Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: wtol »

Wygląda na to, że ruszył Mux-8 z Torunia. Sygnał nieco silniejszy niż Mux-3.

przem2248
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, o 23:47
Miejscowość: Tuchola
Odbiornik: TV Samsung serii 6800
Instalacja antenowa: 36/5-12/21-69 H/V poprawiony zestaw antenowy znanej marki:)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec / Bydgoszcz

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: przem2248 »

Witam,
Po nawałnicy na MUX-2 przycinają się kanały, sygnał chwilami ze 100% spada na 40, a nawet na 20%. Gdzie inne modulacje włącznie z MUX-8 stabilnie się trzymają na 100%. Wszystko sprawdzałem u siebie i niby jest dobrze. Zastanawiam się, czy może coś się nie dzieje na nadajniku w Trzeciewcu, że tylko ta jedna częstotliwość jest niestabilna. Czy ktoś ma jakieś pomysły, bądź wie, że coś jest nie tak z nadawaniem?

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Robert03 »

To chyba nie w Trzeciewcu. U mnie wszystkie sygnały TV z Trzeciewca stabilne i bez zmian.

przem2248
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, o 23:47
Miejscowość: Tuchola
Odbiornik: TV Samsung serii 6800
Instalacja antenowa: 36/5-12/21-69 H/V poprawiony zestaw antenowy znanej marki:)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec / Bydgoszcz

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: przem2248 »

Nie wiem jak to możliwe, że jest taka czułość. Ale antena była minimalnie opuszczona i ją delikatnie wyprostowałem. Do tego zmieniłem kierunek o prawie 10% w prawo w stosunku do poprzedniego ustawienia, czego na pewno wiatr nie zmienił, ponieważ mam tak blisko ściany anteny, że korpus dotykał ściany. Teraz korpus odstaje, a prawe belki odpowiedzialne za odbiór VHF (MUX-8) dotykają ściany. Teraz kanały z MUX-2 można spokojnie oglądać, tylko czasami jest spadek sygnału i pojawi się pojedyncza kratka. Myślę, że jednak coś jest na rzeczy, gdyż pozostałe modulacje w tym zakresie trzymają się stabilnie tylko kanał 32 jest strasznie czuły.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: systemlan »

Hmmm ściany? Czyli rozumiem, że antena ma dookoła ściany i budynki w okół siebie?

przem2248
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, o 23:47
Miejscowość: Tuchola
Odbiornik: TV Samsung serii 6800
Instalacja antenowa: 36/5-12/21-69 H/V poprawiony zestaw antenowy znanej marki:)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec / Bydgoszcz

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: przem2248 »

systemlan pisze:Hmmm ściany? Czyli rozumiem, że antena ma dookoła ściany i budynki w okół siebie?
Za sobą ma ścianę budynku, to raczej nic dziwnego.
Zresztą co to zarysowują. Faktem jest to, że prawie rok jak zmieniłem na tą antenę było super. Teraz jest kiszka. Dziś znowu programów z kanału 32 nie da się oglądać, wszystko skacze i przerywa.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: systemlan »

Prawidłowa instalacja to taka, gdzie antenie nic nie przysłania, ani przed nią, ani za nią. Czyli ściany budynków, lub antena osłonięta budynkami. Inaczej możliwości odbicia i dziwnych zjawisk w odbiorze murowane.

przem2248
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2017, o 23:47
Miejscowość: Tuchola
Odbiornik: TV Samsung serii 6800
Instalacja antenowa: 36/5-12/21-69 H/V poprawiony zestaw antenowy znanej marki:)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec / Bydgoszcz

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: przem2248 »

Dziś wieczorem po deszczu padł cały MUX-1, reszta działa na 100%
Jakaś awaria na wieży?

Krzysztof666
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2021, o 19:29
Miejscowość: CHEŁMNO
Odbiornik: sony bravia 55xh
Instalacja antenowa: 10 el yagi.Za oknem 1 pietro kierubek zakryty
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN TRZECIEWIEC

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Krzysztof666 »

Dzisiaj to jest 26 stycznia po przeskanowaniu tv telewizor znalazł mi paczke TVN na kanale K30 -DVB-T2 prawdopodobnie z RTCN Trzeciewiec. U mnie w Chełmno Kuj-Pomorskie na antenie 10 el Yagi pierwsze piętro odbiór poteżny.Byc może jest to test mux5 tylko dlaczego mux tvn??W paczce tvnu jest TVN HD , TVN7 HD ,TTV HD , METRO TV HD , TVN FABUŁA HD , Polecam wszystkim w zasiegu RTCN Trzeciewiec.Jak u was odbiór??

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór DVB-T w woj. kujawsko-pomorskim

Post autor: Robert03 »

W Świeciu odbiór doskonały. Poziom sygnału i jakość maksymalne.
To są testy nadawania w nowym systemie DVB-T2 HEVC. W przyszłym roku w II kwartale cała telewizja naziemna przejdzie na ten standard nadawania. Jeśli komuś telewizor - dekoder dziś tej paczki nie odbiera a będzie chciał oglądać telewizję naziemną będzie musiał kupić odpowiedni telewizor - dekoder który obsługuje standard DVB-T2 HEVC H265
W odbiornikach nie wspierających HEVC nie można wyszukać tych kanałów lub można je wyszukać ale jest tylko dźwięk.

Zablokowany