DVB-T w woj. lubuskim

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: brachu »

Na pewno włączenie TVP 1 Pseudo-HD w żaden sposób nie wpłynęło na twój odbiór MUX 1.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Obecny program przyrodniczy to nie pseudo-hd. To jest prawdziwe hd.

macroz911

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: macroz911 »

W N. Soli, która jest w nadodrzańskim dołku, a do Wichowa jest 16 km w linii prostej, lepszej jakości Mux1 odbieram ze Śnieżnych Kotłów. Mux2 z Wichowa jest bez zastrzeżeń. Po zastosowaniu anteny kierunkowej ze wzmacniaczem LNA177 skierowanej na Liberec mam:
Mux1 z Wichowa - jakość dobra, praktycznie potrzebny tylko na TVP Reg. Gorzów (przy deszczu potrafi szatkować)
Mux1 ze Śnieżnych K. - jakość super (z TVP Reg. Wrocław, dużo ciekawszym)
Mux2 z Wichowa - jakość super
Mux1 z Liberca - jakość dobra
Mux2 z Liberca - jakość co najwyżej dostateczna, zależna od pogody, ale większość czasu do oglądania.
Wcześniej ze wzmacniaczem LNA SWA9801 nie było aż tak dobrze.

To wszystko potwierdza moje wcześniejsze ustalenia, że Mux1 w naszym rejonie nadawany z dwóch ośrodków na tym samym kanale to nieszczęście dla niektórych odbiorników STB lub TV.
Sprzęt jaki mam: Panasonic - OK, Wiwa80 - OK, Pixel - dobrze, Opticum HD T50 - porażka..

zz292

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: zz292 »

Na szerokopasmowej z symetryzatorem odbieram wszystkie Muxy z Wichowa bez problemu.

Arko76

Drezdenko-odbiór DVB-T

Post autor: Arko76 »

Mieszkam w Drezdenku, odbieram TVN, TVN7, POLSAT TV4, TV6 i POLSAT SPORT bez problemu, jakość idealna, ale TVP1, TVP2 TVP INFO , KULTURĘ, POLONIĘ, HITORIĘ praktycznie ne idzie oglądać, odbiór z Jemiołowa. Proszę o pomoc co robić.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Drezdenko-odbiór DVB-T

Post autor: DanielK »

Przywróć ustawienia fabryczne w swoim telewizorze/tunerze, a następnie wykonaj Automatyczne wyszukiwanie programów. Mux 1 i Mux 2 powinieneś odbierać dobrze, a Mux 3 nadaje ze słabszą mocą.

Staszek07

Re: Drezdenko-odbiór DVB-T

Post autor: Staszek07 »

Arko76 pisze:Mieszkam w Drezdenku, odbieram TVN, TVN7, POLSAT TV4, TV6 i POLSAT SPORT bez problemu, jakość idealna, ale TVP1, TVP2 TVP INFO , KULTURĘ, POLONIĘ, HITORIĘ praktycznie ne idzie oglądać, odbiór z Jemiołowa. Proszę o pomoc co robić.



Z Jemiołowa masz tylko Mux-1 i Mux-2 a Kultura Polonia i Historia to Mux-3 i przypuszczam że odbierasz z Gorzowa tam jest słaby nadajnk 0,16 Kw i ma mały zasięg.

Staszek07

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Staszek07 »

Zwracam się do wszystkich o pomoc w wyjaśnieniu czy ktoś odbiera nadajnik Legnica-Piastowska nadający na kanale 49-698 z mocą0,6D Mux-3 szczególnie na południu województwa Lubuskiego.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Co się stało, że z Jemiołowa na TVP2 w MUX_1 nie ma EPG?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Nie macie problemu z mux 1? Strasznie zacina, a zawsze mam sto procent jakości sygnału.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Ktoś może orientuje się czy termin do 7 listopada 2012 wyłączenia w lubuskim analogu jest aktualny, czy też będzie opóźnienie? Jeśli nie jest przewidywany poślizg, to jak ta kwestia ma się do uruchomienia u nas MUX_3?
Jeśli sygnał analogowy zniknie u nas w listopadzie, to co jeszcze oprócz uwarunkowań technicznych stoi na przeszkodzie by guzik MUX_3 wcisnąć jeszcze w tym roku?
Pytam, ponieważ informacja na stronie Emitela dot. harmonogramu włączeń nadawania MUX_3 wciąż informuje, że jesteśmy w IV etapie. Dlaczego?

@alabama1 u mnie MUX_1 z Jemiołowa jest bez zastrzeżeń.

marli

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: marli »

27.07.2012
MAC: Wyłączanie nadajników TV analogowej zgodnie z planem
Już w listopadzie wyłączone zostaną pierwsze nadajniki naziemnej telewizji analogowej, co oznacza, że w niektórych rejonach Polski odbiór telewizji drogą naziemną będzie możliwy tylko w sposób cyfrowych. MAC nie planuje zmian w harmonogramie.
Na rządowej stronie poświęconej cyfryzacji Polski (cyfryzacja.gov.pl) licznik odlicza do wyłączenia emisji analogowej telewizji naziemnej na pierwszym obszarze. Jako pierwsze, już 7 listopada 2012 roku zostaną wyłączone nadajniki analogowe w Zielonej Górze i Żaganiu, trzy tygodnie później (28 listopada 2012 roku) także w Gdańsku, Iławie i Poznaniu[/b]. To oznacza, że w tych rejonach oglądanie telewizji naziemnej będzie możliwe jedynie w sposób cyfrowy. Wyłączenia kolejnych nadajników analogowych zaplanowano w 2013 roku.
Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zapowiada, że w tej chwili nie są planowane przesunięcia terminów wyłączeń nadajników naziemnej telewizji analogowej telewizji. (...)
źródło: Media2.pl

alabama1 pisze:Nie macie problemu z mux 1? Strasznie zacina, a zawsze mam sto procent jakości sygnału.
Mamy, obojętnie czy z Jemiołowa, czy z Wichowa: MUX1 SFN - zły odbiór przy MUX2 odbieranym idealnie

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Pewnie przed burzą w powietrzu szalało :-) już jest lepiej.
Jeśli chodzi o wyłączenie analogu, to nic nie słyszałem o jakimkolwiek opóźnieniu. A jeśli chodzi o mux 3- może być i od razu po wyłączeniu, albo dopiero w 2014 roku. Wszystko w gestii TVP.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

Dobrze. Tak więc ASO w lubuskim nastąpi 7 listopada 2012 roku.
Zapytuję ponownie: dlaczego MUX_3 nie zostanie uruchomiony u nas zaraz po wyłączeniu analogu? a dopiero w etapie 4, nad, którym wciąż trwają prace mające na celu ustalenie szczegółowego planu wdrożenia?
Te prace spowodowane są brakiem gotowości Emitela czy TVP?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Emitel twierdzi, że jeżeli tylko TVP wyrazi chęć poszerzenia zasięgu, to Emitel jest w stanie zrobić to od razu po wyłączeniu analogu.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: debe »

@alabama1 ktoś z Emitela wypowiadał się na ten temat tu na forum?
Jeśli tak to umknęła mi ta informacja.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: DVB-T w woj. lubuskim

Post autor: alabama1 »

Pan Mroczkowski pisał mi na pw, że emitel włączy mux 3, gdy tylko TVP wyrazi taką chęć. A niestety nie wiadomo, kiedy TVP będzie chciała powiększyć zasięg mux 3.

grytom

"rwanie sygnału' zielona góra

Post autor: grytom »

Odbiór Zielona Góra, ul Strumykowa. Od około 3 tygodni mam skaczącą jakość na mux 1 i 2 z Wichowa codziennie około godziny 19-21 (jakość skacze od 50 do 90% i czasami zrywa obraz na kilka sek). Normalnie o innej porze dnia i nocy siła 100%, jakość 90% i wyżej, wszystko stabilne , odbiór OK. Czy ktoś spotkał sie z czymś takim? Albo o tej porze nadajnik pracuje inaczej, albo może coś mnie zakłuca?

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: "rwanie sygnału' zielona góra

Post autor: brachu »

Ja z nadajnika z Jemiołowa w centrum miasta też zaobserwowałem, że po południu następują czasem drobne skoki powodujące drobną pikselozę

sp3nyg

Pikseloza w Zielonej Górze

Post autor: sp3nyg »

Od kliku dni obserwuję prawie nieustanną pikselozę w Zielonej Górze. Korzystam z tv samsung, który w zasadzie ma dobry odbiornik, i nie stwarza problemów, oraz z Multiodtwrzacza Hyundai z nagrywarką. Mam antenę kierunkową na Wichów, mieszkam na 7 piętrze i do Wichowa mam odsłonięty kierunek. Gdy zauważyłem kiepski odbiór, to ponownie "zarządziłem" zaprogramowanie kanałów w Hyundai. Znalazł mi aż 50 kanałów cyfrowych (więcej niż w Krakowie), z czego większość to coś zaszyfrowanego. Co najważniejsze!: Programy z multipleksu I (tvp1, tvp2 etc) Hyundai rejestruje z siłą 65-69 %. Zaś te z Multiplesku II - (Polsat, Tvn) z siłą 97-100 %. Zaś te zaszyfrowane - 100%. Do niedawna miałem na obu multipleksach sygnał powyżej 90%. Ktoś mnie oświeci, dlaczego na pierwszym multipleksie mam takie dno?

Zablokowany