Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Sdz »

U mnie w Sieradzu też jest sygnał mocny.

W tej chwili mogę odbierać MUX2 z 4 nadajników:

Częstochowa/Wręczyca k. 39 (sygnał dobry)
Kalisz/Mikstat k. 44 (sygnał bardzo dobry)
Konin/Żółwieniec k. 45 (sygnał średni)
Łódź/ Komin EC4 k. 24 (sygnał bardzo dobry)

Oczywiście bardziej bym się cieszył jakbym miał też możliwość odbioru MUX1 albo MUX3. W Sieradzu nie ma co liczyć na MUX 3 który jest nadawany z Łodzi albo Częstochowy. Tylko raz udało mi się złapać sygnał MUX 3 z Częstochowy aby pojawił się obraz, ale i tak to trwało bardzo krótko.

susfol

Re: Odbiór mux-2

Post autor: susfol »

skapus pisze:U mnie sygnał na 24 idealny. Mux-2 śmiga. Miejscowość Lasek (ok. 50 km w prostej linii od nadajnika, koło Sieradza) Wszystkie programy odbierają idealnie. Telewizor Sony Bravia KDL-40EX520 i zwykła antena siatkowa z zasilaczem ustawiona 2 metry nad ziemią.
Kiedy włączyli nadajnik ?

maciej_maj

Re: Odbiór mux-2

Post autor: maciej_maj »

dziś koło 18

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór mux-2

Post autor: momus »

Na antence od mojego tunera 100/100, wreszcie można by rzec, ale mam takie pytanie. Bo wydawało mi się że puls i tv4 nadają w 16:9, a tym czasem widzę że jest to 4:3 z czarnymi pasami n górze i dole, na pulsie 16:9 była tylko reklama, teraz leci ostatnia misja i niestety czarne pasy.

P.S. Polsat ma tylko dźwięk mpeg??
P.S.2 testowałem na ProgDVB oraz AverTV 3D

maciej_maj

Re: Odbiór mux-2

Post autor: maciej_maj »

@up u mnie też na polsacie jedna ścieżka dźwiękowa

ciniu5

Re: Odbiór mux-2

Post autor: ciniu5 »

Działa bardzo dobrze. Poziom sygnału 88%, z kalisza mam 80%. Przy okazji MUX 3 zaczął działać byc może tropo, albo właczenie tego nadajnika jakoś wpłynęło na mux3 z łodzi. Nie wiem ;D

askier

Re: Odbiór mux-2

Post autor: askier »

Zgierz - MUX2 - 94%, MUX3 - 60%

liczba kanałów - 15

Tumek

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tumek »

u mnie tez juz ładnie działa 90% na 90%

peel

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: peel »

No tak, faktycznie w niedzielę wieczorem złapałem sygnał z Przysuchej. W sumie to dość dziwne, że niby antena kierunkowa a łapie sygnał bokiem... No ale nie jestem fachowcem w tej kwestii.
Natomiast wczoraj wieczorem już z pewnościa złapałem sygnał z Łodzi. Siła sygnału 63-64%, jakość sygnału 97-98%.
Jak pogoda pozwoli i będę miał czas wejść na dach, to spróbuję złapać Raszyn, ale to już sporo większa odległość.

ruto1234

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ruto1234 »

czy po uruchomieniu mux 2 mogł sie polepszyc zasieg mux 3??. do tej pory miałem parametry na mux 3 70/70 dzis załwazyłem ze siłą i poziom podskoczyły i sa na poziomie 80/90 okolice Piotrkowa tryb, mux 2 100/100

pimichalak

a mux-1

Post autor: pimichalak »

Mux-2 i Mux-3 już mamy w Łodzi.
A próbował ktoś w Łodzi ściągać MUX-1 z Raszyna?

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: a mux-1

Post autor: pawlak2 »

Próbował.
Z całkiem niezłym skutkiem :)
Szczegóły w tym wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=81102#p81102

dominix1910

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: dominix1910 »

Witam
Pytanie do osob z okolic pabianic, gospodarza
Czy mux-3 da sie odbierac? ja dopiero co kupilem zwyklu tuner pod usb mt4163 za 50zl i na dolaczonej antence w domu odbieram 8 kanalow (mux-2 zapewne)
Do komina EC-4 w lini prostej mam ok 14 kilometrow do nadajnika na sienkiewicza pewnie tyle samo.
czy musialbym juz zainwestowac w lepsza anetne i wyciagnac ja na dach aby mux-3 dalo rade?
a i skoro teraz mux-2 odbieram bdb to jak w czerwcu mux-3 bedzie tez z ec-4 to powinien o tez tak jak mux-2 obecnie byc odbierany nawet na zwyklej antence dolaczonej do dekodera?

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ANDPOL »

Mux-3 możesz odebrać na antenie dachowej. Ze względu na małą moc na takim baciku nie odbierzesz. Mux-3 zotanie przeniesiony dopiero po wyłączeniu analogu, czyli za 1,5 roku i nie na EC4, tylko prawdopodobnie do Zygrów.

repcak1

brak tvp w formacie cyfrowym

Post autor: repcak1 »

Witam wszystkich
Dziś rano wstałem i przypadkiem w necie natknąłem sie na smoka analoga,więc sprawdziłem czy już mam zasięg (okolice piotrkowa)-jest,więc zacząłem stroić telewizor i okazało się że mam programy cyfrowe ale tylko stacje komercyjne,żadnego TVP-mółgy ktoś powiedzeć dlaczego?

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: brak tvp w formacie cyfrowym

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:02 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: brak tvp w formacie cyfrowym

Post autor: Kamilx »

repcak1 pisze:i okazało się że mam programy cyfrowe ale tylko stacje komercyjne,żadnego TVP-mółgy ktoś powiedzeć dlaczego?
Na razie kanały TVP znajdują się na MUX 3(słaby zasięg) oraz w MUX 1( na razie w małej części kraju, od 31 maja prawie w całej Polsce).

grzegorz_p

Kłopoty z tunerem

Post autor: grzegorz_p »

Witam.
Zakupiłem tuner DVB-T jednak tuner ten nie działa w kablówce. To znaczy nie wyszukuje MUX2i MUX-3 natomiast wyszukuje inne programy cyfrowe. Mam podejrzenie że tuner ten nie obsługuje kompresji MPEG-4. Jeśli ktoś mieszkający w okolicach Teofilowa w Łodzi i mający bezpośredni dostęp do któregokolwiek multiplexa umożliwił mi sprawdzenie mojego tunera u siebie będe bardzo wdzięczny.
Musze mieć pewność nim zareklamuje u sprzedawcy. Bardzo proszę o pomoc.

194jacek
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:40
Odbiornik: TV LCD LED Sharp Aquos 32',
TV LCD LG 42'+Signal HD-507
Instalacja antenowa: Yagi 11 UHF, dipol na VHF, spliter na 3 TV + antena TV SAT + antena radiowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cz-wa/Klepaczka

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: 194jacek »

Witam,
@grzegorz_p
po pierwsze jaki to tuner (chociaż dziś wszystkie sprzedawane tunery muszą obsługiwać standard MPEG4 stosowany w Polsce).
- jeśli działa w kablówce to pewnie jest sprawny,
- kanały telewizyjne nadawane naziemnie w sieciach kablowych nie są obsadzane,
- jeśli Możesz podłącz tuner do anteny zewnętrznej lub spróbuj zbudować antenę (na forum było na ten temat dość dużo),
Pozdrawiam :)

Granat

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Granat »

194jacek pisze: - kanały telewizyjne nadawane naziemnie w sieciach kablowych nie są obsadzane,
Są..
Znam conajmniej dwóch łódzkich operatorów sieci kablowej ,którzy retransmitują DVB-T.

Zablokowany