DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

jsek

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jsek »

Czy jest możliwość pogorszenia odbioru analoga po włączeniu DVB-T z EC-4, bo około godziny 18 siadły mi wszystkie kanały oprócz TVP 1.

maciej_maj

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: maciej_maj »

No to ja mogę sobie darować mux3 bo i tak nic na dachu bloku nie ruszę, szkoda.

Według tego co pokazuje moja karta to straty danych na MUX2 mniej niż 1%
natomiast MUX3 straty w 30-40%

tomek2925

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: tomek2925 »

mux 2 sygnał 100 błędy zero antena kierunkowa firmy dipol tri digit wzmacniacz lna 101 15dB sygnał dziele na dwa tv mieszkam na starych chojnach
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2011, o 23:14 przez tomek2925, łącznie zmieniany 1 raz.

stook

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: stook »

U mnie (Pabianice - blok) MUX2 śmiga nawet jak drut wsadze w gniazdo telewizora(dekodera). MUX3 zdechł jakiś czas temu... coś tam działało na zbiorczym azarcie, ale pewnego dnia zniknął sygnał.

jarecki124

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jarecki124 »

Doły przy cmentarzu śmiga aż miło...

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

jsek pisze:Czy jest możliwość pogorszenia odbioru analoga po włączeniu DVB-T z EC-4, bo około godziny 18 siadły mi wszystkie kanały oprócz TVP 1.
Jeśli masz wzmacniacz w antenie, to wymień go na symetryzator.

kr16
Posty: 40
Rejestracja: 8 stycznia 2011, o 22:28
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: Dipol TRI-Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX-3, MUX2, MUX1 - EC-4, MUX-8 - Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kr16 »

Na Złotnie ciągnie 100% na Tri-Digit z symetryzatorem.

maciej_maj

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: maciej_maj »

w Zgierzu gdzie pracuję na antence od tunera usb MUX2 śmiga aż miło sygnał koło 80%

jsek

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jsek »

micial pisze:
jsek pisze:.
Mam trzy anteny na tvp1,TVN i reszta kanałów. TVN i reszta idzie do zwrotnicy potem do wzmacniacza przy maszcie potem do wzmacniacza szerokopasmowego. Co muszę wywalić by zaczęło działać.


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

Rozpisz która antena na jakie pasmo i na jaki nadajnik skierowana.

jsek

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jsek »

micial pisze:.
VHF na Zygry 1 UHF Sienkiewicza TVN i 2 UHF na komin.
Pominąłem wzmacniacz przy maszcie chyba walnięty lub przeszkadzał kanały lekko śnieżą
brak TV4 i TVN.


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

dwdm

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: dwdm »

Pabianice Bugaj, instalacja azart, mux 2 jakość 7, mux 3 nigdy nie było :( natomiast kanały analogowe śnieżą od rana

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

jsek pisze: VHF na Zygry 1 UHF Sienkiewicza TVN i 2 UHF na komin.
Pominąłem wzmacniacz przy maszcie chyba walnięty lub przeszkadzał kanały lekko śnieżą
brak TV4 i TVN.
To zostaw VHF na zygry (jakby się dało bez wzmacniacza) i UHF na komin (też bez wzmacniacza)
TVN masz w muxie, a tvp2 i tvp info powinny bez wzmacniacza pójść.

jsek

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jsek »

micial pisze:
jsek pisze:
Kłopot w tym że to jest instalacja na kilka rodzin i nie wszyscy posiadają dekodery DVB_T, a telewizje chcą oglądać. Brak mi pomysłów, może kupić nowy wzmacniacz. Jak odłączałem wczoraj UHF to VHF działał bez zarzutu. Może się spalił, sąsiedzi mówili że od 3 tygodni czasami znikał sygnał i po kilkunastu minutach było ok.


Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: momus »

Czy u was też gdzieś w okolicach 20:00 sygnał (siła sygnału) się pogorszył?? Brat mi pisał że jemu coś się sygnał krzaczy (miejscowość jakieś 55-60KM w linii prostej od Łodzi), sprawdziłem i na mojej antence siła sygnału zamiast 100 jest 62, a jak przejeżdża tramwaj to obraz ginie, do tej pory tak nie było :(

pawlak2
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2011, o 09:44
Odbiornik: LV6TBOXHD, LV9H
Instalacja antenowa: DIPOL 16
5-te piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: TON Łódź/EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: pawlak2 »

pawlak2 pisze:
pawlak2 pisze:Testuje sobie dalej i MUX2 na malutkiej antence od tunera śmiga. MUX3 oczywiście nie.
Lokalizacja 11km od EC4 i 5,7km od Sienkiewicza, 5te piętro. Oba punkty widzę z okna.

Co ciekawe przy założonym nadal wzmacniaczu i przekręceniu anteny (takiej normalnej ;)) na Sienkiewicza - brak sygnału, a w zasadzie jakości sygnału, przy ustawieniu na EC4 MUX2 odbiera. Ciekawe, w sumie to silniejszy sygnał powinien być bardziej przesterowany...
Matteo87 pisze: Skoro masz takie odległości do nadajników to czym prędzej wywal ten wzmacniacz. Nakieruj antenę na Sienkiewicza, a jeśli go widzisz to musisz odebrać MUX3. Natomiast MUX2 znajdzie się sam, obojętnie jak będzie ustawiona antena
Wiem, wiem :)
Na razie sobie testuje, bo do tej pory łapałem MUX2 z Wręczycy (115km). Teraz mam jeszcze ochotę na MUX1 z Raszyna, tylko muszę trochę "maszt" przy balkonie zmodyfikować ;)
Kąt między Raszynem a EC4 mam prawie 90' więc teoretycznie szansa jest.
No i udało się :D

Antena odsadzona od krawędzi okna ok. 0,5m, patrzy prawie równolegle do bloku na Raszyn.
Odbieram MUX1 MUX2 MUX3 :D
Mam nadzieję, że nie jest to zasługa jakiś super warunków dziś wieczorem ;)

Robix74

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Robix74 »

Witam Panowie
U mnie sytuacja wyglada tak: Koziny okolice Makro 4 pietro antena na balkonie od strony zachoniej na maszcie lekko ponad dachem bloku.Antena zwykla pokojowa teleskopowa od malego przenosniego TV. Odbieram Mux2 i Mux3 lacznie 15 kanalow.Obraz ok czasem przytnie na Mux3 jak pogoda sie psuje, pozatym OK

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: micial »

jsek pisze: Kłopot w tym że to jest instalacja na kilka rodzin i nie wszyscy posiadają dekodery DVB_T, a telewizje chcą oglądać. Brak mi pomysłów, może kupić nowy wzmacniacz. Jak odłączałem wczoraj UHF to VHF działał bez zarzutu. Może się spalił, sąsiedzi mówili że od 3 tygodni czasami znikał sygnał i po kilkunastu minutach było ok.
To VHF na tvp1 bez zmian, a na UHF jakąś silną antenę bez wzmacniacza (wieloelementowa yagi, albo tridigit) skierowaną na sienkiewicza (z ec-4 powinna sobie kilka stopni bokiem spokojnie dać radę).

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Mam sygnały od wielu osób, że mux-2 "zabił" wiele instalacji, szczególnie na siatkach. Efekt, coś jakby grube śnieżenie na wszystkich kanałach. Wychodzi na to, że trzeba będzie zmieniać wzmacniacze na inne o mniejszym wzmocnieniu, albo lepszej selektywności.

Piencu

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Piencu »

Ja niestety stracilem MUX3.
Antena to:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm
MUX3 mialem do tej pory na 3~4 w skali 10 stopniowej.
Znajduje sie w dolku za drzewami w okolicach Bukowca/Justynowa za Andrespolem.

Teraz po wlaczeniu MUX2 nic nie lapie z 3.
Analogi dzialaja chyba bez zmian.

Pozdrawiam

Zablokowany