Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

Może dożyje tego dnia że mux3 będe łapał w Piotrkowie ... mux3 to nic ważny kanał tvp2 w hd tego szkoda tylko zwłaszcza teraz przed euro i olimpiadą

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: blockbuster »

stereocolor pisze:A mnie od dłuższego już czasu męczy pytanie czy w Piotrkowie Tryb. ma być jakiś nadajnik mux3 ...
Mnie natomiast ciekawi jak zostanie rozwiązany ten docelowy MUX3 dla południowej części łódzkiego na k26. Czy będzie oparty np. tylko o Wręczycę czy raczej będzie to SFN mniejszych nadajników (choć w tym obszarze Emitel dysponuje chyba tylko obiektem na górze Kamieńsk).
Myślę, że Panowie Jarkowie wiedzą już jak to mniej więcej będzie wyglądać ale do czasu opublikowania oficjalnego harmonogramu raczej się tą informacją z nami nie podzielą. ;)

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tomasz Berezowski »

A ja bym się założył o skrzynke piwa, że złapanie MUX-3 w Piotrkowie jest juz dziś możliwe przy prawidłowej instacji antenowej - antena dachowa, dobry kabel, itp.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: momus »

chodzi mi właśnie o ten dokument:
http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf

Wedle niego powinny być dwa nadajniki, chociaż nie widzę problemu by zrobić jeden, np na 43 lub 26 kanale...

Swoją droga, dlaczego tylko mux3 ma być rozdzielony na dwa, a pozostałe muxy z jednego nadajnika nadawane.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Tomasz Berezowski pisze:A ja bym się założył o skrzynke piwa, że złapanie MUX-3 w Piotrkowie jest juz dziś możliwe przy prawidłowej instacji antenowej - antena dachowa, dobry kabel, itp.
ha ha :) jasne, po wyłączeniu TVP1 z przysuchy kozłowca chyba ;)
Albo mux3 z błeszna lub raszyna....

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

:lol: tak tak ale to tylko w przypadku dobrej woli spółdzielni :) a moja to .... nie napisze bo dostane bana :lol: . Ludzie dielą się na tych co mają swoje domy i anteny jakie chcą i tych w bloku co maja jak ja na parterze utrudnione montowanie anteny

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tomasz Berezowski »

micial pisze:
Tomasz Berezowski pisze:A ja bym się założył o skrzynke piwa, że złapanie MUX-3 w Piotrkowie jest juz dziś możliwe przy prawidłowej instacji antenowej - antena dachowa, dobry kabel, itp.
ha ha :) jasne, po wyłączeniu TVP1 z przysuchy kozłowca chyba ;)
Albo mux3 z błeszna lub raszyna....
A co ma piernik (Przysucha i Błeszno) do odbioru z EC-4? Antena kierunkowa dyskryminuje odbiór z kierunków niepożądanych i tyle. Ponawiam zakład, ze Piotrków jest w zasięgu MUX-3 z EC-4 przy prawidłowej instalacji antenowej.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Jeśli mowa o mux-1 to się zgodzę.
Ale mux-3 idzie z sienkiewicza a nie ec4. Czy coś się zmieniło i mux-3 leci z ec4????

A piernik i wiatrak (tvp1 przysucha i mux-3 łódź) mają ten sam kanał.

Błeszno i raszyn to żartem, że w zakładzie padło samo mux-3 ale nie padło skąd. :)

irorej

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: irorej »

Witaj MUX1 :D , żegnaj MUX3. Niestety po włączeniu MUX1 z EC-4, MUX3 z Sienkiewicza zdechł na amen. Antena jak w opisie z symetyzatorem, zamontowana na balkonie 4-te piętro, bezpośredni widok na EC-4, jakieś propozycje na przywrócenie odbioru?

dardob

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: dardob »

Panowie a czy jest szansa złapać Mux3 z miejscowości Piątek, około 35 km od Łodzi w lini prostej? Jeśli istieje taka możliwości to jaki zestaw antentowy byłby niezbędny?
Dodam, że odbiór nie byłby zaklócony budynkami ani drzewami.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Musisz sam zobaczeć. Ale największe szanse toretycznie to płock, raszyn, sienkiewicza.

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

witam, ja nie moge odebrac mux-1 w mojej lokalizacji z ec-4 nie wiem dlaczego bo odbieram mux-2 z ec-4

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Wyłączyli mux-1 :)
Chyba właśnie roztrzyga się los zakładu dotyczącego odbioru mux-3 z sienkiewicza w piotrkowie ;D

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

właśnie ciekawe czy wyłączyli MUX1 z EC-4/Łódź bo już od wczoraj nie odbierałem a rzekomo wczoraj uruchomili

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Była przerwa ok 10minutowa około 19:45, od tamtej pory cały czas nadają.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: majsza »

dardob pisze:Panowie a czy jest szansa złapać Mux3 z miejscowości Piątek, około 35 km od Łodzi w lini prostej? Jeśli istieje taka możliwości to jaki zestaw antentowy byłby niezbędny?
Dodam, że odbiór nie byłby zaklócony budynkami ani drzewami.
Ja z Łowicza łapię mux 3 z Płock/Rachocin (88 km). Nadają słabo, ok 20 kW, ale w taką pochmurną pogodę jak dzisiaj miałem na nim 45-62% jakości, przy sile 100% i dało się oglądać, oczywiście z przycinkami co jakiś czas.

6 km na zachód od Łowicza odbieram dobrze MUX3 z Raszyna (75 km), jakość 70-90%, siła 88-90%. Raszyn nadaje go z mocą 50 kw.

Ty jesteś troszeczkę na zachód. Więc próbuj na razie Płock/Rachocin na kanale 35. Masz prawie tyle samo km do nadajnika w Rachocinie (ok. 88 km).

Ja łapię to wszystko antenami siatkowymi ze wzmacniaczem. W przypadku Raszyna to potrzebna ci będzie pewnie antena kierunkowa, ze wzmacniaczem. To już ok. 120 km. No i w przypadku Rachocina polepszyłaby pewnie odbiór dobra 19-elementowa antena kierunkowa Yaga ze wzmacniaczem LNA-177 (takie sprzedają w Łowiczu na trójkątny w elektrycznym, nie wiem jak u Ciebie).



W Łowiczu nigdy nie złapałem MUX3 nadającego z Łodzi z mocą 0,4 kW.
micial pisze:Była przerwa ok 10minutowa około 19:45, od tamtej pory cały czas nadają.
Akurat w tym czasie przekręciłem ojcu anteną z Rachocina na Łodź. Pięć minut, a ty brak sygnału. No to z powrotem na Rachocin. Z ciekawości sprawdzam, czy bokiem widzi kanał 46, a on już jest :) Zostawiłem kierunek na Płock. Tam na razie takich przerw nie mają. :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 22:33 przez majsza, łącznie zmieniany 1 raz.

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

dziwna sprawa że nie mogę odebrać z EC-4/Łódź mux1 a odbieram mux2

alex50
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 22:48
Odbiornik: TV LG 37
Instalacja antenowa: Tzw. siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/ Mikstat

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: alex50 »

Witam. Może i ja się podzielę co i jak odbieram w Wieluniu. Antenę mam siatkową( bez siatki z tylu) ze wzmacniaczem na dachu trzypiętrowego budynku ustawioną na Mikstat. odbieram z Mikstatu MUX 1 i 2. Siła sygnału 100 jakość 100. "plecami" odbieram Wręczycę MUX 1 i 2, 94/98. Bokiem odbieram mux 2 z EC-4 60/30. Ciekawi mnie dlaczego nie odbieram z Łozi MUX 1 ? przecież nadajnik też jest 100 KW.Od dziś TVP 1 w HD z Mikstatu i z Wręczycy. Zastanawiam się czy jak odwrócę antenę na południe to wyłapię czeskie muxy?. Myślę że wtedy mux 1i2 z Łodzi odbiorę bez problemu.

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

Nie wiem czy odbierzesz mux1 z ec4, ja nie odbieram odkąd włączyli, czyli od wczoraj.

Wygląda na to że MUX1 z Łódź/EC4 nie ma pełnej mocy bo z ledwością złapałem go i sygnał ucieka.
Dziwna sprawa że odbieram MUX2 z EC4 nie odbieram MUX1.

boboman

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: boboman »

A ja mam taki problem. Mam działkę pod Piotrkowem. W czwartek kupiłem sobie nową antenę (siatkę) ze wzmacniaczem oraz nowy kabel. Podłączyłem wszystko, skierowałem na Łódź i złapałem MUX-1 oraz MUX-2. Wszystko ładnie, płynnie chodziło. Jakość sygnału to 95% a siła 60%. W piątek jednak i dzisiaj straciłem MUX-2. Programuje od nowa i znajduje mi tylko MUX-1. I tu moje pytanie czym może to być spowodowane skoro wczwartek wszystko ładnie i bez problemów łapało. Może trwają jakieś prace na nadajniku MUX-2?

Zablokowany