DVB-T w woj. lubuskim

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: DanielK »

Tak, aktualnie wyszukiwane są tylko kanały które są nadawane, czyli Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls.

aqualopetak

DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: aqualopetak »

Witam.
Jakiś czas temu wraz z innymi wnukami sprezentowaliśmy nowy telewizor babci (DAEWOO - Telewizor DUB-2850K). Ostatnio zorientowaliśmy się, że jest w nim wbudowany tuner DVB-T ale nigdzie nie ma informacji (nawet w dołączonej instrukcji) o tym czy dekoduje MPEG-4 (w internecie też brak informacji).
Chciałem sprawdzić na zwykłej antenie siatkowej czy zadziała odbiór cyfrowych programów ale na ekranie wyświetlił się komunikat o braku sygnału. Podejrzewam, że jest to związane z tym że to nie właściwa antena ale zastanawia mnie fakt dlaczego na liście programów widnieją kanały nadawane w tym regionie (w tym TVP INFO Gorzów Wlkp.) i jednocześnie jest brak sygnału?
Czy lista kanałów nadawana jest na innej częstotliwości?
Czy wystarczy zaopatrzyć się w specjalną antenę do cyfrowej telewizji naziemnej czy powód takiej sytuacji jest inny?
Proszę o pomoc.

p.s. Lokalizacja odbiornika to Ogardy w województwie Lubuskim (66-500)

RobertB

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: RobertB »

Mieszkasz dosyć daleko Jemiołowa, więc należałoby zacząć od porządnej instalacji antenowej. Mam nadzieję, że uruchomiłeś w telewizorze wyszukiwanie kanałów cyfrowych?

koval91

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koval91 »

dzisiaj w godzinach popołudniowych sygnał skakał z 50% na 0.

teraz też mam skoki ;/

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: DanielK »

@aqualopetak - lista kanałów w tym telewizorze jest nieaktualna, obecnie w DVB-T nie jest już nadawane TVP Info Gorzów Wlkp. Wykonaj ponowne wyszukiwanie kanałów.
No i jak już napisał @RobertB dobra instalacja antenowa to podstawa przy większych odległościach.

aqualopetak

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: aqualopetak »

nie mogę uruchomić wyszukiwania kanałów cyfrowych, ponieważ telewizor wyświetla komunikat "Brak sygnału".

Co do instalacji antenowej to mam pytanie. Czy wystarczy wymiana płytki w antenie siatkowej na (jeśli dobrze pamiętam) symetryzator i odłączenie zasilacza-wzmacniacza?
Jeśli nie to jaka instalacja byłaby najodpowiedniejsza?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: DanielK »

@aqualopetak - a jak tam jest z odbiorem analogu z Jemiołowa? Jakiej jakości są te kanały (TVP 1, TVP 2, TVP Info Gorzów, Polsat)?
aqualopetak pisze:nie mogę uruchomić wyszukiwania kanałów cyfrowych, ponieważ telewizor wyświetla komunikat "Brak sygnału".
MUSI się dać wyszukać kanały na nowo :) Zrób w TV ustawienia fabryczne, może tak będzie łatwiej.

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: bart412 »


aqualopetak

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: aqualopetak »

@Daniel Kucharski - odbiór kanałów analogowych, gorzej jest tylko przy złych warunkach atmosferycznych, poza tym da się zebrać sygnał z nadajnika w Wałczu i zastanawia mnie to jak będzie z odbiorem sygnału z województw sąsiadujących (Zachodniopomorskie i Wielkopolskie, ponieważ miejscowość ta leży przy granicy tych dwóch województw)

@bart412 - dzięki za instrukcje (ten telewizor był dokładnie w tym sklepie co podajesz kupowany), tego właśnie szukałem i tak właśnie podejrzewałem, ponieważ gdyby miał MPEG4 to sprzedawca by na pewno podał taką informację i cena by była większa.

Jeszcze jedna deska ratunku...
Widzę, że jest to instrukcja serwisowa z UK. Nie ma to wpływu na rodzaj tunera? Tzn. czy jest szansa, że na rynek polski produkowany jest inny odbiornik a na angielski inny bez tunera z mpeg4, który to nie jest anglikom do niczego potrzebny?

No i jeszcze jedno...
Czytałem coś o tym, że telewizor ten wyposażony jest w złącze CI. Słyszałem też, że jest możliwość podłączenia pod te złącze... chyba tak to się nazywało - "Set Top Box".
Z czym to się je? Czy rzeczywiście tak jest i czy jest to opłacalne jeśli porówna się to z tunerem cyfrowej naziemnej?

_chris_

Re: DVB-T w lubuskim... brak sygnału

Post autor: _chris_ »

aqualopetak pisze:Widzę, że jest to instrukcja serwisowa z UK. Nie ma to wpływu na rodzaj tunera? Tzn. czy jest szansa, że na rynek polski produkowany jest inny odbiornik a na angielski inny bez tunera z mpeg4, który to nie jest anglikom do niczego potrzebny?
instrukcja jest dla trzech modeli tego telewizora: DUB-2850GB, DUB-2850 i DUB-2850K. Popatrz z tyłu, powinna być gdzieś nalepka z podanym typem. Jeśli to model sprzed kilku lat to szansa na mpeg-4 jest praktycznie żadna.

Co prawda, teoretycznie możliwe jest, że nawet pod tą samą nazwą wyprodukowali jakąś mutację którejś z odmian z nowym dekoderem mpeg-4/mpeg-2, ale szansa na to jest znikoma.

Jeśli ma strojenie ręczne, to po ustawieniu się na kanał, powinien pokazywać siłę sygnału DVB-T (transmisje mpeg-4 nadawane są w strumieniu mpeg-2), ale zerową jakość sygnału, jeśli ma tylko dekoder mpeg-2. W ten sposób jednoznacznie mógłbyś zdiagnozować posiadany przez TV dekoder.
Czytałem coś o tym, że telewizor ten wyposażony jest w złącze CI. Słyszałem też, że jest możliwość podłączenia pod te złącze... chyba tak to się nazywało - "Set Top Box".
Z czym to się je? Czy rzeczywiście tak jest i czy jest to opłacalne jeśli porówna się to z tunerem cyfrowej naziemnej?
tak jest napisane w tej instrukcji, że posiada z tyłu gniazdo PCMCIA, pytanie, czy model, który ty masz je posiada. Trzeba zajrzeć od tyłu i zobaczyć czy jest - zwykle opisywane jest jako CI.

Tak, są takie moduły konwerterów (np. http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/36/Modul ... _cyfrowej/) - poszukaj na forum - jest wątek o modułach.

Kwestia uznania - moduł to jeden pilot, a odbiornik to zwykle większe możliwości. Trzeba sobie porównać.

koz

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koz »

Powróciły testy

krystian

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: krystian »

No to teraz ciekawe kiedy bedzie z powrotem TVP1 i TVP2 w woj. lubuskim na MUX1.

Snipeeeee

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Snipeeeee »

jakie testy możesz coś więcej na ten temat napisać? z wichów? wróciła 1 i 2 ?

koz

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: koz »

Plansze testowe jak były wcześniej

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

Uruchomiono nadajnik Piła -Rusinowo z mocą 20 KW. W północnej, północno-wschodniej częsci Lubuskiego nie powinno byc problemów z odbiorem paczki TVP, MUX3.
W mojej lokalizacji sygnał według Sony wysoki.

krystian

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: krystian »

niszczot pisze:Uruchomiono nadajnik Piła -Rusinowo z mocą 20 KW. W północnej, północno-wschodniej częsci Lubuskiego nie powinno byc problemów z odbiorem paczki TVP, MUX3.
W mojej lokalizacji sygnał według Sony wysoki.
A w Zaganiu myslisz, ze bedzie lapalo? Bo 2 dni temu nie lapalo TVP w ogole.

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: bart412 »

krystian pisze:
niszczot pisze:Uruchomiono nadajnik Piła -Rusinowo z mocą 20 KW. W północnej, północno-wschodniej częsci Lubuskiego nie powinno byc problemów z odbiorem paczki TVP, MUX3.
W mojej lokalizacji sygnał według Sony wysoki.
A w Zaganiu myslisz, ze bedzie lapalo? Bo 2 dni temu nie lapalo TVP w ogole.
nie będzie:p

bart412
Posty: 47
Rejestracja: 28 września 2010, o 15:59

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: bart412 »

niszczot pisze:Uruchomiono nadajnik Piła -Rusinowo z mocą 20 KW. W północnej, północno-wschodniej częsci Lubuskiego nie powinno byc problemów z odbiorem paczki TVP, MUX3.
W mojej lokalizacji sygnał według Sony wysoki.
To Bobrówko w gminie Torzym? Jak tak to jaką masz antenę i w jakim kierunku?

Rahm

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: Rahm »

Mieszkam między Strzelcami a Drezdenkiem, z ciekawości przeskanowałem k.51 i ani śladu.
Mam sprawę do fachowców z Emitela. Brakuje EPG na dolnym pasku na kanałach mux-2.

niszczot

Re: DVB-T w woj. Lubuskim już działa

Post autor: niszczot »

To Bobrówko to 10km na północ od Strzelec Kraj.
@ Rahm zanim przeskanujesz przestaw antenę na wschód około 90 stopni od ustawień na Jemiołów.
Jak na 20 kw to niezle daje ten nadajnik.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=1146

Zablokowany