Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

ocelot

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ocelot »

Witam wszystkich jestem nowym na tym forum.Dzisiaj przekierowałem swoją małą antenkę na Przusuchę,ponieważ miałem już dość niestabilnego sygnału z Łodzi.Rezultat jaki udało mi się osiągnąć przeszedł moje oczekiwania,MUX-2 i MUX-1 udało się dostroić na poziomie 100% sygnał,100% jakość .Odleglość 2 razy większa niż do Łodzi,moc nadajnika o połowę mniejsza a efekt lepszy.

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: grzegorz0plonka »

Nooo bardzo fajnie. Troche dziwiłem się. Bez SFN zasieg najlepiej rozchodzi. A Jak emitel właczyc SFN to wychodzi tragedia. Nie zalecam używania SFN.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Ale jaki SFN? W łodzi? Nie było nawet w planach.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Stefan_KR »

... ale napisać coś musiał. W jednym wątku dowiedział się co to SFN, w innym wypowiada się prawie jak ekspert od SFN. Nic to, że bez sensu ale licznik postów bije...
W Łodzi nie ma SFN-u.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Kpc21 »

Aleksy pisze:Z drugiego etapu pozostała tylko i wyłącznie Łódź. Może jeszcze przesuną termin na 3 etap ? Czyli na wrzesień2012 , a może jeszcze dalej ?

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1
Zauważ, że w Łodzi dopiero montowali anteny pod MUX1, może jeszcze tego nie skończyli, więc nic dziwnego, że tego nadajnika jeszcze nie uruchomili - choć liczyłem na uruchomienie dzisiaj.

Do czwartku mają czas.

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: grzegorz0plonka »

micial pisze:Ale jaki SFN? W łodzi? Nie było nawet w planach.
Łódż nie bedzie pracował SFN i bardzo dobrze. Bedziecie dobrym odbióru. A Przysucha / Kozłowiec też bez SFN.

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Na dzień dzisiejszy pozostaje nam odbiór w Piotrkowie Tryb. MUX I i MUX I I z Przysuchy (Kozłowiec) sygnał na poziomie prawie 100 % . . Przy skromnej antenie jak w opisie. . W związku z czym nie pozostaje nic innego tylko czekać i pozostawić antenę w tej samej pozycji skoro sygnał z Łodzi może być lepszy może o 5 %. Odbiór z Przysuchy przynajmniej w okresie obecnym jest dobry bez zakłóceń.,. Wobec czego czekanie usilne na nadajnik z komina EC w Łodzi jest na chwila obecna bezprzedmiotowe [color=#008000]wobec dobrego odbioru w Piotrkowie Tryb z Przysuchy na kanale 50 Częstotliwość 706 MHZ – MUX I , oraz MUX II kanał 37 [/color]częstotliwość 602. Dajmy sobie luzu jak będzie Łódź będziemy przestawiać. Ciekawy jestem jaki odbiór jest w Bełchatowie. I Tomaszowie Maz.- może ktoś napisze ? :lol:

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

Jeśli zrobisz mi okno w bloku na wschód to też będę miał super odbiór z Przysuchy tak jak połowa Piotrkowa ....

Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Muniek »

Okna mam od południowej strony więc odbieram sobie Wręczyce. Bezproblemowo.

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Włączyłem kanał 46 i 24 o godz 06:15 MUX I i MUX II z Łodzi działa moc sygnału w Piotrkowie Trybunalskim 100%.
Mam nadzieję ,że to już tak na stałe
.
:lol:

Aleksy

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Aleksy »

Jest już komunikat Emitelu:

W dniu dzisiejszym uruchomiona została testowa emisja z obiektu EC Łódź i tym samym zakończone zostało uruchamianie drugiego etapu wdrażania MUX - 1 DVB - T

Myslę , ze to wszystko wyjaśnia . Może by napisali o odbiorze inni użytkownicy z Bełchatowa Tomaszowa Maz. Jestem ciekawy jak u nich z odbiorem..
Pytanie do Pana Bałuki czy w Piotrkowie Trybunalskim jest możliwy z technicznego punktu widzenia odbiór MUX 3 ?

telemaniak93

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: telemaniak93 »

Bełchatów:
Odbiór MUXI i MUX II 94%.
Co ciekawe podczas nadawania z zastępczego systemu antenowego poziom MUX II był taki sam.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: 121167 »

Ja tylko nie rozumiem, dlaczego nie ma emisji z tego obiektu: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=3 tylko kombinują z jakimś kominem

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: belzebiusz »


Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: blockbuster »

U mnie czyli 10km na południe od Radomska (85km do Komina EC-4) wskazania MUX1 są następujące.
http://imageshack.us/photo/my-images/513/sdc11386p.jpg/

Na razie odbieram na "eksperymentalnym" ;) zestawie antenowym który przed godziną złożyłem z tego co akurat walało się niepotrzebnego w domu czyli stara antena siatkowa ze wzmacniaczem oraz rozgałęźnik tv kablowej Badmoru którego użyłem do zsumowania tej siatki z ATX-91 który to mam ustawiony na czeską Lysą Horę.

No i co najważniejsze doczekałem się momentu, że mieszkając w łódzkim (wprawdzie na samym krańcu bo 1,5km od granicy ze śląskim ) mogę w końcu zobaczyć program regionalny z tego województwa. :)

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

A mnie od dłuższego już czasu męczy pytanie czy w Piotrkowie Tryb. ma być jakiś nadajnik mux3 ....gdzieś czytałem że po 2012 roku coś ma byś ... nawet ten czech ? który prowadzi strone dvbtmap.eu już wprowadził lokalizacje jako Piotrków tryb.1 ....

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tomasz Berezowski »

A po co? Docelowe 100kW MUX-3 z Łodzi załatwi odbiór w Piotrkowie.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: momus »

A czy łódzkim nie ma być 2x 50kW??, na którymś pdf'ie z podziałem na kanały i muxy i dywidendy było właśnie, że w łódzkim mają być dwa nadajniki, nie jeden jak w przypadku muxów 1 i 2. Owszem tak było by sporo prościej, ale czy można tak zmieniać postanowienia/uzgodnienia??

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

Tak ale kiedy.... w 2014 :D

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tomasz Berezowski »

Dla odbioru w Piotrkowie nie ma znaczenia, czy z komina poleci 50kW, czy 100kW.

Zablokowany