DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: gennaro »

Witam wszystkich!
Mieszkam na Żubardziu i niestety lipa. Zero sygnału DVB-T.
Niestety balkon mojego mieszkania (1pietro) zwrócony jest w strone przeciwną do nadajnika i dodatkowo jest blisko kolejny blok. Antena siatkowa ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 nie daje rady. Dodam, że również odbiór kanałów analogowych jest fatalny, śnieżą i zacinają. Miałem nadzieje, że wraz z uruchomieniem nadajnika na Sienkiewicza w końcu będzie alternatywa dla piekielnie drogiej MultiMedii :/
Próbowac z anteną kierunkową typu ATX-55, czy z uwagi na zachodnią strone bloku nie ma sensu? Poradźcie!

cezarygb

w Łodzi nie odbieram

Post autor: cezarygb »

mieszkam w Łodzi na Krzewowej i niestety nie odbieram. Wprawdzie mój telewizor Sony KDL 32W4000 widzi 5 programów ale odbiór jest strasznie posztkowany

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: w Łodzi nie odbieram

Post autor: luckd »

To pewnie przez burze, u mnie też stopklatki.

DVB-T

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: DVB-T »

gennaro pisze:Witam wszystkich!
Mieszkam na Żubardziu i niestety lipa. Zero sygnału DVB-T.
Niestety balkon mojego mieszkania (1pietro) zwrócony jest w strone przeciwną do nadajnika i dodatkowo jest blisko kolejny blok. Antena siatkowa ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 nie daje rady. Dodam, że również odbiór kanałów analogowych jest fatalny, śnieżą i zacinają. Miałem nadzieje, że wraz z uruchomieniem nadajnika na Sienkiewicza w końcu będzie alternatywa dla piekielnie drogiej MultiMedii :/
Próbowac z anteną kierunkową typu ATX-55, czy z uwagi na zachodnią strone bloku nie ma sensu? Poradźcie!
Jesteś w trudnej sytuacji, ponieważ moc nadajnika jest mała, ze względu na to, że jest to okres przejściowy. Jeżeli nie masz okna w kierunku nadajnika przy Sienkiewicza to może być problem. W takiej sytuacji próbowałbym chyba z anteną siatkową, bo ona łapie sygnały odbite z wszystkich stron. W grudniu będzie MUX2 z EC4 z mocą 100kW, tą emisję powinieneś łapać dosłownie na kawałku druta, podobnie jak MUX1, z tym że nie wiadomo kiedy zostanie on uruchomiony. Prawdopodobnie będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.

Jest jeszcze jedna opcja, umieszczenie anteny na dachu budynku i sprowadzenie przewodu koncentrycznego do mieszkania - to powinno zapewnić bezproblemowy odbiór, choć może być trudne organizacyjnie i nieestetyczne.

_Martin_

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: _Martin_ »

DVB-T pisze:
gennaro pisze:Witam wszystkich!
Mieszkam na Żubardziu i niestety lipa. Zero sygnału DVB-T.
Niestety balkon mojego mieszkania (1pietro) zwrócony jest w strone przeciwną do nadajnika i dodatkowo jest blisko kolejny blok. Antena siatkowa ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 nie daje rady. Dodam, że również odbiór kanałów analogowych jest fatalny, śnieżą i zacinają. Miałem nadzieje, że wraz z uruchomieniem nadajnika na Sienkiewicza w końcu będzie alternatywa dla piekielnie drogiej MultiMedii :/
Próbowac z anteną kierunkową typu ATX-55, czy z uwagi na zachodnią strone bloku nie ma sensu? Poradźcie!
Jesteś w trudnej sytuacji, ponieważ moc nadajnika jest mała, ze względu na to, że jest to okres przejściowy. Jeżeli nie masz okna w kierunku nadajnika przy Sienkiewicza to może być problem. W takiej sytuacji próbowałbym chyba z anteną siatkową, bo ona łapie sygnały odbite z wszystkich stron. W grudniu będzie MUX2 z EC4 z mocą 100kW, tą emisję powinieneś łapać dosłownie na kawałku druta, podobnie jak MUX1, z tym że nie wiadomo kiedy zostanie on uruchomiony. Prawdopodobnie będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.



Jest jeszcze jedna opcja, umieszczenie anteny na dachu budynku i sprowadzenie przewodu koncentrycznego do mieszkania - to powinno zapewnić bezproblemowy odbiór, choć może być trudne organizacyjnie i nieestetyczne.
On używa anteny siatkowej.

Trzeba dużo próbować z ustawieniami anteny, ale jak mieszka się z drugiej strony to może być problem...

gennaro
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2011, o 07:04
Odbiornik: LG 32LH2010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ASP-8W LUX z symetryzatorem SA IV-V na balkonie 1piętra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: gennaro »

Dzięki za rady. Kombinowałem już na różne sposoby, również z przeciwną strona budynku (okno w kierunku nadajnika), ale tam też jest blisko blok i drzewo - tak więc wszystko bez rezultatu. Musze poczekac na większą moc nadajnika.

pickwick

mux 3 ze Wisły G.Skrzyczne w łódzkiem

Post autor: pickwick »

Witam
wczoraj w godzinach wieczornych około godziny 22:00 do 01:30(puki nie zasnąłem) miałem piękny odbiór MUX3 802,00Mhz k62 RTON Wisła *G.Skrzyczne* jakość: 65-71%. Moja lokalizacja to Strzelce Wielkie w łódzkim. w lini prostej 165km do nadajnika. Antena Sowar DEXANA chyba ta najtańsza. Skierowana nieco bardziej na Klepaczke w częstochowskim ale 88% jakości z nadajnika Wręczyca MUX-2. Pozdrawiam

tomek19999

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: tomek19999 »

kr16 pisze:Dziś znowu z nudów siedziałem na dachu i kręciłem Tri-Digit wycelowałem na Częstochowę i bez problemu mux-2 się melduje z jakością ok 65% i dużo mniej przycina niż Kalisz.
Minęło parę dni i przejeżdżając obok Ciebie widzę, że dalej antenka na Częstochowę. Jak z odbiorem - nic się nie zmieniło? Zastanawiam się, czy nie wyleźć na dach i też tak ustawić. Może poprawi się odbiór z Sienkiewicza, bo z Mikstatu jest OK, ale MUX-3 zacina.

Pozdrawiam
Tomek

kr16
Posty: 40
Rejestracja: 8 stycznia 2011, o 22:28
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: Dipol TRI-Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX-3, MUX2, MUX1 - EC-4, MUX-8 - Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kr16 »

tomek19999 pisze:
kr16 pisze:Dziś znowu z nudów siedziałem na dachu i kręciłem Tri-Digit wycelowałem na Częstochowę i bez problemu mux-2 się melduje z jakością ok 65% i dużo mniej przycina niż Kalisz.
Minęło parę dni i przejeżdżając obok Ciebie widzę, że dalej antenka na Częstochowę. Jak z odbiorem - nic się nie zmieniło? Zastanawiam się, czy nie wyleźć na dach i też tak ustawić. Może poprawi się odbiór z Sienkiewicza, bo z Mikstatu jest OK, ale MUX-3 zacina.

Pozdrawiam
Tomek
Oj nie antena (TRI-DIGIT) od ponad tygodnia skierowana jest na Kalisz. Jednak z Częstochową było gorzej w godzinach południowych. Generalnie ok 200m od anteny rosną wysokie drzewa w tym kierunku. Zmieniłem przedwzmacniacz na LNA-169 wzmacniacz regulowany ustawiony potencjometr poniżej połowy i jakość ok 70% i bardzo żadko przycina.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

Łódź Janów - antena yagi 7 elem. bez wzmacniacza, sygnał z sienkiewicza bardzo słaby.
Powiem tak znalazłem miejsce gdzie nawet czyta listę kanałów.
Dla odmiany częstochowa śmiga aż miło. Kalisz zasłonięty budynkami ec4 (plus zakłócenia) brak odbioru. Sprzęt tuner usb.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: maclodz »

micial pisze: Dla odmiany częstochowa śmiga aż miło.
A na jakiej wysokości masz tę antenę na Janowie? Ja mieszkam koło cmentarza Zarzew, sprawdzałem profil terenu do Częstochowy i nawet nie próbowałem nic łapać bo profil jest niekorzystny. Ale może warto?

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

maclodz pisze: A na jakiej wysokości masz tę antenę na Janowie? Ja mieszkam koło cmentarza Zarzew, sprawdzałem profil terenu do Częstochowy i nawet nie próbowałem nic łapać bo profil jest niekorzystny. Ale może warto?
Drugie piętro, wewnątrz mieszkania. Ale blok nie jest z żelbetonu i sygnał ładnie przechodzi przez ścianę. (od południa brak okien).

Awatar użytkownika
Yaper
Posty: 48
Rejestracja: 4 października 2010, o 18:35
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: MeCool KII Pro, Xiaomi Mi TV 4A
Instalacja antenowa: MLog 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / PKiN

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Yaper »

Ja jakiś czas temu próbowałem odbierać na Retkinii (niskie bloki przy Kusocińskiego w połowie drogi pomiędzy Armi Krajowej a Popiełuszki).
Łapałem obraz na laptopie z kartą AverMedia Hybrid Express (na złączu ExpressCard) na dołączonej do zestawu antence.
Co ciekawe złapał listę kanałów zarówno MUX-3 jak i MUX-2 (Kalisz?).
Niestety odbiór MUX-3 z Sienkiewicza na takiej małej antence był słaby. Cały były zaniki sygnału, dopiero po wyjściu na balkon (strona od centrum) się poprawiło.
Tak więc nawet z najprostszą anteną wieloelementową powinno być zadowalająco.

ciniu5

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ciniu5 »

A może zamiast wydawać pieniądze na drogie anteny, wzmacniacze wieloklrotnie wymieniane, żeby znaleźć ten właściwy, nie lepiej wzmocnić nadawany sygnał?
Do Łodzi - ul. Sienkiewicza mam 42 km. i sygnał na pare kresek. Z Kalisza wszystko ok, mimo to że antena (siatka+zasilacz) jest skierowana na Łódź.
Nie da się coś z tym zrobić? Śledzi w ogóle te tematy jakaś władza?

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

Powiem tak, dobór kanału też nie jest szczęśliwy na ten moment.
Wschodnia część łodzi ma zakłócenia z nadającego na tym samym kanale
TVP 1 RTCN Przysucha *Kozłowiec*

a zachodnia i południowa z kanału obok
48 Czwórka RTCN Kalisz *Mikstat*
oraz z tvp2 z przedborza.

A do odbioru w samym centrum wystaczy 400W.
Swoją drogą ciekawe jaki wpływ ma na odbiór
mux-2 z raszyna na k 48.

zone100

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: zone100 »

czy są planowane testy mux-2 w łodzi

kitachi

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kitachi »

Witam
Mieszkam w Tuszynie i najzwyklejszej antenie siatkowej za 35 zł odbieram sygnał. Co prawda słaby 8-15% siła i jakość 60 - 100 % przy dobrej pogodzie. Gdy się trochę pogoda zepsuje to i sygnał słabnie. Nie wiem czy instalacja jest ok i czy antena dobrze skierowana bo przez ostatnie 2 lata używałem C+. Zakupiłem nowy sprzęt, który automatycznie zapisał DVB-T.
W kwestii formalnej :
1. przy tej sile nadawania (400 W) to chyba normalna siła odbieranego sygnału ?
2. Na razie jest nadawany z Łodzi tylko MUX3 ?
Pozdrawiam

DVBManiak

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: DVBManiak »

Tak z TON na Sienkiewicza, ale można próbować łapać Mikstat.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Przemo »

Mam pytanie do mieszkańców okolic Widzewa i dalej położonych na wschód dotyczące odbioru MUX-3. W sierpniu wybieram się do znajomej mieszkającej na ostatnim piętrze bloku na ulicy Jagienki (osiedle Sienkiewicza) w celu montażu anteny do odbioru NTC. Chciałbym skorzystać z balkonu wychodzącego na zachód, niestety nie wiem czy przy takiej mocy będzie to możliwe? Dodatkowo czy znacie jakiś sklep, z anteną typu Tri Digit z możliwością zwrotu ewentualnego zwrotu anteny po nieudanych testach. Najlepiej coś w stylu sklepu di..la (nie chcę reklamować, ale wiadomo o co chodzi), gdzie dostanę cały osprzęt, jak maszt, przewód, ewentualnie przedwzmacniacz itp. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

Może być kiepsko, zwłaszcza jeśli na zachód od siebie ma jakieś bloki. Prędzej złapiesz mux-2 z częstochowy.
Przemo pisze:Mam pytanie do mieszkańców okolic Widzewa i dalej położonych na wschód dotyczące odbioru MUX-3. W sierpniu wybieram się do znajomej mieszkającej na ostatnim piętrze bloku na ulicy Jagienki (osiedle Sienkiewicza) w celu montażu anteny do odbioru NTC. Chciałbym skorzystać z balkonu wychodzącego na zachód, niestety nie wiem czy przy takiej mocy będzie to możliwe? Dodatkowo czy znacie jakiś sklep, z anteną typu Tri Digit z możliwością zwrotu ewentualnego zwrotu anteny po nieudanych testach. Najlepiej coś w stylu sklepu di..la (nie chcę reklamować, ale wiadomo o co chodzi), gdzie dostanę cały osprzęt, jak maszt, przewód, ewentualnie przedwzmacniacz itp. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Zablokowany