DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Paweł-Fazi

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Paweł-Fazi »

bilek1 pisze:W Łodzi te Muxy są niedopracowane. Niby naziemna taka Ok, a trzeba nakombinowac się , aby z obydwu muxów sygnał był bez błędów, lub aby jeden mux nie zakłócał całkowicie drugiego. Tragedia. Emitel w tej sprawie nie popisał się.
Stacja nadawcza na terenie EC4 nie należy do firmy Emitel.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: fred »

To kto jest operatorem?

Jak nie Emitel, to dlaczego ogłasza przerwy konserwacyjne.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Emitel "podnajmuje" obiekt od RSTV.

Paweł-Fazi

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Paweł-Fazi »

fred pisze:To kto jest operatorem?

Jak nie Emitel, to dlaczego ogłasza przerwy konserwacyjne.
Użytkownikami obieku są, PSN (Polskie Sieci Nadawcze) i RSTV.

Podaj choć jeden przykład informacji na temat konserwacji na kominie EC4 ze strony oficjalnej Emitela.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »


Paweł-Fazi

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Paweł-Fazi »

ANDPOL pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Dzięki za info Andpol, ktoś się wysilił w końcu.

piotrss
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2012, o 13:29
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Re: DVB-T w Łodzi oraz DVB-H

Post autor: piotrss »

Niewiem ile jest w tym prawdy co jest napisane na tej stronie, ale wynika z tego że te testy odbyły się w 2010 roku. A sygnał idzie z centrum łodzi.

3ddk.prv.pl/tv/telewizja-naziemna.htm

Złapałem wersję testową na kanale 40,są tam programy telewizyjne ale niewiem jakie bo sygnał jest słaby oraz kanały radiowe, a może tak zakodowali że nawet nazwy programów się nie pokazują. Czy to niejest ta telewizja mobilna Solorza? Większość osób w tym, ja skupiło się na dvb-t a tutaj bokiem wychodzi na to że nawet 2009 roku można było oglądać więcej programów.
Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Sdz »

Przecież wszyscy wiedzą, że kiedyś tam leciała paczka w DVBH. Mi się tą paczkę udało z raz/dwa razy złapać podczas jakiegoś TROPO. Tą paczkę nadawała chyba firma Info-TV-FM od której później Cyfrowy Polsat wykupił multipleks.

piotrmal6666

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotrmal6666 »

Mogę potwierdzić że na Retkini można złapać paczkę Polsatu (kanał 40). Siła sygnału b.dobra na małej antence dołączanej do tunerów komputerowych. Niestety, wszystko kodowane a więc nie mogę ocenić czy przekłada się to na jakąś sensowną jakość obrazu.

czarek333

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: czarek333 »

to jeszcze moge zrozumiec ze w miescie ktos tak lapie sygnal no ale we wroclawiu to lapia na kawalku druta 20cm z odl.65km :lol: w domu za szyba i sciana :lol:

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Sdz pisze:Przecież wszyscy wiedzą, że kiedyś tam leciała paczka w DVBH. Mi się tą paczkę udało z raz/dwa razy złapać podczas jakiegoś TROPO. Tą paczkę nadawała chyba firma Info-TV-FM od której później Cyfrowy Polsat wykupił multipleks.
Kiedyś to też łapałem u siebie na komputerze. Teraz nie łapię nic. Znaczy, że moc jest dużo mniejsza.

skapus

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: skapus »

Witam
Ja już odbieram sygnał z Mux-1. jest to sygnał nadawany z Kalisza na kanale 38. Odbiór idealny, bez jakichkolwiek zakłóceń. Dopóki nie zostanie włączony sygnał w Łodzi to będę na nim odbierał. Doszło 7 kanałów (w tym 3 kanały TVP). Pod koniec maja przekręcę antenę na Łódź. Tam będzie sygnał łódzkiej telewizji. Na tej odbieram TVP Poznań.
Pozdrawiam.

bilek1

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: bilek1 »

masz kierunkową antenę? W jakiej dzielnicy lub blisko jakiego skrzyżowania mieszkasz ?
Jestem ciekawy czy u mnie złapałoby sygnał.

kepak

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kepak »

Taką mam sprawę
Obecnie odbieram mux2 na chojnach, anteną pokojową 100% siły, 75% jakości (ok 5 km od nadajnika). O mux 3 mogę tylko pomarzyć (jeszcze nie złapałem żadnego sygnału prócz szumów a mieszkam 5,7 km od nadajnika).
Mux 1 zdaje mi się ,że będzie działać podobnie. Martwi mnie jednak co zrobię gdy programy tvp znikną z Mux1 (bo myślałem nad rezygnacją z kablówki). Skoro planują nadajnik w Zygrach (bite 37 km od domu). Myślicie ,że cokolwiek mi odbierze z muxa3 ? Analogowa tvp1 (chyba też z Zygier) odbiera mi ,ale zaszumiona.
ps. Nie prościej by było nadawać wszystkie muxy z ec4, z taką samą mocą ?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Kpc21 »

kepak pisze:ps. Nie prościej by było nadawać wszystkie muxy z ec4, z taką samą mocą ?
Według łódzkiego oddziału TVP to bardziej prawdopodobna opcja niż Zygry. Pytałem ich mailowo.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Hmm, jeśli tylko siła będzie odpowiednia to spokojnie odbierzesz, ja w Zelowie (w linii prostej jakieś 37,2km do EC4) odbieram na antence od tunera usb MUX2 bez najmniejszych problemów (55-65% siła, 95-100% jakość - zależnie jak ustawie kwiatek w którym trzymam antenke i kabel), na siatkach (z których odbieram analog) jest jeszcze lepiej.

Licze jednak, że wszystkie muxy'y będą śmigać z jednego nadajnika, uprości to znacznie sytuacje z antenami, no ale na to mamy jeszcze co najmniej rok, wyłączenie analogu u nas to 20 maja 2013, TVP ma miejsce w pierwszym muliplexie do 2014. Do tego czasu może się sporo zmienić.

P.S. Mux3 nadaje obecnie z mocą 400W, dlatego możesz mieć na takiej antenie problem z odebraniem(wystaw ją za okno, naceluj na nadajnik i sprawdź, powinno ci coś zobaczyć), docelowo ma być chyba 50kW, przynajmniej tak podaje radiopolska, ale ile będzie faktycznie, nie wiem, oby 100kW, bo województwo duże i 50 może być mało bez doświetlania,

edited:
tzn. wyłączenie analogu najpóźniej do 20 maja 2013, jeśli będzie taka wola nadawców operator może zrobić to wcześniej, w każdym razie, póki jest u nas analog, możemy zapomnieć o MUX3

kepak

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kepak »

mux3 nie zlapie napewno. Mieszkam na parterze,a wokolo duzo blokow, dodatkowo sprawdzalem analog u siebie na dzialce nieopodal domu (ta sama antena i stary tv) i analogowy tvn (nadajacy z tego samego punktu co mux3, jakies 20 razy mocniej) ledwo mi odbiera.

freeagent

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: freeagent »

Sygnał MUX2 z EC4 jest doskonały. Mieszkam w Ozorkowie (na górce) ok. 30 km w linii prostej od EC4. Sygnał na TV z anteną siatkową ze wzmacniaczem 97/100.
MUX3 z Sienkiewicza udało mi się kilka razy złapać w nocy 88/45. Raczej cięło i ciężko się oglądało.
MUX2 bez problemów łapie na dekoderze USB + antenka 20 cm, ale musi być wystawiona na parapet za okno.

Czekam na MUX1!!!

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: gennaro »

Witam!
Mieszkam na Żubardziu. Niestety balkon mojego mieszkania (1pietro) zwrócony jest w strone przeciwną do łódzkich nadajników tzn. na zachód i dodatkowo są bloki dookoła.
Kiedyś próbowałem złapać MUX-3 ale bez powodzenia z uwagi na niską silę sygnału.

Ostatnio przetestowałem MUX-2 i po początkowych niepowodzeniach na antenie siatkowej ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177, przerobiłem opcje z dipolem prostym i bingo: MUX-2 złapany z siłą sygnału 14% i jakością sygnału 40-50%. Nawet kanały analogowe złapane skuteczniej dipolem prostym niż siatką ze wzmacniaczem. A wcześniej tyle się napociłem próbami z anteną siatkową….
Podsumowując jak docelowo zrobić instalację antenową: zamiast wzmacniacza na antenie (antena z siatką czy bez siatki) zastąpić go symetryzatorem antenowym SA IV-V (np. takim? http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm czy jakimś innym? SA I-III, III-V czy I-V), a zamiast zasilacza z wtyczką rozgałęźnika założyć zwykłe przejście gniazdo F - wtyk antenowy???
Lepszej anteny kierunkowej chyba nie ma sensu kupować bo i tak MUX-3 nie złape, a poczekam do końca maja jak włączą MUX-1 z mocą 100kW.

Jeszcze jedno – w trakcie strojenia złapałem jakieś dziwne kanały cyfrowe na kanale 40 (nadajnik Network 13313) opisane Test TV Mobilna (LRV), jednak nic tam nie ma oprócz komunikatu brak modułu CI. Co to?

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Na kanale 40 nadaje testowo MUX4, czyli telewizja Mobilna (ta od polsatu). Jest ona kodowana (płatna) dlatego obrazu i dźwięku na nich nie uświadczysz, musiał byś kupić specjalny dekoder od Polsatu (bo nie wiem czy będą rozprowadzane same karty, tak żeby skorzystać z własnych urządzeń).

Nie znam się za bardzo, ale SA I-III się nie nadaje, zobacz na kanały które on "obsługuje" 1-12+UKF, w tym paśmie nie ma i nie będzie telewizji (kiedyś ma być bodaj cyfrowe radio)

Pozostałe dwa będą chyba działać, ale czym się różnią, niby kanałami, każdy obsługuje więcej... muszę brata dopytać.

Zablokowany