DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Ja bym tego nie kupował, jest to wzmacniacz antenowy z dwoma drutami wygiętymi w kształt litery V. Sam możesz zrobić taka antenę za połowę ceny sklepowej. Dobrze działają małe pokojowe siatki lub własnoręcznie zrobiony biquad.

mikar1

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mikar1 »

Zapomniałem się podzielić informacją. W mojej lokalizacji w Elizówce antena ATX91 z symetryzatorem zamontowana na około 8 metrach wysokości z widocznością nadajnika na raabego nie pozwala na odbiór MUX3. Niestety.

Wesołych świąt NTCmaniacy

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Dobrze że przynajmniej ten nadajnik ma koncesje do 27 kwietnia może jak będą podpisywać umowy moc się troszeczkę zwiększy

mikar1

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mikar1 »

Gdzieś się zderzyłem z opinią, że jakoby sygnał z Raabego nie może być Dookulny i/lub wzmocniony ze względu na analogowy nadajnik w Dęblinie czy , jakoby się wzajemnie gryzły bo są na tej samej częstotliwości.

Tylko moje pytanie brzmi, jeśli Góra Puławska odbiera TVP1 często gęsto z Piask bo jest lepsze niż z Dęblina to jaki jest problem w nadawaniu dookulnym z tą nominalną mocą 0,7 w Lublinie albo nawet i podbić do 1,5Mhz, to i tak do Puław nie doleci :(

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Sygnał jest skierowany tylko i wyłącznie na Hamburg Świdnik ja też chciałbym żeby przynajmniej moc do 2 kw dobiła, w ogóle byłem w szoku że wybrali ten nadajnik na nadawanie mux 3 bo przecież na Bożym Darze są dwie wieże, na jednej nadaje tvp info a druga stoi i rdzewieje, co do mux 3 to można zmienić kanał nadawania i podwyższyć moc przecież kanałów jest 69 może i więcej jestem laikiem, ale to jest takie proste tylko w teorii
Wesołych Świąt Telemaniacy

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Anduraki »

Ale to trzeba by było pisać pismo/petycję do samego UKE, oni dysponują częstotliwościami.

marcell

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: marcell »

Czy ktoś mógłby powiedzieć, że z sygnałem z Raabego jest wszystko ok, od kliku dni mam coś takiego - rano sygnał jest, a od południa do późnego wieczora "brak sygnału", głucha cisza, wie ktoś co jest grane?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

U mnie w Lublinie sygnał z Rabego jest ok.

marcell

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: marcell »

Dzięki za odpowiedź, a takim razie jestem w kropce, nie wiem czemu raz jest, raz nie ma. Także mieszkam w Lublinie na obszarze gdzie Raabego obejmuje, z resztą przez kilka miesięcy było ok i nagle taki klops :(

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Napisz jaką masz instalację antenową to może uda się coś doradzić.

marcell

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: marcell »

plecho1 pisze:Napisz jaką masz instalację antenową to może uda się coś doradzić.
Dipol 44/21-69 Tri Digit (bez wzmacniacza) skierowaną na Piaski, mieszam w takim miejscu, że Raabego jest w przeciwnym kierunku (Dziesiąta), ale do tej pory wszystko było w porządku, tylko czasami piksele pojawiały się z sygnału Raabego, ale w sumie było ok, teraz za to totalna cisza, mam dwa odbiorniki, dwa różne dekodery, więc tu nie leży przyczyna, domyślam się, że pewnie z jakiegoś powodu "zamarła" siła sygnału na Dziesiątą, coś w tym stylu. Może ktoś wie coś o tym problemie? Teraz w grę wchodzi skierowanie anteny na Raabego i zobaczymy jaki będzie jakość sygnału z Piask, ale wolałbym zostawić tak jak jest. Słyszałem, że MUX3 ma być nadawany z Piask niedługo, czy to prawda?

Dodam jeszcze, że momentami sygnał z Raabego się pojawia o doskonałej sile, tak w godzinach rannych, potem znowu zanika, nie wiem gdzie szukać przyczyny, w tym mój pat.

dipolnet

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: dipolnet »

marcell pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Witam,
proponuję uzbroić się w cierpliwość. Od maja z Piasków nadawany będzie MUX1 i to z dużą mocą http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

Co z MUX3 na razie nie do końca wiadomo.
Jeśli jednak chęć oglądania kanałów MUX3 będzie duża, to jeśli obecną antenę ma Pan na maszcie, proponuję spróbować różnych jej ustawień (nie koniecznie stricte na jeden lub drugi kierunek). Tri Digit ma dość szeroki kąt połowy mocy i może zachować się różnie.

Ewentualnie jeśli jest maszt, to proponuję zastosować drugą, małą antenkę skierowaną na Raabego, np. http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm oraz zwrotnicę z dwoma wejściami UHF http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_anten ... _C0315.htm

Co do przyczyn tego, że sygnał czasami rano jest dobry a po południu nie ma go w cale to ciężko wyrokować. Mogą to być kwestie jakiś zakłóceń "z miasta". Wówczas rozwiązanie z druga anteną może być nieodzowne.

pozdrawiam

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń bo do 27 kwietnia 2012 nadajnik ma koncesje jeszcze nie znamy oficjalnego stanowiska odnośnie nowej

marcell

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: marcell »

Dzięki za informacje, liczę, że szybko wszystko będzie lecieć w doskonałej jakości z Piask, to chyba najlepsze rozwiązanie, bo inaczej faktycznie, tak jak ja, niektórzy ludzie będą musieli kupować dwie anteny, więc z lekka lipna sytuacja.

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Po wyłączeniu analogowego sygnału 3 multipleksy bedą nadawać z Piask dobrze że przynajmniej nie będzie problemu Raabego

Racher

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Racher »

Witam, poszukuję anteny do odbioru cyfrowej naziemnej telewizji. Nie bardzo się na tym znam i nie wiem jaka antenę kupić. Do nadajnika na Raabego nie mam daleko bo mieszkam na LSMie, ale w lini prostej niestety jest gęsta zabudowa mimo tego że mieszkam na 10 piętrze to nie widać nadajnika. W lini prostej jest natomiast nadajnik w piaskach. Chciałbym się dowiedziec jakiej anteny potrzebuję by odbierać poprawnie sygnał, nadmienię że nie mam balkonu i zbyt skomplikowane zamontowanie nie wchodzi w grę. Czy anteny pokojeowe się tutaj sprawdzą, czy coś do zamontowania na zewnątrz. Poleca ktoś sprawdzone urządzenia ?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

marcell, proponuję Ci przekręcić antenę na Rabego, na pewno Piaski odbierzesz bez problemu. Ja odbieram na antenie pokojowej, okna mam skierowane w kierunku Rabego a Piaski są po przeciwnej stronie. Sygnał z Piask mam lepszy niż z Rabego więc u Ciebie powinno być jeszcze lepiej, bo antenę masz na zewnątrz.
Racher, u Ciebie raczej będzie problem z odbiorem z Rabego, gdyż w kierunku LSM sygnał jest wytłumiony.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Dziś około dziewiątej znikł sygnał z Rabego.

_chris_

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: _chris_ »

No i prawidłowo znikł się, albowiem przerwa przerwa konserwacyjna w harmonogramie jest...

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Oby tylko moc delikatnie urosła po 27 kwietnia

Zablokowany