DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Bogoes »

Ja mam szczęście, że mi prawie się pokrywa kierunek na Trzeciewiec i na Chodkiewicza (wg stronki: http://www.dvbtmap.eu/ kąt 44,3 st.), pewnie znaczenie na plus ma także moja stara antena siatkowa, która nie jest kierunkowa i przy małej odległości odbiera z dość dużego kąta... ale mam kolegę, który ma jakieś 60-70 stopni pomiędzy nadajnikami i przestawił nieco bardziej antenę na Chodkiewicza- i zyskał mux3, a mux1 i mux2 stracił trochę siłę, ale jakość w odbiorze cyfrowym jest dalej idealna (gorzej z analogiem, ale on już nie używa, więc mu nie zależy).
Jeśli chodzi o owe piksele na czarnym tle, to nie zauważyłem u siebie problemów, ale mam b. silny sygnał (wg wiwy 100%, wg KM00186 85-90%)... sporadycznie zdarzy się jakieś ułamkowe przycięcie czy piksele na KM00186 tuż po przełączeniu, ale to raczej wina tunera, bo na wiwie działa idealnie :D

adriant

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: adriant »

Też znam takie przypadki z anteną siatkowa właśnie. Ja mam typowa Yagę. Właśnie mamy mróz i mux-3 odbiera :) A jeśli chodzi o te kolory to nie zawsze tak jest. Muszą być sceny, gdzie dominuje ciemność i to też nie zawsze.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

aramroth pisze:Od kilku tygodni MUX3 z Chodkiewicza okrutnie tnie, zacina, sypie artefaktami, a czasem nawet pojawia się napis "brak sygnału". Mieszkam w centrum, od uruchomienia nadajnika aż do początku tego roku wszystko było OK. Ktoś wie co tu się dzieje?
Nic się nie dzieje. Pewnie Twój kawałek drutu na dachu sie przestawił :-)
adriant pisze: Teraz antenę mam skierowaną tylko na Trzeciewiec, ale jak jest mróz, to odbieram tez kanały z Chodkiewicza. Widocznie propagacja fal jest wtedy lepsza. Uważam, że programy TVP są wartościowe, na tle na sile wprowadzonych niektórych programów komercyjnych. Szkoda, że tak słabo zależy im na widzach. Przecież te kanały są finansowane z naszego abonamentu.
Przestaw antenę na Chodkiewicza. Trzeciewiec odbierzesz "przy okazji" z racji silniejszego sygnału. Jeśli będzie się lekko zacinał to spróboj znaleźć optymalne ustawienie anteny pomiędzy Chodkiewicza a Trzeciewiec z priorytetem na ten słabszy nadajnik. Cyfra ma tą przewagę nad analogiem że takie manewry są możliwe bez utraty jakości obrazu i w większości przypadków nie potrzeba drugiej anteny.

adriant

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: adriant »

Dzięki. Warto spróbować :) Po co wydawać pieniądze na dodatkową antenę, która będzie kiedyś robiła za złom. To jest dobra myśl :) Muszę tylko poczekać, aż wszyscy mieszkańcy domu będą odbierać już telewizję cyfrową, bo jak na razie ja jestem niestety pionierem. Dobrze, że to już nie długo.

Zablokowany