Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Robert03 »

I jak mantrę będę powtarzał że turbowzmacniacze w antenach to także szeroko nadużywany temat a siatka ze wzmacniaczem to mieszanka wybuchowa :-). I nieprawdą jest że to cyfra wzmacniaczy nie lubi. Analog też nie lubił. Stosowane w nadmiarze zawsze szkodziły i zakłócały odbiór.
W 99,5% stosowane niepotrzebnie, są źródłem problemów odbiorczych tak TV cyfrowej jak i analogowej. Po zastosowaniu takiego wzmacniacza w analogu obraz skakał, wyginał się, prężył, w głośniku odbiornika warczało trzeszczało ale grało. W cyfrze zobaczymy komunikat "brak sygnału" i skaczący wskaźnik jakości.
Kanał 36 to bardzo dobrze propagujący kanał. Jest znacznie łatwiejszy w odbiorze niż kanał 41, porównywalny z kanałem 32.
Można go bez problemu odbierać na 30 letnich antenach z Polkatu które kiedyś służyły do odbioru TVP2.

Grzegorz_Grudziądz
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 17:24
Odbiornik: Toshiba 40VX733
Instalacja antenowa: Fracarro Sigma 6HD, 8 m. n. p. t.
TELEVES 105001
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Iława / Kisielice, RTCN Trzeciewiec

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Grzegorz_Grudziądz »

W Grudziądzu od wiosny pracuje na kanale 36 nadajnik doświetlający mux3. Oprócz tego obszar Grudziądza jest doświetlany na tym kanale przez nadajnik w Kisielicach o mocy 35 kW. Na forum nie widać skarg na problemy z odbiorem tego muxa w Grudziądzu. Jednak spotkałem się kilkakrotnie z sytuacją, gdzie odbiór owego mux3 w Grudziądzu jest trudny i niestabilny.
W jednym przypadku pomogła zmiana kanału 36 na 26, na którym jest nadawany mux3 z wersją olsztyńską programu regionalnego z Kisielic. Co ciekawe pozostałe muxy a więc mux1 i mux2 z Trzeciewca są odbierane perfekcyjnie.
Przed doświetleniem, nie było trudności z odbiorem wszystkich muxów z Trzeciewca. Teraz odbiór doświetlanego muxa jest utrudniony i niestabilny, czy o to chodziło firmie Emitel?
Ja problemów nie mam. Mam satelitę no i odbieram sygnał odbity z nadajnika w Kisielicach. Czym się kierował się Emitel doświetlając w ten sposób tereny gdzie sygnał nie dociera?

A tak na marginesie bardzo ciekawie brzmi fragment instrukcji, co należy zrobić, aby odbierać poprawnie sygnał z muxa. ... W odosobnionych przypadkach możliwe jest też występowanie tzw. „efektu 0 dB”.
Zjawisko to może wystąpić w sieciach jednoczęstotliwościowych (SFN) w przypadku odbioru kilku sygnałów z porównywalnym (bardzo dobrym) poziomem mocy oraz niewielkim (praktycznie żadnym) wzajemnym opóźnieniem czasowym i może powodować zakłócenia odbioru wynikające z problemów z synchronizacją odbiornika do odbieranych sygnałów i detekcją poszczególnych nośnych. Problemy te są zauważalne szczególnie w przypadku odbiorników wykorzystujących mniej zaawansowane układy odbioru sygnału. ... Panownie z Emitela a może pomóc nam i opublikować listę odbiorników o "zaawansowanych układach odbioru sygnału", które nie mają problemów z odbiorem synchronicznym?

Pozdrawiam.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Robert03 »

Grzegorz_Grudziądz pisze:W Grudziądzu od wiosny pracuje na kanale 36 nadajnik doświetlający mux3. Oprócz tego obszar Grudziądza jest doświetlany na tym kanale przez nadajnik w Kisielicach o mocy 35 kW.
Z Kisielic nadawany jest MUX-3 z wersją bydgoską na kanale 36 z mocą 3kW.
Moc 36kW ma MUX-3 z wersją Olsztyńską nadający w kanale 26.
Jest jeszcze MUX-3 z wersją Gdańską nadawany w kanale 48 z mocą 50kW.

Wszystkie te MUX'y można odbierać w Grudziądzu.
Doświetlenie z Kalinkowej jest dla obszarów w których odbiór z Trzeciewca jest utrudniony a takie miejsca w Grudziądzu i okolicach są ( np. Grupa, Dolna Grupa). Moc tego doświetlenia jest symboliczna ale może powodować problemy zwłaszcza w przypadku stosowania anten siatkowych we wzmacniaczem.
Doświetlenie C36 z Kisielic nie jest przewidziane dla Grudziądza i bardzo dobrze że zostało uruchomione. Dzięki temu północno wschodnia część woj. kujawsko-pomorskiego otrzymała dostęp do TVP Bydgoszcz.

cappy

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: cappy »

Od kilku dni obserwuję okresowe zakłócenia w odbiorze Mux-1. Są to typowe zakłócenia związane z odbiorem: obraz się rozsypuje, pojawiają się kolorowe kwadraciki, przycina dźwięk itp. Najbardziej widoczne są na: Fokus TV, Stopklatka, Trwam. Pojawiają się one nieregularnie i czasem trwają kilka minut a czasem kilkanaście sekund. Zdarzają się sytuacje, że w ciągu 5 minut pojawia ok.20-30 takich zakłóceń, a potem przez kilkadziesiąt minut jest ok.
Są programy w czasie, których w ogóle ich nie widać. Siła sygnału w momencie zakłóceń się nie zmienia, a przynajmniej nie widać tego na pasku w dekoderze.
Wiem, że przyczyną może być instalacja antenowa, ale zastanawia mnie, że pojawiły się "znikąd", wcześniej było wszystko ok, instalacja się nie zmieniła. Mux-2 i Mux-3 odbierane są bez problemów. No i ta okresowość problemów...
Problemy nasiliły się w ostatnich kilku dniach i pojawiają się dużo częściej.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś zauważył podobne problemy i czy ewentualnie ktoś ma pomysł co może być ich przyczyną (oprócz instalacji i dekodera). Czy mogą to być problemy z emisją, błędy itp.?

Lokalizacja: Bydgoszcz Śródmieście
Nadajnik: Trzeciewiec
Antena: kierunkowa na dachu (skierowana na Trzeciewiec, brak przeszkód po drodze)

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: systemlan »

Nas siła nie interesuje, interesuje natomiast jakość?

cappy

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: cappy »

Nie bardzo mam jak sprawdzić jakość sygnału - tuner (EMTEC) pokazuje tylko siłę, a przynajmniej tak to jest opisane. Mogę jedynie nagrany plik *.ts sprawdzić programem TSDoctor. Oczywiście w logu w momencie gdy pojawiają się zakłócenia jest mnóstwo błędów. Poniżej tylko fragment. O ile to coś pomoże to mogę również wkleić cały przykładowy log z TSDoctora.

TS ERROR : For PID 0012, invalid packet 00129634, skipped! Error: transport_error_indicator
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 00129635, skipped! Error: transport_error_indicator
TS WARNING: For PID 14B6 00:08:39.176 TS packet 00129636: Packet discontinuity last=1 , current=3
PES ERROR : For PID 14B7 00:08:39.181 PES packet 00001520 is invalid (SizeMismatch), starting with TS packet 00129593 Size: 2712 should be 3080
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 0012A20E, skipped! Error: transport_error_indicator
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 0012A20F, skipped! Error: transport_error_indicator
TS WARNING: For PID 14B6 00:08:40.646 TS packet 0012A210: Packet discontinuity last=7 , current=10
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 0012A235, skipped! Error: transport_error_indicator
TS WARNING: For PID 14B6 00:08:40.646 TS packet 0012A236: Packet discontinuity last=9 , current=11
TS WARNING: For PID 14B6 00:08:40.646 TS packet 0012A237: Packet discontinuity last=11 , current=13
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 0012A246, skipped! Error: transport_error_indicator
TS ERROR : For PID 14B6, invalid packet 0012A247, skipped! Error: transport_error_indicator
TS WARNING: For PID 14B6 00:08:40.646 TS packet 0012A248: Packet discontinuity last=7 , current=10
TS ERROR : For PID 14B7, invalid packet 0012A253, skipped! Error: transport_error_indicator
TS ERROR : For PID 0012, invalid packet 0012A254, skipped! Error: transport_error_indicator

bydgoszczanin
Posty: 1
Rejestracja: 20 lipca 2015, o 14:49

PCTV 340e - brak kanałów

Post autor: bydgoszczanin »

Witam. Mój problem jest następujący.
Mieszkam w Bydgoszczy.
Tuner mam już jakiś czas i na początku znajdowało mi wszystkie kanały (nawet na antenie dołączonej do tunera).
Przez jakiś czas tunera jednak nie używałem (jakieś 3 - 4 miesiące)
i gdy zainstalowałem go ponownie ku mojemu zdziwieniu nie znajduje żadnych kanałów.
Tuner jest sprawny, gdyż z urządzeń zewnętrznych (np. kablówka) obraz jest odbierany.
Kupiłem nawet nową antenę ze wzmacniaczem, bo myślałem, że może oryginalna antena jest za słaba, jednak nic to nie dało.
Czy coś się zmieniło w nadawaniu kanałów w obrębie Bydgoszczy i dlatego nic mi nie znajduje ?

Natomiast telewizor odbiera telewizję cyfrową naziemną normalnie.

Mój system to Windows 7 64 bity.

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek rady czy pomysły.

pegelmesser
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2013, o 11:41
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: pegelmesser »

Pytanko. Co nadaje bardzo mocny sygnał na kanale 34? Próba skanowania przynosi wynik "brak nowych kanałów"

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Bogoes »

od końca czerwca 2015r. na 34 kanale jest mobilny, kodowany mux4, wcześniej był na 39 kanale ;)... a telewizor nie pokazuje Ci nowych kanałów, bo większość softów domyślnie pomija kanały kodowane

pegelmesser
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2013, o 11:41
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: pegelmesser »

Bogoes pisze:od końca czerwca 2015r. na 34 kanale jest mobilny, kodowany mux4, wcześniej był na 39 kanale ;)... a telewizor nie pokazuje Ci nowych kanałów, bo większość softów domyślnie pomija kanały kodowane
Fakt, kiedys był MUX-4 na k39. Ale wtedy mi bez problemu skanował i programował tylko potem pokazywało że sygnał zakodowany. Telewizora ani ustawień nie zmieniałem.

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: PanJ26 »

Mieszkańcy zachodniej części województwa kuj-pom niech sprawdzą odbiór na kanale 9 z nadajnika Gniezno-Chojna. Na stronie emimaps.emitel.pl w zakładce mux 8 jest już mapka pokrycia sygnałem. Póki nie ma Trzeciewca można odbierać z tego nadajnika. Polaryzacja pionowa. Moc 40 kW.

marcinr
Posty: 3
Rejestracja: 4 grudnia 2016, o 21:45

Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: marcinr »

Witam!
W dwóch informacjach na stronie Emitela podawane są dwa różne parametry nadawania. Chodzi o polaryzację.
Tutaj http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... sji-dvb-t/ podana jest polaryzacja POZIOMA, natomiast tutaj http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... wdrazania/ polaryzacja PIONOWA. Według Emimaps polaryzacja pionowa.
Na tą chwilę Trzeciewiec ma nadawać w H chyba, że coś się zmieni "przypadkiem"
W zachodniej części Żnina odbiór mux 1,2,3 bardzo dobry. Zasięg według Emimaps dla mux8 dla Żnina też bardzo dobry. Tylko dlaczego ta polaryzacja PIONOWA. Przecież z Trzeciewcem, Żółwieńcem, Śremem nie pogryzą się sygnały. Mam antenę kierunkową Yagę z symetryzatorem 1-69 /zresztą na podobne zestawy namawiałem znajomych/ i teraz dokładka kolejnej anteny + zwrotnica czy wogóle wymiana anteny to dodatkowe koszty i to nie małe.
Czy Emitel może zmienić polaryzację z V na H nadajnika Gniezno Chojna nawet kosztem obniżenia mocy nadawania?
Pozdrawiam

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Robert03 »

Emitel musi nadawać zgodnie z wytycznymi jakie otrzymał. Nie może sobie zmieniać dowolnie mocy albo polaryzacji nadawania. Trzeciewiec będzie nadawał w H więc może odbierzesz kanał 8 z powodzeniem bez konieczności dokładania anteny. Proponuję poczekać i sprawdzić ?
Polaryzacja jest ustalana nie tylko według ościennych nadajników ale także tych dalej położonych w tym zagranicznych. Pamiętaj że w paśmie VHF są pozwolenia na nadawanie także dla cyfrowego radia DAB+ i ich częstotliwości i polaryzacja nie mogą być w kolizji z telewizją. Pasmo VHF nam się mocno zapełnia jak nigdy dotąd i niestety nie ma innego wyjścia.
PS.
Ja akurat bym się cieszył gdyby Trzeciewiec nadawał w polaryzacji V a tu zonk... :(. :-).

marcinr
Posty: 3
Rejestracja: 4 grudnia 2016, o 21:45

Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: marcinr »

Witam!
Kiedyś gdy był analog to nie było problemu. Na tzw. "blokach" istniał AZART i SM go "konserwowała" i był w miarę spokój. Dodam, że mieszkam w bloku, chyba jedynym, gdzie AZART przed "termomodernizacją" został ułożony w systemie "gwiazdy" :)
Wraz z rozwojem tv satelitarnej, pojawiały się różne firmy i różne oferty dla lokatorów. W tym zmieniające się przepisy.I powstał mały problem. AZART wyłączono, pojawiła się "Multimedia" z sygnałem w "koncentryku" - jakość kiepska w porównaniu z indywidualnym zestawem z NC+ który posiadam. Telewizję naziemną traktuję jako "alternatywę" i jako pierwsze "zabezpieczenie" gdybym np. zakończył umowę z platformą satelitarną.
Wiem, że będzie sporym kłopotem, czy problemem dla mieszkańców Żnina odbiór mux 8 w polaryzacji V z Chojny gdyż są różne przeszkody typu drzewa,budynki itp. A także, poniesione koszty w związku z wymianą anteny. Nie każdy może pozwolić sobie na odbiór sygnału z Trzeciewca, gdyż topografia terenu i drzewostan skutecznie uniemożliwiają odbiór, także z Konina, o Śremie nie wspomnę. Z Damasławka "dolatuje" tylko mux3 . W moim przypadku musiałbym podnieść maszt o 4m ( czyli wymiana - jakieś 8m aluminiowej "rury") i zmienić antenę (mam porządną Yagę z sym 1-69 ale pracuje tylko na polaryzacji H, i pomimo niewielkiej odległości od nadajnika jakieś 30km, nie ma sygnału z mux 8 z Chojnej) , nie mam możliwości zainstalowania anteny na wschodniej elewacji budynku i tym samym jestem "wykluczony" z dobrodziejstwa mux8.
PZDR MarcinR

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Robert03 »

Spółdzielnie odpuściły AZART'y po pojawieniu się ofert kablówek, tym samym zdjęły z siebie odpowiedzialność za sygnał telewizyjny pakując w gniazda AZART pakiet standardowy lub instalując AZART od nowa w nowszej technologii podłączony do kablówki a nie do anten na dachu. Oczywiście odbywało się to za zgodą mieszkańców lub przy braku ich sprzeciwu. Często brak sprzeciwu odbywał się z powodu niewiedzy. To jednak już odległa historia a teraz tworzymy nową.
Nie ma żadnego powodu by temat w spółdzielni poruszyć i taki Azart postawić - uruchomić od nowa. wiele takich inwestycji na blokach się dzieje. Nawet na wsiach po byłych PGR powstają instalacje odbierające sygnał DVB-T. Są też instalacje odbierające naziemną i SAT. Myślę że argumenty się znajdą. Jeśli nie to postawić własny maszt na dachu bloku. Ja tak mam i moi rodzice też. Dwie różne spółdzielnie i dwa różne bloki. Na jednym mam anteny na 6 metrowym maszcie po AZART.

marcinr
Posty: 3
Rejestracja: 4 grudnia 2016, o 21:45

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: marcinr »

Witam!
Dzięki za odpowiedź.
W "naszej" miejscowej SM jest "beton" nie do przeskoczenia.
Zarząd i Kierownik pamiętający czasy PRL-u.
Do tego mieszkańcy osiedla "starego" - same "osiemnastki" hmmm do setki ;) i skutecznie z braku wiedzy blokują porządne inwestycje.
Oczywiście osiedle się odmładza z przyczyn naturalnych, tzn: spadkobiercy wynajmują mieszkania, bądź są kupowane przez młodszych nabywców co ja także uczyniłem.
"Wiodący" na żnińskim rynku lokalnym operator telekomunikacyjny chciał w w budynku w którym mieszkam stworzyć sieć światłowodową. Dodam, że w innych "blokach" na osiedlu światłowód jest.
A u mnie inwestycja nie udała się, pomimo zebrania odpowiedniej liczby podpisów wymaganej przez Zarząd.
Tylko Zarząd "dopatrzył" się, że podpisy nie były właścicieli mieszkań tylko najemców. Lipa totalna, brak słów i walka z wiatrakami. A "wiodący" net operator ma w ofercie tv światłowodową.
Żal d... ściska, ale nic nie zrobię, podobnie jak Emitel z Chojną na polaryzację poziomą.
Mało tego SM wymyśliła kwotę wg nich "zaporową" 250 PLN za "wejście na dach". Skorzystałem dwa lata temu z tego dobrodziejstwa i zainstalowałem antenę NC+ na dachu budynku, gdyż nie miałem innej możliwości ponieważ z balkonu zasłaniają mi drzewa i sygnał był znikomy i problemowy. Tak przy okazji dodam, że podczas renowacji elewacji pracownicy z firmy która dokonywała tejże renowacji, uszkodziła mi antenę sat. Tzn. talerz anteny stracił ognisko, konwerter był na siłę skręcony przewodami do góry, a pod anteną w roboczych rękawiczkach schowane były butelki po alkoholu tzw. ćwiartki.
Na balkonie zrobiłem jako alternatywę instalację antenę kierunkową, porządną nie marketową, z symetryzatorem 1-69 do NTC w kierunku Chojnej i po dwóch latach okazuje się, że jest ZONK, bo w systemach antenowych za "uzgodnieniami i pozwoleniami" z UKE stosują niepopularną polaryzację V. Bo raczej nikt z naszego terenu nie będzie inwestował w systemy antenowe, gdzie "jedyną i porządaną" anteną była "siatka" zresztą która króluje po dzisiejszy dzień.
W firmie w której pracuje mówią, że jeden nie zadowolony klient, daje dziesięciu następnych. Jestem jednym z nich, dopóki Chojna nie przejdzie w polaryzację H

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: PanJ26 »

Ja odbieram zarówno mux 3,2 i 1 z Trzeciewca i mux 8 z Chojny na zwykłej antenie pokojowej Sonus ze wzmacniaczem. Jest to tzw. kawał druta lub blaszki w czarnej obudowie z plastiku.Tuner to Opticum Sloth Combo +. Antena ustawiona jednym końcem na Chojną, a przodem na Trzeciewiec i o dziwo odbiór b. dobry. Zapas sygnału mux8 dosyć spory i stabilny nawet w czasie deszczu lub w złej pogodzie. Mieszkam w ok. Mroczy, w domku jednorodzinnym na pierwszym piętrze.Do Chojnej mam ok. 30 km w lini prostej, od Trzeciewca ok. 40 km. Pomimo 2 różnych polaryzacji antenka się sprawdziła. A dodam, że też kombinowałem z 2 różnymi antenami zewnętrznymi.

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: SP2SV666 »

Został uruchomiony nadajnik MUX8 z Płock-Rachocin. K12 moc 10 Kw pol V. :)

SP2SV666
Posty: 80
Rejestracja: 24 listopada 2015, o 17:49
Odbiornik: Dual ,Samsung tv
Instalacja antenowa: Yagi 9el ,siatkowa, 4el Yagi-Vhf
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice / Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: SP2SV666 »

Opublikowano także dzis harmonogram wdrażania 3 etapu Mux8. Z satysfakcją muszę przyznac ze miałem nosa.Bedzie SFN z Trzeciewcem w Człuchowie i w Toruniu :D :D :D

Awatar użytkownika
viacheslav
Posty: 4
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 19:19
Odbiornik: Viera TX-P50ST50E
Bravia 32EX501
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: viacheslav »

Do końca miesiąca ma ruszyć MUX-8 w Toruniu z komina EC. Ktoś wie czy się wyrobią?

Zablokowany