Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Tumek

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: Tumek »

U mnie też bez treści

czarek333

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: czarek333 »

wiec prosze o wypowiedzi czy ktos łapie sygnał z parteru gdzies w bloku ok 40km ....,(Piotrków tryb.)czy parter jest zabojczy jednak dla dvb-t ???

ruto1234

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ruto1234 »

Okolice Piotrkowa miejscowość jarosty parametry mux 2 100/100 narazie bez programów, natomiast mux 3 70/70obraz płynny bez zacięc. sprzet ATX 91 + ams 1033

czarek333

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: czarek333 »

hmmmm atx-91 masz w jarostach ?? ja nie mam szans na taka antene na balkonie w bloku :(

looser

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: looser »

Felicjanów w powiecie tureckim - brak sygnału.

zone100

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: zone100 »

potwierdzam na chojnach na antenie pokojowej mux 2 i 3 siła sygnału 83%
jakość sygnału 90%

darkus

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: darkus »

Potwierdzam odbiór w Sieradzu pustego sygnału z Łodzi na kanale 24. Poziom bardzo dobry, jakość dobra. Ciekawe kiedy MUX 1, bo Mux 2 był już wcześniej osiągalny z Mikstatu. :P

czarek333

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: czarek333 »

widze ze antena atx-91 spelnia swoja role.... a ktos odbiera sygnal np. na parterze w bloku odl ok. 40km ?? bo nie wiem czy brac sie wogole za instalowanie jakiejs anteny tak nisko ??

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ANDPOL »

I już po testach :mrgreen:

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ANDPOL »

darkus pisze: Ciekawe kiedy MUX 1, bo Mux 2 był już wcześniej osiągalny z Mikstatu. :P
Jak to kiedy? Za pół roku.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: micial »

Wznowili testy, ale nadal tylko "nośna" :/

witeczeks

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: witeczeks »

znów wyłączyli...

rpc

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: rpc »

W Wolborzu od ponad pół roku na ATX-91 + wzmacniacz AB012 Terra odbieram MUX3 czysto i bez zakłóceń. Ale tylko dlatego, że mam całkowicie zasłonięty kierunek z Przysuchy przez drzewa i budynki a dokładniej kanał 47 z Przysuchy który to niestety potrafi całkowicie zakłócić odbiór MUX3. Jakby nie nadawali z Przysuchy na 47 kanale to myślę, że bez problemu dało by się odebrać MUX3 z Łodzi w innych lokalizacjach mimo, że tam tylko jest moc 0,4.

peel

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: peel »

Witam.
Jestem nowy na forum.
Wczoraj wieczorem w okolicy Piotrkowa odbierałem MUX-2 nadawany z Łodzi. Siła sygnału ok. 52-53%, jakość wahała się 40-100%, ale wczoraj wiał dość silny wiatr i mógł poruszać nieco anteną. Antena beż żadnego wzmacniacza. Antena nad dachem, na wysokości ok. 8 m nad ziemią.
Generalnie dało się to odbierać, niewielkie przycięcia nie przeszkadzały specjalnie w oglądaniu. Od czasu do czasu na chwilę robiła się pikseloza.
Rozważam zastosowanie jakiegoś niezbyt mocnego wzmacniacza antenowego, ale to chyba dopiero po świętach.

maciej_maj

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: maciej_maj »

To raczej nie było z łodzi jakby włączyli to na stałe. Po za tym wczoraj była niedziela, a oni raczej w niedziele nie pracują. Napisz na którym kanale odebrałeś.
Teraz zauważyłem że jesteś z Piotrkowa. Prędzej z nadajnika z Wręczycy to było niż z łodzi ewentualnie jeszcze może być Przysucha-Kozłowiec

peel

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: peel »

No tak, wczoraj nie sprawdziłem na którym kanale odbieram, dopiero co dostałem i podłączyłem sprzęt, więc byłem zbyt zafascynowany faktem, że cokolwiek odbieram aby zwracać uwagę na takie drobiazgi.
Natomiast na tej samej antenie odbieram programy analogowe nadawane z EC-4, dlatego uznałem, że to jest sygnał cyfrowy z Łodzi. Antena jest kierunkowa, więc chyba nie dałaby rady odebrać sygnału z Przysuchej bokiem (u mnie miedzy kierunkiem na Łódź a na Przysuchą jest kąt ok. 90 st.)
Wręczyca jest z tyłu i trochę z boku anteny, ale jak wynika z profilu terenu może być przesłonięta przez Górę Kamieńsk.
Wieczorem sprawdzę jaki to jest kanał i dam jutro znać.

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: pawlak2 »

Wręczyca nadaje całkiem silny sygnał. W Łodzi czasem dawało radę odebrać sygnał bez wzmacniacza więc w Piotrkowie tym bardziej.

maciej_maj

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: maciej_maj »

MUX 2 DZIAŁA !!

Ale patrząc na jakość obrazu podług Mux 3 to średnio to wygląda.
Przynajmniej TVN i TVN 7

skapus

Odbiór mux-2

Post autor: skapus »

U mnie sygnał na 24 idealny. Mux-2 śmiga. Miejscowość Lasek (ok. 50 km w prostej linii od nadajnika, koło Sieradza) Wszystkie programy odbierają idealnie. Telewizor Sony Bravia KDL-40EX520 i zwykła antena siatkowa z zasilaczem ustawiona 2 metry nad ziemią.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Odbiór DVB-T w woj. łódzkim

Post autor: ANDPOL »

Musieli mocno kręcić. Przy testach miałem siłę 90 a teraz niecałe 70%. Jakość oczywiście 100%. Edit: Chyba testy jeszcze trwają, bo u mnie moc się zmienia co jakiś czas.

Zablokowany