DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: JAK DŁUGO W ŁODZI DVBT BĘDZIE NADAWANE Z UL. Narutowicza

Post autor: momus »

Z tego, co ktoś kiedyś pisał, MUX3 będzie w budynku na Sienkiewicza, aż do wyłączenia analogu w łódzkim, czyli jeszcze coś ponad rok. Nikt się bodaj nie wypowiedział, czy po wyłączeniu analogu sygnał będzie z Sienkiewicza czy z EC4 (gdzieś na tym forum jest lista że sygnał ma być z Łodzi, choć niektóre źródła podają Zygry, okaże się w przyszłości).

Jeśli zależy ci tylko na tvp1,2 i info, to poczekaj do maja, do 31 maja ma wystartować MUX1 z EC4, z mocą 100kW, więc spokojnie odbierzesz te kanały.

Do czasu wyłączenia analogu, moc MUX3 nie zostanie zwiększona, ani nadajnik nie zostanie przeniesiony. Bardziej konkretne informacje będą gdy pojawi się harmonogram ostatniego etapu wdrażania MUX3

P.S. pocieszę cię, bo okazuje się, że Łódź nie ma najsłabszego nadajnika, mniej niż my ma Gorzów Wielkopolski, 160W, więc jesteśmy na drugim miejscu w rankingu najsłabszych nadajników (Bydgoszcz też ma 400W)

stolarek_1988

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stolarek_1988 »

A ja cały czas nie kumam co jest powodem tak słabej mocy nadajnika

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Sdz »

Niby to żeby cyfrówka nie zakłócała analogu na tym kanale

ruto1234

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ruto1234 »

Ja osobiście myśle ze odbiór mux 3 z ton ul. sienkiewicza głownie zalezy od ukształtowanie terenu na jakim my i nasza antena sie znajduje, sam mam do nadajnika ok. 45 km ale bardzo korzystny profil terenu i mux 3 odbieram od jego uruchomienia stabilnie przy parametrach 65/70. pogorszenie sygnału lub jego brak wystepuje u mnie tylko przy podwyzszonej propagacji tropo, gdyz kłóci sie z analogiem k.47 z przysuchy, U mojej mamy która mieszka w łodzi w okolicach barlickiego rynku czyli ok. 1km do nadajnika odbiór muxa 3 na zwykłym kablu antenowym obrobionym na koncu ok 15 cm i schowanym za zasłonke o parametrach 90/90 i mux 2 60/90. ale z drugiej strony 400W to żenada, nie wszyscy ludzie maja super ukształtowanie terenu wzg/ nadajnik-odbiornik(antena)

stolarek_1988

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stolarek_1988 »

U mnie mux z sienkiewicza zależy od dnia. Samsungi nie pokazują jakości, tylko siłę i ilośc błędów. Niestety co jakiś czas sygnał zanika. :/

bilek1

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: bilek1 »

W Łodzi te Muxy są niedopracowane. Niby naziemna taka Ok, a trzeba nakombinowac się , aby z obydwu muxów sygnał był bez błędów, lub aby jeden mux nie zakłócał całkowicie drugiego. Tragedia. Emitel w tej sprawie nie popisał się.

z_łagiewnik

Łagiewniki a DVB-T

Post autor: z_łagiewnik »

do tej pory miałem tv naziemną na dobrym poziomie i miałem nadzieję, że skoro TVP3 analogową odbieram to i MUX 3 da się złapać. nic z tego. Mam tylko MUX-2 z EC4. Widać sygnał z Sienkiewicza (zgodnie z informacjami z Emitel na TON Sienkiewicza jest zainstalowna antena kierunkowa) nie dociera na północ Łodzi. Czy coś komuś wiadomo co do MUX-3 i możliwości odbioru w tym rejonie? Być może powinienem zmienić antenę?

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Łagiewniki a DVB-T

Post autor: fred »

TVP3 nadawana jest z EC. Z Sienkiewicza nadawany jest TVN. I z tym porównuj dostępność MUX3.

z_łagiewnik

Re: Łagiewniki a DVB-T

Post autor: z_łagiewnik »

W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News . Tak więc ten MUX jest nadawany z EC-4.
W MUX 3 zostały umieszczone następujące programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura,TVP Polonia, TVP Historia i ten jest nadawany z Sienkiewicza

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: fred »

Ja podawałem dla analogu. Jeżeli odbierasz dobrze po analogu TVN to i MUX3 powinien być. Choć wyższy kanał (47) MUX3 zmniejsza zasięg.

irjanas
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2012, o 12:55
Odbiornik: TV sharp lc-40lx814e
Instalacja antenowa: Antena DIPOL
16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Łódź EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: irjanas »

fred pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Z tego co kojarze, to nadajnik TVN, zamontowany na Sienkiewicza, ma równiez większą moc.
Ja mieszkam obok PŁ i na 21-elementowej antenie odbieram MUX-3 z dosc licznymi zacięciami.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: fred »

Ja w okolicach Matki Polki i odbieram na zwykłej siatce ze wzmacniaczem (oba MUX-y). Tyle, że trzeci z odbicia - antena skierowana na południe.

piekmar

OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: piekmar »

CZy ktos wie co dzieje sie z odbiorem dvb t w lodzi.DO PIATKU WIECZOREM Z 20 NA 21 KWIETNIA WSZYSTKO BYLO JAK W RAJU.CUDOWNY ODBIOR .MIESZKAM W SRODMIESCIU LODZI NA KOPCINSKIEGO.W PATEK W SRODKU NOCY SIELANKA SIE SKONCZYLA .PRZEZ CALA SOBOTE NA EKRANIE BRAK SYGNALU LUB ZLY SUGNAL.W NIEDZIELE ZACZELO SIE COS DZIAC NAJPIERW MA MULTIPLEKSIE GDZIE JEST TPV TV KULURA SYGNAL BUL JAK DAWNIEJ 80 PROCENT -MAM ANTENE ZE WZMACZNIACZEM, A NA DRUGIM GDZIE JEST TVN I POLSAT SYGNAL BUL TYLKO 30 PROCENT .potem odwrotnie .teraz namultipleksie polsatu i tvn mimo ze sygnal pokazuje 80 procent wizja sie zrywa a multipleks z tvp jest jeszce gorszy i po wzmocnieniu jest 40 procent,EMITEL OLEWA MNIE NIE ODPOWIADAJA NA POCZTE.!!NIE MOGE ZNALEZC NIKOGO KTO MOGLBY WYJASNIC CO SIE DZIEJE.PRZEZ 2 MIESIACE BYLO IDEALNIE.JEZELI MA TAK WYGLADAC OBSLUGA KLIJENTA JEST TO PO PROSTU OSZUSTWO.Na stale od 30 lat mieszkam w toronto - jestem obecnie u matki w lodzi , I NAWET NIE MOGE SOBIE WYOBRAZIC ZE NIE MA NIKOGO KTO MOGLBY UDZIELIC INFORMACJI.MOIM DEKODEREM JEST ARIVA 65 ANTENA NA DACHU 5 PIETROWEGO BLOKU W SODMIESCIU -UL KOPCINSKIEGO TO DVG SIGNAL KUPIONY W FIRMIE DIPOL.
NAJBARDZIEJ DZIWNY JEST KOMPLETNY BRAK KONTAKTU Z EMITELEM.GDY SIE DO NICH DZWONI PO GODZINIE NAGRANY JEST JAKIS NUMER W WARSZAWIE POWIEDZIANY TYLKO RAZ B.SZYBKO ,POTEM DODZWONIC SIE NIE MOZNA.KOMPLETNA NONSZALANCJA.POZDRAWIAM
MAREK

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: agravator »

Emitel nie zajmuję się sprzętem i instalacjami antenowymi po stronie odbiorców, więc chyba nie ma sensu tam dzwonić. Skoro nikt inny nie zgłaszał problemów z odbiorem w Łodzi ( a gwarantuje ze gdyby była to wina po stronie Emitela to na forum więcej osób zgłaszałoby problem), to winy szukaj po swojej stronie.

Na początku sprawdź czy kabel nie nabrał wody/wtyczki są staranie zarobione. Warto poeksperymentować z innym ustawieniem anteny. Warto też sprawdzić na innej instalacji antenowej czy odbiornik nie uległ uszkodzeniu. Ostatnią przyczyną mogą być jakieś zakłócenia od innego sprzętu elektronicznego. W Łodzi sygnał MUX2(tvn,polsat itp.) jest o wiele silniejszy przez co może przesterowywać wzmacniacz i uniemożliwiać skuteczny odbiór.

PS Popraw trochę swój post bo cieżko zrozumieć istotę problemu.

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: Railroad »

Pisanie wielkimi literami postów z błędami, byle jak to brak szacunku do forumowiczów.

piekmar

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: piekmar »

Przepraszam was moi drodzy (Railroad)za te duze litery rzadko cos pisuje w internecie .Po prostu juz wychodze z siebie.kabel jest nowy dekoder tez .Ijak pisalem wszystko bylo cudownie D.co ciekawe sygnal sie bardzo waha .rano tvp byla na 80 procent,przed godzina 25 - 29 procent teraz jest 60 .na multipleksie z polsatem bylo znow idealnie.Tak jak pisalem w piatek w nocy zaczely Osie problemy z sygnalem.Przepraszam za styl (lub raczej jego brak).Ale te ponad 30 lat w toronto robi chyba swoje .tez mnie dziwi ze tylko ja narzekam.

dukati

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: dukati »

Witam.
NIe wiem czy to zbieg okoliczności, ale ja też wcześniej miałem sygnał z EC4 100% a z sienkiewicza około 45%, a od piątku lub soboty z EC4 nie ma wcale lub 10% a z sienkiewicza w ogóle. Może jednak coś się dzieje?

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: ANDPOL »

Tak i oba nadajniki padły jednocześnie? :mrgreen:

piekmar

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: piekmar »

Chyba cuda.Nic nie robiłem ,a obydwa multipleksy 80 procent i wszystko jest jak przed piątkiem.Moze to koniec tych sensacji.

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: OD PIATKU 20 W OCY PROBLEMY Z DVB T W LODZI

Post autor: agravator »

Wilgoć daje czadu po instalacji antenowej, albo sąsiad odpalił video-sender z jakaś dopałą co zakłóca transmisję.

Zablokowany