DVB-T w woj. lubelskim

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Witam. Mam takie pytanko mam antene skierowaną na ryki z odbiorem 3muxów niemam problemu antena max metr nad ziemią /100%/ ale ostatnio dolatują do mnie na 30kanale siła 100% jakosc skacze i dzis 37kanał jakosc prawie 70% /mux 1/ i czasami 43kanał.takie pytanko skąd te kanały pochodzą

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Domel28 »

Witam. K.30 to będzie MUX1 RTCN św. Krzyż k.37 MUX 2 ze św. Krzyża,( lub też z Przysuchy bo te nadajnik nadają w SFN), a k.43 to może być MUX2 z RTCN Siedlce/Łosice.

fish1
Posty: 1
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 09:05
Odbiornik: SAMSUNG LED SMART TV
UE32EH5300
Instalacja antenowa: Opticum AX 800
DC 12 V=50mA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Kłopoty z odbiorem MUX-2

Post autor: fish1 »

Proszę podać powody braku możliwości odbioru programów z MUX-2 i fatalnej jakości z MUX-1. Jestem mieszkańcem Lublina, a problemy zaczęły się zaraz po świętach i trwają do dziś. Poprzednio były problemy ale sporadycznie i tylko chwilowo. Mariusz z Lublina

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Po stronie nadawczej brak jakichkolwiek zmian, nadajniki pracują poprawnie.
Problemy prawdopodobnie powstają w domowej instalacji odbiorczej.

malaga

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: malaga »

Witam,od poniedziałku 7.09.15 od8 rano nie mam mux1 i mux2 z informacją że brak sygnału. Chciałabym prosić o sprawdzenie czy z sygnałem wszystko jest w porzadku czy może jakieś prace modernizacyjne są prowadzone? A może ktoś ma podobny problem? Regularnie opłacam abonament i nie wyobrażam sobie żeby dłużej mogło to nie działać bo na multipleksie pierwszym nie ma co oglądać bo nawet tvp info nie działa. Z anteną jest wszystko w porządku bo przyłączenie było sprawdzone. Mieszkasz na Woli Osińskiej w okolicach Żyrzyna. Bardzo proszę o komentarz.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Kamilx »

W jakim kierunku masz ustawioną antenę?

malaga

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: malaga »

Już działa a antene mam na Lublin :D

Awatar użytkownika
Michał Bernacki
Posty: 62
Rejestracja: 3 października 2015, o 11:49
Odbiornik: GLOBO STB HD N2, GLOBO STB HD N3, PHILIPS 32PHH4200/88.
Instalacja antenowa: 2 anteny kierunkowe DPM SOLID HN51WK.
Kantówka na wysokości 2 piętra.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski, Zamość/Tarnawatka

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Michał Bernacki »

Do 30 września na obiekcie RTCN Lublin - Piaski była przerwa techniczna i to mogło być powodem braku sygnału.
Plan przerw na najbliższy tydzień stale aktualizowany można sprawdzić na stronie:

http://emi.emitel.pl/plan_www/

Dzast0827
Posty: 2
Rejestracja: 6 listopada 2015, o 11:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Dzast0827 »

Witam,
Czy może wiadomo o jakiś zakłóceniach sygnału w powiecie chełmskim ?
Niestety nie mogę odbierać sygnały telewizyjnego. Antena, dekoder, telewizor sprawny.
Antena skierowana na Piaski, a mój odbiornik znajduję się jakieś 30 km od Chełma w kierunku na Hrubieszów.
Sygnał jest tylko przez kilka minut, a później jest on już nie wykrywalny.
Problem z sygnałem ma cała miejscowość nie tylko ja, więc to nie jest wina domowego odbiornika

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: poxipol »

Od jakiegoś czasu w kraju ze względu na pogodę mamy dobre warunki propagacyjne,co sprzyja występowaniu zakłóceń w odbiorze.
Sprawdź też czy nie ma prowadzonych prac konserwacyjnych.

Dzast0827
Posty: 2
Rejestracja: 6 listopada 2015, o 11:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Dzast0827 »

Sprawdziłam, nie ma obecnie prac konserwacyjnych na nadajniku z którego korzystam.
Podobny problem pojawia się u kilku sąsiadów.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Witam.
Pozwolę sobie odgrzać :)
Co się dzieje z odbiorem MUX8? Od około tygodnia w Świdniku jak i w gminie Hańsk na kanałach MUX8 jest tylko pikseloza. Obecnie w Świdniku na TV Panasonic mam siłę sygnału 75% a jakość 10%.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: K63 »

Emitel wzmocni sygnał cyfrowej telewizji naziemnej dla mieszkańców miasta Chełm i okolic
Emitel" pisze:W związku z okresową modernizację systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin/Piaski, część widzów w Chełmie i okolicach doświadcza problemów z odbiorem sygnału telewizji naziemnej. W celu zapewnienia widzom ciągłości świadczonych usług i najlepszej możliwej jakości odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej, Emitel po uzyskaniu odpowiednich zgód administracyjnych, uruchomi dodatkowe emisje wzmacniające sygnał multipleksów MUX-1, MUX-2 i MUX-3.

Prowadzone prace modernizacyjne są bardzo złożone technicznie i wymagają dużego wysiłku ze strony specjalistów Emitel. Wymagały one m.in. tymczasowego przełączenia emisji na zastępczy system antenowy, co spowodowało, na niektórych obszarach województwa lubelskiego, obniżenie siły nadawanego sygnału trzech multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1 MUX-2 oraz MUX-3. Utrudnienia te występują np.w rejonie miasta Chełm ze względu na ukształtowanie terenu i przysłonięcie miasta wzniesieniami na kierunku stacji nadawczej w Piaskach.
W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami ze strony widzów, mając na uwadze fakt, że prace modernizacyjne potrwają do 27 września, Emitel podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych emisji doświetlających miasto Chełm sygnałem wszystkich trzech multipleksów.

Emisje zostaną uruchomione natychmiast po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń Urzędu Komunikacji Elektronicznej z ponad 90 metrowej wieży SLR Kumowa Dolina. Dla mieszkańców Chełma nowy obiekt nadawczy pokrywa się z kierunkiem nadajnika w Piaskach, nie będzie więc konieczności regulacji anten odbiorczych ani przestrajania odbiorników telewizyjnych.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Lublin/Piaski emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 1,2mln mieszkańców województwa lubelskiego. Dotychczasowe anteny przez prawie 30 lat służyły mieszkańcom województwa lubelskiego dostarczając sygnał telewizji początkowo analogowej, a później cyfrowej. Okresowa konserwacja i modernizacja urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru radiofonii UKF i telewizji DVB T, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.
https://www.emitel.pl/aktualnosci/emite ... -i-okolic/

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Ramirez »

Ale jak rozumiem Kumowa Dolina to tylko na czas remontu w Piaskach?? Dobrze jakby tak zostało, ale podejrzewam że to byłaby fantastyka :mrgreen:

blispx
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2019, o 18:40
Miejscowość: Chełm

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: blispx »

Czy obniżenie mocy FM to ta nowa jakość?

DVB-T jak nie działało tak nie działa więc nie widzę wartości dodanej tej modernizacji

sat45
Posty: 5
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 12:46
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem.
Maszt dach. Odległość
40km.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat45 »

Mimo że dzisiaj 27.09 miały się zakończyć prace remontowe na nadajniku Lublin-Piaski nadal jest problem z odbiorem Mux-3.
Przez cały okres prac konserwacyjnych na nadajniku wystąpił znaczny spadek jakości sygnału DVB-T. Zgodnie z komunikatem emitela. Szczególnie było to widoczne na kanałach TVP z MUX 3.
Myślałem że dzisiaj sytuacja wróci do normy. Ale się myliłem i nadal są znaczne wahania poziomu sygnału dlatego występuje "pikseloza" i nie da się oglądać kanałów TVP.
Nigdy wcześniej nie było problemów z odbiorem DVB-T sygnału z Piask w Lubartowie.
Na stronie Emitel nie ma żadnych informacji o przedłużeniu prac.
Czy inni odbiorcy w lubelskim mają taki sam problem.
Może coś sknocili z nadajnikami i poziom sygnału jest inny niż przed remontem.

sat45
Posty: 5
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 12:46
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem.
Maszt dach. Odległość
40km.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat45 »

Dzisiaj 28 września odbiór wrócił do normy ! Widać prace remontowe na nadajniku Lublin - Piaski były do 27 września włącznie.
A w komunikacie podawali do godz 16.00 27 września.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: VAHANARA »

Ano, odbiór powrócił - okolice Kraśnika. Dziś było nawet o tyle lepiej, że nie wygasiło wieczorem mux-3, jak to bywało przed remontem - może przypadek, a może coś zmieniło się na SFN-ie. Poczekamy parę dni i się okaże.

blispx
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2019, o 18:40
Miejscowość: Chełm

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: blispx »

znowu moce poobniżane , brak sygnału ze wszystkich MUX od rana w Chełmie, FM pomijając "codzienne prace planowane" działa

co znowu popsuliście? :lol:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: K63 »

Emitel pisze:Prace modernizacyjne, które zostały wstrzymane na czas kampanii wyborczej, powinny zostać zakończone nie później, niż 30 października.
https://www.emitel.pl/aktualnosci/prace ... a-finiszu/

Zablokowany