DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Anduraki »

aj to faktycznie nie da sie nic zrobic, myslalem czy by nie zapytac czy nie mogliby troche rozszerzyc kat nadawania bardziej na wschod, ale chyba nie da rady

rozumiem ze inne czestotliwosci sa zajete, pomijajac fakt ze Emitel nie ma zgody od UKE

pozostaje czekac az sie TVP z Ryk wyniesie ;] I mam wrazenie, ze jak mux 3 bedzie mialo harmonogram na kolejne etapy to zabiora nadajnik z Lublina - pewnie cos w zwiazku z normami promieniowania w miescie, no i sama wieza jest niska - i zamiast tego dadza w Piaskach/Rykach itp.

_chris_

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: _chris_ »

Anduraki pisze:aj to faktycznie nie da sie nic zrobic, myslalem czy by nie zapytac czy nie mogliby troche rozszerzyc kat nadawania bardziej na wschod, ale chyba nie da rady,
nie da rady, ale za chwilę będzie mux-1, a potem to już szybko czas zleci...
Anduraki pisze:rozumiem ze inne czestotliwosci sa zajete, pomijajac fakt ze Emitel nie ma zgody od UKE
no, pewnie nie ma. Poza tym, tak naprawdę to nawet gdyby były wolne częstotliwości, to nie emitel jest tu istotny (to tylko usługodawca), a dysponent mux-a, czyli TVP...
Anduraki pisze:I mam wrazenie, ze jak mux 3 bedzie mialo harmonogram na kolejne etapy to zabiora nadajnik z Lublina - pewnie cos w zwiazku z normami promieniowania w miescie, no i sama wieza jest niska - i zamiast tego dadza w Piaskach/Rykach itp.
a niekoniecznie - może być nadajnik pracujący w SFN z Piaskami, choć z punktu odbiorcy jest to mało istotne. Czas pokaże.

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Już niedługo pewnie rozwieją się też wątpliwości związane z multipleksem 3 dotyczące koncesji na nadawanie bo przecież uke 27 kwietnia 2011 roku wydało Rabeebu koncesje na okres 1 roku zapewne zostanie ona przedłużone ciekawe tylko czy zwiększy się moc nadawanie ?

mikar1

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mikar1 »

suromarek pisze:Już niedługo pewnie rozwieją się też wątpliwości związane z multipleksem 3 dotyczące koncesji na nadawanie bo przecież uke 27 kwietnia 2011 roku wydało Rabeebu koncesje na okres 1 roku zapewne zostanie ona przedłużone ciekawe tylko czy zwiększy się moc nadawanie ?
Mam szczerą nadzieję że coś zmienią. niechaj chociaż zmienią sposób nadawania na Dookólny. Widzę antenę a nie moge oglądać bo mieszkam za jej plecami :/ a najlepsze jest to że Ludzie mieszkający 300-500 metrów na wschód odemnie nie widza anteny ale już mają sygnał i oglądają:/

suromarek

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: suromarek »

Wg. mnie wątpię aby zmienili kierunek nadawania na dookólny ma Rabeego chyba że po wyłączeniu analogu trzeba czekać na rozwój działań na nadajniku Piaski/Lublin i kanale 33

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Anduraki »

raczej są na zmianę parametrów nikłe szanse z tego co się zdążyłem dowiedzieć

z za pleców spróbować możesz złapać sygnał z odbicia czegoś co jest w zasięgu np z kolegium KUL

grzes055

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: grzes055 »

@mikar1: Próbuj z odbicia. Ja odbieram MUX-3 na Łęgach z odbicia, na dipolu ze wzmacniaczem, stoi przy oknie. Nie mam optycznej widoczności wieży na Raabego, gęsta zabudowa. Warunek jest jeden komp nie może chodzić :D . Kierunek na Ryki mam odsłonięty co jeszcze bardziej utrudnia odbiór.

sahajdak

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: sahajdak »

Witam wszystkich,
mam pytanie. Otóż mieszkam na ulicy Kolorowej(Sławinek). Posiadam w pokoju gniazdko do którego podłączony jest internet z UPC. Z ciekawości podłączyłem kabel antenowy i na moim TV wyszukało mi 16 kanałów. Jednak jakość jest bardzo zła. (dźwięk ok ale obraz bardzo śnieży). Co więcej, ku mojemu zdziwieniu nie są to kanały typu TVP1,2,TVN itp. Ale są to np Zone Romantica, National Geographic, MTV, Cartoon Network. I szukam odpowiedzi na pytanie na jakiej podstawie odbieram te kanały i jeśli łapie mi jakiś sygnał z anteny, która prawdopodobnie jest na dachu(mieszkam w bloku) to dlaczego nie mogę odbierać np MUX 2? Telewizor z dekoderem.
pozdrawiam

looser

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: looser »

Widać masz jakąś kablówkę. Nie narzekaj tylko się ciesz.

sahajdak

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: sahajdak »

Ale tak jak napisałem, sygnał jest tragiczny i wolałbym te 7 kanałów w dobrej jakości, a nie 16 gdzie praktycznie nic nie widać..

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Jeśli masz okna skierowane na wschód, to zrób sobie taką antenę:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
lub taką:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=3369
i spróbuj czy coś złapiesz. Powinieneś złapać MUX2 z Piask. MUX3 z Rabego raczej nie złapiesz, bo sygnał jest wytłumiony w Twoim kierunku.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kb997 »

@sahajdak
To co odbierasz z kablówki to poprostu masz "uwalony" filtr i są to kanały z płatnego pakietu które przebijają się przez ten filtr. Zostaw je i nie melduj operatorowi. Zawsze to jakaś odmiana. Przejrzyj moje (i nie tylko moje) posty w innych wątkach tam znajdziesz ciekawostki i porady jak zrobić biquada. To antena która radzi sobie doskonale w trudnych warunkach. Jeśli nie masz ochoty pomajsterkować to kup jakąś antenę zewnętrzną i wypróbuj.
Edit: nie napisałeś jaki tv czy też tuner do odbioru, piętro w budynku. Nie wiadomo czy masz możliwość odbioru dvbt, a może po prostu popełniasz błąd przy strojeniu.

sahajdak

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: sahajdak »

Telewizor to Samsung LE32B350F z wbudowanym tunerem. A piętro to niestety parter i obawiam się, że żadna antena mi tu nie pomoże. Chyba, że jakaś zewnętrzna. Mam jeszcze coś takiego: http://img6.burak.pl/img/8/3/c/e/antena ... mienna.jpg
ale na tym nic nie mogę złapać

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Anduraki »

u mnie to samo, jakieś szumiące "polsat sporty" (sam obraz bardzo zaśnieżony), mangotv obraz 6/10 dźwięk szum.

Irytują mnie skośne pasy latające na wszystkich kanałach, a zwłaszcza na tvp1. Chciałem się uniezależnić od UPC, ale na razie nie ma szans bez mux1 i braku szansy na mux3

desperos

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: desperos »

W Jakubowicach Konińskich w blieskiej okolicy ul.Poligonowej sygnał MUX 3 z ul. Rabbego na poziomie 46-53 % .Dziwne że po tej samej lini od nadajnika na ul.Puławskiej nie mam nawet szczątkowego sygnału....

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kb997 »

Jest to spowodowane kierunkowym charakterem emisji z tego obiektu. Sprawdź na dvbtmap.eu - mapcoverage a zobaczysz, że Poligonowa w pewnej cześci me sygnał a Puławska nie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Anduraki »

Dziwne że po tej samej lini od nadajnika na ul.Puławskiej nie mam nawet szczątkowego sygnału....
bo jesteś praktycznie centralnie za plecami, a on jest tak, że kątem oka może go jeszcze nadajnik zobaczy. Jak mieszkasz na tej Puławskiej przy samych racławickich spróbuj wycelować w Kolegium KUL albo w Bank (chyba przy Wieniawskiej). Jak mieszkasz od strony Popiełuszki to lipa bo tam jest już za nisko.

ramolo

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: ramolo »

Witam, mam pytanie czy odbiore mux 3 z ulicy jaspisowej (czuby)na czymkolwiek, bo mux 2 łapie bez problemu ze zwykłej antence pokojowej, i czy będę mógł odbierać mux 1 czerwca b.r. bez żadnych problemów. Zaznacze że jestem zielony i prosze o wyrozumiałość
żródło http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html

kjt

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kjt »

Jak to jest mniej więcej z muxem3 to możesz sprawdzić na mapkach na stronie dvbtmap.eu
Mux 1 odbierzesz spokojnie z tego co pamiętam będzie miał podobne parametry nadawania jak mux 2 (wyższy kanał dokładnie to 33). I ja mam cichą nadzieję, że jakoś tak z miesiąc wcześniej dadzą testowo.

ramolo

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: ramolo »

a czy taką anteną nie będę miał problemu z odbiorem w pokoju dvb t w każdym miejscu?http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-tv-elita-dvb-t ... 19119.html , jeśli tak to jaką antenę polecacie??

Zablokowany