzmacniacza. Niech rodzice przestawią antenę i szukają kanał 46.

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: PanJ26 »

Nie zgodzę się do końca z wypowiedzią, że sygnału nie można złapać dalej jak 15 km od nadajnika na Chodkiewicza.Mieszkam nieopodal miasta Mrocza i u mnie do tegoż nadajnika jest ok.32 km w linii prostej.I mimo, iż pierwszego dnia testów miałem siłę sygnału 98-99%, jakość zaledwie ok. 3-5% to teraz mam siłę sygnału 99% , a jakość waha się w granicach 45-60% i odbiór jest stabilny.Dodam, że korzystam z starej anteny siatkowej ze wzmacniaczem skierowanej na Trzeciewiec.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Puma »

Takie skoki jakości zależą od pogody, chodzi o stabilny sygnał niezależnie od warunków pogodowych. Pewnie że może się zdarzyć i odbiór z 50km ale to wyjątek a nie reguła.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Zawsze można kierować się mapkami zasięgu na http://www.dvbtmap.eu chociaż w przypadku MUX-3 z Chodkiewicza jest pomyłkowo zaznaczono obiekt w Trzeciewcu ale mapa wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku MUX-2 i nawet na niej z błędnie zaznaczonym obiektem nadawczym Mrocza jest zaznaczona na zielono a więc odbiór powinien być. Orientacyjnie aby ta mapka wyglądała dobrze należy zasięg przesunąć ok 20 km z północy na południe bo tak odległość jest pomiędzy RTCN Trzeciewiec a SLR na Chodkiewicza.

sq2hct

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: sq2hct »

BiTCity pisze:Zawsze można kierować się mapkami zasięgu na http://www.dvbtmap.eu chociaż w przypadku MUX-3 z Chodkiewicza jest pomyłkowo zaznaczono obiekt w Trzeciewcu ale mapa wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku MUX-2 i nawet na niej z błędnie zaznaczonym obiektem nadawczym Mrocza jest zaznaczona na zielono a więc odbiór powinien być. Orientacyjnie aby ta mapka wyglądała dobrze należy zasięg przesunąć ok 20 km z północy na południe bo tak odległość jest pomiędzy RTCN Trzeciewiec a SLR na Chodkiewicza.
Witam
Pomijając błedną lokalizację, powyżej przytoczony adres rysuje zasięg dla błędnej wysokości systemu antenowego oraz mam wrażenie, że nie uwzględnia charakterystyki kierunkowej anten, więc zwykłe przesunięcie punktu na mapie nic nie da, bo zasięgi i pokrycie sygnałem wyliczane są na podstawie błędnych założeń.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Nie dość, że moc miała być już i tak skromna bo 0,5kW, to zmniejszono ją jeszcze do 0,4kW.
We Wrocławiu za to zwiększą moc z 0,2kW na 5kW. Czy Bydgoszcz to jakieś gorsze miasto?
http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7
To moce nadajników analogowych powinni zmniejszać, żeby zwiększyć moce nadajników cyfrowych. Cofamy się w rozwoju.

wuja69

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: wuja69 »

No proszę ,skroić Bydgoszcz o 100 Watów , oj nie ładnie,oj nie ładnie pisać ,że nadaje się z mocą 0,5 KW.To dlatego gorszy odbiór o 20 %.

plaszcz

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: plaszcz »

Witam

U mnie TV znalazł :

8 cyfrowych programów - 32 kanał /b.dobra jakość/
3 analogowe (TVP1, TVP2, TVP info.) - 34 kanał / słaba jakość/

brak TVP Historia i TVP Kultura /nawet w słabej jakości./

----------------------------------------------------------------------

Czy odbieracie jakikolwiek sygnał cyfrowy na terenie miasta Bydgoszcz
z nadajnika na ul. Chodkiewicza?

Jeśli tak, to jakie programy? jaka antena? i jak to daleko do masztu na ul. Chodkiewicza?

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

Ja mam do nadajnika około 4-5km i odbieram bez problemu mux-3 z 6 kanałami.
Siła 56%
Jakość 96%
Tyle, że Cabletech URZ0083 maksymalną jakość pokazuje jako 97%.
Antenka mała od tunera USB na magnes, tyle że wystawiona na zewnątrz.
Kanały takie jak wszędzie z wyjątkiem wersji TVP Info.
TVP1, TVP2, TVP Info Bydgoszcz, TVP Info Poznań, TVP Kultura, TVP Historia.

Niech ktoś z Emitela określi w końcu jaką moc ma nadajnik w Bydgoszczy. W harmonogramie jest podany 0,5kW, a jest w rzeczywistości?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Rzeczywiste wartości podane są na naszej stronie z harmonogramem, czyli 0,5kW, ale na wszelki wypadek sprawdzę.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

plaszcz pisze:Witam

U mnie TV znalazł :

8 cyfrowych programów - 32 kanał /b.dobra jakość/
3 analogowe (TVP1, TVP2, TVP info.) - 34 kanał / słaba jakość/

brak TVP Historia i TVP Kultura /nawet w słabej jakości./

pozdrawiam
Paweł
Na 34 kanale nie ma programów analogowych więc Twój TV napewno takowych nie złapał. Na 34 kanale nadawany jest MUX-3 z Chodkiewicza i albo się go łapie w całości albo nie łapie wcale.
W całości MUX-3 nadawany cyfrowo na kanale 34 zawiera: TVP1,2,Info Bydgoszcz, Info Poznań,Kultura, Historia.
Programy analogowo nadawane są z RTCN Trzeciewiec na kanałach 41(TVP1),36(TVP2),28(TVP Infoydgoszcz), 53(POLSAT) i 21(TVN). Na terenie Bydgoszczy te programy powinieneś odebrać w bardzo dobrej jakości (czyste bez śniegu i zakłóceń). Jeśli tak nie jest to znaczy że masz niesprawną instalację antenową i nalezy do niej zajrzeć chcąc odebrać także MUX-3 z Chodkiewicza (być może konieczne będzie przestawienie anteny aby poprawnie odbierać MUX-3 - to zależy gdzie mieszkasz.
Dodatkowo z RTCN Trzeciewiec nadawany jest także MUX-2 z programami komercyjnymi na kanale 32.
do odbioru DVB-T w większości przypadków wystarczy ta sama antena na której do tej pory odbierałeś analog. Jeśli jest to antena siatkowa ze wzmacniaczem może być konieczne wyjęcie płytki wzmacniacza i zastąpienie separatora ( wtyczki do TV z zasilaczem) zwykłą wtyczką antenową.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

-a ja odbieram a wy piszecie 15km max --mieszkam 79m.n.p.m w kierunku nadajnika mam przewyższenie do 90m.n.p.m i odbieram MUX 3

nr 1 :dobra instalacja antenowa tp.YAGA dobrej jakości przewody

28km od Bydgoszczy okolice Szubina Siła 89% jakośc 25% obraz stabilny nie ma stop klatek
MUX 2 siła 93% jakośc 75%
MUX 3 siła 89% jakośc 25%

Nie stosuje wzmacniaczy antenowych i wszystko działa ( MUX3 )

plaszcz

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: plaszcz »

@ Robert03 - Dzięki za informację - masz rację. Ten 34 kanał mnie zmylił, ponieważ pasek skanowania zatrzymywał się na parę sekund w TV na nim.

Jeszcze raz zrobiłem automatyczne skanowanie TV kanałów cyfrowych i analogowych.

Teraz telewizor podaje - znaleziono 13 kanałów cyfrowych, ale na / TVP1,2,Info Bydgoszcz, Info Poznań,Kultura, Historia./
pojawia się komunikat: słaby sygnał lub brak sygnału i czarny ekran. Pozostałe 8 odbiera idealnie.

Mam tylko antenę pokojową ustawioną przy oknie.
Mieszkam obok FOTONU (budynek w Bydgoszczy), na którym jest umieszczonych kilka dziwnych dużych anten, może to ma wpływ na brak odbioru z Chodkiewicza?

http://www.bydgoszcz.com/site/main.php? ... 1&id=72389

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: odziom91 »

Na antenie pokojowej to MUX#3 w pobliżu FOTONu raczej nie złapiesz. Nie mieszkasz w żadnym wieżowcu zapewne. ;) Żadne instalacje antenowe przeszkadzać nie powinny - na Fotonie to tylko RMF Classic i PR IV nadają.

Postaw "pokojówkę" za okno, może wtedy coś się pojawi - zainwestuj w antenę zewnętrzną i skieruj na Chodkiewicza - Trzeciewiec "powinno" też znaleźć [ja mam antenę na Iławę skierowaną i mam 16 programów - wliczam TVP Gdańsk i Olsztyn] lub poczekaj do 2012 roku, gdzie włączą MUX#1, a później MUX#3 przeniosą do Trzeciewca.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

plaszcz pisze: Teraz telewizor podaje - znaleziono 13 kanałów cyfrowych, ale na / TVP1,2,Info Bydgoszcz, Info Poznań,Kultura, Historia./
pojawia się komunikat: słaby sygnał lub brak sygnału i czarny ekran. Pozostałe 8 odbiera idealnie.

Mam tylko antenę pokojową ustawioną przy oknie.
Foton napewno nie ma żadnego wpływu na odbiór u ciebie. Antena pokojowa jest za słaba i nigdy nie gwarantuje poprawnego odbioru.
Spróboj trochę z tą anteną "pochodzić" po pokoju - może uda Ci się znaleźć miejsce gdzie odbiór MUX-3 będziesz miał.
Jeśli nie to wystaw ją za okno - na parapet a odbiór MUX-3 może się pojawić.
Najlepiej gdybyś zainwestował w antenę zewnętrzną. Wtedy miałbyś odbiór bez problemu.
Najlepiej taką jak ta:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm
Lub:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

Oczywiście bez wzmacniacza.

plaszcz

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: plaszcz »

@Robert03

To są anteny, które muszę skierować dokładnie na nadajnik jak rozumiem..

Jak wygląda metoda ustawiania takiej anteny?

Ustawiam ją mniej więcej w kierunku nadajnika i włączam skanowanie programów cyfrowych w TV i jeśli nie odbiera, to przesuwam np.o centymetr na w lewo (zakręcam śruby) i znowu skanuje kanały w TV?

@odziom91

Bardzo zaciekawiło mnie to, że TVP Gdańsk odbierasz (w wersji cyfrowej?), kiedyś tam mieszkałem i z chęcią bym sobie program regionalny z Gdańska zobaczył.
Jakie wymagania są, co do sprzętu i lokalizacji, żeby TV Gdańsk zobaczyć z Bydgoszczy?

Zablokowany