Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Ted74 pisze:Ewidentnie wygląda na to że nadajnik jest całkowicie wyłączony, albo ma bardzo słabą moc.
Trzeba czekać co będzie dalej.
Nadajnik działa poprawnie.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: majsza »

No właśnie TED74. Do Łodzi w linii prostej ok. 99 km. Do Opola 64 km w linii prostej, do Chrzelic 91 km. Mux1 Opole/Chrzelice k.46, Mux1 Łódź/EC4 k.46 - oba 100 kW.


Skomlin - Wręczyca Wielka 52 km !!! Dlaczego nie kierujesz na Częstochowę kanał 35 i 39???

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

Antena ustawiona na Łódź MUX2 odbieram bez problemu z EC4, bokiem anteny łapie oba muxy z Kalisza, tyłem anteny czasami uda się złapać mux z opola.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: majsza »

No ale dlaczego Łódź, Kalisz, Opole, a nie Częstochowa? nadają oba muxy 100 kW

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

majsza pisze:No właśnie TED74. Do Łodzi w linii prostej ok. 99 km. Do Opola 64 km w linii prostej, do Chrzelic 91 km. Mux1 Opole/Chrzelice k.46, Mux1 Łódź/EC4 k.46 - oba 100 kW.


Skomlin - Wręczyca Wielka 52 km !!! Dlaczego nie kierujesz na Częstochowę kanał 35 i 39???
Nie kieruje dlatego że tam jest regionalny lodź a mieszkam w woj. łódzkim.

stereocolor

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: stereocolor »

edit/
Ostatnio zmieniony 3 czerwca 2012, o 21:58 przez stereocolor, łącznie zmieniany 1 raz.

boboman

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: boboman »

Facet napisał, że nadajnik działa poprawnie. To ja już nie wiem czemu wtedy złapałem bez problemu a teraz nie moge. CUDA jakies

Niech ktos racjonalnie wytlumaczy sytuacje. MUX 1 sila 100% jakość 60%. MUX 2 brak. 2 dni temu po zalozeniu nowej anteny i okablowania oba MUXY 100/60. Oba nadajniki na tym samym kominie. Nie jest to dziwne?
Ostatnio zmieniony 3 czerwca 2012, o 22:00 przez boboman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: majsza »

@Ted74
To ja na twoim miejscu zamontowałbym antenę silnie kierunkową. Mimo że te Mux-y to jedynki, ale przecież to nie jest identyczny przekaz, a częstotliwość i odległość do nadajników prawie ta sama. I moc ta sama. Niech się ktoś bardziej obeznany wypowie.

boboman

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: boboman »

Powtorze bo moze ktos nie czytal. 2 tyg. temu lapalem Przysuche ktora ma nadajniki o mocu 50kW i lapalem oba MUXY. A teraz z Łodzi ktora ma nadajniki o mocy 100kW łapie tylko jeden mimo ze wczesniej zlapalem dwa. Odleglosc do Łodzi jak i Przysuchy podobna

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Ted74 pisze: Nie kieruje dlatego że tam jest regionalny lodź a mieszkam w woj. łódzkim.
Do czasu pełnego uruchomienia mux-3 masz wybór:
częstochowa, kalisz albo dalej kłopoty z odbiorem.
A tvp łódź olać i tak o waszej okolicy nic nie mówią.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: majsza »

O moim rejoonie też informacji jak na lekarstwo. Na TVP Warszawa to chociaż emitują jakiś program lokalny, gdy na TVP Łódź... telezakupy. :)
Ostatnio zmieniony 4 czerwca 2012, o 00:28 przez majsza, łącznie zmieniany 1 raz.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Kpc21 »

@boboman może coś ci zakłóca. Jak wygląda w analogu kanał 24? Porównaj go z tym, na którym nadawany jest MUX1 (nie pamiętam numeru).

boboman

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: boboman »

Jutro ( w sumie to już dzisiaj :) )postaram się pojechać na działkę i "powalczyć" z tą anteną i zobaczymy co będzie...

Granat

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Granat »

boboman sprawdź ustawienia w odbiorniku, czasem się popełnia proste błędy, może pomieszałeś kanały?
Szkoda, że zamiast siatki ze wzmacniaczem, nie założyłeś normalnej anteny kierunkowej z symetryzatorem - może charakterystyka częstotliwościowa tego wzmacniacza w komplecie z siatką jest aż tak nieliniowa, albo antena zbiera jakiś sygnał zakłócający akurat na tym kanale?
Jeśli łapiesz MUX-1 to i MUX-2 powinien być..
Na działce, w odległości 18km od komina EC-4, z prymitywną antenką
Dipol 11/21-69 bez żadnych wzmacniaczy odbieram oba MUX-y na full.. działka otoczona drzewami, antenka powieszona zaledwie 6 metrów nad ziemią.

jejek32

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: jejek32 »

Witam, problem występuje nadal, tzn. na początku wszystko śmigało MUX1 I MUX2, a od kilku dni Mux2 się wyłącza i paski siła nie reagują, Mux 1 działa bez problemów. Proszę nie mówić o sprzętach bo takimi się zajmowałem coś jest z nadajnikiem.Jak mogą się gryźć dwa Muxy, problem się powtarza non stop jak nachodzą chmury i rano i wieczorem, tak było wczoraj. Miały działać to niech działają poprawnie jeśli w kilku miejscach woj.Łódzkiego nie odbieramy.Moc Mux1 działa i nie szaleje, a Mux2 jak działał poprawnie to teraz o dziwo sygnał szaleje.

boboman

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: boboman »

Ja dzisiaj założyłem antenę w innym miejscu i oba MUXY łapią mi Jakość- 98%, Siła- 68%.
Mam nadzieję, że tak już pozostanie

kaszalot71

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: kaszalot71 »

Witam, w piątek przestał być widziany MUX2. Wcześniej wszystko działało prawidłowo. Nadal nie działa, centrum Łodzi.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: maclodz »

W piątek faktycznie coś się zmieniło w parametrach nadawania.
Pisałem o tym dzisiaj w wątku 'DVB-T w Łodzi', nie chcę tutaj tego powtarzać.
U mnie od piątku odbiór wyraźnie się polepszył, wszystkie MUXy działają prawidłowo na jednej antenie skierowanej na MUX3.

Ted74

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Ted74 »

Witam, u mnie nadal bez zmian, MUX1 nie łapie i skacze silą sygnału od 0 do 51 procent. Skończą się opady to spróbuje pokręcić antena a jak to nie pomoże to nie wiem, zostanie wymiana anteny. Chyba że przyczyna może leżeć jeszcze po stronie nadajnika z opola dlatego że nadaje na tym samym kanale, choziaż wydaje mi się że jest to mało prawdopodobne.

msciwoj

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: msciwoj »

Witam

Zamontowałem ostatnio antenę i dekoder DVB-T w Łodzi - centrum okolice Saspola.
Antenę instalowała firma więc nie znam jej szczegółów.

Sytuacja jest taka, że MUX-3 odbiera bez problemu - jakieś 90% , natomiast na kanale 46 MUX1 siła sygnału skacze w około 1 sekundowych odstępach od 0 na 90%

Oczywiście nie da się nic wyszukać itp.

Czy ktoś wie jaka może być przyczyna ? Czy to badziewny dekoder Comsat z mediamarktu może sobie nie radzić z tym sygnałem ?

Pozdrawiam

Zablokowany