DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Powiem Ci tak, gdybyś obserwował trochę ten przegląd serwisowań to byś wiedział, że większość serwisowań odbywa się w godzinach nocnych od 1 do 6 rano. Masz swoją łopatologię.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: belzebiusz »

No to są serwisowania przy nadajniku, a przecież muszą być też serwisowania na maszcie, których w nocy nie można przeprowadzić.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Jak zakładali anteny do mux3, mux1 to nie było żadnych dziennych przerw jakoś z tego co sobie przypominam.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: belzebiusz »

Odkąd pamiętam były dzienne przerwy w emisji radia i TV. Ja już nie mam siły ci tłumaczyć, może ktoś inny przejmie pałeczkę.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Kiedyś dawno temu były, bo pamiętam za czasów analogu 15 lat temu lub nawet dawniej. Teraz to dosłownie dziś to o czym wspomniałem. Mogę się mylić, ale przy okazji włączania mux1 przewertowałem jakieś 3 miesiące po kolei serwisowań na RTCN piaski i zdaje mi się wszystkie były w nocy, dlatego moje zdziwienie dziś.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: belzebiusz »

W tej rozpisce trzeba szukać ręcznie http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx
ale już w tej http://emi.emitel.pl/plan_tvp/
możesz sobie zobaczyć, że konserwacji dzienne są na każdym obiekcie (na niektórych już w tym roku się odbyły).

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Madrass »

Od godzin popołudniowych oglądanie kanałów na MUX 1 jest praktycznie niemożliwe. Obraz ciągle rwie i przycina. Jakość sygnału spada do 10-20%. Sprawdzane na dwóch antenach i dekoderach dvb-t.

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: eftalo »

dziś już gra dobrze.Przedwczoraj natomiast kompletnie znikł MUX-3 na cały wieczór ,pewnie była jakaś konserwacja nadajnika

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: GTrix »

To zniknięcie MUX3 było bardzo dziwne. U siebie w mieszkaniu mam 2 tunery - antena postawiona na balkonie jest podłączona do pierwszego, a potem od pierwszego do drugiego w drugim pokoju. Na tym 1. tunerze nie działał MUX3, a na 2. odbierał. Co by nie było zamieniałem tunery i działo się to samo.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Jeśli macie odbiór z odbicia to uwzględnijcie nowy czynnik - temperatura powietrza na zewnątrz - ona wpływa na propagację. Przerabiałem to 2 lata temu (mam 2 instalacje z obu stron bloku) po spadku temperatury na jednej instalacji nie dało się nic oglądać na drugiej wręcz przeciwnie.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: _chris_ »

Nie tylko spadek temperatury - opadają liście, więdnie trawa na trawnikach - wszystko to zmienia charakterystyki ścieżek odbitych - raz na lepsze, raz na gorsze. A już za chwilę będą zmiany drastyczne - będzie śnieg i lód...

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Wiem, ja o tym wielokrotnie już pisałem na tym forum. Przy okazji w okresie zimowym można zweryfikować poprawność wykonanej instalacji i ustawienia anteny. Tam gdzie amatorzy, bądź leniwi instalatorzy wykonywali instalacje mogą się zacząć problemy i płacze kiedy nagle ktoś na -5C zobaczy brak sygnału lub siła 100% jakość 15%.

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: eftalo »

Przecież to właśnie w lecie pernamentnie znikał mi sygnał z MUX-3 na całe dnie.W zimie nic takiego się nie dzieje.Jakość instalacji nie ma znaczenia,jeśli Emitel poustawiał różne nadajniki na tych samych częstotliwościach.Tu już nic nie pomoże tylko przesiadka na odbiór satelitarny

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Widzę kolego, że poddajesz się za szybko. Poczytaj nasze posty i wyciągnij wnioski.
Generalnie chciałem to ująć w ten sposób: większość instalacji wykonywanych w tym roku w tym województwie odbyła się w miesiącach czerwiec-sierpień, i uwzględniając czynniki pogodowe, pokrycie drzew itp propagacja zaczyna się teraz dopiero zmieniać gdy temperatura spada, jest mniej liści itp. Może się zmienić na korzyść lub na niekorzyść - kwestia indywidualna jak pisałem kilka postów wyżej. Jak antena była niepoprawnie ustawiona(zwłaszcza przy odbiorze z odbicia) to zmiany propagacji mogą zakłócić odbiór - dlatego jak się ustawia antenę trzeba znaleźć "środek ciężkości" bądź kąt i pozycję anteny gdzie mamy najlepszy BER. Do tego przydają się profesjonalne mierniki.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Od 20 min wszystkie 3 muksy mają zanik sygnału na 30 -40 sek. Po prostu na diagnostyce nagle widzę 2000 błędów i 0 siły, jak odbiór wraca nagle wraca 40 siły i natychmiast poziom błędów zmienia się na 0, na 100% odpada problem z odbiornikiem i instalacją, bo odbieram z odbicia z różnych kątów które spotykają się w jednym miejscu. Do tego podczas zaniku sygnału z Piask z mux 1 2 i 3 był odbiór z Rton Rabego. Emitel niech zerknie w Poniedziałek na logi z Soboty 22:20 i później(były już co najmniej 3 braki sygnałów przez 30-40 sek).

edit:
dziś w niedzielę wszystko jest ok, wczoraj z wieczora po prostu natychmiastowo z wartości siły 40 robiło się 0 i poziom błędów z 0 leciał na 2000 czyli brak sygnału. Nie było płynnego zaniku tzn 40-35-15-0 tylko po prostu jest sobie 40 i nagle 0.Podobnie przy powrocie sygnału po kilku dsiesięciu sek 0 a potem natychmiast 40 i podobnie z błędami 2000, a potem natychmiast 0. Zerknijcie czy nie mieliście anomalii w Piaskach 5.10.2013 od około 22:20- 23:00 lub nawet później - oglądałem film Nieustraszony na TV Puls i 4 albo 5 razy zabrakło sygnału. Jako, że mam obok siebie kanały wszystkich 3 muksów Puls TTV Tv Polonia to mogłem szybko sprawdzić jak jest z resztą, na TTV też nie było sygnału, natomiast na TV Polonii wszystko było OK.

Oprócz mnie (Lublin) skarżyły mi się na to samo 3 różne osoby z okolic Nałęczowa.

michał_m

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: michał_m »

Witam.

Mam pewien problem z odbiorem sygnału z nadajnika z Piask, a mianowicie całkowity brak odbioru. Moja lokalizacja to blok w Lublinie przy ul. Poniatowskiego, pierwsze piętro, okna i balkon wychodzą na stronę północno - zachodnią. Do dachu raczej nie ma dostępu. Na antenie vivanco TVA 501 i telewizorze Sony Bravia z MPEG-4 odbiera tylko mux-3 (chyba z nadajnika z Raabego) i to za dnia, bo wieczorem i w nocy siła sygnału spada tak, że nie da się nic oglądać. Co z tym zrobić, żeby było dobrze? Mam możliwość oddania anteny i prawdopodobnie z niej skorzystam (sprzedawca ją zachwalał, a w internecie opinie są kiepskie). Czy jest w ogóle możliwość żebym bez kombinowania z anteną na dachu (tylko albo na balkonie albo wewnątrz) odbierać przyzwoity sygnał? Bardzo proszę o odpowiedź

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: plecho1 »

Jest to antena z mocnym wzmacniaczem, najprawdopodobniej wzmacniacz tej anteny przesterowuje sygnał. Do warunków lubelskich spokojnie wystarczają anteny pasywne, bardzo dobrze sprawują się antenki tego typu https://hurt.com.pl/prods/rtv/ant_apok.jpg oczywiście w wersji pasywnej czyli z symetryzatorem. Polecam również antenkę do samodzielnego wykonania opisaną w tym wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
Na takim biquadzie na Kalinie odbieram wszystkie MUXY w bloku na 3 piętrze, okna wychodzą na południowy zachód.
Drogo nie zawsze oznacza dobrze :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Czy ma ktoś jakieś zastrzeżenia co do jakości obrazu programów TVP po dzisiejszej zmiany?
Jestem ciekaw, bo w temacie TVP w mux1 część ludzi się skarżyło na pogorszoną jakość, a część nie.

rafi52

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rafi52 »

Chciałbym przedstawić swoje spostrzeżenia mam tv typ Samsung plazma PS42C450 jest na nim problem a mianowicie szarpie obrazem na programach 3 MUX-a gdzie na MUX 2 jest ok. Mam jeszcze tuner zewnętrzny WIWA-ę HD 80 i na niej nie ma tego problemu. Wcześniej na plazmie nie miałem tego problemu do 14 lutego a teraz jest nieciekawie :(

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: belzebiusz »


Zablokowany