DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

marc
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2011, o 00:18

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: marc »

Nie wiem jaki jest sens przenoszenia kilku wypowiedzi z tego wątku do działu technika i sprzęt:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=3369

Narusza to logikę wypowiedzi, a po drugie nie wszyscy śledzą każdy wątek. Tam już o antenach jest od choroby i ciut, ciut. A tu w temacie Łodzi, to była tylko drobna podpowiedź.

jurek1953

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: jurek1953 »

Odbiór dvb-t w Kutnie antena ustawiona na Łódż to mux-2 śmiga bezproblemowo natomiast mux-3 nie chodzi wcale.

Granat

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Granat »

Może komuś się przyda.. :?:
Blok 4-piętrowy, Umińskiego (Dąbrowa)
Antena DIPOL 19/21-69 ok. 150cm ponad dachem budynku, skierowana na Sienkiewicza (MUX-3)
sygnał full, odbiór bez zastrzeżeń.
Pomimo ustawienia w kierunku Sienkiewicza, również bardzo dobrze zbiera sygnał z EC-4(MUX-2),
dzięki czemu nie było potrzeby montażu drugiej anteny.
Żadnych wzmacniaczy, założony zwykły pasywny rozgałęźnik,
w jednym pokoju TV z wbudowanym dekoderem, w drugim stary TV + WIKAMI 717,
odbiór wszystkich programów na obydwu telewizorach bez najmniejszych zastrzeżeń..

piotrss
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2012, o 13:29
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotrss »

Witam wszystkich forumowiczów
Czy ktoś może pomóc rozwiązać problem z odbiorem NTC. Odbiór jest w śródmieściu w studni,gdzie wokół jest wiele bloków. Odbieram telewizję na antenie pokojowej,kiedy nie był włączony Mux-2 to Mux-3 odbieram bardzo dobrze. Czasami były jakieś przeskoki ale odbierał dobrze. I wszystko to działa na antenie pokojowej. Jak włączyli Mux-2 to odbiór Mux-3 się pogorszył. Ale i tak odbiera,wszystko to działa na telewizorze CRT. I nie było by problemów kiedy by mi się nie pojawił telewizor LCD który zakłóca sygnał Mux-3. Co zrobić aby odbierać na LCD Mux-3? I nie montować anten zewnętrznych,bo wcześniej na antenie na dachu strasznie mi śnierzył obraz.

Mux-2 obojętnie gdzie się postawi antene bardzo ładnie odbiera,sprawdzałem na retkini i też odbiera. Liczę na to że zwiększą sygnał sienkiewicza,wtedy wszystkie problemy wielu osób by się same rozwiązały.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Mocy Mux-3 nie zwiększą. Pozostaje Ci zamontować antenę dachową.

piotrss
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2012, o 13:29
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotrss »

Witam wszystkich
Jakie tuner byście polecili do telewizji NTC, u mnie skakanie obrazu Mux-3 oprócz słabego sygnału jakiego wysyłają może też mieć wpływ z jakości tunera. Sprawdziłem już trzy tunery najlepiej odbiór był na Manta dvbt02 a słabiej odbierał na Strong 8110 oraz najsłabiej na Manta dvbt01. Odbiór dobry miałem pod koniec tamtego roku i napoczątku,ostatnio się zepsuło. Możliweże zaczeli coś zmieniać z sygnałem z sienkiewicza.
Jakie u siebie macie tunery?

Antenę na dachu mam, i również pozostaje ten sam problem,a nawet jest gorszej bo Mux-3 wogóle mi nie łapie.

Granat

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Granat »

piotrss pisze: Liczę na to że zwiększą sygnał sienkiewicza,wtedy wszystkie problemy wielu osób by się same rozwiązały.
Nie zwiększą ale do końca maja ma ruszyć MUX-1 z EC4, to częściowo załatwi sprawę ,
później pozostaje czekać na Zygry..
piotrss pisze: Jakie tuner byście polecili do telewizji(...) Sprawdziłem już trzy tunery najlepiej odbiór był na Manta dvbt02 a słabiej odbierał na Strong 8110 oraz najsłabiej na Manta dvbt01
Z mojego doświadczenia wynika ,że jak jest zdrowa instalacja , to każdy tuner dobrze odbiera.
Normalna antena nie wynalazek, przyzwoity przewód, żadnych wzmacniaczy - gdzie nie podłączam to jest ok.
Jak budynki Ci zasłaniają i jest słaby sygnał, to poza wysokim masztem i zdrową instalacją nic więcej nie zrobisz..
Jeśli sygnał jest z różnych stron i wzajemnie się zakłóca, to szukać anten silnie kierunkowych, z rozbudowanym reflektorem..
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2012, o 16:38 przez Granat, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrss
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2012, o 13:29
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotrss »

Niewiem jak u innych ale jak zobaczyłem tuner ma znaczenie, wczoraj nabyłem Fergusona T60 i jest znaczna poprawa,wszystko mi pięknie odbiera nawet niema problemów na LCD co przy Mancie niemiałem szans zobaczyć Mux-3. Jedne tunery bardziej potrzebują mocnego sygnału inne nie. Wreszcie można spokojnie oglądać.

qwees

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: qwees »

koledzy, dziala mux3?, od niedzieli od 23.00 u mnie nie....

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

Działa cały czas.

qwees

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: qwees »

No to widzę za wcześnie się cieszyłem, na antenie z kawałka drutu miedzianego od piątku łapałem sygnał MUX3 (55%-70%) i MUX2 80-90%. Lokalizacja Retkinia/Karolew, blok na strone zachodnią, 2 piętro.Mux3 czasem przyciął ale dawał rade. W niedziele wieczorem się mocno zachmurzyło i zaczął padac śnieg i sygnał zniknął, pokazuje 0% :(.

kamil92
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2012, o 08:42
Miejscowość: Kutno
Odbiornik: Ariva Combo 153, Samsung UE32EH4003W
Instalacja antenowa: Instalacja: antena UHF+VHF+FM, zwrotnica, wzmacniacz, gniazda pokojowe TV+FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: kamil92 »

Witam,
ktos wcześniej pisał, że w Kutnie ma problem z odbiorem z Łodzi. Ja z Łęczycy odbieram MUX2 i MUX3 na antenie ATX-91 i odbiorniku CANVA T710. Antena zainstalowana na dachu budynku jednorodzinnego. Sygnał mam 100% na odbieranych MUXach. Dodatkowo bokiem anteny wyszukuje mi MUX1 z Warszawy ale nie chce odbierać (za mały poziom sygnału). Podejrzewam, że jak bym przestawił antenę na Warszawę to MUX1 by chodził.

qwees

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: qwees »

Witam ponownie.
Może komuś sie przyda ta informacja.
Przy niestabilnym odbiorze z anteny z drutu miedzianego, postanowilem kupic pokojowa antene ze wzmacniaczem z opcja zwrotu gdzyby coś nie działało.
Zakupiłem antenę Miton Galaxy 807 w sklepie Eltrox.
Po podłączeniu mam sygnał 80% z obu Muxów. Czasem potrafi spac do 68-70% ale nie powoduje to pikselozy. Antena ma zasilanie z tunera, wiec nie trzeba uzywać dołączonego zasilacza (oczywiście przy tunerach z ta opcją).
Antena poza tym ładnie prezentuje się na meblościance;)
Szczegóły co do mojej lokalizacji podałem w moich poprzednich postach.
Pozdrawiam.

piotrss
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2012, o 13:29
Instalacja antenowa: Miton 142 Na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotrss »

Czy z sienkiewicza zwiększyli moc na Mux-3 ponieważ ja łapie jakość ponad 70% a do tej pory łapałem najwyżej 62%.
Jak u was to wygląda?

mleo

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: mleo »

Witam

Tez mam podobne spostrzeżenia : 22,23,24.01 było znaczne pogorszenie. Dziś sygnał skoczył z około 35-40% do 70% jakość.

mati428

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: mati428 »

Witam , chciałłbym zapytac kiedy beda jakies nowe kanaly odpalane DTV , jestem z okolic Zduńskiej Woli i złapalem 8 programow jak narazie, polsat,tvn,tvn siedem, polsal sport news,tv4,tv puls, puls 2( jeszcze pasy , czyli nie aktywny), i TV6 .

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: ANDPOL »

31.05.2012 MUX-1

piotreklodz

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: piotreklodz »

Witam. Od wczoraj nie działa mi mux2. Czy mam szukać problemu w instalacji tv, lub telewizorze, czy coś jest jednak nie tak? mux3 działa bez problemu.

alfa550

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: alfa550 »

Witam. Niestety musisz szukać. MUX-3 i MUX-2 działają normalnie

coldek

brak odbioru MUX- 3

Post autor: coldek »

pomóżcie !
mój panasonic wstroił bez problemu 8 kanałów MUX-2 , a nie widzi MUX-3.
mieszkam : Łódź Sikawa ul.brzezińska /janosika
włodek

Zablokowany