DVB-T w woj. lubuskim

raven-kt

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: raven-kt »

Wichów tez

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: markus 69 »

A ja skanuje i nic nie pokazuje .....wcześniej jak był mux 1 to było z siłą 80-83%

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

markus 69 pisze:A ja skanuje i nic nie pokazuje .....wcześniej jak był mux 1 to było z siłą 80-83%
Zrób ustawienia fabryczne i zaprogramuj na nowo.

Aktualnie działa, aczkolwiek ja odbieram tylko Wichów ;) [Jemiołów mam zasłonięty]
Obrazek

Remiszyn

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Remiszyn »

Z Jemiołowa odbiera się , jednak trzeba od nowa zaprogramować kanały bo zamiast MUX I działa MUX II.
Jest Polsat, TVN TV4 i Puls. Wszystko z marnym dzwiękiem stereo. Dolby nie uświadczysz. HD zapomnij.
Reszta na śnieżnym Analogu.

To idiotyczne.

Remiszyn

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Remiszyn »

Pozwolenia radiowe na regularne cyfrowe nadawanie programów w drugim multipleksie DVB-T
2010-09-29

Prezes UKE wydał na rzecz spółki TP Emitel Sp. z o.o. pozwolenia radiowe na używanie urządzeń nadawczych w celu rozpowszechniania programów TV tworzących drugi multipleks DVB-T.

Pozwolenia dotyczą następujących stacji nadawczych:

- RTCN POZNAŃ/Śrem kanał TV nr 39 (moc promieniowana 100 kW),
- RTCN WARSZAWA/Raszyn-Łazy kanał TV nr 48 (moc promieniowana 100 kW),
- RTCN WARSZAWA/PKiN kanał TV nr 48 (moc promieniowana 3 kW),
- RTCN ZIELONA GÓRA/Jemiołów kanał TV nr 46 (moc promieniowana 80 kW),
- RTCN ŻAGAŃ/Wichów kanał TV nr 41 (moc promieniowana 50 kW).

Pozwolenia zostały wydane na okres 10 lat. Rozpoczęcie wykorzystania częstotliwości rozpocznie się zgodnie z harmonogramem a więc 30 września 2010 r.

Remiszyn

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Remiszyn »

Zmiany parametrów emisji programów TV w sposób cyfrowy drogą naziemną
2010-09-28

Przyczyny zaprzestania nadawania programów TV lub zmian w ofercie programowej w ramach dotychczas trwających emisji eksperymentalnych.

W związku z licznymi pytaniami ze strony widzów o przyczyny zaprzestania nadawania programów TV lub zmian w ofercie programowej w ramach dotychczas trwających emisji eksperymentalnych na terenie województwa lubuskiego oraz w rejonie Poznania i Warszawy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje:

W dniu 7 lipca 2010 r. Prezes UKE dokonał na rzecz spółek:

Telewizja Polsat SA,
TVN SA,
Polskie Media SA,
Telewizja Puls Sp. z o.o,
rezerwacji częstotliwości na potrzeby rozpowszechniania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych (POLSAT, TVN, TV4, PULS i czterech innych programów wskazanych w decyzjach koncesyjnych KRRiT) w ramach multipleksu nr 2 (MUX2).

We wspomnianej decyzji ustalono również terminy (harmonogram) rozpoczęcia rozpowszechniania wyżej wymienionych programów w sposób cyfrowy i zaprzestania ich rozpowszechniania w sposób analogowy na określonych obszarach Polski. Zgodnie z tym harmonogramem rozpoczęcie rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy odbywać się będzie etapowo, tj. w czterech etapach:

Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Zielona Góra, Żagań, Wisła, Rzeszów, Warszawa, Poznań, Leżajsk, Przemyśl, Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Iława.
Etap drugi - nie później niż do dnia 31 lipca 2011 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Białystok, Bieszczady, Gdańsk, Gniezno, Szczawnica-Gorlice, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Ostrołęka, Siedlce, Suwałki, Tarnów.
Etap trzeci - nie później niż do dnia 1 października 2011 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Jelenia Góra.
Etap czwarty - nie później niż do dnia 1 października 2012 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Giżycko.

Dotychczas do Prezesa UKE wpłynęły wnioski od spółki TP Emitel Sp. z o.o. o udzielenie pozwoleń radiowych na używanie urządzeń nadawczych w celu rozpowszechniania programów TV w sposób cyfrowy w ramach MUX2 drogą rozsiewczą naziemną ze stacji nadawczych: WARSZAWA/Raszyn kanał TV nr 48, WARSZAWA/PKiN kanał TV nr 48, POZNAŃ/Śrem kanał TV nr 39, ZIELONA GÓRA/Jemiołów. Datą rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będzie 30 września 2010 r.
W tym samym dniu kończy się ważność pozwoleń radiowych na dotychczasowe eksperymentalne emisje programów TV w ramach MUX1. Zgodnie z informacją TP Emitel wspomniane na wstępie wyłączenia emisji lub zmiany oferty programowej związane są z procesem uruchamiania nadawania programów w ramach MUX2. Prezes UKE nie otrzymał jednak dotychczas informacji od nadawców będących dysponentami częstotliwości dedykowanych dla MUX2 kiedy nastąpi uruchomienie emisji na pozostałych obszarach kraju.

Z informacji pozyskanych w trybie roboczym od TP Emitel wynika, że emisja programów TVP w ramach MUX1 w woj. lubuskim nie zostanie na razie wznowiona, natomiast w rejonie Warszawy i Poznania nadawanie programów Telewizji Publicznej w MUX1 będzie kontynuowane do czasu uruchomienia rozpowszechniania tych programów w ramach MUX3.

Prezes UKE będzie śledził sytuację odnośnie nadawania programów TV w ramach MUX1 i MUX2, jaka zaistnieje po 30 września 2010 r., i na tej podstawie podejmie decyzję odnośnie dalszych działań, o czym poinformuje w kolejnym komunikacie.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: markus 69 »

skanuje i skanuje, resetuje, resetuje i nic - zero kanałów.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: debe »

Tak więc stało się.
Niczym Feniks z popiołów na gruzach multipleksu pierwszego narodził się w okropnych męczarniach multipleks drugi, co dla mieszkańców Lubuskiego nie do końca jest sukcesem, gdyż jak łatwo zauważyć "dwójeczka" wprawdzie jest ale tak jakby... w połowie.
Czyli w 50%, bo 4 programy wyglądają identycznie i choć są kolorowe, to akcja bardzo monotonna.
Niebawem jeden z tych programów "bez akcji" zmieni się w TVN7 i jak na razie to jedyny pewniak, potwierdzony tu na forum przez Pana Berezowskiego.
Miejsca pozostałych trzech zajmą programy, których... no cóż... których jeszcze nie ma.
Pani prezes UKE zapewnia, że pozostali dołączą w ciągu kilku miesięcy.
Dla mnie pojęcie kilka zawiera się pomiędzy liczbami 2 do 9
Zastanawiam się która z nich jest bardziej realna?
No cóż...bilans zysków i strat dla Lubuskiego to 0:3
Też tęsknicie za tym testowym?
Odnoszę wrażenie, że NTC to tak naprawdę NPC czyli:
Narodowa Porażka Cyfryzacji.

interaktiv

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: interaktiv »

Święte słowa, ale więcej optymizmu! Ważne, że to wszystko ruszyło i we właściwym kierunku - MUX2 będzie mieć 8 kanałów raczej później niż prędzej, ale będą, koniec niepewności, że to TEST i wszystko może się zdarzyć.
Ja bym radził teraz zrobić raban o to żeby MUX3 wiosną ruszył w całym województwie.

raven-kt

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: raven-kt »

debe pisze:Tak więc stało się.
Niczym Feniks z popiołów na gruzach multipleksu pierwszego narodził się w okropnych męczarniach multipleks drugi, co dla mieszkańców Lubuskiego nie do końca jest sukcesem, gdyż jak łatwo zauważyć "dwójeczka" wprawdzie jest ale tak jakby... w połowie.
Czyli w 50%, bo 4 programy wyglądają identycznie i choć są kolorowe, to akcja bardzo monotonna.
Niebawem jeden z tych programów "bez akcji" zmieni się w TVN7 i jak na razie to jedyny pewniak, potwierdzony tu na forum przez Pana Berezowskiego.
Miejsca pozostałych trzech zajmą programy, których... no cóż... których jeszcze nie ma.
Pani prezes UKE zapewnia, że pozostali dołączą w ciągu kilku miesięcy.
Dla mnie pojęcie kilka zawiera się pomiędzy liczbami 2 do 9
Zastanawiam się która z nich jest bardziej realna?
No cóż...bilans zysków i strat dla Lubuskiego to 0:3
Też tęsknicie za tym testowym?
Odnoszę wrażenie, że NTC to tak naprawdę NPC czyli:
Narodowa Porażka Cyfryzacji.

w pełni się zgadzam. I dlaczego ucieli moc nadajnika w jemiołowie o 20kw

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: bart412 »

raven-kt pisze:
debe pisze:Tak więc stało się.
Niczym Feniks z popiołów na gruzach multipleksu pierwszego narodził się w okropnych męczarniach multipleks drugi, co dla mieszkańców Lubuskiego nie do końca jest sukcesem, gdyż jak łatwo zauważyć "dwójeczka" wprawdzie jest ale tak jakby... w połowie.
Czyli w 50%, bo 4 programy wyglądają identycznie i choć są kolorowe, to akcja bardzo monotonna.
Niebawem jeden z tych programów "bez akcji" zmieni się w TVN7 i jak na razie to jedyny pewniak, potwierdzony tu na forum przez Pana Berezowskiego.
Miejsca pozostałych trzech zajmą programy, których... no cóż... których jeszcze nie ma.
Pani prezes UKE zapewnia, że pozostali dołączą w ciągu kilku miesięcy.
Dla mnie pojęcie kilka zawiera się pomiędzy liczbami 2 do 9
Zastanawiam się która z nich jest bardziej realna?
No cóż...bilans zysków i strat dla Lubuskiego to 0:3
Też tęsknicie za tym testowym?
Odnoszę wrażenie, że NTC to tak naprawdę NPC czyli:
Narodowa Porażka Cyfryzacji.

w pełni się zgadzam. I dlaczego ucieli moc nadajnika w jemiołowie o 20kw
Fakt jak na razie to straciliśmy tylko :(

Maro1977

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Maro1977 »

bart412 pisze: Fakt jak na razie to straciliśmy tylko :(
Może nie do końca. Zgodnie z tym co piszą w wykazie Jemiołów i Wichów w MUX I na kanale 45 (666) ma zarezerwowane dla
Em. cyfrowa pr.: TVP1, TVP2, TVP INFO w MUX-ie 1. MPEG-4 AVC, 64 QAM, 8k, 5/6, 1/4.
;)

Zobaczymy jak na razie mój tuner wyszukał 2x MUX II z kanałów 41 (Żagań) i 46 (Jemiołów)łącznie 16 programów 8-)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: debe »

Maro1977 pisze:
bart412 pisze: Fakt jak na razie to straciliśmy tylko :(
Może nie do końca. Zgodnie z tym co piszą w wykazie Jemiołów i Wichów w MUX I na kanale 45 (666) ma zarezerwowane dla
Em. cyfrowa pr.: TVP1, TVP2, TVP INFO w MUX-ie 1. MPEG-4 AVC, 64 QAM, 8k, 5/6, 1/4.
;)

Zobaczymy jak na razie mój tuner wyszukał 2x MUX II z kanałów 41 (Żagań) i 46 (Jemiołów)łącznie 16 programów 8-)
To oznacza tylko rezerwację częstotliwości i że "kiedyś" MUX I na kanale 45 pojawi się zarówno z Wichowa jak i Jemiołowa.
Już dziś wiadomo, że 3/7 pojemności multipleksu pierwszego zajmie TVP i znajdą się w nim programy TVP1, TVP2 oraz TVPInfo Gorzów Wielkopolski. Pozostałe 4 miejsca zajmą nadawcy wyłonieni w drodze konkursu. Już się pogubiłem i nie wiem nawet czy taki konkurs został już ogłoszony. Nawet jeśli, to i tak zanim zbiorą to wszystko do kupy minie pewnie rok.
Bardziej zależy mi na multipleksie trzecim, który w całości wypełniony będzie programami telewizji publicznej (w tym TVP1 HD)
Skład MUX III jest już ustalony, umowa na operatora technicznego z TP Emitel podpisana i nawet terminy uruchomienia są znane.W Lubuskim to 27.04.2011. Tyle, że jest pozwolenie na nadawanie tylko z nadajnika Gorzów Wlkp "Janice" z mocą 5 kW?!

Remiszyn

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Remiszyn »

Czyli z cyfryzacją lubuskiego zrobiliśmy w końcu wyczekiwany jeden krok w przód ( i dwa kroki w tył ).
:shock:

staszek22

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: staszek22 »

Mam problem z EPG i nie wiem jak sobie z nim poradzić tzn brak jego.Do TV Samsung LCD LE40A536 dokupiłem sobie moduł CI Neonetion. Dodatkowo posiadam cyfrowy tuner dvb-t do komputera na USB. Zarówno w tv jak i na kompie brak jest epg. Nie wiem czym to jest spowodowane i nie mogę doiść do tego. Mieszkam około 30km od Jemiołowa. Czy jest to możliwe, że winna leży po stronie instalacji antenowej, gdyż na razie używam zwykłej anteny pokojowej, którą umieściłem na strychu. Dodam , że na nią ściągam 4 niemieckie programy na których epg śmiga na tv i na kompie. Proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu.

koz

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koz »

Na telewizorze Sony Bravia KDL32 S5600 jest EPG ale jest dość nie typowy błąd na polsacie jest takie epg jak ma tvp 1 na pulsie takie jakie powinien mieć polsat a na TV4 takie jak na tvp info na tvn jest epg tvp 2 odbieram DVB T z Jemiołowa kanał 46 mam nadzieje ze technicy coś zrobią w tej sprawie.

koval91

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koval91 »

Witam mam ten sam problem z EPG

staszek22

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: staszek22 »

Mam sygnał z Jemiołowa, ale programy są bez EPG. TV mam Samsung LE40A536T1FXXH ( wesja oprogramowania T-PERLEDEUC-1015, wesja Firmware T-EMMA2DEUB-0106) TV posiada tuner dvb-t z mpeg-2, ale w TV jest możliwość włożenia modułu Noetion Pocket NP4 MPEG4 FTA. Wszystko ładnie chodzi tylko bez EPG. Dodam, że ściągam też niemieckie 4 programy (3SAT, neo/KIKA, ZDF, ZDFinfokanal) i tam EPG działa poprawnie.
Do Jemiołowa mam około 30km. Antenę mam taką małą pokojową (ze wzmacniaczem) na strychu, siła sygnału wynosi 80%.
Jaka jest tego przyczyna? Dodam, że ta sama karta w TV Sony w dalszej odległości (około 50km) i EPG działa poprawnie.
Na tej samej antenie mam dvb-t na kompie i też nie działa EPG.
Robiłem ponowną instalację programów i nic nie pomogło.
Przypuszczam, że wina leży po stronie anteny.
Mam pytanie do użytkowników podobnego TV jakie mają oprogramowanie?
Czy ktoś może wie jak z tym sobie poradzić?

januszn59

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: januszn59 »

Mam też taki problem.Co sądzicie odpowiedzi na moje pytanie?
januszn59

Tytuł: problemy z EPG
PostNapisane: 30 września 2010, o 23:27

Dołączył(a): 30 września 2010, o 23:18
Posty: 1
witam
mam problemy z prawidłowym odbiorem EPG Zielona Góra/Jemiołów Do czasu zmiany kanału z 45 na 46 działało prawidłowo a teraz jest przesunięcie audycji między stacjami np na Polsacie jest program TVP1 i itd
Czy z innych nadajników jest podobnie?.


Góra
Zobacz profil

Tomasz Berezowski
Tytuł: Re: problemy z EPG
PostNapisane: 30 września 2010, o 23:28

Dołączył(a): 19 czerwca 2009, o 16:41
Posty: 39
januszn59 napisał(a):
witam
mam problemy z prawidłowym odbiorem EPG Zielona Góra/Jemiołów Do czasu zmiany kanału z 45 na 46 działało prawidłowo a teraz jest przesunięcie audycji między stacjami np na Polsacie jest program TVP1 i itd
Czy z innych nadajników jest podobnie?.


Jutro powinno juz byc dobrze :-) Problem został już zauważony.


Góra
Zobacz profil

Paweł
Tytuł: Re: problemy z EPG
PostNapisane: 30 września 2010, o 23:59

Dołączył(a): 30 września 2010, o 23:34
Posty: 1
Panowie najprawdopodobniej problemu z EPG nie ma. Aby temu zaradzić trzeba "wyczyścić" pamięć/bufor w odbiorniku. Jak wiecie dane EPG są zaczytywane na tydzień wprzód. Poprzednio TVP1 miało serwis Id "1" a teraz serwis Id "1" posiada Polsat. Będzie tak w przypadku odbioru tylko i wyłącznie z nadajnika w Jemiołowie.
Mało prawdopodobne ale możliwy jest przypadek gdy ktoś odbiera z nadajnika w Śremie. Ponadto pod warunkiem ,że w MUX3(paczka TVP) jest EPG. Bo w tym przypadku serwis Id też jest identyczny Polsatu i TVP1 i posiada wartość "1"

Zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugim zachowanie odbiornika jest nieprawidłowe. Odbiornik identyfikować powinien jednocześnie po trzech parametrach, m,in.TS Id, serwis Id i orginal network Id. a te o ile się orientuję są różne.

A tak na marginesie serwis Id powinien być wartością unikalną w obszarze orginal network. Nadawcy w tej sprawie powinni się porozumieć. Zalecenia są.

Pozdrawiam i ciekaw jestem czy reset do ustawień fabrycznych pomógł.

staszek22

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: staszek22 »

U mnie wcale nie działa EPG :!:
Pan z serwisu powiedział, że nie będzie działać bo tv jest z tunerem mpeg-2, ale coś chyba ściemnia bo sony też z mgeg-2 wyświetla EPG.

staszek22 pisze:Mam sygnał z Jemiołowa, ale programy są bez EPG. TV mam Samsung LE40A536T1FXXH ( wesja oprogramowania T-PERLEDEUC-1015, wesja Firmware T-EMMA2DEUB-0106) TV posiada tuner dvb-t z mpeg-2, ale w TV jest możliwość włożenia modułu Noetion Pocket NP4 MPEG4 FTA. Wszystko ładnie chodzi tylko bez EPG. Dodam, że ściągam też niemieckie 4 programy (3SAT, neo/KIKA, ZDF, ZDFinfokanal) i tam EPG działa poprawnie.
Do Jemiołowa mam około 30km. Antenę mam taką małą pokojową (ze wzmacniaczem) na strychu, siła sygnału wynosi 80%.
Jaka jest tego przyczyna? Dodam, że ta sama karta w TV Sony w dalszej odległości (około 50km) i EPG działa poprawnie.
Na tej samej antenie mam dvb-t na kompie i też nie działa EPG.
Robiłem ponowną instalację programów i nic nie pomogło.
Przypuszczam, że wina leży po stronie anteny.
Mam pytanie do użytkowników podobnego TV jakie mają oprogramowanie?
Czy ktoś może wie jak z tym sobie poradzić?

Zablokowany