DVB-T w woj. lubelskim

kptiger

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: kptiger »

A mam jeszcze jedno pytanie czy do takiego tunera można podłączyć wzmacniacz analogowy który stosuje się na starych antenach czy nie.Jeżeli można czy poprawi to trochę zasięg.

_chris_

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: _chris_ »

kptiger pisze:Jak powiadasz że jestem na takim poziomie to moje 3 antenki po podłączane według mej konstrukcji na analogowej działały miodzio ciekawe jak na tym będzie śmigać ap ropo tunera to ja dorwałem z allegro za 90 zł z dostawą to s cart
w takim razie jest duża szansa na to, że będzie OK. :D
kptiger pisze:A mam jeszcze jedno pytanie czy do takiego tunera można podłączyć wzmacniacz analogowy który stosuje się na starych antenach czy nie.Jeżeli można czy poprawi to trochę zasięg.
generalnie można (a czasem i trzeba) stosować wzmacniacze przy dalekich odbiorach DVB-T, trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach:
  • jeśli tylko się da, należy unikać wzmacniacza, czyli stosować anteny pasywne. Sygnał DVB-T może być poprawnie odbierany na o wiele niższych poziomach niż przy odbiorze analogowym.
  • jeśli stosuje się wzmacniacz, to zawsze należy dążyć do stosowania jak najmniejszych wzmocnień, które pozwolą na uzyskania zadowalającej jakości (nie poziomu!) sygnału.
  • starsze generacje wzmacniaczy też mogą nadawać się do DVB-T, trzeba mieć jednak na uwadze, że wzmacniacz do DVB-T powinien charakteryzować się dodatkowo:
    • szczelną metalową obudową
    • złączami F
    W wielu przypadkach pozwala to na uniknięcie przykrych niespodzianek przed wpływem zakłóceń impulsowych.
  • raczej powinno się stosować wzmacniacze masztowe lub przy bardzo dużych odległościach zestawem przedwzmacniacz w puszce antenowej + wzmacniacz masztowy.
  • w bardzo trudnych warunkach dobrze sobie radzą wzmacniacze z selektywnie strojonymi torami odbiorczymi.
I pamiętaj o kablu antenowym i złączach, które to przy odbiorach analogowych niespecjalnie potrafiły ważyć, a w DVB-T mogą napsuć krwi... :D

kptiger

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: kptiger »

To kabel 75 ohma się nie nadaje się od analogowej a wzmacniacz ten zwykły co się podpina do analogowej to się nie nada bo jak u mnie na analogowej się go nie podpięło to wszystkie kanałów nie dało się oglądać a sygnał odbierałem z lublina .

_chris_

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: _chris_ »

kabel antenowy ma 75Ohm, zarówno do TV analogowej i cyfrowej. Problem może być tylko w tym, że stary kabel używany w instalacji do odbioru TV analogowej może sprawiać problemy przy odbiorze DVB-T, nawet jeśli odbiór analogowy był OK.

Więc na początek podłączamy się zawsze do istniejącej instalacji do odoru analogu. jeśli odbiór DVB-T jest stabilny to nic nie musimy robimy, a jeśli nie ma odbioru DVB-T lub co raz robi się pikseizacja - trzeba się wziąć za modernizacje instalacji.

Alen

Lublin - jak uzyskać odbiór wszystkich cyfrowych kanałów

Post autor: Alen »

Witam
I na wstępie gratuluję ciekawego regionalnego forum TV.
Przymierzam się do zakupu TV z DVB-T
Mieszkam w Lublinie na 9 piętrze
Po prawej stronie widzę maszt Rabego odległość 3km
Po lewej nocą chyba część masztu w Piaskach odległość 20km
Piszecie że
z PIASK mogę odbierać
Polsat,
Polsat Sport News,
TVN,
TVN7,
TV Puls,
TV4,
TV6,
TV8.
Natomiast z RAABEGO
TVP1 (tymczasowo),
TVP2 (tymczasowo),
TVP INFO (tymczasowo),
TVP Kultura,
TVP Historia.
Czy to oznacza że aby oglądać wszystkie kanały muszę mieć 2 anteny i zwrotnicę :?:
Jeżeli nie to czy lepiej dokupić antenę na Piaski czy na Rabego :?:
Czy odbiornik TV może jednocześnie odbierać telewizję cyfrową i analogową z jednego nadajnika :?: ?
Jaką antenę na balkon (bez wzmacniacza)i do jakiego nadajnika dokupić ?
Możecie polecić model i jakiś sklep w Lublinie lub internecie z tymi antenami :?:
Bardzo proszę o pomocne informacje

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Lublin - jak uzyskać odbiór wszystkich cyfrowych kanałów

Post autor: Tom345 »

Przy takiej odległości powinieneś wszystko odbierać na jednej antenie. Może się okazać, że zwrotnica i druga antena wcale nie będą potrzebne ;)
Kup zwykłego dipola 19/21-69 lub krótszego, odbiór powinien być zadowalający.

Zdecydowana większość TV odbiera sygnał analogowy oraz cyfrowy.

Na terenie Lublina niestety nie polecę nic ciekawego, ale możesz zajrzeć na www.dipol.com.pl :)


seti

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: seti »

kptiger pisze:Mam pytanie mieszkam około 50-60 k m od lublina i jest to teren górzysty na pewno nie widać anteny czy będzie możliwy odbiór telewizji naziemnej cyfrowej.
U znajomych w Majdanie-Obleszcze, czyli niewiele bliżej od Modliborzyc od nadajnika w Piaskach odbiera MUX2 na zwykłej antenie siatkowej umieszczonej na wysokości 2m nad ziemią (w okolicy drzewa i zabudowania), siła sygnału wynosi 65%, więc u Ciebie przy dobrej antenie powinien odbierać MUX2, jak nie z Piask to z Kielc(św. Krzyż)

rychu501

Re: Odbiór DVB-T w Puławach

Post autor: rychu501 »

W Puławach na ulicy Leśnej na 1-szym piętrze (antena przymocowana na zewnątrz barierki balkonu) zrobiłem próbę i jest możliwy odbiór z Ryk sygnału DVB-T z anteny siatkowej ze wzmacniaczem antenowym siła sygnału 5-6 kresek na 6 możliwych.Tuner MSI DIGI VOX mini HYBRID

jarek1977

dvb-t w Lubartowie

Post autor: jarek1977 »

Witam chcę sie dowiedzieć jakie kanały można oglądać w Lubartowie

kjt

Re: dvb-t w Lubartowie

Post autor: kjt »

Opierając się na danych z dvbtmap.eu to w promieniu do 100km mamy (w kolejności najbliższych):
- Lublin/Raabego MUX3 - 0,70kW
- Lublin/Piaski MUX2 - 100kW
- Dęblin/Ryki MUX 2 - 20kW
- Siedlce/Łosice MUX2/MUX3 - 50kW/5kW

Także z kanałami z MUX2 nie będzie problemu. MUX3 na razie za słabiutko więc trudno powiedzieć.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: ks41 »

No można podać również kanały:
- Lublin/Raabego MUX3 - k. 25 (506 MHz)
- Lublin/Piaski MUX2 - k. 21 (474 MHz)
- Dęblin/Ryki MUX2 - k. 24 (498 MHz)
- Siedlce/Łosice MUX2 - k. 43 (650 MHz) // MUX3 - k. 56 (754 MHz)

W MUX 2 umieszczone zostały następujące programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News .

Natomiast w MUX 3 zostały umieszczone programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia.

krzychwi

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: krzychwi »

W Lubartowie sygnału z Raabego nie złapiesz , mam ATX-91 i LNA177 z zasilaczem regulowanym i bardzo ładnie MUX2 i MUX3 łapię z Łosic , nie mam w odbiorniku siły sygnału , ale jakość jest cały czas ~82% .

SZELAK

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: SZELAK »

W Puławach na ul. Karpińskiego piętro II łapie sygnał MUX2 na 90% z Ryk. Zasięg nie jest maxymalny jest 3 kreski na 5 czasem trochę rwie sygnał.
Sygnał odbierany na laptopie, tuner Media Tech NANO DVBT STICK MT4161 antena z tunera ta malutka, więc to tłumaczy słaby sygnał myśle że na bylejakiej siatkowej sygnał znacznie się poprawi.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: ks41 »

Siatka to wyrób antenopodobny ;)
Jak ci łapie na małej antence z zestawu wystarczy najtańsza antena kierunkowa z symetryzatorem i po kłopocie.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Nie żebym był zwolennikiem siatek, ale u znajomych w odległości około 70km od Piask na jakiejś starej siatce umieszczonej na strychu z płytką z jakąś wartością "14" stabilnie odbiera MUX2.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

A ja mam takie pytanie z innej beczki.. Jestem tu nowy troche was czytalem i postanowilem sie zarejestrowac..gdzie w pulawch mozna kupic takie tunery do odbioru tv naziemnej cyfrowej .. Widzialem tu wpisy ludzi z puław wiec pewnie ktos bedzie wiedzial..mieszkam w rąblowie wiec jestem w zasiegu piask jakies 60km od piask i pewnie bede w zasiegu ryk bo rąblów jest chyba jedną z wyrzej polozonych miejscowosci na lubelszczyznie..mam telewizor funaj 21D-3810 MA DWA WEJSCIA TAKZWANE SCART I GDZIE W PULAWACH DA RADE KUPIC TUNERY POD TO WEJSCIE.i inne pytanie odbieram sygnal analogowy na antenie siatkowej plus zasilacz na antenie ktora jest jakies dwa metry nad ziemia i niema problemu z odbiorem oprócz tv4 slaby sygnal..z jaką sila do tej pory nadawaly sygnal analogowy piaski.chce to porownac czy bede musial podnosic antene wyrzej.p.s.z gory sory za byki w ortografi i prosze o odpowiedz

_chris_

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: _chris_ »

@ rablos:

kierunki na Ryki i Piaski

Ryki - kanały
Piaski - kanały

Powinieneś odebrać zarówno Ryki jak i Lublin, i to antenie bez wzmacniacza, ale do analogów wzmacniacz zapewne powinien być, zwłaszcza przy antenie na wysokości 2m. Spróbujesz na tej antenie, co masz, jak będzie nie stabilnie z DVB-T, to będziesz wtedy zmieniał.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Analogowy odbieram z zasilaczem tak jak pisalem z dwa metry nad ziemia.sa dni ze jakies ukrainskie czy tam ruskie odbiera ta antena na tej wysokosci ale to rano lub wieczorem..a tuner zamierzam dopiero kupic .. Jak ktos to czyta z pulaw to niech napisze

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat17 »

@rablos.Witam tunery ntc możesz kupić w slepie Neonet,RTV Euro AGD,Avans.Nie polecam Media Expert,drogo-mały wybór.Z dostępnych marek to Opticum,Technisat,Ferguson,Signal.Nie kupuj tunera nie znanej firmy.
Jeżeli chodzi o anteny ,przewody i osprzęt rtv ,tv-sat to polecam sklep ELEKTRA BIS obok przychodni Internus na ul.Grabskiego-dobry sprzęt w dobrych cenach.Co do przewodu to mogę ci sprzedać Triset 113PE czarny-żelowany,w Puławach takiego nie spotkalem.Dobre przewody dostaniesz też w Elektrze,rownież żelowany,ale z żyłą główną stalową miedziowaną (często kupowałem dobre parametry w cenie do 2zł/m. Mam też do sprzedania antenę kierunkową ATV 16/21-60 firmy Dipol. Jeżeli tuner kupujesz do starego tv to zastanów się nad tunerem combo tv sat-ntc,wygoda oraz morzliwośc odbioru kilku platform w jednym tunerze.Z dostepnych w Puławach to spotkałem tylko Arive 120 w rtv euro agd.Jak bedziesz coś potrzebował ze sprzętu to napisz do mnie.

Zablokowany