DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

Przy przeszukiwaniu zatrzymuje się chwilę ale nie znajduje programów. Tak naprawdę to interesuje mnie tylko jaki będzie sygnał bo i tak nie będę oglądał, gdyż mam TVN i Polsat w HD :D a

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nadajnik jest zainstalowany, obecnie podlega pomiarom i konfiguracji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze przed północą emisja zostanie włączona.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

A co z mux3, widziałem, że jest w poczekalni.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Jarosław Bałuka »

W jakiej poczekalni?

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php na tej stronie jest coś takiego.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

Właśnie pojawiła się paczka 8 programów. Niecałe 30 km od nadajnika - siła sygnału 75-78 poziom błędów 2, dodam, że antena kierunkowa skierowana w przeciwną stronę. co ważne instalacja antenowa nie jest w najwyższej formie a jednak nie jest tak źle.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: sat17 »

Potwierdzam odbiór kanałów okolice Zarzecza k.Puław ,jednak nie odbierają mi Polsat Sport News i TV 6, może to wina modułu?, czekam na informacje o odbiorze z okolic Puław.
Ostatnio zmieniony 8 lipca 2011, o 23:02 przez sat17, łącznie zmieniany 1 raz.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

A jaki masz poziom sygnału? Przy programowaniu złapało Ci 8 programów?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Tomasz Berezowski »

Edward 1 pisze:Właśnie pojawiła się paczka 8 programów. Niecałe 30 km od nadajnika - siła sygnału 75-78 poziom błędów 2, dodam, że antena kierunkowa skierowana w przeciwną stronę. co ważne instalacja antenowa nie jest w najwyższej formie a jednak nie jest tak źle.
Szczere podziękowania dla Emitela i podwykonawców. Szczególnie pozdrawiam ekipę uruchamiającą nadajnik w piątek o 22:00 :-)

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: sat17 »

Zaraz przeskanuję jeszcze raz ,gdyż mam zaprogramowane kanały na tej częstotliwości z nadajnika z za Warszawy i odbiornik po przeszukaniu pokazuje mi tą paczką.Spróbuję usunąć dwa ostatnie .


Pomogło ,teraz odbierają. Dodam ,że przy wyłączonym zasilaniu anteny w tunerze siła i jakość ta sama .
Ostatnio zmieniony 8 lipca 2011, o 23:31 przez sat17, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tomasz Berezowski pisze:
Szczere podziękowania dla Emitela i podwykonawców. Szczególnie pozdrawiam ekipę uruchamiającą nadajnik w piątek o 22:00 :-)
Dziękujemy, ekipie przekażemy :)

pit-66

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: pit-66 »

U mnie ok 6 km od nadajnika nie działa , ani na TV z tunerem ani na tunerze pod USB a w Wawie wszystko mi na tym samym sprzęcie działało

Arom
Posty: 7
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 22:45

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Arom »

@ Edward 1 562,00 K 32 MUX-3 RTCN Ryki *Janiszewska* LUB LUB 40,000 V ND
Co do "poczekalni". Wątpliwości budzi polaryzacja pionowa. Ale z podanym numerem kanału 32 może być coś na rzeczy.
@ sat17 Odbieram na Włostowicach w Puławach. Ale z przerwami :oops: To na pewno wina ukształtowania terenu. Ciekawe jak będzie wyglądał odbiór od 15 lipca ze Św.Krzyża. Wiem, że z wieży na Św.Krzyżu widać przy dobrej pogodzie Wisłę pod Puławami. Tylko czy 50 kW to nie za mało? Pzdr.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Edward 1 »

Kod: Zaznacz cały

@ sat17 Odbieram na Włostowicach w Puławach. Ale z przerwami :oops: To na pewno wina ukształtowania terenu. Ciekawe jak będzie wyglądał odbiór od 15 lipca ze Św.Krzyża. Wiem, że z wieży na Św.Krzyżu widać przy dobrej pogodzie Wisłę pod Puławami. Tylko czy 50 kW to nie za mało? Pzdr.
Moc 50kW to jak w analogu 200 kW. Zastanawia mnie tylko nie jakość sygnału, ale jakość programów. Mam Samsunga UE40B7000 i z przykrością stwierdzam, odnoszę wrażenie, że oglądam marnej jakości divx (przy logu np. TVN występuje pikseloza). Kiedyś odbierałem testy z Raszyna( były wtedy TVP 1 i TVP 2) i jakość programów była o niebo lepsza. Być może to testy ale z Siedlec, gdzie już nadają na stałe jest to samo.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Martinez1989 »

Arom pisze: Ciekawe jak będzie wyglądał odbiór od 15 lipca ze Św.Krzyża. Wiem, że z wieży na Św.Krzyżu widać przy dobrej pogodzie Wisłę pod Puławami. Tylko czy 50 kW to nie za mało? Pzdr.

Kolego według mapki powinieneś być w zasięgu.

paw_rw

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: paw_rw »

Dla zainteresowanych parę screen'ów odbioru DVB-T Dęblin/Ryki:

Kod: Zaznacz cały

http://imageshack.us/g/804/tvpuls.jpg/
Miejsce odbioru: Dęblin
Obiór na laptopie przez USB: PCTV nanoStick DVB-T 73e (mała standardowa antenka)

Teraz tylko czekać na MUX3 (miejmy nadzieję do jesieni) ;)

czarson

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: czarson »

Witam!
Mieszkam w Lublinie. Oglądam DVB-T na telewizorze LG 42LE5300.
Dotychczas "wyłapywałem" MUX2 z Łosic (odległość grubo ponad 100 km) z małymi przerwami w odbiorze. Czasem dawałem radę MUX2 i MUX3 z Raszyna.
Od wczoraj dostroiłem mój telewizor na Ryki i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem: mam bardzo stabilny odbiór (siła sygnału 95%, jakość sygnału 100%).
Zaznaczam że na dachu mam zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem ustawioną w zupełnie innym kierunku :D
Ciekawe czy jak za tydzień ruszy emisja z Piask z taką dużą mocą jak zapowiadają (100 kW!!!) to czy w ogóle będę potrzebował jakiejkolwiek anteny i czy nie wystarczy tylko 20 cm drutu lub 3 calowy gwóźdź. :lol:
Pozdrawiam wszystkich!

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: sat17 »

@Arom.50kw z takiego nadajnika jak Święty Krzyż to powinno być ponad 100km.Polsat HD z PKiN 2kw można złapać przy 100km.Testy z Raszyna odbierali kiedyś aż w Świętokrzyskim więc odbiór będziesz miał na pewno.
@czarson.Przy takiej odległości i mocy to nic nadzwyczajnego,przecież odbierałeś Raszyn z mocą 50kw w odległości 100km.Jak wysoko miałeś zamontowaną antenę na ten nadajnik?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: Tomasz Berezowski »

sat17 pisze:@Arom.50kw z takiego nadajnika jak Święty Krzyż to powinno być ponad 100km.Polsat HD z PKiN 2kw można złapać przy 100km.
Zasięg ze Św.Krzyża będzie zaskakujący ;-)
To jest najlepsza lokalizacja w PL, no może oprócz Klimczoka i 100 watowego nadajnika RMFu odbieranego w 1/3 Polski ;-)
Spodziewam się odbioru ze Św.Krzyża od Tarnowa do Warszawy. Najgorzej będzie - paradoksalnie - w Kielcach, że względu na cień radiowy Gołogóry.

czarson

Re: DVB-T z RTCN DĘBLIN RYKI

Post autor: czarson »

sat17 pisze:@czarson.Przy takiej odległości i mocy to nic nadzwyczajnego,przecież odbierałeś Raszyn z mocą 50kw w odległości 100km.Jak wysoko miałeś zamontowaną antenę na ten nadajnik?
No wiesz... Do Raszyna mam w linii prostej 152 km a do Łosic 108 km (wg. odleglosc.dojazd.org). Myślę że przy starej szerokopasmowej siatkówce i starym zniszczonym kablem z rozdzielaczem na 2 telewizory to jest co najmniej interesująca rzecz. Oczywiście w kontekście postów osób mieszkających znacznie bliżej nadajników niż ja.
Mieszkam mniej więcej 250m n.p.m.(wg. GPS), a antenę mam na wysokości ok. 12 metrów nad ziemią. ;)

Zablokowany