Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Piotrków Tryb już ma MUX i i MUX II W dniu 18.05.2012r. włączono emisję testową ale działającą na kominie EC Łódź . Mój odbiornik to : DVB-T Not Only TV STB LV6TBOX HD v2 DVB-T PVR oraz malutka antena szerokopasmowa LPDA LOG 2-69 DVB-T. Sygnał dobry . Dołączyłem wzmacniacz kupiony na "wystawce " na dawnym stadionie Piotrcowi za zł dokładnie to wzmacniacz sygnału z rozdzieleniem na dwa odbiorniki. Wszystko działa super. Probowałem bez wzmacniacza , odbiór ok tylko gdy padało szatkował stąd zastosowałem ten wzmacniacz. Emitel nie podaje jeszcze uruchomienia tego MUX I . Ale najważniejsze , zę wszystko działa jak trzeba. Jeśli ktoś chce porady zapraszam pisać.
Ogółem 15 programów w tym jeden jest nie włączony przez nadawcę PUL 2.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, o 17:49 przez Aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: momus »

MUX1 nie jest jeszcze nadawany z EC4, więc nie możesz go odbierać :). Sprawdź na jakim kanale/częstotliwości odbierasz ten mux1. Z EC4 ma lecieć na kanale 46 (674MHz)

mono

Re: Od 18.05.2012 odbiór testowy MUX I w Piotrkowie Tryb.

Post autor: mono »

:D to Przysucha na kanale 50 kolego

mono

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: mono »

Gdybym miąl okno na sylejów to też bym miał te muxy... łape tylko mux1 na k50 tyłem z odbicia , to nie ec4 łapiesz bo na ec4 wiatr tanczy system antenowy szlag trafił

kamoreks

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: kamoreks »

mono pisze:Gdybym miąl okno na sylejów to też bym miał te muxy... łape tylko mux1 na k50 tyłem z odbicia , to nie ec4 łapiesz bo na ec4 wiatr tanczy system antenowy szlag trafił
Czy to przez to... spadł mi koszmarnie poziom mux 2 ze 100% do 25 do 80 ?

mono

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: mono »

Poczytaj co wczoraj pisał ANDPOL ... tam nic nie ma sam jakis maszt bez anten

jarecki124

Re: Od 18.05.2012 odbiór testowy MUX I w Piotrkowie Tryb.

Post autor: jarecki124 »

A jeśli z EC4 to MUX2, co do reszty to MUX3, MUX1 dopiero będzie uruchamiany.

ibi234

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ibi234 »

momus pisze:@ibi234, a kiedy próbowałeś odebrać cyfrówkę?? jeśli było to od piątku, to możesz mieć problem, z EC-4 "zwiało" anteny i wszystkie sygnały nadawane są z systemu zapasowego, który jest zawieszony niżej (moc pewnie też spadła).

Wiwa pokazuje siłę sygnału, jak nakierujesz się na EC-4 to ile ci pokazuje??. Jak wysoko masz antenę?. Może być, że jak leci teraz z systemu zapasowego, to po prostu za nisko jest antena

Jak wspomniałem, jeśli byłeś na działce w ciągu tego łikendu, to radzę poczekać aż zamontują nowe anteny. Nie pytaj kiedy to nastąpi, bo chyba nikt nie wie. Nikt też nie wiedział, że zdemontują wszystkie anteny (główne i zostawią tylko system zapasowy) i na tak długo nastąpią trudności z odbiorem.
Sprawdzałem Cyfrówkę właśnie w ten Weekend

Jak nakieruje na EC-4 z działki to nic mi nie pokazuje siła jaki i jakość 0 natomiast w Bełchatowie siła i jakość jest na 100%

W Bełchatowie nie mogę łapać sygnału z Częstochowy bo mam antene nakierowaną na północ w kierunku Łodzi chyba ze to sygnał z Piotrkowa Tryb.

Jak wcześniej pisałem w Bełchatowie dobieram MUX 2 .Przed chwilą włączyłem wyszukiwanie kanałów i znalazł mi 9 kanałów zakodowanych. Jakie są te kanały??? Jakość i siła średnia.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, o 21:53 przez ibi234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: momus »

Z Piotrkowa nic jak na razie nie nadaje.

No to się wyjaśniło czemu nic nie złapałeś. Trzeba poczekać aż zamontują anteny na EC4.

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Tak to prawda sprawdziłem to rzeczywiście była Przysucha na kanale 50 706Mhz. Nie mniej na takiej antence możecie sprawdzić w internecie odbiera dobrze. Przepraszam za pomyłkę oraz zamieszanie, dziękuję za zwrócenie uwagi.(odległośc do Przysuchy 72 km). Idąc tropem tego co napisałem po 20 maja ma już byc uruchomiony MUX I z komina EC w Łodzio dzisiaj przeszukam i zobaczę . Antenę polecam bo na takiej małej ważacej około 0,8 kg odbiór z takiej odległości to mimo wszystko sukces..

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: pawlak2 »

Aleksy pisze:Idąc tropem tego co napisałem po 20 maja ma już byc uruchomiony MUX I z komina EC w Łodzio dzisiaj przeszukam i zobaczę .
Nie jest to prawda i nigdzie nie ma zamieszczonej takiej informacji.
MUX1 na pewno nie jest w Łodzi uruchomiony a MUX2 nadaje dużo słabiej niż powinien. Poczytaj sobie wcześniejsze posty dlaczego tak jest.

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

pawlak2 pisze:
Aleksy pisze:Idąc tropem tego co napisałem po 20 maja ma już byc uruchomiony MUX I z komina EC w Łodzio dzisiaj przeszukam i zobaczę .
Nie jest to prawda i nigdzie nie ma zamieszczonej takiej informacji.
MUX1 na pewno nie jest w Łodzi uruchomiony a MUX2 nadaje dużo słabiej niż powinien. Poczytaj sobie wcześniejsze posty dlaczego tak jest.
Tak to prawda nie ma oficjalnej informacji na ten temat , ale emisja testowa podobno miała rozpocząć się własnie po 20 maja . Mamy już 24 i niestety te prognozy nie sprawdziły się . Myślę , ze trzeba po prostu cierpliwie czekać. Fakt jest faktem , że patrząc na realizację wdrażania jesteśmy na szarym końcu - niestety. Nie mniej dziękuję za opinie do mojej informacji z pokorą do nich podchodzę.[b]Po za tym nie ulega wątpliwości , że w Piotrkowie Tryb. Można już odbierać od 18.05.2012r. MUX I z Przysuchy kanał 50 na częstotliwośći 706 MHZ. sygnał mimo odległości 72 km jest całkiem dobry na antenie jak w w opisie. Jednak czekamy dalej na sygnał z komina z Łodzi (Kanał 46 / MHZ - 674)[/b]

andronus

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: andronus »

Witam !
Czy ktoś mieszkający w okolicach Bełchatowa, odbiera kanały z MUX-a 3 ??
Pytam bo wczoraj (23 maja)około 15:30 podczas skanowania złapałem u sąsiada kanały z MUX 3 (TVP Polonia, Historia itd.). Wieczorem próbowałem u siebie i nic nie złapał.
Zarówno u mnie jak i u sąsiada antena ustawiona na Wręczycę.
Podejrzewam, że było to tropo i złapał MUX-a 3 z nadajnika Kraków/Chorągwica lub Katowice/Kosztowy bo miałem TVP INFO Kraków i TVP Info Katowice.
Ale może się mylę....

-- połączono
jodgus pisze:Tak więc sprawa dotyczy okolic Ruśca...

Stara antena siatkowa (wyczyszczone styki), LNA-177, zasilacz z regulacją napięcia.
Nowy kabel RG6-U, po drodze rozdzielacz aktywny z 10dB wzmocnienia. Antena wycelowana na Łódź (60km do EC4, brak zawad terenowych. Linia 400kV jakiś 1km za plecami anteny).

Odbiór TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSATu krystalicznie czysty.
Puls i TV4 lekko śnieży.
TVN zdecydowanie najsłabszy, dość mocno śnieży.

Regulacja napięcia na zasilaczu nic nie zmienia, więc to raczej nie przesterowanie.

Jest szansa na odbiór cyfrowy? Chciałem najpierw do porządku doprowadzić analog, dopiero kupię tuner stb.

Szczerze mówiąc to nie wiem na co czekasz ??
Od 3 tygodni spokojnie na antenie którą posiadasz złapiesz w swojej lokalizacji dobrej jakości sygnał MUX-1 i MUX-2 (od roku dostępny w Twojej lokalizacji) z Wręczycy. Kup tuner, ustaw antenę na południe (Częstochowa) i będziesz miał 15 kanałów (na razie tylko tyle)
No chyba, że zależy ci na TVP Info Łódź - w takim razie musisz czekać jak zrobią porządek z antenami na elektrociepłowni w Łodzi....
Śmiało możesz ustawiać na Wręczycę, bo ostatnio robiłem to w 3 lokalizacjach w okolicach Kiełczygłowa i Jastrzębic (rzut beretem od Ciebie) i działa bez zarzutu (na starych zardzewiałych siatkach za 30 zł).
A tymi 400kV się nie przejmuj, bo ta sama linią biegnie 200 metrów od mojego domu i nie ma żadnego wpływu na odbiór mimo, że mam ją tuż przed anteną (nie dosłownie..).
Mieszkam niedaleko od Ciebie i od roku korzystam z nadajnika we Wręczycy... Nie narzekam.

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tomasz Berezowski »

W sobotę i niedzielę nastąpi montaż nowego tubusa na kominie EC. Prognozy pogody są dobre, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Obecnie emisje telewizyjne nadawane są z systemu zapasowego i odbiór jest gorszy niż docelowy. Uruchomienie głównego systemu antenowego planowane jest do końca maja.
Zalecam spokojne oczekiwanie.
A miłośnikom technologii polecam obserwacje komina w weekend, będzie to interesująca z technicznego punktu widzenia operacja.


Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Muniek »

@andronus
Ja ostatnio próbowałem odebrać MUX3 na antenie siatkowej z dwoma różnymi wzmacniaczami, ale nie udało mi się. TVP Info Katowice i Kraków nadawane są również z Błeszna i prawdopodobnie to odebrałeś.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: bogdanzieba »

Zróbcie zdjęcia jak to będą montować.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Kpc21 »


Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Z drugiego etapu pozostała tylko i wyłącznie Łódź. Może jeszcze przesuną termin na 3 etap ? Czyli na wrzesień2012 , a może jeszcze dalej ?

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

irjanas
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2012, o 12:55
Odbiornik: TV sharp lc-40lx814e
Instalacja antenowa: Antena DIPOL
16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Łódź EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: irjanas »

Aleksy pisze:Z drugiego etapu pozostała tylko i wyłącznie Łódź. Może jeszcze przesuną termin na 3 etap ? Czyli na wrzesień2012 , a może ....]
A może..... daj sobie na wstrzymanie i poczekaj jeszcze te pare dni?
31 maja jeszcze nie minął więc takie czarnowidztwo nie ma sensu.

Zablokowany