DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

pewusoft
Posty: 16
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 14:40

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: pewusoft »

Na pewno dwójka jest z systemu zapasowego? U mnie poziom sygnału na MUX-2 wrócił do stanu sprzed przejścia na zapasowy system.

johnyb_

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: johnyb_ »

irjanas pisze:Tego jeszcze nie było by podlaczono muxa w nocy ;)
Nie nocą tylko o świcie :)

Aleksy

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Aleksy »

Włączyłem kanał 46 i 24 o godz 06:15 MUX I i MUX II z Łodzi działa moc sygnału w Piotrkowie Trybunalskim 100%.
Mam nadzieję ,że to już tak na stałe. :lol:

jabi30

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jabi30 »

Dziala dziala - jakosc 98, sila sygnalu 100, ale co to za kanaly, lipa jakas to polo TV szczegolnie ...

edit/ Pisownia! Czytaj Regulamin forum

kucyk20

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kucyk20 »

jabi30 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
A gdzie kolega odbiera?
:?: :?:

tomek2925

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: tomek2925 »

MUX1 W ŁODZI NA CHOJNACH 100 BŁĘDY O. ALE JAKOŚĆ TYCH STACJI NP POLO TV PIKSELOZA.SD TO POWINNO BYĆ JAK DVD A NIE JAK WSTAWKA NA YOUTUBE...PS MOGLI BY WŁĄCZYĆ NA DVB-T TV DISCO ALE Z MUZYKĄ BARDZIEJ POP DISCO W STYLU DAWNEGO MTV I VH-1 ALE Z POLSKĄ MUZYKĄ TEZ.PAMIĘTACIE TAKĄ STACJE TYLKO MUZYKA?

edit/ DUŻE litery! Czytaj Regulamin forum

johnyb_

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: johnyb_ »

Też mam jakość 98%. Piotrkowska przy Placu Wolności,
a co do Polo TV to mam wrażenie jakby obraz jakoś wolniej szedł

stereocolor

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stereocolor »

No ale info z rana :lol: w Piotrkowie na symetryzatorze MUX-1 SIŁA 37 BŁEDY 0... MUX-2 SIŁA 58 BŁĘDY 25 ... NO ALE TO DO SKORYGOWANIA USTAWIENIA ANTENY :) EMITEL WIESZAŁEM NA WAS PSY ALE TERAZ ZWRACAM HONOR :mrgreen: ... P.S. panowie jak piszemy jaki mamy odbiór to piszmy czy to symetryzator czy wzmacniacz i jaki .

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

mux1 i mux2 z Łodzi nadal lecą z systemu zapasowego :/

o ile mux2 idzie odebrać, o tyle mux1 masakra przez ten wysoki kanał, czyli jest to co mówiłem :/

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Skąd wiecie, że z systemu zapasowego? Jaki byłby to sens?

michalh

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: michalh »

@momus
Kanał 46 klasyfikujesz jako wysoki? Jest w połowie pasma, trochę przesada jednak.
Może względem 24 jest wyżej, ale jako wysokiego bym go nie brał.

Proponuję jednak sprawdzić swoją instalację antenową, ludzie z Łodzi i spoza Łodzi mają stabilny odbiór sądząc po wpisach na forum.
Ja bym sprawdził jednak ten drucik do tunera USB i ewentualnie skorygował ustawienia siatek "no name", wzmacniaczy "no name" albo wymienił na coś, co ma "name" i gwarantuje poprawny odbiór.

Nie było - narzekałeś. Jest - narzekasz nadal... :D

stereocolor

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stereocolor »

Żaden zapasowy inaczej w Piotrkowie bym nic nie miał tak jak było po 18maja jeśli u mnie działa ok to znaczy że moc jest dobra ewentualnie poprawią wam coś jeszcze. a te druciki od tunera to .... do grzebanie w zębach :lol:

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Przestawiłem antenkę i odbieram, jednak nie jest to co przed konserwacją, wtedy odbierałem mux2 na gołym kablu, a teraz tak nie idzie.

Zadzwonię do domu i poinstruuje siostrę jak wyszukać kanały.

A marudzę bo to nie jest nadal to co było. W każdym razie obejrzę sobie dziś Powrót Jedi :) dobra, za 40 minut mam kolokwium :D

P.S. na tym druciku MUX2 odbieram 37KM od nadajnika w jakości 100%, siłą 60% (a przynajmniej tak było przed konserwacją). W samej łodzi miałem jakość 100%, siłę 80%. Teraz siła max 60% i jakość 80-100% w zależności jak się ustawie, jak tramwaj jedzie... więc coś jest nadal nie tak, bo wcześniej niezależnie od ustawienia łapałem bez problemu ponad 70% siły

P.S.2 a marudziłem właśnie dlatego żeby mieć czas przetestować i ew wymienić te "no-name" na coś z "name" bo gdzieś pisałem, że instalacja ma sporo lat (bodaj 15-18), ale z mux2 sobie radzi.

P.S.3. ok wytłumaczcie mi, czemu mux1 mam lepszą jakość niż mux2 :/
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 08:24 przez momus, łącznie zmieniany 1 raz.

johnyb_

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: johnyb_ »

momus pisze:mux1 i mux2 z Łodzi nadal lecą z systemu zapasowego :/

o ile mux2 idzie odebrać, o tyle mux1 masakra przez ten wysoki kanał, czyli jest to co mówiłem :/
A ja podejrzewam że to nie wina wysokiej częstotliwości nadawania tylko wzmacniaczy "no name" które nie dają wystarczającego wzmocnienia przy wyższych częstotliwościach.

stereocolor

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stereocolor »

Jest ok więc nie marudzić tylko ustawić anteny a jak co to wydać troche kasy i kupić antene a nie kabel za okno a póżniej płacz że słaba jakośc ja w odl. 40 km mam dobrą siłe więc wy w Łodzi tymbardziej... ja dla pewności do swoich testów dałem wzmacniacz 20db taki z zasilaczem biały KEMOT I JEST SUPER więc większy i droższy zbyteczny za 16zł dobrze pracuje :)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Jak jest w domu na wzmacniaczach, nie wiem, więc ci nie powiem jak się spisują no-name, nie skazujcie ich, mux2 odbierały bez problemu, obecnie w Łodzi patrze na swojej antence od tunera USB. Po południu zadzwonię do domu i powiem im jak ustawić mux1.

Nie ma wciąż oficjalnego komunikatu emitela odnośnie startu, zakładam więc że jeszcze coś "grzebią", bo obecnie tylko gdybamy.

P.S. dlatego marudziłem o emisje testową by ew wymienić system antenowy. U mnie wymiana anten w domu to akurat nie jest prosta sprawa i ojciec był uprzedzony ze w razie czego, trzeba zaplanować wejście na dach, który musi być suchy (kilka dni bez deszczu). Także chill out ludziska...

P.S.2 ale Krzysio Ibisz kiedyś był stary :D
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 08:32 przez momus, łącznie zmieniany 1 raz.

Aleksy

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Aleksy »

momus pisze:mux1 i mux2 z Łodzi nadal lecą z systemu zapasowego :/

o ile mux2 idzie odebrać, o tyle mux1 masakra przez ten wysoki kanał, czyli jest to co mówiłem :/
O ile w Twoim profilu jest Zelów/Łódź. Odległość z Piotrkowa Tryb do komina EC 4 na Andrzejewskiej jest 50 km o tyle z Zelowa do tego samego nadajnika jest 52 km . Ja w Piotrkowie Tryb odbieram z mocą 100% kanał 46 i 24 czyli MUX I i MUX II . myślę , że różnica 2 km nie ma znaczenia poprzednio odbierałem Przysuchę ( Kozłowiec) gdzie odległośc wynosi 72 km moc sygnału miałem na poziomie prawie 100 % tzn może 98 % odbiór był bnardzo dobry. MYślę , że Twoja antena działa coś nie tak skoro mamy prawie tą samą odległość do odbiornika. Powinieneś popracować nad anteną (jej ustawieniem)lub ewentualnie nad tunerem. Moja antena jak w moim profilu bez symetryzatora bo to antena logarytmiczna działa ze wzmacniaczem wewnętrznym , a właściwie wzmacniaczem sygnału rozdzielającym sygnał na dwa odbiorniki.. Długość anteny 1m waga coś około 0,8 kg. Zrewiduj swój sprzęt a potem napisz ok ? ;) ;) ;)

stereocolor

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stereocolor »

Jak po 18maja oni w łodzi mieli odbiór a my w Piotrkowie nie ,bo było z zapasowego to teraz inni nie rozumieją ... role się odwróciły ale zrobią tak że każdy będzie miał

johnyb_

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: johnyb_ »

Ech odbiór słaby, dach za mokry, a tak wszyscy czekali na Mux1 w Łodzi :D
I znów tylko płacz i lament że źle się dzieje...

michalh

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: michalh »

Widocznie na Twoim zestawie odbiorczym większą czułość osiągana jest przy wyższej częstotliwości. Może antenka do tunera ma jakiś skok charakterystyki w tym zakresie częstotliwości, a może pseudo-głowica w tunerze USB ma jakąś nieliniową charakterystykę.

Zmierz długość anteny i zobacz, czy nie odpowiada połowie, ćwiartce itd... długości którejś z częstotliwości nadawania Muxów.

Zablokowany