DVB-T nowa sól

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: debe »

GrzesiekP pisze:Przyszedł ten moment że chciałbym powiedzieć! Stawiam Piwo wszystkim, którzy pomogli mi w Tym temacie :)
Antena szerokopasmowa, symetryzator iiiiii jest :D siła sygnału 16 % jakość 100% :D
Dzięki za pomoc!
Antena szerokopasmowa to pojęcie dość ogólne, konkretnie jaka?
Ta informacja może przydać się innym forumowiczom.
Dobrze, że "ruszyło", niemieckie programy też odbierasz?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: orin »

Przy takiej sile sygnału nie będzie stabilnego odbioru. Zmiana warunków pogodowych (propagacji) zakłócenia lokalne będą miały bezpośredni wpływ na jakość odbioru.
Możliwe, że antena nie jest skierowana dokładnie w stronę nadajnika.
Moim zdaniem warto zmienić antenę na kierunkową o większym zysku, również bez wzmacniacza.
W stosunku do ceny tv, to śmieszny wydatek.

GrzesiekP

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: GrzesiekP »

Trudnoi mi odpowiedzieć na pytanie jaka to antena jeśli chodzi o "markę" owa zwykła antena siatkowa :) do wczoraj z zasilaczem a teraz już z symetryzatorem :)

myślałem jeszcze wczoraj o wstawieniu w jej miejsce kierunkowej, ale obawiam się że coś mogłoby mnie trafić przy ustawianiu kierunkowej :P siatka była troche łatwiejsza szczególnie że to nie pogoda na spędzanie czasu na dachu :) ale jak zrobi się cieplej to myślę nad wymianą tej anteny :)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: debe »

GrzesiekP pisze:Przyszedł ten moment że chciałbym powiedzieć! Stawiam Piwo wszystkim, którzy pomogli mi w Tym temacie :)
Antena szerokopasmowa, symetryzator iiiiii jest :D siła sygnału 16 % jakość 100% :D
Jednak siatka z symetryzatorem, no proszę!
Moc 16% to rzeczywiście niewiele. Jakiś "punkt zaczepienia" jednak jest. W przyszłości wymień na kierunkową, bo
orin pisze:Przy takiej sile sygnału nie będzie stabilnego odbioru. Zmiana warunków pogodowych (propagacji) zakłócenia lokalne będą miały bezpośredni wpływ na jakość odbioru
to prawda
EDIT.
Ja tam do "siatek" zaufania nie mam, choć opinie są różne.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: DanielK »

GrzesiekP pisze:Trudnoi mi odpowiedzieć na pytanie jaka to antena jeśli chodzi o "markę" owa zwykła antena siatkowa :) do wczoraj z zasilaczem a teraz już z symetryzatorem :)
Czy wtyczkę do TV też zmieniłeś, czy zostawiłeś tą z zasilaczem?
Antenę ustaw w kierunku południowo-zachodnim.

DVB-T

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: DVB-T »

GrzesiekP pisze:Trudnoi mi odpowiedzieć na pytanie jaka to antena jeśli chodzi o "markę" owa zwykła antena siatkowa :) do wczoraj z zasilaczem a teraz już z symetryzatorem :)

myślałem jeszcze wczoraj o wstawieniu w jej miejsce kierunkowej, ale obawiam się że coś mogłoby mnie trafić przy ustawianiu kierunkowej :P siatka była troche łatwiejsza szczególnie że to nie pogoda na spędzanie czasu na dachu :) ale jak zrobi się cieplej to myślę nad wymianą tej anteny :)
Testuj, możliwe, że wymiana na kierunkową nie będzie niezbędna. Póki nic złego nie będzie się dziać to spokojnie możesz oglądać na tym zestawie. A jeśli kiedyś pojawią się jakieś problemy to wtedy warto pomyśleć nad anteną typu Yagi. Ale na razie nie ma się co spieszyć:) Życzę udanego odbioru :)

GrzesiekP

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: GrzesiekP »

Daniel Kucharski pisze:Czy wtyczkę do TV też zmieniłeś, czy zostawiłeś tą z zasilaczem?
Antenę ustaw w kierunku południowo-zachodnim.
Jak najbardziej tak wtyczka została zamieniona na zwykła bez separatora i zasilacza :)
DVB-T pisze:Testuj, możliwe, że wymiana na kierunkową nie będzie niezbędna. Póki nic złego nie będzie się dziać to spokojnie możesz oglądać na tym zestawie. A jeśli kiedyś pojawią się jakieś problemy to wtedy warto pomyśleć nad anteną typu Yagi. Ale na razie nie ma się co spieszyć:) Życzę udanego odbioru :)
Jak narazie pozostanie w tej fazie "testu" bo i czas i pogoda nie sprzyja a na taka "testowa" jakość jestem skłonny przystać i mam nadzieję że moze tak już zostanie bo obawiam się że następna próba zmiany anteny lub poprawy tej może zakończyć się fiaskiem i duża ilościa nerwów :P nie mam do tego cierpliwości :)

zz292

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: zz292 »

Antena siatka z Brico za 30 zł.Wymieniony wzmacniacz na silniejszy.Sygnał 90/100% 28db.Zmieniłem kilka anten kierunkowych i nic dopiero zwykła siatka daje radę.Nowa Sól jest w dołku i jest trudny odbiór sygnału więc nie piszcie bzdur o antenach kierunkowych.One się nadają do czystego terenu.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: debe »

zz292 pisze:Antena siatka z Brico za 30 zł.Wymieniony wzmacniacz na silniejszy.Sygnał 90/100% 28db.Zmieniłem kilka anten kierunkowych i nic dopiero zwykła siatka daje radę.Nowa Sól jest w dołku i jest trudny odbiór sygnału więc nie piszcie bzdur o antenach kierunkowych.One się nadają do czystego terenu.
Profil terenu(miejsce odbioru ustawiłem na ul.Piłsudzkiego w Nowej Soli) nie do końca potwierdza teorię "dołu nowosolskiego" dla fal elektromagnrtycznych. Na temat wyższości anten siatkowych nad kierunkowymi typu yaga nie dyskutuję, ponieważ jedne i drugie sprawdzają się w różnych warunkach odbiorczych. Bez wątpienia jednak yagi cechują się zwykle większym zyskiem energetycznym od siatek.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

zz292

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: zz292 »

Teoria swoje a praktyka swoje.Jak już pisałem testowałem różne anteny i niepotrzebnie tylko kasę wywaliłem bo skończyło się na najtańszej.Nowa Sól ma zróżnicowany teren i zależy od miejsca gdzie się antenę instaluje.

DVB-T

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: DVB-T »

zz292 pisze:Teoria swoje a praktyka swoje.Jak już pisałem testowałem różne anteny i niepotrzebnie tylko kasę wywaliłem bo skończyło się na najtańszej.Nowa Sól ma zróżnicowany teren i zależy od miejsca gdzie się antenę instaluje.
http://static.panoramio.com/photos/original/549218.jpg
Rzeczywiście!! Góry jak cholera!

zz292

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: zz292 »

DVB-T pisze:
zz292 pisze:Teoria swoje a praktyka swoje.Jak już pisałem testowałem różne anteny i niepotrzebnie tylko kasę wywaliłem bo skończyło się na najtańszej.Nowa Sól ma zróżnicowany teren i zależy od miejsca gdzie się antenę instaluje.
http://static.panoramio.com/photos/original/549218.jpg
Rzeczywiście!! Góry jak cholera!
Nie chodzi oto czy są góry tylko o to że Z.Góra jest wyżej,Kożuchów jest wyżej a N.Sól jest w dołku.Kończę pustą dyskusję i pozdrawiam.

DVB-T

Re: DVB-T nowa sól

Post autor: DVB-T »

zz292 pisze:
DVB-T pisze:
zz292 pisze:Teoria swoje a praktyka swoje.Jak już pisałem testowałem różne anteny i niepotrzebnie tylko kasę wywaliłem bo skończyło się na najtańszej.Nowa Sól ma zróżnicowany teren i zależy od miejsca gdzie się antenę instaluje.
http://static.panoramio.com/photos/original/549218.jpg
Rzeczywiście!! Góry jak cholera!
Ten post świadczy o Twojej bardzo małej inteligencji.Nie chodzi oto czy są góry tylko o to że Z.Góra jest wyżej,Kożuchów jest wyżej a N.Sól jest w dołku.Kończę pustą dyskusję i pozdrawiam.
Co nie zmienia faktu, że jeśli coś przeszkadza Ci w odbiorze to mogą być to tylko drzewa albo budynki, ale z pewnością nie ukształtowanie terenu. Wysokość położenia Zielonej Góry nie ma tu żadnego znaczenia. Wysokość położenia Kożuchowa i zarazem Wichowa (ok. 150 m n. p. m.) wręcz pomaga, bo maszt położony jest wyżej. Między Wami (Nowa Sól ok. 65 m. n. p. m.) nie ma żadnych pagórków a teren spokojnie opada.


Temat uważam za zamknięty

Zablokowany