DVB-T w woj. lubelskim

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Sat17>>> telewizor mam funai 21D-3810 Z DWOMA WEJSCIAMI EURO SCART I TAKI Tuner mi potrzebny z takim kablem do tego tv.są takie tv w tych sklepach.pozd .a co do anteny to jak to jeden z urzytkownikow wczesniej napisal odbior będzie mozliwy nawet bez zasilacza

SZELAK

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: SZELAK »

W Chełmie na ul. Lubelskiej niestety nie złapałem sygnału. Antena pokojowa ze wzmacniaczem i nic. Czy może wiadomo coś czy bliżej chełma będzie jakiś nadajnik czy za 1,5 roku będę pozbawiony telewizji?

_chris_

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: _chris_ »

SZELAK pisze:W Chełmie na ul. Lubelskiej niestety nie złapałem sygnału. Antena pokojowa ze wzmacniaczem i nic.
no i prawidłowo, bo przy odległości w granicach 40km i takim profilu, to byłoby nadzwyczaj dziwne, że cokolwiek odbierałbyś na pierwszej lepszej wewnętrznej.
Tym niemniej, jesteś w zasięgu nadajnika z Piasków (http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16941), więc odbiór powinieneś mieć. Antena zewnętrzna by się przydała, albo musisz szukać do skutku anteny wewnętrznej. Gwarancji, że coś na takiej odbierzesz nie ma, ale każda działa inaczej, więc próbować można.

A tu są harmonogramy włączeń kolejnych nadajników:

mux-1
mux-2
mux-3

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

_chris_ pisze:Piasków
Piask! (sypnęło po oczach :P)

Szkoda czasu i pieniędzy na jakieś wewnętrzne antenki. Za ta sama kasę kupi się antenę (najlepiej kierunkową), kabel + opcjonalne dodatki typu symetryzator lub wzmacniacz.

btw/
Co się stało z analogowym TVN'em z Chełma? Od kilku miesięcy znikł mi z eteru :/

SZELAK

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: SZELAK »

Ja tvn mam choć polsat lepiej odbiera oczywiście na tej samej antenie pojojowej

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat17 »

@rablos.Większość tunerów posiada wyjście euro ,więc nie będzie problemu z podłączeniem.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Czyli w zestawie z tunerem jest kabelek z wejsciem scart by podłączyc tuner do tv czy trzeba dokupic.pozd.

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

Nie wiem ale z tego co się orientuje to tańsze stb nie ma w zestawie kabla.

Jeżeli nie zależy ci na wyglądzie i przede wszystkim tuner ma służyć do NTC to może zainteresuj się tzw. scartowymi tunerami (zintegrowany wtyk scart) W tej kategorii tanim i polecanym tunerem jest Wiwa HD-50.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat17 »

Tunery na scart,Signal i Wiwa widziałem w RTV EURO AGD.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Jutro juz pewnie sie wybiore do puław po ten polecany przez was tuner pod gniazdo Scart wiwe hd50.w necie widzialem za 120zł zm kawalkiem za niego na ul goscienczyk2.mam nadzieje ze mają

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

Na weekendzie odwiedziłem RTVEUROAGD i cena to 139zł. HD90 o 10zł droższa. Trochę to dla mnie śmieszna bo trwa akcja "cenobicie"... i HD50 jest w "promocji".
Miałem przynajmniej okazje obmacać 4 tuner (HD50, HD90, Urz0083, Ariva T55, Opticum T80plus i Technisat HDT4).

Wykonanie jest podobne ale te prześwitujące panele przednie w urz, arivie, opticum - widać wnętrzności, krzywe diody IR to dla mnie minus. Urz0083 ma krzywe gniazdo HDMI - nie jest równoległe do poziomu (rzuca się w oczy)

Jestem zdecydowany na Wiwe HD50.
W tradycyjnym sklepie "za rogiem" mam za 125zł.


Edit/
Być byłem kiedyś :D
Ale na weekendzie byłem w Zamościu...
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2011, o 14:55 przez kjt, łącznie zmieniany 1 raz.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

w pulawach byles

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: sat17 »

Odwiedz też Neonet,tam np.Technisaty są tańsze,a co do tunerów scart to w wziołbym Signal.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

A ten signal tez sie wpina w gniazdo scart?czy trzeba dokupic kabelek pod to gniazdo ?i moze gupie dła was pytania jak pojade to pewnie coś kupie..po wpieciu w scart wystarczy kabel antenowy z zasilaczem wpiąc w wiwe czy tam jakiś inny ? I menu będe miał na ekranie tv?czy tak? I jak wygląda szukanie kanałów czy na takiej samej zasadzie jak w analogu.pytam bo to czarna magia dla mnie.mam nadzieje ze jak wróce to ktos odpowie

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

Signal ma również wersję ze zintegrowanym wtykiem scart. Jednak Wiwa to już nowszy chipset i raczej polecałbym Wiwę. Twój wybór - są wątki na forum poczytać można.

Tak kabel antenowy do tunera inaczej jak masz złapać sygnał? Pod nadajnikiem nie mieszkasz.
Domyślam się, że masz antenę siatkową z przedwzmacniaczem. To nie jest zbyt dobre ale może działać ok. Lepiej odświeżyć instalację, wymienić wzmacniacz na symetryzator. Piaski mają dobry sygnał a w razie czego masz tez Ryki- sygnał słabszy ale jest znacznie bliżej.

Tuner wyświetli obraz na tej samej zasadzie co inne urządzenia podpinane pod scart typu. dvd, magnetowid, dekoder itp. Szukaniem kanałów zajmie się tuner. Soft raczej robiony łopatologicznie więc poprowadzi przez proces strojenia kanałów automatycznie. Można też oczywiście szukać ręcznie.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Kupilem wiwe hd 50.potem sie pobawie w instalacje

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Zainstalowalem wiwe w scart i wszystko dziala krystalicznie i to na siatce dwa metry nad ziemia.ale czemu txt nie dziala na wszystkich kanalach i jak w przyszlosci szukac kanalów bo jak wpiolem tuner to nic niemusialem szukac kanaly same sie zainstalowaly

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Przecież wszystko powinno być w instrukcji obsługi. Jeśli wszystko dobrze odbiera na obecnej instalacji antenowej to nic nie musisz zmieniać na siłę.
A jeśli chodzi o Teletext to nie jest emitowany ze wszystkimi kanałami.

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

Po co ci telegazeta? Przeciez masz EPG chyba nawet kilka dni do przodu.
Z ktorego nadajnika odbierasz? Piaski czy Ryki?

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: rablos »

Piaski

Zablokowany