DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

wlodek11213

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: wlodek11213 »

Jeżeli ta środkowa antena jest wyposażona we wzmacniacz to musi mieć podłączone zasilanie,inaczej nie ma prawa działać.Tą dolną antenę możesz wyeliminować, bo raczej do niczego się nie przyda . Środkową należy ustawić dokładnie na EC4, a tą górną przestaw na nadajnik na górze Kamieńsk,jest szansa że zyskasz w ten sposób 4 dodatkowe programy i piąty na razie testowy ,życzę powodzenia.

kuba_bed
Posty: 56
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-47W805A
Instalacja antenowa: ATX-55 (MUX1-3/L3), a'la ATZ-7 (MUX8) ~ 9-10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŁDZ TON EC4/ TON Sienkiewicza/RTCN Zygry

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: kuba_bed »

Symetryzator jakby na to działał? Mieszkając niecałe 10 km od nadajnika i nie mając przeszkód po drodze podobno nie powinienem mieć problemu z odbiorem bez dodatkowego zasilania.

wlodek11213

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: wlodek11213 »

Witam ,jeżeli przy antenie na której odbierasz jest symetryzator to żadne zasilanie nie jest potrzebne, ale z tego co piszesz wnioskuję że sam dobrze nie wiesz co tam masz na dachu.Ta środkowa antena o ile jest sprawna powinna zapewnić dobry sygnał bez wzmacniacza.Dodatkowe zasilanie jest potrzebne wtedy, gdy jest zastosowany wzmacniacz przy antenie , albo przed samym telewizorem.

kuba_bed
Posty: 56
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-47W805A
Instalacja antenowa: ATX-55 (MUX1-3/L3), a'la ATZ-7 (MUX8) ~ 9-10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŁDZ TON EC4/ TON Sienkiewicza/RTCN Zygry

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: kuba_bed »

Ciężko mi zgadywać, jeśli nie było mnie przy instalacji całego sprzętu, a nawet nie zaglądałem na dach by dowiedzieć się co w trawie piszczy - inne priorytety.

W każdym razie i tak należy je przestawić skoro proponujesz dodatkowo górę Kamieńsk dla lokalnego MUX-u.

Jedyne co potrafię o tym powiedzieć, to że mam możliwość podłączenia instalacji do gniazdka, ale wnioskuję, że przy odległości niecałych 10 km od nadajnika, nie jest to potrzebne. Przyjrzę się temu w najbliższym czasie, mam nadzieję... Coś przydałoby się zrobić, żeby nie stało to bezproduktywnie i zaśmiecało mi dach tylko...

tebe

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: tebe »

Witam wszystkich, także mieszkam w Łodzi, dokładniej rzecz ujmując w Centrum. Zabudowa typowo śródmiejska tzn. słabe warunki antenowe - Ip. w kamienicy, okna wychodzą na inne okna, zero możliwości zamontowania anteny. Przeprowadzałem próby na tunerze Cabletech URZ090 z anteną własnej produkcji tzw. podwójny Bi-Quad bez reflektora. Problem z obiorem MUX-3 mimo dużej mocy z nadajnika. Proby z anteną ze wzmacniaczem (tzw. 1 element "siatki") dały te same efekty. Dostępny MUX-1 i MUX-2.
Jestem w trakcie budowania anteny Bi-Quad z 9 reflektorami i po 2 direktory na każdego Quada. Obstawiam zbyt silny sygnał i wynikające z tego zakłócenia powodujące stłumienie sygnału. Co byście mi poradzili?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: penknife »

tebe pisze:(...)anteny Bi-Quad z 9 reflektorami i po 2 direktory na każdego Quada(...)
że niby co ty budujesz i jak to ma wyglądać :?:

tebe

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: tebe »

Coś takiego jak to:
Obrazek
Niestety po zrobieniu symulacji direktory dają efekt, ale antena traci szerokopasmowość. Pewnie skupie się na czymś innym. Odezwę się jak zakończę próby.

wlodek11213

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: wlodek11213 »

Witam i zastanawiam się po co " wyważać otwarte drzwi ",jest wiele gotowych dobrych anten za parę groszy.Wystarczy zamontować którąś z dostępnych anten na dachu i po problemie.Życzę powodzenia.

tebe

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: tebe »

Ale jaka przyjemność z podłubania przy budowie ;)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: belzebiusz »

Prace konserwacyjne na obiekcie RTCN Łódź / EC-4
http://www.emitel.pl/strona-glowna/prac ... -ec4-81309
W związku z planowanymi pracami remontowo–konserwacyjnymi na obiekcie RTCN Łódź / EC-4, nastąpi przełączenie emisji DVB-T MUX 1, 2 i 3 na rezerwowy system antenowy.

Prace będą realizowane w okresie od 01.07.2014 do 30.09.2014.

W związku z powyższym możliwe jest czasowe pogorszenie jakości odbioru programów telewizyjnych emitowanych z ww. obiektu.

kertoip

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: kertoip »

Łódź chyba nigdy nie dorobi się konkretnego masztu nadawczego tylko co roku na kilka tygodni funduje nam konserwację nadajnika. 60 km od nadajnika robi się pikseloza.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: ANDPOL »

3 miesiące? No bez jaj. Czy nadajniki są na stałe przełączone na system zapasowy, czy będą ciągle przełączać?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: belzebiusz »

kertoip pisze:Łódź chyba nigdy nie dorobi się konkretnego masztu nadawczego tylko co roku na kilka tygodni funduje nam konserwację nadajnika. 60 km od nadajnika robi się pikseloza.
Uściślijmy, tu chyba chodzi o konserwację komina, a nie nadajnika.

flashka
Posty: 8
Rejestracja: 8 grudnia 2011, o 09:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódż, Kozłowiec, Kielce,

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: flashka »

Przyłączam się do pytania jak to jest z tym przełączeniem na rezerwowy system antenowy.
Przełączono na stałe na 3 m-ce czy codziennie w czasie prac będzie przełączane na "rezerwę" a w pozostałym czasie lecieć normalnie z podstawowej anteny?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: distefano »

Nawet nie znając odpowiedzi daję 95% za tym, że nie będą włączać i wyłączać codziennie (to byłoby pozbawione sensu).

pol2006
Posty: 6
Rejestracja: 2 lipca 2014, o 14:29

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: pol2006 »

"nastąpi przełączenie emisji DVB-T MUX 1, 2 i 3 na rezerwowy system antenowy"

Koledzy po fachy doradzą, na jaki rezerwowy system nastąpi przełączenie,
o jakich parametrach ?

tebe

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: tebe »

pol2006 pisze:"nastąpi przełączenie emisji DVB-T MUX 1, 2 i 3 na rezerwowy system antenowy"

Koledzy po fachy doradzą, na jaki rezerwowy system nastąpi przełączenie,
o jakich parametrach ?
Rezerwowych :)
Co by to nie miało znaczyć

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: ANDPOL »

U mnie są już pierwsze "ofiary" remontu komina. W Pabianicach i Tuszynie-lesie duże problemy z odbiorem. Trzeba zakładać nowe anteny na wysokich masztach. Ludzie już ślą epitety... Największe problemy z MUX-3 a tu meczyki. Może Ktoś z Emitela się wypowie, czy przełączenie jest na stałe, czy 8-15 w czasie robót? @tebe. Anteny rezerwowe wiszą trochę powyżej połowy komina.

pol2006
Posty: 6
Rejestracja: 2 lipca 2014, o 14:29

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: pol2006 »

Ja wczoraj zamiast meczyku antenę stroiłem a mam ok 30km do komina.
A może skierować ją na Warszawę (Raszyn) było by najlepszym rozwiązaniem ?

wlodek11213

Re: DVB-T z RTCN ŁÓDŹ EC4

Post autor: wlodek11213 »

Witam na forum ,ja również zauważyłem pogorszenie odbioru ,i sądziłem że to wina drzew i liści na nich ale teraz już wszystko jest jasne. :o :x Zapomniałem nadmienić że mieszkam na Bałutach Zgierska - Pojezierska.

Zablokowany