DVB-T w woj. lubelskim

arbi

gdzie tkwi problem?

Post autor: arbi »

Witam! mieszkam w Lublinie jakieś 500 metrów od nadajnika Lublin-rabbego, idealnie ściąga mi sygnał mux-3, natomiast nie mogę złapać sygnału z Lublin-Piaski czyli mux-2. Używam tunera usb media tech mt 4163. czy możliwe że ta antenka dołączona do zestawu jest za słaba? dodam, iż dystans do Piask to jakie 25 km...
proszę o radę
pozdrawiam!

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Ja mieszkam na Kalinie i na tej antence od tunera USB wystawionej na parapet miałem stabilny sygnał z tych dwóch nadajników. Gorzej było w mieszkaniu więc zrobiłem biqada, opisanego w tym temacie:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
obliczonego na te dwa multipleksy i teraz mam stabilny sygnał bez wystawiania anteny na parapet.

arbi

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: arbi »

okej, spróbije zmontować nie wydaje się skomplikowane.
dzięki za pomoc :)

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Nie ma za co :) Napisz o efektach.

daris

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: daris »

Mieszkam w okolicach Żyrzyna (dokładnie Osiny) i w telewizorze analogowym odbieram TV 4 (śnieżący, czarno-biały obraz, nieraz nawet kolorowy, dźwięk nie trzeszczy, więc da się oglądać :) ) na kanale 33. Według tej strony na kanale 33 TV 4 nadawany jest z nadajnika Warszawa *Raszyn* o mocy 20,000 ERP kW.

Informacje o nadajniku Warszawa Raszyn -> http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=611

W linii prostej do nadajnika w Raszynie mam mniej więcej 110 km. Czy zatem będę miał możliwość odbioru MUX-1, który nadawany jest z mocą 100,000 ERP kW (5x większą niż TV 4) z tego samego nadajnika co TV 4 (Raszyn)? Na logikę wnioskuję, że tak, ale chciałbym się upewnić :)

_chris_

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: _chris_ »

@ daris:
biorąc pod uwagę odległość, profil terenu i wysoki kanał (k58) na którym nadawany jest mux-1 z Raszyna, to szanse to masz znikome, aczkolwiek - różnie to bywa. A odbierasz TVP Info z Raszyna na k51 lub inne analogi z Raszyna? To byłoby bardziej wiarygodne.

Trzeba po prostu spróbować.

Za chwilę będziesz miał mux-1 z innych nadajników (mux-1) - jest sens się szarpać?

daris

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: daris »

Dzisiaj został wymieniony ten telewizor o którym pisałem w moim poprzednim poście na telewizor obsługujący DVB-T. Przeskanowałem, znalazł 16 cyfrowych kanałów, szkoda tylko że tak naprawdę jest ich 8, bo drugie 8 to ich kopie (prawdopodobnie odbierane z innego nadajnika). Kanały te należą do MUX-2 (Polsat, TVN, TVN7 itp).
A odbierasz TVP Info z Raszyna na k51 lub inne analogi z Raszyna?
Z tego co pamiętam, że działał TV Puls na kanale 41, ale w bardzo marnej jakości (tzn obraz całkowicie śnieżył, ale dało się odczytać logo kanału :) ). Chociaż to pewnie dlatego, że na 40 kanale łapie TVP Lublin a na 42 TVP 2. Jutro posprawdzam dokładnie które analogowe programy z Raszyna odbierają :)

daris

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: daris »

Obrazek

Obrazek

No więc łapie mi jedynie MUX-2 na kanale 21 (Lublin / Piaski) oraz 24 (Dęblin / Ryki) (na zdjęciach Polsat)

mikar1

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: mikar1 »

Mam do was takie pytanie.

Wymieniłem sobie siatkę na ATX'a 91. Mimo widoczności nadajnika nie złapałem u siebie Raabego więc przekręciłem antenę na Piaski żeby mieć maksymalnie mocny sygnał.

Z mojego miejsca Zamieszkania w Elizówce Piaski mam na azymucie 131' ( co ciekawe sygnał mam najlepszy jak skierowałem antenę prosto w wierzę ciśnień Rynku w Elizówce (azymut 154') zapewne jakieś odbicie)

Tutaj rodzi się moje pytanie. W czasie przeszukiwania kanałów złapałem słaby sygnał na kanale 41. Cóż to może być takiego przy antenie skierowanej niemal wprost na wschód. Siedlce nadają na 43 i nie mam po nich śladu nawet. A 41 nigdzie nie mogę znaleźć

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Może łapiesz coś zza wschodniej granicy.

suromarek

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: suromarek »

Mam do was takie pytanie.

Wymieniłem sobie siatkę na ATX'a 91. Mimo widoczności nadajnika nie złapałem u siebie Raabego więc przekręciłem antenę na Piaski żeby mieć maksymalnie mocny sygnał.

Z mojego miejsca Zamieszkania w Elizówce Piaski mam na azymucie 131' ( co ciekawe sygnał mam najlepszy jak skierowałem antenę prosto w wierzę ciśnień Rynku w Elizówce (azymut 154') zapewne jakieś odbicie)

Tutaj rodzi się moje pytanie. W czasie przeszukiwania kanałów złapałem słaby sygnał na kanale 41. Cóż to może być takiego przy antenie skierowanej niemal wprost na wschód. Siedlce nadają na 43 i nie mam po nich śladu nawet. A 41 nigdzie nie mogę znaleźć
Na 41 kanale nadaje tvn z Lublina analogowo co do cyfry to nie wiem ale, ja natomiast mieszkając niedaleko Lublina złapałem jakiś gniot na kanale 43 obraz jest słaby i dźwięk kanał pochodzi z Białorusi lub Ukrainy może jeszcze coś bym złapał ale nadajnik Piaski przeszkadza antena siatkowa z symetryzatorem

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Kamilx »

Na pewno nic z Białorusi, gdyż najbliższy nadajnik dla okolic Lublina jest na kanale 51

dream

Brak TVP - HELP !

Post autor: dream »

Witam,
Kilka dni temu zakupiłem Tuner Wiwa hd-90
Podłączyłem go do TV euro-złączem, podpiąłem antene i zacząłem wyszukiwanie kanałów.
Wyszukało 8 kanałów m.in: polsat, tvn, puls, tv4, polsat sport news
Brak kanałów TVP
Kompletnie nie mam pojęcia jak je znaleźć.

Posiadam zwykłą antene na strychu, wysokość 1 piętra, raczej bez zakłóceń przez inne budynki(wieś)
Lokalizacja anteny to miejscowość Kodeń. Woj. Lubelskie, przy białoruskiej granicy.
Dodam, że sąsiad takowe kanały łapie i ma ten sam tuner, bodajże starszy model.
Czy problem leży w kierunku anteny ?
W którą stronę ją obrócić, a może po prostu nie potrafie wyszukać tvp w tunerze ?

Proszę o szybką odpowiedź

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: alabama1 »

Albo złe ustawienie anteny, albo zła antena, albo u ciebie zasięgu pierwszego(lub trzeciego) multipleksu nie ma. A jeżeli jest, to zobacz na jakim kanale jest u ciebie ten mux, ręcznie ustaw sobie ten kanał i machaj anteną, może się uda.

dream

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: dream »

Nie znam sie na tych muxach, moglby ktos mi podacz czestotliwosci i miejsce nadajnika najblizszego. Nie wiem czy biala podlaska, czy lublin czy cos innego.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: alabama1 »

Nie wiem, gdzieś to jest wyszczególnione, ale nie wiem gdzie- najlepiej będzie jak u sąsiada zobaczysz, jaki to kanał. W zależności jaki to mux, wejdź sobie na wykaz nadajników tego muxa, znajdź najbliższy, nastaw kanał ręcznie. Na stronie emitela są informacje na temat każdego muxa

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: Przecin »

Antenę musisz ustawić na północny zachód w kierunku nadajnika Siedlce/Łosice. Nadawany jest tam mux3 na kanale 56 (754 MHz) z mocą 5kW.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: m@rtops »

najlepszy zasięg mux 1 i 3 masz z lublin-piaski (101,5 km :) )
mux 1 -kanał 33 (chociaż nie wiem czy już nadają),mux 2 -kanał 21
wszystko o kierunkach anteny znajdziesz tu:
http://www.dvbtmap.eu/
a o mux-ach tu:
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

dream

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: dream »

Łapie sygnał na siedlce ale programy się przycinają. Wyszukało dodatkowo 5 stacji ale co z tego skoro się przycinają :(
Jakies inne porady ?
Na lublin nic nie łapało

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak TVP - HELP !

Post autor: qwerty »

Antena na zewnątrz budynku i złapiesz wszystko.

Zablokowany